VALBONË 

UDHETIM 2 DITORE

64 € PERSONI
DETAJET E TURIT

DATAT E UDHETIMEVE

VALBONË – PRIZREN

► 1-2, 2-3, 8-9, 15-16, 22-23, 29-30 Janar

► 5-6, 12-13, 19-20, 26-27 Shkurt

ℹ PROGRAMI:

►Dita e parë:

► Nisja nga Tirana në orën 06:00.

► Nisja nga Durrësi  në  orën 05:15. (Pagese extra  € 4.1 / personi )

► Nisja nga Elbasani në  orën 05:15. (Pagese extra €4.1 / personi )

►(Per realizimin e transfertave nga Durresi dhe Elbasani duhen minimalisht 9 persona pjesemarres)

Vazhdimi i udhëtimit drejt doganes se Morines. ndalesa e pare pasi te kemi hyre ne rrethin e Tropojes do te jete ne Kanionin e Shoshanit, i cili na tregon qe sapo jemi futur ne parkun kombetar “Valbone”. Mbërrijmë në Valbonë. Konsumojmë drekën me gatime tradicionale. Akomodimi në hotel dhe më pas nisim të zbulojmë e prekim nga afër natyrën mbresëlënëse që alpet shqiptare përcjellin duke vizituar Ujvaren e Rrogamit ne nje ecje rreth 25 minuta pasi kemi perdorur transport te zones per te mberritur deri ne nisjen e shtegut. (OPSIONALE 300 leke/person). Pas shetitjes ne natyre kthehemi ne hotel. Darka në hotel me mbremje festive .

►Dita e dytë:

Mëngjesi në hotel. Shëtitje e lirë në natyrë. Më pas vizitojmë Mullirin e Vjetër dhe Liqenin e Xhemës përpara se të nisemi drejt Bajram Currit. Do të ndalemi në qendër të qytetit ku do kemi mundësi të vizitojmë pikat kryesore të tij. Nisja për kthim me një ndalesë të shkurtër gjatë rrugës.

Mbërritja në Tiranë, Durrës dhe Elbasan në mbrëmje.

Fundi i shërbimit tonë!

►Kujdes:

Duhet të jeni të pajisur me Letërnjoftim ose Pasaportë gjatë udhëtimit!

►Sugjerohet të keni me vete:

Çantë shpine, shishe uji 1 litër, rroba pambuku për ndërresa, fruta të thata, çokollata dhe shumë energji.

►SHENIM :

VAJTJA DHE KTHIMI PER NE VALBONE  DO TE KRYHET TRANZIT NGA GJAKOVA. DUKE QENE SE DO TE KALOJME TRANZIT NE  REPUBLIKEN E KOSOVES NUK ESHTE E NEVOJSHME VAKSINA.

Informacione të rëndësishme:

Duhet te mbani maska pergjate udhetimit.

✅ –NE CMIM PERFSHIHET

*TRANSPORTI ME AUTOMJET KOMOD

*AKOMODIMI NË HOTEL

*MËNGJESI, DREKA, DARKA

*SHOQERUES GJATË GJITHË UDHËTIMIT

❗NE CMIM NUK PERFSHIHET

*HYRJET NË MUZE

*PIJET GJATË VAKTEVE

*TRANSPORTI LOKAL 300 LEKE/PERSON.

*GJITHÇKA QË NUK ËSHTË PËRMENDUR NË RUBRIKËN “NË ÇMIM PËRFSHIHET”

POLITIKAT E FEMIJEVE

• 0-2.99 VJEC JANË FALAS

• 3-5.99 VJEC, NËSE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 50 % ZBRITJE

• MBI 6 VJEC PAGUAJNE SI TE RRITUR

SHENIM

►NESE DOGANA E KOSOVES NDODH QE MUND TE MOS KETE TE DREJT KALIMI NE DITE TE CAKTUARA, KTHIMI PER NE TIRANE BEHET NGA SEGMENTI RRUGOR ( BAJRAM CURRI – HAS – KUKES).

► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE SHTESE NE VARESI TE HOTELIT/BUJTINES KU QENDROHET.

► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO, DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.

► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)

► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 1-3 DITË PARA.

► PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.

► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.

► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.

► NESE FEMIJA NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR .

Deshironi te Informoheni me shume ? Kontaktoni ne chat !

FOTO NGA KLIENTET TANE

CFARE THONE KLIENTET TANE

Milena Selimi@MilenaSelimi
Read More
Sherbim perfekt, te sjellshem,te shpejt dhe shum professional. U ndjeva shume mire nga ky sherbim⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Arjani Ani@ArjaniAni
Read More
E sugjeroj kete agjensi ka cmime fantastike dhe sherbimi eshte i mrekullueshem 🙂 vazhdo keshtu jeni me te miret!!! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bledar Kola@BledarKola
Read More
Agjensia me e lire dhe me e mire me staf sh te sjellshem dhe gati te ndihmojne per cdo problem. Jua sygjeroj te gjithve. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Gerald Lulja@GeraldLulja
Read More
The prices are quite cheap and the service is very fast and precise . yet the best agency in Albania ! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Lorens Hoxha@LorensHoxha
Read More
Best Agency with very good prices to travel all around the world. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
DonaldTafilaj@DonaldTafilaj
Read More
It is a serious agency, always in readiness for any kind of assistance and support. I have found some of the most economic flights within their office. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Durim Kingji @DurimKingji
Read More
Sherbim shum cilesor dhe cmime te arsyeshme ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Kledi Gjeci@KlediGjeci
Read More
Shum korrekt dhe serioz . Kenaqesi te udhetojme me ju. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Evi Gribizi@EviGribizi
Read More
Une personalisht nuk kam udhetuar por kam nje feedback super per kete kompani , komunikon dhe mer pergjigje ne kohe reale.jeni me te miret.udhetoni me Hima Travel.
Thabjan Xhota@ThabjanXhota
Read More
Agjenci Serioze me staf serioz dhe te pa pertueshem ne cdo pergjigje,sqarim dhe detaj. Personalisht mbeta shum i impresionuar nga Hima Travel. Ju pergezoj.
Previous
Next

INFORMACION SPECIAL

Kujdes ! Validiteti i pashportes tuaj duhet te jete 3 muaj i vlefshem nga data e nisjes.

Kujdes ! Check in ne hotel behet ne oren 12 :00-14:00 , Ndersa Check Out -Ne oren 10:00

KONTAKTO TANI

Na kontaktoni tek Chati me poshte ne Whatsapp

Ose ne numrin tone te telefonit : +355-069-47-67-427

Nese ju pelqen cfare lexuat ju mund ta shperndani. Na Ndihmoni !

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Hima travel Logo

Hima Travel & Tours

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne per udhetimet e tyre cdo vit.

Paketa Guide Valbone- 2022

Udhetim Ne Valbone

( 2 DITORE )

KONTAKTO TANI

Na kontaktoni tek Chati me poshte ne Whatsapp

Ose ne numrin tone te telefonit : +355-069-47-67-427