Bernina Express Me Guide 2024

695 € /P 3 Nete 4 Dite

8 Mars

keni nje pyetje ?

whatasap ose call 🙂

PERMBLEDHJE E TURIT

TE PERFSHIRA NE OFERTE : 

✅ • Udhëtimi vajtje-ardhje me avion

✅ • Transfertat dhe shëtitjet me autobus.

✅ • Akomodim në hotel.

✅ • Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.

✅ • Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.

✅ • Biletat e trenave

✅ • Lejohet të merret me vete në avion vetëm një bagazh me përmasa deri në 40 x 30 x 20 cm. (Kujdes – Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).

❗Në pagesë nuk përfshihen: 

1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.

2. Hyrjet në monumente dhe muzeume

❗❗KUJDES:

Hima Travel nuk mban asnjë pergjegjësi në rast se nuk ju lejohet të udhëtoni për arsye te ndryshme, si ekspuls, ose nëse pashaporta juaj është nën 120 ditë e vlefshme. 

Nese deshironi te ja dergoni nje miku ofertat 🙂

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook

Deshironi te Informoheni me shume ? Kontaktoni ne chat !

DETAJET E TURIT

1⃣ Dita e Parë:

Paraqitja në Aeroportin e Rinasit duhet të bëhet 2 orë para nisjes së avionit.

Fluturimi direkt për në Milano (06:20-08:25).

Mbërritja në Milano dhe transferta per ne hotel ne Milano.

Check-ini ne Hotel.

Vizite ne Doumo di Milano, Galleria Vittorio Emanuele II,  Sforzesco Castle.

Mbremje e lire.

2⃣Dita e Dytë:

Mëngjesi në Hotel.

Udhetim me tren Milano Centrale – Tirano pergjate liqenit te Como-s. (09:20-12:52)

Mberritja ne Tirano.

Vizite ne Santuario della Beata Vergine di Tirano, Chiesa di San Martino.

Nisja e udhetimit me trenin e kuq panoramik Bernina Express, nje udhetim 4 ore (14:24-18:22) duke pershkruar 55 tynele dhe 196 ura pjese e trashegimise boterore te Unesco-s.

Mberrijme ne Chur dhe marrim trenin tjeter per ne Zurich (19:16-20:20).

Mberrijme ne Zurich.

Check-in dhe akomodimi ne hotel ne Zurich.

3⃣Dita e Tretë:

Mëngjesi në Hotel.

Xhiro ne kembe e qytetit.

Vizite ne muzeun nacional. Vazhdojme ne Lidenhof, keshtjellen Romake dhe qytetin e vjeter te Zurich e ndodhur ne kodren Lidenhof.

Vazhdon vizita ne Bahnhofstrasse, St.Peter Cathedral, Munsterbridge dhe vijojme per ne Flower Clock, ne liqenin e Zurich.

Vizite ne muzeun e cokollates LINDT(opsionle 20 CHF). Nje ekspozite ne te cilen do te keni mundesine te zbuloni gjithcka per historine e cokollates. Qe nga kultivimi i cocoa deri te historia e cokollates duke shijuar cokollatat zvicerane me kualitetin me te mire.

Gjate pasdites niemi me tren per ne Basel. (1 ore udhetim)

Mberritja ne Basel

Check-ini dhe akomodimi ne Hotel ne Basel.

4⃣Dita e Katërt:

Mëngjesi në Hotel.

Xhiro ne kembe e qytetit. 

Vizite ne Altstadt (qyteti i vjeter), Rathaus (Bashkia e qytetit) dhe Marktplatz.

Vizite ne katedralen e Baselit ( Basler Munster), e nodhur ne Pflaz ofron nje pamje te mrekullueshme te lumit Rhine, dhe eshte nje nga pikevrojtimet me te vizituara te qytetit.

Vizite ne Spalentor, nje nga tre portat e mbetura te qytetit, daton qe prej vitit 1400.

Vizite ne kopshtin zoologjik te Baselit, me i vjetri i Zvicres (1874) dhe me i madhi (per nga numri i kafsheve).

Transferta per ne aeroport.

Fluturimi per ne Tirane (17:15-19:20)

 

Deshironi te Informoheni me shume ? Kontaktoni ne chat !

FOTO NGA KLIENTET TANE

CFARE THONE KLIENTET TANE

Milena Selimi@MilenaSelimi
Read More
Sherbim perfekt, te sjellshem,te shpejt dhe shum professional. U ndjeva shume mire nga ky sherbim⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Arjani Ani@ArjaniAni
Read More
E sugjeroj kete agjensi ka cmime fantastike dhe sherbimi eshte i mrekullueshem 🙂 vazhdo keshtu jeni me te miret!!! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bledar Kola@BledarKola
Read More
Agjensia me e lire dhe me e mire me staf sh te sjellshem dhe gati te ndihmojne per cdo problem. Jua sygjeroj te gjithve. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Gerald Lulja@GeraldLulja
Read More
The prices are quite cheap and the service is very fast and precise . yet the best agency in Albania ! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Lorens Hoxha@LorensHoxha
Read More
Best Agency with very good prices to travel all around the world. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
DonaldTafilaj@DonaldTafilaj
Read More
It is a serious agency, always in readiness for any kind of assistance and support. I have found some of the most economic flights within their office. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Durim Kingji @DurimKingji
Read More
Sherbim shum cilesor dhe cmime te arsyeshme ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Kledi Gjeci@KlediGjeci
Read More
Shum korrekt dhe serioz . Kenaqesi te udhetojme me ju. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Evi Gribizi@EviGribizi
Read More
Une personalisht nuk kam udhetuar por kam nje feedback super per kete kompani , komunikon dhe mer pergjigje ne kohe reale.jeni me te miret.udhetoni me Hima Travel.
Thabjan Xhota@ThabjanXhota
Read More
Agjenci Serioze me staf serioz dhe te pa pertueshem ne cdo pergjigje,sqarim dhe detaj. Personalisht mbeta shum i impresionuar nga Hima Travel. Ju pergezoj.
Previous
Next

INFORMACION SPECIAL

Kujdes ! Validiteti i pashportes tuaj duhet te jete 3 muaj i vlefshem nga data e nisjes.

Kujdes ! Check in ne hotel behet ne oren 12 :00-14:00 , Ndersa Check Out -Ne oren 10:00

KONTAKTO TANI

Na kontaktoni tek Chati me poshte ne Whatsapp

Ose ne numrin tone te telefonit : +355-069-47-67-427

Nese ju pelqen cfare lexuat ju mund ta shperndani. Na Ndihmoni !

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Hima travel Logo

Hima Travel & Tours

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne per udhetimet e tyre cdo vit.

Bernina Express 2024

Bernina Express
(3 Nete 4 Dite)

KONTAKTO TANI

Na kontaktoni tek Chati me poshte ne Whatsapp

Ose ne numrin tone te telefonit : +355-069-47-67-427