Toskana Me Guide 2024

329 € /P 2 Nete 3 Dite

17,24,31 Maj – 329 Euro/P

keni nje pyetje ?

whatasap ose call 🙂

PERMBLEDHJE E TURIT

Nese deshironi te ja dergoni nje miku ofertat 🙂

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook

TE PERFSHIRA NE OFERTE : 

✅ • Udhëtimi vajtje-ardhje me avion

✅ • Transfertat dhe shëtitjet me autobus.

✅ • Akomodim në hotel.

✅ • Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.

✅ • Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.

✅ • Lejohet të merret me vete në avion vetëm një bagazh me përmasa deri në 40 x 30 x 20 cm. (Kujdes – Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).

❗Në pagesë nuk përfshihen: 

1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.

2. Hyrjet në monumente dhe muzeume

Deshironi te Informoheni me shume ? Kontaktoni ne chat !

DETAJET E TURIT

Dita 1 : PIZA – FIRENCE

Paraqitja ne aeroportin e Tiranes minimumi 2 ore perpara nisjes dhe prezantimi me guiden.

Nisja nga Tirana per ne Piza me fluturim direk

Pas mberritjes ne Piza ne shoqerine e guides vizitojme qytetin e Pizes duke shetitur ne monumentet kryesore te qytetit, ku vizitohen:

– Kulla e Pises, e cila eshte kambanorja e Katedrales se Pizes. Ajo eshte vendosur mbrapa Katedrales se Pizes dhe eshte ndertesa e trete me e vjeter ne sheshin e Katedrales se Pizes.

-Sheshi Santa Maria Assunta, e njohur gjithashtu si Piazza dei Miracoli ku ndodhet katedralja mesjetare e Pizes.

Pas vizitave ne Pisa, nisja drejt qytetit te Firences.

Vazhdojme viziten ne qytetin e Firences ne atraksionet si:

-Porta Rossa , hoteli me i vjeter ne qytet i cili daton qe prej shekullit te XIII.

-Piazza della Signora

-Piazza Duomo Cathedral Santa Maria del Fiore

-Ponte Vecchio

-Uffizi Gallery.

Pas vizitave te qytetit te Firenzes, nisemi drejt hotelit.

Sistemimi dhe akomodimi ne hotel. Mbremje e lire.

Dita 2: TOSKANA

Mengjesi ne Hotel.

Nisemi drejt qytetit te Sienes. Udhetimi zgjat rreth nje 1 ore pa ndalesa. Mberritja ne qytetin e Sienes ku do te vizitojme:

-Museo della Opera

-Duomo di Siena

-Piaza del Campo

-Torre di Mangia

Panorama mahnitese ne Toskane dallohet nga peisazhet e saj piktoreske ku me i famshmi eshte Chianti. E vendosur ne nje zone qe perfshin Firencen dhe Sienen, Chianti eshte po aq i larmishem ne peizazhin e tij sa eshte ne vererat qe prodhohen. Aty do te kemi mundesine te degustojme dhe te provojme disa nga prodhimet e klasit te pare si dhe te konsumojme dreken me gatime tradicionale te zones.

Pas vizitave, kthimi ne hotel.

Mbremje e lire.

Dita 3: TOSKANA

Mengjesi ne hotel.

Pas mengjesit, do te behet nisja me autobus per ne San Gimignano, Qyteti i Kullave te bukura te Toskanes. Qyteti posedon disa kryevepra te artit Italian te shekullit 14-15, ku gjithashtu eshte i njohur per shafranin, proshuten e arte, dhe veren tradicionale te bardhe, Vernaccia di San Gimignano, e prodhuar nga lloji i vjeter i rrushit Vernaccia i cili kultivohet ne kodrinat ranore te zones.

Pas perfundimit te vizites ne San Gimignano, nisemi drejt aeroportit te Pises.

Fluturimi direkt Pisa – Tirane.

Mberritja ne aeroportin e Tiranes ne mbremje.

Nxitoni te rezervoni kete UDHETIM TOSKANA FIRENCE PIZA.

Deshironi te Informoheni me shume ? Kontaktoni ne chat !

FOTO NGA KLIENTET TANE

CFARE THONE KLIENTET TANE

Milena Selimi@MilenaSelimi
Read More
Sherbim perfekt, te sjellshem,te shpejt dhe shum professional. U ndjeva shume mire nga ky sherbim⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Arjani Ani@ArjaniAni
Read More
E sugjeroj kete agjensi ka cmime fantastike dhe sherbimi eshte i mrekullueshem 🙂 vazhdo keshtu jeni me te miret!!! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bledar Kola@BledarKola
Read More
Agjensia me e lire dhe me e mire me staf sh te sjellshem dhe gati te ndihmojne per cdo problem. Jua sygjeroj te gjithve. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Gerald Lulja@GeraldLulja
Read More
The prices are quite cheap and the service is very fast and precise . yet the best agency in Albania ! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Lorens Hoxha@LorensHoxha
Read More
Best Agency with very good prices to travel all around the world. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
DonaldTafilaj@DonaldTafilaj
Read More
It is a serious agency, always in readiness for any kind of assistance and support. I have found some of the most economic flights within their office. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Durim Kingji @DurimKingji
Read More
Sherbim shum cilesor dhe cmime te arsyeshme ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Kledi Gjeci@KlediGjeci
Read More
Shum korrekt dhe serioz . Kenaqesi te udhetojme me ju. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Evi Gribizi@EviGribizi
Read More
Une personalisht nuk kam udhetuar por kam nje feedback super per kete kompani , komunikon dhe mer pergjigje ne kohe reale.jeni me te miret.udhetoni me Hima Travel.
Thabjan Xhota@ThabjanXhota
Read More
Agjenci Serioze me staf serioz dhe te pa pertueshem ne cdo pergjigje,sqarim dhe detaj. Personalisht mbeta shum i impresionuar nga Hima Travel. Ju pergezoj.
Previous
Next

INFORMACION SPECIAL

Kujdes ! Validiteti i pashportes tuaj duhet te jete 3 muaj i vlefshem nga data e nisjes.

Kujdes ! Check in ne hotel behet ne oren 12 :00-14:00 , Ndersa Check Out -Ne oren 10:00

KONTAKTO TANI

Na kontaktoni tek Chati me poshte ne Whatsapp

Ose ne numrin tone te telefonit : +355-069-47-67-427

Nese ju pelqen cfare lexuat ju mund ta shperndani. Na Ndihmoni !

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Hima travel Logo

Hima Travel & Tours

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne per udhetimet e tyre cdo vit.

Toskana 2024

Toskana ( 2 Nete 3 Dite )

KONTAKTO TANI

Na kontaktoni tek Chati me poshte ne Whatsapp

Ose ne numrin tone te telefonit : +355-069-47-67-427