Marrakesh-Kasablanka Me Guide 2024

1095 € /P 5 Nete 6 Dite

3 Maj : 1095 Euro /P

keni nje pyetje ?

whatasap ose call 🙂

PERMBLEDHJE E TURIT

TE PERFSHIRA NE OFERTE : 

✅ • Udhëtimi vajtje-ardhje (Tiranë-Marrakesh-Casablanca-Tiranë) me avion

✅ • Transfertat dhe shëtitjet me autobus.

✅ • Akomodim 3 netë në Marrakesh, 3 netë në Casablanca

✅ • Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.

✅ • Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.

✅ • Guide vendase.

✅ • Lejohet të merret me vete në avion vetëm një bagazh me përmasa deri në 40 x 30 x 20 cm. (Kujdes – Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).

❗Në pagesë nuk përfshihen: 

1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.

2. Taksa e qytetit sipas hoteleve perkatese

 

 

OPSIONALE:

1. Darke dhe show ne Chez Ali €60

2. Dreke ne Ourika €30

3. Vizite, Darke dhe show shkretëtirën Agafay €50

 

 ❗❗KUJDES:

Hima Travel nuk mban asnjë pergjegjësi në rast se nuk ju lejohet të udhëtoni për arsye te ndryshme, si ekspuls, ose nëse pashaporta juaj është nën 180 ditë e vlefshme.

 
 

Nese deshironi te ja dergoni nje miku ofertat 🙂

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook

Deshironi te Informoheni me shume ? Kontaktoni ne chat !

DETAJET E TURIT

Itinerari i fluturimeve:

Nisja: Tirane – Marrakech 04:50 – 13:20

Kthimi: Casablanca – Tirane 08:00 – 18:00

 

1⃣ Dita e Parë:

Takimi në aeroportin e Tiranës me shoqëruesin 2 orë përpara fluturimit.

Fluturimi Tiranë – Marrakesh

Mbërritja në aeroportin e Marrakeshit dhe nisja drejt qytetit për të konsumuar drekën.

Vizitë në Medinën e qytetit.

Kohë e lirë për darkë.

Akomodimi në Riade tradicionale.

2⃣Dita e Dytë:

Pas mëngjesi, nisemi për “Walking Tour” në qendrën e qytetit.

Do të vizitojmë Bahia Palace, rrugicat, Bazaars, Snake Shows, Kopeshtet Royale, Medina dhe Medreseja gjatë ditës.

 

Në mbrëmje, vizitë në Chez Ali për darke & show (Kjo vizitë ështe opsionale dhe ka pagesë extra 60 euro)

3⃣Dita e Tretë:

Pas mëngjesit fillojmë vizitat në Ourika Valley, e vendosur rreth 30 km nga Marrakesh dhe e dalluar per shtepite e mrekullueshme tradicionale. Do të shohim fshatin e vogël Setti-Fatma. Do të ndalojmë të shohim gjithashtu kooperativen e prodhimit të vajit të Arganit, fabrikën e vajit të ullirit si dhe bukës tradicionale. (Opsionale drekë në Ourika 30 euro)

Në mbrëmje; Vizite ne Agafay Desert, darkë dhe show në tend ne shkretëtirë. (Kjo vizitë ështe opsionale dhe ka pagesë extra 50 euro)

4⃣Dita e Katërt:

Pas mëngjesit, nisja për në qytetin bregdetar Casablanca.

Casablanca është qyteti dhe porti më i madh në Marok. Ajo është gjithashtu dhe qendra ekonomike dhe e biznesit të vendit. I vendosur në bregun Atlantik të fushës Chaouia në pjesën qendrore-perëndimore të Marokut, qyteti ka një popullsi prej rreth 3.71 milion në zonën urbane dhe mbi 4.27 milion në Kazablanca e Madhe duke e bërë atë qytetin më të populluar në rajonin e Magrebit, dhe i teti më i madhi në botën arabe.

 

Do të vizitojmë qytetin në pikat kryesore të tij si dhe do të prekim nga afër skenat ku është xhiruar filmi i famshëm “Casablanca” me personazhin Tony Montana. 

Mbrëmje e lirë.

Akmodimi në hotel në Casablanca.

5⃣Dita e Pestë:

Pas mëngjesit do të nisemi për në kryeqytetin e Marokut, Rabat. 

Rabat qëndron përgjatë brigjeve të lumit Bouregreg dhe Oqeanit Atlantik. Është i njohur për monumentet që flasin për trashëgiminë e tij islamike dhe koloniale franceze, duke përfshirë Kasbah e Udayas. Kjo fortesë mbretërore e epokës së Berberëve është e rrethuar nga kopshte formale të dizajnuara nga francezët dhe ka pamje nga oqeani. Kulla ikonë e qytetit Hassan, një minare e shekullit të 12-të, ngrihet mbi rrënojat e një xhamie.

Pas vizitave, kthimi në Casablanca.

Mbrëmja e lirë.

6⃣Dita e Gjashtë:

Nisja për në aeroportin e Casablanca-s.

 

Fluturimi Casablanca-Tiranë nëpërmjet Romës.

 

Deshironi te Informoheni me shume ? Kontaktoni ne chat !

FOTO NGA KLIENTET TANE

CFARE THONE KLIENTET TANE

Milena Selimi@MilenaSelimi
Read More
Sherbim perfekt, te sjellshem,te shpejt dhe shum professional. U ndjeva shume mire nga ky sherbim⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Arjani Ani@ArjaniAni
Read More
E sugjeroj kete agjensi ka cmime fantastike dhe sherbimi eshte i mrekullueshem 🙂 vazhdo keshtu jeni me te miret!!! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bledar Kola@BledarKola
Read More
Agjensia me e lire dhe me e mire me staf sh te sjellshem dhe gati te ndihmojne per cdo problem. Jua sygjeroj te gjithve. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Gerald Lulja@GeraldLulja
Read More
The prices are quite cheap and the service is very fast and precise . yet the best agency in Albania ! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Lorens Hoxha@LorensHoxha
Read More
Best Agency with very good prices to travel all around the world. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
DonaldTafilaj@DonaldTafilaj
Read More
It is a serious agency, always in readiness for any kind of assistance and support. I have found some of the most economic flights within their office. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Durim Kingji @DurimKingji
Read More
Sherbim shum cilesor dhe cmime te arsyeshme ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Kledi Gjeci@KlediGjeci
Read More
Shum korrekt dhe serioz . Kenaqesi te udhetojme me ju. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Evi Gribizi@EviGribizi
Read More
Une personalisht nuk kam udhetuar por kam nje feedback super per kete kompani , komunikon dhe mer pergjigje ne kohe reale.jeni me te miret.udhetoni me Hima Travel.
Thabjan Xhota@ThabjanXhota
Read More
Agjenci Serioze me staf serioz dhe te pa pertueshem ne cdo pergjigje,sqarim dhe detaj. Personalisht mbeta shum i impresionuar nga Hima Travel. Ju pergezoj.
Previous
Next

INFORMACION SPECIAL

Kujdes ! Validiteti i pashportes tuaj duhet te jete 3 muaj i vlefshem nga data e nisjes.

Kujdes ! Check in ne hotel behet ne oren 12 :00-14:00 , Ndersa Check Out -Ne oren 10:00

KONTAKTO TANI

Na kontaktoni tek Chati me poshte ne Whatsapp

Ose ne numrin tone te telefonit : +355-069-47-67-427

Nese ju pelqen cfare lexuat ju mund ta shperndani. Na Ndihmoni !

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Hima travel Logo

Hima Travel & Tours

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne per udhetimet e tyre cdo vit.

Marok 2024

Marrakesh Kasablanka
( 5 Nete 6 Dite )

KONTAKTO TANI

Na kontaktoni tek Chati me poshte ne Whatsapp

Ose ne numrin tone te telefonit : +355-069-47-67-427