Pushime ne Bora Bora

Pushime ne Bora Bora

SHPERNDAJE ME NJE MIK/MIKESHE QE TE NDANI UDHETIMIN BASHKE

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

Pushime ne Bora Bora 2021

Pushimet ne Bora Bora Gjeni Cmimet me te mira me Hima Travel.

Per Informacion Kontakto ketu – > 00355-069-70-21-103

Hotele ne Bora Bora te Rekomanduara nga HIMA TRAVEL

Kategorite e pushimeve ne Bora Bora
  • Pushime ne Bora Bora Cift 
  • Pushime ne Bora Bora Familjare
  • Pushime ne Bora Bora Ultra All Inclusive
  • Pushime ne Bora Bora per muajt e veres Maj – Qershor – Korrik – Gusht – Shtator
  • Pushime Muaji Mjaltit ne Bora Bora
  • Pushime Ekonomike ne Bora Bora

SHPERNDAJE ME NJE MIK/MIKESHE QE TE NDANI UDHETIMIN BASHKE

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

Pushime ne Bora Bora

Pushime ne Bora Bora
Pushime ne Bora Bora

Ishulli magjik i Bora Bora ndodhet ne Polinezine francize,  i vendosur ne zemer te Oqeanit Paqesor. 

I rrethuar nga shkembinj nenujore piktoresk koralore, ishulli duket si nje kopsht i vërtete i parajses.

Ishulli shtrihet në kembet e malit Pahia dhe Otemanu, midis te cileve gjendet krateri i vullkanit qe ka krijuar ishullin me dhjetera mijera vjet me pare.

Resortet turistike, çmimet relativisht te ulta, ushqimi i mrekullueshem vendas dhe luksi qe mund te shijohet ne çdo cep, e bejne Bora Boren nje ishull qe duhet vizituar patjeter nje here gjate jetes.

Bora Bora eshte nje nga vendet e pakta ne toke qe te gjithe shpresojne te vizitojne te pakten nje here gjate jetes se tyre – dhe sapo ta shihni, do te mahniten dhe do te deshironi te riktheheni perseri.

Bora Bora eshte nje parajse ne toke qe u jep pushuesve momente te paharrueshme te zhytjes ne uje pergjatë brigjeve te koraleve. 

Plazhet e pacenuara te zbukuruara me peshq tropikale qe levizin ne lagunat blu do te fitojne çdo zemer.

Bora Bora mund te jete ishulli me i bukur ne Polinezi Franceze; ndoshta te gjithe Paqësorit Jugor; ndoshta edhe ne bote.

Nga plazhet e pacenuara me rere te bardhe ne lagunat e saj te mbushura me peshq, shkelqimet natyrore te Bora Bora kane tërhequr vizitoret per shekuj, duke frymezuar detare, piktore dhe poete.

Po ashtu mbetet nje destinacion ideal per muajin e mjaltit.

Moti ne Bora Bora

Moti ne Bora Bora
Moti ne Bora Bora

Ne te vertete çdo kohe eshte nje kohe e mire per te vizituar ishullin Bora Bora, pasi moti eshte i ngrohte gjate gjithe vitit.

Nje mengjes tropikal eshte ideal per shetitje romantike. Plazhe me diell te nxehte gjatë dites. Mbremjet kenaqen me fllad te fresket te detit dhe perendime mrekulli te bukur. 

Sezoni Maj-Tetor

Ky sezon gjashtemujor eshte piku dhe ka turma te medha (Gushti eshte nje muaj veçanërisht i popullarizuar nga udhetare evropiane). 

Klima gjate ketij sezoni eshte ne kohen e saj me te thate, ku ju mund te shijoni motin me diell dhe sportet ujore, te notoni ne jeten detare, te ushqeni peshkaqene, etj.

Cfare te beni ne Bora Bora?

Bora Bora
Bora Bora

Objektivi kryesor i nje pushimi ne Bora Bora eshte relaksimi dhe ky ishull i vogel ofron menyra te panumerta per ta arritur ate. 

Shtrihuni ne kuverten e shtepise tuaj njekateshe mbi uje, qetesohuni ne lagunen e ndritshme perreth Bora Bora ose nje xhiro me biçiklete rreth ishullit me nje ritem te qete. 

Disa aktivitete te tjera qe mund te beni jane:

Vizitoni Plazhin Matira

Plazhi Matira ne Bora Bora
Plazhi Matira ne Bora Bora

Plazhi Matira eshte plazhi i famshem publik i Bora Bora dhe eshte votuar plazhi me i mire ne bote!

Rera e bardhe e paster dhe uje i qete bruz, palma madheshtore me nje sfond te mrekullueshem te kodrave te gjelberta te harlisura ju ofrojne nje relaksim te vertete.

Plazhi Matira eshte gjithashtu i mbushur me resorte, dyqane dhe restorante, keshtu qe eshte nje vend i pershtatshem per te kaluar pjesen me te madhe te nje dite.

Kufizuar nga te dy anet nga plazhet private, Matira eshte plazhi i vetem publik ne ishull qe ia vlen te vizitohet dhe hyrja eshte falas per kedo.

Noti dhe snorkeling jane te shkelqyera ketu dhe rera e imet e bardhe butesisht futet ne nje lagune me rere te bute qe eshte krejtesisht e ngrohte dhe e ceket.

 Fundi i detit eshte i rrafshet dhe me rere, pa korale te mprehta, keshtu qe eshte e lehte per te ecur.

Nese nuk keni kohe per te kaluar nje dite te tere ne plazh, mos humbisni perendimin e diellit, I cil eshte mahnites!

Vizitoni Malin Otemanu

Mali Otemanu ne Bora Bora
Mali Otemanu ne Bora Bora

Ju mund ta shihni malin Otemanu nga çdo vend ne Bora Bora.

Shpatet e tij te zeza te thyer jane spektakolare ne kontrast me xhunglen e harlisur qe e rrethon dhe lagunen blu te kalter.

Nje udhetim ne Bora Bora nuk eshte i plote pa nje vizite ne majen e ketij mali qe te le pa fryme.

Ndersa e gjithe Bora Bora eshte rezultat i nje vullkani antik, per fat te mire tani i zhdukur, mali Otemanu dhe mali Pahia jane mbetjet me te dukshme.

Mali Otemanu arrin 2,385 metra dhe eshte nje destinacion i njohur per shetitje.

Ju mund te ecni vetem ne baze, dhe madje edhe kjo behet me mire me ndihmen e nje udhezuesi lokal.

Shetitja nuk eshte opsioni yt i vetem; ju mund te shijoni malin Otemanu ne te gjitha llojet e menyrave – nje tur 4×4, nje tur me varke, nje tur me helikopter apo edhe disa fotografi te rastesishme ne plazh.

Maja eshte e pamundur te arrihet per shkak te shkembit te brishte vullkanik, i cili nuk mund te mbaje peshen e nje njeriu mesatar, megjithese kjo nuk do te thote qe alpinistet e zjarrte nuk po perpiqen.

Sipas vendasve, askush nuk ka arritur ta beje ende. Sidoqofte, mali eshte aq i bukur dhe piktoresk saqe udhetimi ne baze ia vlen vetem per te marre disa foto vertet spektakolare.

Shikoni per topat e vjeter amerikane te Luftes se Dyte Boterore te shperndare ne xhungel, si dhe disa altare te lashte lokale.

Vizitoni Kopshtin e Koraleve

Kopshti i Koraleve
Kopshti i Koraleve

Ne nje ishull te vogel ne lindje te ishullit kryesor dhe drejtperdrejt perballe Resortit Beach Sofitel Bora Bora Marara, do te gjeni nje gume te mrekullueshme koralesh.

Shumica e udhetareve punesojne nje operator turistik per t’i udhehequr ata gjate procesit te notit dhe zhytjes ne det mes koraleve.

Martese ne Bora Bora

Martese ne Bora Bora
Martese ne Bora Bora

Nje vend ky i bukur si Bora Bora eshte bere per raste te veçanta si dasmat dhe muajt e mjaltit.

Bora Bora terheq njerez nga e gjithe bota qe te vijne martohen ne kete parajse ne toke.

Ju mund te rezervoni te martoheni ne nje nga kishezat apo plazhet e resorteve luksoze ne Bora Bora, ose te martoheni ne nje ceremoni intime ne nje plazh privat ose jaht.

Jet ski ne Bora Bora

Jet ski ne Bora Bora
Jet ski ne Bora Bora

Eshte nje menyre tjeter per te perjetuar bukurine e lagunes se Bora Bora, por ne nje menyre te shpejte!

Udhetimet me jet ski jane nje atraksion shume i popullarizuar ne Bora Bora dhe ofrohen nga disa kompani turistike ne Bora Bora.

Ture fotografie ne Bora Bora

Bora Bora
Bora Bora

Pushimet tuaja ne Bora Bora mund te qendrojne me ju shume kohe pasi te mbarojne pushimet.

Pavaresisht nese jeni ne dasmen tuaj, ne muajin e mjaltit apo ne pushime, keto ture ju ofrojne kujtimet me te çmuara te kohes tuaj ne Parajse.

Nuk ka asgje me te mire sesa te kapen ato kujtime ne disa fotografi te mrekullueshme!

Lundrim ditor gjate Lagunes Bora Bora, Perfshire dhe Snorkeling me Peshkaqene dhe Stingrays

Tur ditor ne Bora Bora
Tur ditor ne Bora Bora

Zhytuni ne jeten e gjalle detare qe rrethon ishullin Bora Bora me kete tur, I cili ju ofron:

Snorkel me peshkaqene dhe stingrays ne Bora Bora, ne nje vend te shkelqyeshem mbi nje kopsht shumengjyresh koralesh ku mund te vezhgoni jeten detare nga anija ose te mahniteni nga shumica e peshqve permes maskes suaj te snorkelit,

Vizitoni pikat me mahnitese per foto rreth ishullit,

Konsumoni nje dreke te pergatitur ne nje ishull te vogel, biftek te pjekur ne skare, pule, peshk, sallata dhe fruta.

Relaksohuni ne varken qe ju mundeson transportin vajtje-ardhje nga hoteli juaj.

Quad Tur ne ATV Bora Bora

Bora Bora Quad Tours in ATV
Bora Bora Quad Tours in ATV

“2.5 ore ne Quad per te zbuluar ishullin Bora Bora”

Mali Popoti eshte maja me befasuese e Bora Bora qe do te arrini te qete fale automjeteve te fuqishem dhe te sigurt.

Jo vetem qe eshte argetues, por gjate rruges do te mesoni edhe per kulturen dhe historine e ishullit!

Ture ne Bora Bora me Jeep 4×4

Tur ne Bora Bora me 4x4
Tur ne Bora Bora me 4×4

Me kete tur jo vetem qe do te zbuloni cepat e detit te ishullit, por gjithashtu do te mesoni per aspektet e tij historike dhe kulturore se bashku me legjendat e ishullit. Pavaresisht nese jeni duke kerkuar per nje udhetim relaksues apo nje aventure te stilit “Indiana Jones”, ky tur u ka pelqyer te gjithe turisteve.

Paketat perfshijne gjithçka, nga ekspeditat gjysme-ditore ne ishullin kulturor deri ne perendimin romantik te diellit dhe turne me shampanje deri ne udhetime te eger te thelle ne xhungel. Plus, shumica e guidave turistike jane vendas dhe do te jene me se te gatshem te ndajne sekretet e tyre te preferuara te ishullit.

Per me shume informacion mbi çmimet dhe oraret e vizitave, na kontaktoni.

Lundrim dhe darke ne perendim te diellit ne Bora Bora ne Restorant St James

Darke Romantike ne Bora Bora
Darke Romantike ne Bora Bora

Per te kaluar nje kohe vertete romantike ne Bora Bora, asgje eshte me mhnitese se nje kombinim magjik I pamjeve te pashembullta te perendimit te diellit dhe darkave te shkelqyera ne bregdet.

Pini shampanje dhe shikoni perendimin e diellit, nje fund perfekt i nje dite tjeter ne kete ‘parajse’.

Gjate kesaj mbremje luksoze, do te perjetoni momente te paharruara.

Eksploroni shkembinjte nenujore ne nje lunder polineziane, shikoni perendimin e diellit dhe perfundoni takimin tuaj me nje vakt ne restorantin St. James, ku nje tryeze private ju pret – te gjitha te perfshira.

Vizitoni nje vend te shenjte per breshkat

Breshka ne Bora Bora
Breshka ne Bora Bora

Kur beni listen tuaj te gjerave per te bere ne Bora Bora, shtoni nje vizite ne Qendren e Breshkave Bora Bora per ushqimin ne mengjes dhe tur edukativ.

Breshkat e demtuara jane sjelle ketu per t’u sheruar. Te gjitha te ardhurat shkojne per te ndihmuar breshkat, dhe mysafiret mund te marrin pjese ne kujdesin e tyre dhe madje te notojne me ta!

Na kontaktoni per me shume informacione.

 

Nese ju pelqen cfare lexuat ju mund ta shperndani. Na Ndihmoni !

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Hima travel Logo

Hima Travel & Tours

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne per udhetimet e tyre cdo vit.

Opsione Te Tjera !