Pushime ne Bali

Pushime ne Bali

SHPERNDAJE ME NJE MIK/MIKESHE QE TE NDANI UDHETIMIN BASHKE

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

Pushime ne Bali 2023

Pushimet ne Bali Gjeni Cmimet me te mira me Hima Travel.

Per Informacion Kontakto ketu – > 00355-069-70-21-103

Hotele ne Bali te Rekomanduara nga HIMA TRAVEL

Kategorite e pushimeve ne Bali
  • Pushime ne Bali Cift 
  • Pushime ne Bali Familjare
  • Pushime ne Bali Ultra All Inclusive
  • Pushime ne Bali per muajt e veres Maj – Qershor – Korrik – Gusht – Shtator
  • Pushime Muaji Mjaltit ne Bali
  • Pushime Ekonomike Bali

SHPERNDAJE ME NJE MIK/MIKESHE QE TE NDANI UDHETIMIN BASHKE

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

Pushime ne Bali

Pushime ne Bali
Pushime ne Bali

Nese jeni duke kerkuar per nje destinacion qe doni tju ngele gjate ne memorie, pikerisht Bali eshte destinacioni i duhur, nje parajse endrrash!!

Tempujt e lavdishem, sportet ujore emocionuese, kultura unike, skena pulsuese e nates, plazhet e bukura me shkembinj nenujore koralesh, dhe pamjet mahnitese mund t’ju bejne lehtesisht te ndiheni sikur te ishit ne parajse.

Perpos pozicionit strategjik gjeografik, Bali magjeps me ceremonite shumengjyreshe, artet, vallet tradiconale, vendpushimet luksoze te plazhit dhe jeten e nates emocionuese qe behet ne ishull. 

Pavaresisht zhurmes dhe kaosit te zonave kryesore turistike, ishulli eshte i pasur me bukuri natyrore, me atraksione per çdo lloj udhetari. 

Te apasionuarit e plazhit shijojne plazhet e bukura dhe dallget legjendare, alpinistet mund te vizitojne majat vullkanike te xhunglave ne ujevara te mjegullta dhe çiklistet mund te kalojne me biçiklete neper peisazhe te harlisura plot me tarraca orizi dhe fshatra tradicionale.

Koha ideale per te vizituar Balin?

Bali
Bali

Bali eshte vend i ngrohte gjate gjithe vitit, ishulli ka nje klime tropikale.

Cdo peridhe viti ja vlen te vizitosh Balin. 

Nese ju pelqejne te papriturat e motit dhe ndjesia qe ju fal shiu I papritur pas nje dite te nxehte, atehere shfrytezoni muajin Prill, Maj dhe Shtator.

Ju pelqejne flladet e fresketa te oqeanit, kokteje joshes ne perendimi te diellit, serf te klasit boteror, disa aventura te sporteve te ujit te eger dhe klube plazhi te klasit boteror, atehere paketoni kremin tuaj kunder diellit dhe behuni gati sa me shpejt per nje experience mahnitese ne Bali. 

Vende te mahnitshme per te vizituar ne Bali

Pushime ne Nusa Penida

Pushime ne Nusa Penida
Pushime ne Nusa Penida

Vendet me interesante qe ia vlen te shihen ne ishullin Nusa Penida jane plazhet me reren e bardhe, palmat e larta dhe shkembinjte koralore afer bregdetit, gje qe ben te mundur qe te shihet jeta detare jo vetem me veshjet e duhura, por edhe me snorkels dhe maska. 

Ju mund te beni zhytje ne bregun jugperendimor te Nusa Penida ne Pika Manta dhe Pika Malibu ku mund te shihni breshkat e detit, peshq te ndryshem dhe gjallesa te tjere te botes ujore.

Plazhet me te njohura te Nusa Penida jane Plazhi Kelingking, Plazhi Atuh , Plazhi i thyer, Plazhi Diamond, etj.

Vizitoni Plazhin Diamond 

Plazhi Diamond ne Nusa Penida
Plazhi Diamond ne Nusa Penida

Plazhe te bardha, uje blu mendafshi dhe palma ne kembet e nje shkembi te stermadh gelqeror. 

Plazhi Diamond ne Ishullin Nusa Penida mund te kete titullin ‘vendi me i bukur ne Bali ’dhe per kete arsye duhet ta vizitoni patjeter!

Vizitoni Plazhin Kelingking 

Plazhi Kelingking ne Nusa Penida
Plazhi Kelingking ne Nusa Penida

Nusa Penida zoteron disa pamje qe te mahnisin me bukurite e saj natyrore. Nje nder to eshte edhe plazhi Kelingking.

Vizita ne plazhin Kelingking eshte nje nder vendet qe do t’ju mahnise ne pushimet tuaj ne Bali.

Nje udhetim 40-minutesh me anije nga porti Sanur do t’ju çoje ne pamjet me mbreselenese qe do te keni rreth Balit.

Pushime ne Nusa Lembongan

Pushime ne Nusa Lembongan Bali
Pushime ne Nusa Lembongan Bali

Pjese e Provinces Bali, Nusa Lembongan eshte nje ishull i vogel i vendosur ne brigjet juglindore te kontinentit te Bali. 

Aq e vogel sa qe vizitoret mund te vizitojne te gjithe ishullin ne kembe brenda tre ose kater oresh, Nusa Lembongan eshte nje destinacion i njohur per udhetime ditore. 

Plazhet e ishullit terheqin me shume vizitore per shkak te koraleve ne det te hapur, ne formen e kerpudhave.

Plazhi i Mushroom afer fshatit Jungutbatu permban rere te bardhe dhe ujera te paster bruz. 

Shume zona perreth Nusa Lembongan jane gjithashtu te mira per zhytje dhe snorkeling, me jete te bollshme detare dhe korale te shendetshme.

Pushime ne Munduk 

Pushime ne Munduk Bali
Pushime ne Munduk Bali

Fshati i thjeshte i Munduk eshte nje nga vendet malore me terheqese te Bali. 

Ka nje klime pak me te ftohte me mjegull dhe me shi, midis kodrave te harlisura te mbuluara me xhungel, fusha orizi, peme frutore dhe pothuajse çdo gje tjeter qe rritet ne ishull. Nga dhjetera ujevara qe bien ne gremina. 

Ka nje numer vendesh vertet te kendshme per te qendruar, nga shtepite e vjetra koloniale holandeze te veres deri ne vendet ku mund te zhyteni plotesisht ne kulturen lokale. Shume njerez vijne per nje dite dhe qendrojne per nje jave.

Pushime ne Seminyak

Pushime ne Seminyak
Pushime ne Seminyak

Seminyak pavaresisht se eshte nje qytet i vogel, eshte nje nga destinacionet me ekskluzive te ishullit per pushime. 

Duke filluar nga butiket e tij te nivelit te larte dhe restorantet me pese yje te hotelet dhe llixhat luksoze, qyteti terheq udhetare nga e gjithe bota. 

Seminyak Beach u ofron vizitoreve pamje panoramike te Oqeanit Indian dhe te surfuesve profesioniste qe dynden ne kete zone per te hipur ne valet e medha gjithashtu.

Duhet patjeter te merrni pjese ne party qe organizonhen ne klabet e Seminyak, te cilat ofrojne elegancen dhe stilin qe do ti coj pushimet tuaja ne nivel tjeter.

Disa prej tyre jane; Potato Head, Ku De Ta,Mozaic,Cocoon, etj.

Seminyak eshte vendi ideal per te ngrene ne Bali. Duke ofruar gjithçka, nga ushqimi i shkelqyer e deri tek dyqanet e shkelqyera te snack-ut,ky vend  ka diçka per te gjithe .

“Jalan Petitenget”, “Jalan Batubelig”,”Jalan Kayu Aya” dhe “Jalan Laksmana” jane te gjitha rruget e mbushura me vende ngrenie dhe argetimi te klasit boteror qe ia vlen te vizitohen.

Pushime ne Sanur

Pushime ne Sanur Bali
Pushime ne Sanur Bali

I vendosur ne fshatin Denpasar ne juglindje te Bali, Plazhi i qete Sanur eshte nje destinacion popullor, i cili i ka dhene vendit pseudonimin “Plazhi  Gerhites”.

Perveç plazhit te ruajtur mire ne zone, Sanur ka disa vende te rendesishme historike, perfshire tempullin Blanjong, i cili permban nje kolone qe mban mbishkrime qe datojne ne shekullin e 9-te. 

Muzeu aty prane Le Mayeur dikur ishte shtepia e impresionistit belg Adrian Jean Le Mayeur dhe permban shume nga veprat e artistit.

Pushime ne Tanah Lot

Pushime ne Tanah Lot Bali
Pushime ne Tanah Lot Bali

I vendosur ne nje shkemb te madh, Tanah Lot eshte nje nga tempujt me te famshem Hindu ne Bali. 

Ajo ka qene nje pjese e mitologjise Baline per shekuj me radhe. 

Tempulli eshte nje nga 7 tempujt e detit, secili me shikimin e tjetrit, per te formuar nje zinxhir pergjate bregdetit jug-perendimor te Bali. 

Tanah Lot eshte nje nga vendet me te njohura per t’u vizituar ne Bali dhe e gjithe zona mund te jete shume e ngarkuar, veçanerisht ne pasditet e vona dhe para perendimit te diellit. 

Zona midis parkut te makinave dhe plazhit ngjitur me tempullin eshte nje labirint dyqanesh suveniresh qe shesin pothuajse çdo xhingel Baline te imagjinueshem.

Pushime ne Ubud 

Ubud Bali
Ubud Bali

I vendosur midis fushave me oriz me tarraca qe ngjiten ne rreze maleve qendrore te Bali, Ubud konsiderohet si zemra kulturore e ishullit. 

Ubud eshte shtepia e muzeve me te rendesishem te ishullit, duke perfshire Muzeun e Artit Neka me koleksionin e tij te gjere te pikturave Baline. 

Ka shfaqje vallezimi dhe muzike çdo dite ne te gjithe qytetin, si dhe galeri te shumta arti dhe dyqane artizanale per te eksploruar. 

Edhe pse Ubud eshte vleresuar prej kohesh si nje vend i shkelqyeshem per te mesuar rreth kultures Balineze, turizmi ne Ubud lulezoi ne menyre eksponenciale pasi u paraqit ne librin dhe filmin “Eat, Pray, Love”. 

Shume galeri arti dhe kafene;

Vend i shkelqyeshem per yoga dhe meditim;

Vizitoni Pura Ulun Danu Bratan

Pura Ulun Danu Bratan
Pura Ulun Danu Bratan

E vendosur ne breg te liqenit Bratan, Pura Ulun Danu Bratan eshte nje tempull i mrekullueshem hindu i vizituar nga qindra turiste çdo dite. I ndertuar ne Shekullin e 17-te, kompleksi i tempullit strehon 4 grupe faltoresh, 4 porta dhe objekte megalitike. 

Vendndodhja skenike dhe struktura tipike Baline e tempullit e bejne ate nje nga vendet me te mira per te pare ne Bali.

Meqenese kompleksi i tempullit eshte i rrethuar me uje nga te gjitha anet, duket se po noton ne liqen. 

Sfondi piktoresk i vargmalit Bedugul, i mbeshtjelle me mjegull, i shton hijeshine pamjeve qe krijon tempulli.

Kopshti Zoologjik Bali

Kopshti Zoologik ne Bali
Kopshti Zoologik ne Bali

Eshte shtepia e nje game te larmishme te botes se eger duke perfshire gjitaret dhe zogjte, eshte nje nga vendet kryesore per t’u vizituar ne Bali, veçanerisht kur jeni me pushime familjare.

Kopshtin zoologjik eshte vendosur ne mes te 8 hektare pyll te dendur tropikal, duke ofruar nje atmosfere autentike per banoret.

Nga luanet afrikane dhe tigrat e bardhe te majmunet dhe elefantet, mund te hasni kafshe te shumta nga e gjithe bota.

Akomodimi, e fundit, por jo me pak e rendesishmja. 

Vilat private jane menyra me e mire per te shijuar pushimet tuaja ne Bali me njeriun e zemres, familjen apo nje grup miqsh.

Duhet t’ju paralajmerojme qe relaksimi dhe qetesia jane nivel tjeter, keshtu qe mund te mos deshironi te largoheni! 

Na kontatoni per te rezervuar pushimet tuaja me cmimet me te lira!!

Nese ju pelqen cfare lexuat ju mund ta shperndani. Na Ndihmoni !

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Hima travel Logo

Hima Travel & Tours

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne per udhetimet e tyre cdo vit.

Opsione Te Tjera !