Pushime ne Maldive oferta 2024

Pushime ne Maldive

Resorte Ekonomike

MALDIVE 2024

Cmimet me poshte jane per cift 2 te rritur, ne cmim perfshihet ( Fluturimi Vajtje-Ardhje / Akomodimi ne hotel / Koncepti Full Board ne varesi te hotelit te perzgjedhur : Mengjes – Dreke – Darke + Pije  / Transferta Aeroport – Hotel – Aeroport. )

KUJDES : cmimet ndryshojne pa paralajmerim.

Pasi te perzgjidhni hotelin kontaktoni me suportin tone per te konfirmuar cmimet.

Datat e Udhetimeve dhe hotelet jane perzgjedhja jone mund ti ndryshojme.

Nese ju keni pare nje hotel tjeter qe ju pelqen ne jua ofrojme dhe ate mjafton te kontaktoni me suportin tone.

Previous
Next

1- Sun island Resort & Spa 5* Full Board

Previous
Next

2- Rahaa Resort 4* Full Board

 • Foto Hoteli 
 • 6 – 12 Tetor  3900 €/Cifti
 • 10 – 16 Nentor  3960 €/Cifti
 • 8 – 14  Dhjetor  3960 €/Cifti
 • 17 – 23  Janar  4180 €/Cifti
  Rating: 4.5/5 · ‎223 Reviews + Certifikate ekselence si traveler choise 2022
Previous
Next

3- Malahini Kuda Bandos 4* Full Board

Previous
Next

4- Cinnamon Velifushi 5* Full Board

 • Foto Hoteli 
 • 6  – 12 Tetor  4300 €/Cifti
 • 10 – 16 Nentor 4950 €/Cifti
 • 8 – 14 Dhjetor  5200 €/Cifti
 • 17 – 23  Janar  5600 €/Cifti
  Rating: 4.5/5 · ‎223 Reviews + Certifikate ekselence si traveler choise 2022

FLUTURIMET MUND TE ORGANIZOHEN EDHE NGA / Italia / Gjermania / Anglia / Swedia / Norvegjia / Austria / Belgjika / Zvicra 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

Resorte Mesatare Maldives

Previous
Next

1- Paradise Island Resort 5*
Full Board

 • Foto Hoteli 
 • 6 – 12  Tetor  3850 €/Cifti
 • 10 – 16  Nentor  4300 €/Cifti
 •  8  – 14  Dhjetor  4300 €/Cifti
 • 17 – 23  Janar  4580 €/Cifti
  Rating: 4.5/5 · 2752 Reviews + Certifikate ekselence si Traveler Choise 2022
Previous
Next

2- Medhufushi Island Resort 5* Full Board

Previous
Next

3- Sheraton Full Moon Maldives 5*
Full Board

 • Foto Hoteli 
 • 6 – 12 Tetor 4480 €/Cifti
 • 10 – 16  Nentor  4900 €/Cifti
 •  8 –  14  Dhjetor  4900 €/Cifti
 • 17 – 23  Janar  5300 €/Cifti
  Rating: 4.5/5 · 2752 Reviews + Certifikate ekselence si Traveler Choise 2022
Previous
Next

4- You & Me Maldives 5* Full Board

 • Foto Hoteli 
 • 6 – 12  Tetor  5550 €/Cifti
 • 10 – 16  Nentor  5700€/Cifti
 •  8  –  14  Dhjetor  5700 €/Cifti
 • 17 – 23  Janar  6900 €/Cifti
  Rating: 5/5 · 1167 Reviews + Certifikate ekselence si Traveler Choise 2022
Previous
Next

5- The Standart Maldives 5*
Full Board

 • Foto Hoteli 
 • 6 – 12  Tetor  5950 €/Cifti
 • 10 – 16  Nentor 6800 €/Cifti
 • 8  – 14 Dhjetor  6650 €/Cifti
 • 17 – 23  Janar  6900 €/Cifti
  Rating: 4.5/5 · 2752 Reviews + Certifikate ekselence si Traveler Choise 2022

Resorte Luxury Maldives

Previous
Next

1- Ayada Maldives 5*
Full Board

Previous
Next

2- Adaaran Prestige Water Villas 5*
Full Board

 • Foto Hoteli 
 • 6 – 12  Tetor  7000 €/Cifti
 • 10 – 16  Nentor 7900 €/Cifti
 •  8   –  14  Dhjetor  7520  €/Cifti
 • 17 – 23  Janar  8950 €/Cifti
  Rating: 5/5 · ‎685 Reviews + Certifikate ekselence si Traveler Choise 2022
Previous
Next

3- The Sun Siyam Iru Fushi 5*
Full Board

Previous
Next

4- Amilla Resort Maldives 5*
Full Board

 • Foto Hoteli 
 • 6 – 12  Tetor  9650 €/Cifti
 • 10 – 16 Nentor  9990€/Cifti
 • 8  –  14  Dhjetor   9990  €/Cifti
 • 17 – 23  Janar  13860 €/Cifti
  Rating: 5/5 · 1114 Reviews + Certifikate ekselence si Traveler Choise 2022

Info per ne Maldive Oferta 2023

Pushime ne Maldive
Pushime ne Maldive

Vendi megjepsese per pushime ideale!!

Maldive shtrihet ne jugperendim te Sri Lankes dhe Indise, rreth 700 kilometra nga kontinenti aziatik.

Eshte nje zinxhir i mrekullueshem ishujsh ne Oqeanin Indian dhe Detin Arabik. Nga 1200 ishuj, 200 jane te banuar, ndersa 80 te tjere shfrytezohen vetem per turizem.

Maldive njihet ne bote si vend me ishuj magjepes per te kaluar muajin e mjaltit dhe vendi ku ka mundesi te jashtezakonshme per aventure. 

Ne Maldive, te gjitha rruget te çojne ne plazh, me reren e imet te bardhe, vale te perkryera blu, palma te gjata.

Vizita ne Ishujt Maldive ofron shume aktivitete argetuese per te kenaqur te gjitha shijet, pra ka diçka per te gjithe, pavaresisht nese preferoni nje pushim aktiv ose jo aktiv dhe pikerisht kjo i ben Maldiven nje destinacion shume te lakmuar nga gjithe. 

Natyrisht sporti me i preferuar ne vend eshte zhytja. Zhytja ne det te thelle, ne ujerat e pikturuar me ngjyre blu te kristalte, eshte aventure e paharrueshme. 

Maldive eshte vendi perfekt per entuziastet e zhytjes, bukuria e ujit te paster te detit terheq nje numer te madh te apasionuarve pas ketij sporti.

Shpella te shumta koralesh nenujore shtrihen ne te gjithe arkipelagun e Maldive, gjithashtu bimesia e harlisur tropikale krijon bukurine e pacenuar dhe unike te ishujve.

Barrierat koralore dhe plazhet me rere te bardhe jane te papershkrueshme. Thjesht, ishujt ne Maldive jane destinacione qe te çojne ne nje dimension tjeter, ku ju duket sikur harroni çdo gje dhe iu dorezoheni magjise.

Moti ne Maldive

Maldive
Maldive

Ka  nje klime tropikale, dhe gjate gjithe vitit temperatura e ajrit eshte mjaft e larte, ka nje amplitude te vogel dhe varion nga 26 ° C – 32 ° C. Naten, nuk bie nen 25 ° C. Ne dimer, nga Nentori deri ne Mars, mbizoterojne mononet verilindore, te ngrohte. 

Ne vere – nga Qershori deri ne Gusht – Jugperendimore, mbizoterojne ererat e lagura. Shpesh ne kete kohe ne ishuj bie shi I lehte. Temperatura e ujit ndryshon midis 24 ° C – 27 ° C.

Klima e ngrohte tropikale, me nje temperature uniforme pergjate gjithe vitit, mungesa e shiut dhe ererat e forta i bejne ishujt kaq terheqes per udhetaret.

Sezoni me i mire per udhetime eshte nga Tetori deri ne Maj.

Akomodimi ne Maldive

Akomodimi ne Maldive
Akomodimi ne Maldive

Lidhur me strukturat akomoduese, cdo gje eshte sistemuar ne respekt me ishujt dhe me fokus ekologjine. 

Gjithcka rrethohet nga komoditeti. Vilat jane te ndertuara me shume shije dhe te ofrojne relaks. 

Per te fituar nje pervoje vertet unike, mund te zgjidhni te akomodoheni  te vilat mbi uje. Ne Maldive, ka me shume se 120 hotele qe mund ti sherbejne njekohesisht rreth 50 mije turiste. Ne thelb, te gjithe hotelet kane 4 ose 5 yje, eshte jashtezakonisht e rralle te gjesh nje hotel me nivelin me te dobet te sherbimit.

Resortet ne te gjithe ishujt, sidomos ato ne veri jane te rafinuara sipas tradites se Maldive dhe gershrtohet me standardet me te larta boterore te turizmit. Dallohen per menyren e mikepritjes dhe cilesine e larte te sherbimit. 

Per me shume informacione rreth akomodimit mos nguroni te na kontaktoni !! 

Ushqimi ne Maldive

Ushqimi ne Maldive
Ushqimi ne Maldive

Keni menduar ndonjehere nese mund te hani ndersa jeni nen uje? 

Darka nen det eshte nje trend ne Maldive qe ju mundeson te shijoni nje ushqim te shkelqyeshem dhe pamje te pabesueshme nen uje. 

Ju nuk keni nevoje te jeni nje zhytes per te ngrene e pire mes ujerave kristal blu te disa prej destinacioneve me te bukura te botes. 

Restorantet luksoze nen uje jane pervojat me unike te ngrenies ne bote!

Ushqimi Maldive
Ushqimi Maldive

Kuzhina ne Maldive ka marre shume nga gastronomia indiane,Sri Lankan dhe Arabe. Kuzhina lokale zakonisht perfshin orizin, peshk te gatuar me qumesht kokosi.: salcat me ereza kerri, nje bollek erezash dhe perdorimi ne mase te frutave ne gatim. 

Teaji konsiderohet nje pije popullore ne Maldive; sherbehet me qumesht.

Restorante ofrojne pjata te larmishme te kuzhinave maldiviane, evropiane dhe nderkombetare. 

Çdo gje ketu sillet rreth dy produkte: peshk (sidomos ton) dhe oriz, keto sherbehen ne variacione te ndryshme me te gjitha llojet e salcat dhe erzave. 

Çdo vakt vjen me buke pa maja “Roshi”, ose embelsira crispy “Papadum”.

Vende per mos ti humbur ne Maldive!

Pushime ne Malé Atoll

Pushime ne Malé Atoll
Pushime ne Malé Atoll

Malé Atoll e vendosur ne skajin jugor te Atollit Kaafu, eshte qyteti me i madh dhe destinacioni me i popullarizuar midis vendeve me te mira per t’u vizituar ne Maldive. 

Male eshte epiqendra e aktiviteteve,ndryshe nga pjesa tjeter e Maldive. 

Eshte nder vendet kryesore te turizmit ne Maldive. Dikur quhej Mahal per te qene vendbanimi i Dinastive Mbreterore dhe tani eshte i famshem si Ishulli Kings. 

Qyteti Male eshte i bekuar me shume atraksione duke filluar nga parqet piktoreske deri te muzete e trashegimise dhe disa nga galerite me te shkelqyera te artit. Disa atraksionet kryesore ne tjera ne Male jane: 

-Xhamia Grand Friday qe eshte xhamia me e vjeter ne qytet dhe eshte e njohur per arkitekturen e saj te shkelqyer.

-Mund te shijoni mijera aktivitete terheqese sportive si noti, zhytja ne uje, snorkeling, etj.

-Tregu i Peshkut Male ku mund te blini peshq te fresket dhe te mrekulloheni ne Munnaaru, e cila eshte ndertesa me e vjeter ne qytet.

-Muzeu Kombetar i Malé, Klubi i Zhytjes Maldive, Skuteret nenujore, etj.

Pushime ne Ishullin Sun 

Pushime ne Ishullin Sun
Pushime ne Ishullin Sun

I njohur gjeresisht si Ishulli Nalaguraidhoo, Sun Island eshte nje nga vendet me te mira per te pare ne Maldive. 

Zbukuruar me nje gjelberim te bollshem, lule aromatike tropikale dhe plazhe mahnitese, ky vend çon terheq nje mori vizitoresh qe deshirojne te pushojne ne krahet e natyres.

Ishulli fal gezimin dhe kenaqesine maksimale per pushuesit me vendpushimet e tij perrallore, ujerat blu te gazuar dhe brigjet e shkelqyera. 

Per shkak te bukurise se tij te perrallore dhe qetesise se vertete, ky vend llogaritet ne destinacionet me te mira per muajin e mjaltit.

Atraksionet kryesore ne Sun Island jane zhytja, snorkeling, relaksim ne sauna dhe spa, Divers Island.

Pushime ne Banana Reef

Pushime ne Banana Reef
Pushime ne Banana Reef

Banana Reef ndodhet ne Atollin e Malé te Veriut ne Maldive.

Banana Reef eshte i njohur globalisht per te qene nje nga vendet me te mira te zhytjes ne bote, qe e shton ate ne listen e pikave kryesore te interesit te Maldive. 

Ishte, ne fakt, vendi i pare i zhytjes ne Maldive qe mori njohje per zhytje dhe trajnim te licencuar.

Zbukuruar me shkembinj nenujore shumengjyresh koralesh, shkembinj madheshtore dhe shpella te bukura, Banana Reef llogaritet nder shkembinjte me te lashte ne Maldive.

Diapazoni i zhytjes ne Banana Reef fillon nga pese metra dhe shkon deri ne tridhjete metra nen uje. Temperatura e ujit gjithashtu mbetet mjaft akomoduese, duke filluar nga 24oC deri ne 29oC. Te gjitha keto kushte e bejne Banana Reef nje qender perfekte per entuziastet e aventurave ujore.

Pushime ne Ishullin Alimatha

Pushime ne Ishullin Alimatha
Pushime ne Ishullin Alimatha

Ishulli Alimatha ndodhet ne Vaavu Atoll, ne periferine lindore te Maldiveve.

Ishulli Alimatha terheq turiste nga e gjithe bota me gjelberimin e tij se bashku me ujerat e pastra e te kristalta. 

I njohur si nje vend zhytjeje i vleresuar nderkombetarisht, ky ishull i pacenuar strehon nje mori te krijesave detare.

Zhytesit qe vizitojne boten nenujore ne kete ishull mund te kene nje shans per te eksploruar korale te frikshme dhe nje mori peshqish shumengjyresh.

Per me teper, klima e kendshme ne kete vend lejon gjithashtu vizitoret te ecin pergjate shtigjeve te ishullit dhe te eksplorojne bukurine e tij te fshehur.

Pushime ne Plazhin Artificial Maldive

Pushime ne Plazhin Artificial Maldive
Pushime ne Plazhin Artificial Maldive

Shtrire ne Atollin e Maleve te Veriut, Plazhi Artificial eshte nje nga vendet me te bukura dhe te qeta per t’u vizituar ne Maldive. 

Duke e bere nje nder destinacionet me te mahnitshme te notit ne te gjithe arkipelagun, ky plazh gjithashtu organizon shume karnavale dhe ofron nje bollek sportesh ujore emocionuese.

Nje numer bandash muzikore vijne ne kete vend ne mbremje per te performuar dhe per t’i ofruar turmes nje kohe magjepsese ne plazh. 

Disa nga atraksionet me te rendesishme te Plazhit Artificial perfshijne Manta Point, Shark Point, Kani Corner dhe Nassimo Thila.

Pushime ne HP Reef

HP-Reef
HP-Reef

HP Reef ndodhet ne Atollin e Maleve te Veriut ne Maldive.

I njohur gjithashtu si ‘Rainbow Reef’ dhe ‘Girifushi Thila’, HP Reef llogaritet nder vendet turistike me te bukura te Maldiveve.

Deklaruar si nje Zone e Mbrojtur Detare, ky qender e bukur zhytjeje eshte e njohur per shtratin e saj te detit me ngjyra te shkelqyera, e cila eshte e zbukuruar me korale magjike.

HP Reef eshte shtepia e koraleve te verdhe, portokalli dhe blu te ndritshme.

Vendi shpesh eshte i mbushur me mijera peshq te vegjel, tuna me dhembe qen, rrezet e shqiponjes dhe peshkaqene gri.

Me zhytje qe shkojne deri ne 40 metra nen uje, HP Reef eshte vendi i persosur per te eksploruar nje mori thesaresh nenujore.

Pushime ne Ishullin Fihalhohi

Pushime ne Ishullin Fihalhohi
Pushime ne Ishullin Fihalhohi

I vendosur mes ujerave te pastra dhe palmave te gjata, ishulli Fihalhohi ndodh te jete nje nga vendet me qetesuese per t’u vizituar ne Maldive. 

Vizituar kryesisht nga çiftet dhe muajt e mjaltit, ky vend ka mbushur ne ajer dashurine dhe romancen.

Ishulli karakterizohet nga moti i ngrohte, gje qe e ben ate nje destinacion te shkelqyeshem per te shijuar aktivitete ngazellyese te ujit si jet ski, udhetime me varka, lundrim me katamaran, surfing ne ere, etj,.

Ishulli Fihalhohi eshte i njohur gjithashtu per gumen spektakolare qe e rrethon ate dhe strehon nje mori krijesash detare te bukura. 

Pushime ne Ishullin Baros

Pushime ne Ishullin Baros
Pushime ne Ishullin Baros

Ishulli Baros ndodhet ne Atollin e Male te Veriut ne Republiken e Maldiveve.

Nje nga vendet me te qeta per te vizituar Maldivet qe do te mbante larg trafikun dhe do t’ju ofronte paqe te plote eshte ishulli terheqes Baros. 

I njohur gjeresisht per plazhet e tij mahnitese te puthura nga dielli, vendpushimet luksoze dhe elegancen natyrore, ky ishull eshte nje kenaqesi e paharrueshme per syte.

Me nje bollek vilash te bukura uji, bare te mira dhe restorante elegante, ky vend eshte me i miri per pushime me te dashurin dhe miqte tuaj. 

I bekuar me uje blu te kalter dhe gume spektakolare koralesh, ishulli Baros eshte gjithashtu nje destinacion ideal per te perjetuar zhytje ne det.

Pushime ne Ishullin Mirihi

Pushime ne ishullin Mirihi
Pushime ne ishullin Mirihi

Ishulli Mirihi mirepret te gjithe turistet qe duan te mbajne larg te gjitha mediat dixhitale dhe thjesht te pushojne dhe qetesohen. 

I ndodhur larg nga bota kaotike, ky ishull i bukur u siguron pushuesve nje ambient krejtesisht te qete dhe paqesor per t’u çlodhur dhe cliruar stresin dhe ankthet e tyre.

Me me shume se 35 vila me uje dhe restorante komode, ky vend eshte nje nga vendet me surreale per t’u vizituar ne Maldive per te shijuar sportet e ujit dhe darkat romantike. 

Ishulli Mirihi nuk terheq vetem cftet per muajin e mjaltit dhe miqte, por atmosfera e vendit gjithashtu josh udhetaret qe udhetojne vetem, qe presin te kalojne ca kohe cilesore ne vetmi.

Pushime ne Ishullin COMO Cocoa

Pushime ne ishullin COMO Cocoa
Pushime ne ishullin COMO Cocoa

I njohur per vilat e tij luksoze qe ofrojne mikpritje me 5 yje, ky vend eshte nje vizite e domosdoshme per te perjetuar perkedhelje ne me te miren e tij. 

Uji i paster blu dhe brigjet e buta me rere te bardhe jane diçka qe thjesht do te preke shpirtin tuaj dhe do t’ju joshe gjate vizites tuaj ne kete ishull te holle. 

Atraksionet kryesore te COMO Cocoa Island perfshijne zhytjen ne uje, snorkeling, spa relaksuese, etj.

Pushime ne Ishujt Halaveli

Pushime ne Ishujt Halaveli
Pushime ne Ishujt Halaveli

Ndonjehere izolimi dhe vetmia mund te jene ilaçi me i mire qe ju nevojitet per tu relaksuar dhe cliruar veten nga stresi. Nuk mund te kete shpetim me te mire se Ishujt Halaveli per t’u shkeputur nga kaosi dhe per te gjetur paqe dhe qetesi. 

Me mbi 55 vila me uje te vendosura mire ne mes te nje ambienti te lumtur, ky vend ju ofron nje vend ideal per pushime.

Aktivitetet me emocionuese nga vizitoret ne Ishujt Halaveli perfshijne udhetimin tradicional te lundrimit, vizita e delfineve, snorkeling, kayaking, surfing ne ajer dhe zhytje. 

Vizitoret gjithashtu mund te bejne nje shetitje neper fshatin vendas dhe te marrin nje pasqyre te kultures dhe tradites se vendasve te vendit. 

Nxitoni te rezervoni me Hima Travel pushime te paharrueshme me cmimet me te lira!!

Nese ju pelqen cfare lexuat ju mund ta shperndani. Na Ndihmoni !

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email