Oferta Turistike Plazh ne Kostance – Varna – Burgas me Guide 2022

219 € /P 7 Nete 8 Dite

24 Nentor  : 438 Euro / Cifti

keni nje pyetje ?

whatasap ose call 🙂

PERMBLEDHJE E TURIT

Nese deshironi te ja dergoni nje miku ofertat 🙂

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook

TE PERFSHIRA NE OFERTE : 

✅ • Fjetje: 1 natë në Sofje, 1 natë në Bukuresht, 2 netë në Konstancë, 1 natë në Varna, 1 natë në Burgas, 1 natë në Kavalla.

✅ • Mëgjeset dhe Darkat në Hotele,

✅ • Udhëtimi dhe Shëtitjet me Autobus.

✅ • Shoqërues Shqiptar gjatë gjithë Udhëtimit.

❗Në pagesë nuk përfshihen: 

1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.

2. Hyrjet në monumente dhe muzeume

Deshironi te Informoheni me shume ? Kontaktoni ne chat !

DETAJET E TURIT

1⃣ Dita e Parë:

Nisja nga Tirana me autobus në drejtim të Maqedonisë. Gjatë rrugës, pushime per kafe. Mbrritja në Shkup dhe pushim per dreke. Nisja nga Shkupi në drejtim te Bullgarisë. Gjatë rrugës, pushime per kafe. Mbrritja në Sofje. Sistemimi, Darkë dhe Fjetje në Hotel.

2⃣Dita e Dytë:

Mëngjesi në hotel. Vizitë në Monumentet Kryesore te qytetit: Fillon nga Hotel Sheraton Balkan, Kisha St. Nedelia, Statuja St. Sofia, Kisha St. Petka Samardjiiska, Sinagoga Hebraike e Sofjes, Tregu Qendror, St. George Rotanda, Presidenca, Sheshi Battenberg, Galeria Kombëtare e Arteve, Teatri Kombëtar “Ivan Vazov”, Kisha Ruse, Monument i Ushtarëve të Panjohur, Akademia e Shkencave Bullgare, Parlamenti, Monumenti i Mbretit Clirimtar, Kisha St. Sofia, Katedralja Alexander Nevski dhe Crypt. Pasdite nisja për në Bukuresht. Ndalesa të shkurtra gjatë rrugës. Mbrritja në Bukuresht. Sistemimi, Darkë dhe Fjetje në Hotel.

3⃣Dita e Tretë:

Mëngjesi në Hotel. Paradite, Vizitë panoramike e Bukureshtit. E fillojme me vizitë jashtë Bukureshtit: Manastiri Snagov, ku mendohet se është varrosur Vlad Tepes, i njohur si Dracula. Me pas i drejtohemi qendres se qytetit te Bukureshtit ku vizitohen: Harku i Triumfit, Muzeumi Village, Sheshi Victoriei, Sheshi Revolucionit, Statujen e Naim Frasherit dhe Ndërtesa e Parlamentit. Vizite ne qytetitn e vjeter te Bukureshtit; Oborri dhe Kisha Princely. Vizite tek Hotel Continental ku Ismail Qemali bashke me patriotet e tjere kane hartuar deklaraten e pavaresise se Shqiperise. Gjate Drekes – Shetitje tek Pedonalja e famshme Liskano e mbushur me bare dhe restorantet me te populluara te Bukureshtit, Pasdite, vizite tek Piata Uniiri me shatervanet – qendra tregtare me te njejtin emer Uniiri Shopping Mall. Nisja për në Konstancë. Udhëtimi zgjat rreth 2.5 orë. Mbrritja në Konstancë, Sistemimi në Hotel në zonën e Plazhit. Darkë dhe Fjetje në Hotel.

4⃣Dita e Katërt:

Mëngjesi në Hotel. Të lirë për plazh. Pasdite në mbrëmje Vizitë e Monumenteve Kryesore të qytetit: Kazinoja e Konstancës dhe Monumentet e ndryshme Fetare në Sheshin Ovidiu. Darkë dhe Fjetje në Hotel.

5⃣Dita e Pestë:

Mëngjesi në Hotel. Nisja për në Varna. Udhëtimi zgjat rreth 2 orë. Mbrritja në Varna, Sistemimi në Hotel në zonën e Plazhit. Të lirë për plazh. Pasdite në mbrëmje Vizitë e Monumenteve Kryesore të qytetit: Kopshti Varnës, Katedralja Shën Marisë, Manastiri Aladzha, Aquapolis, Syri Varnës etj. Darkë dhe Fjetje në Hotel.

6⃣Dita e Gjashtë: 
 
Mëngjesi në Hotel. Nisja për në Burgas. Udhëtimi zgjat rreth 2 orë. Mbrritja në Burgas, Sistemimi në Hotel në zonën e Plazhit. Të lirë për plazh. Darkë dhe Fjetje në Hotel.
 
7⃣Dita e Shtatë: 
 
Mëngjesi në Hotel. Paradite në mbrëmje Vizitë e Monumenteve Kryesore të qytetit: Kopshti Burgasit, Pista në Det Mosta dhe Qyteti i vjetër Nessebar. Pasdite, Nisja për në Kavala. Udhëtimi vazhdon për në Kavalla. Udhëtimi zgjat rreth 6 orë. Ndalesa të shkurtra për pushim dhe shlodhje gjatë rrugës. Mbrritja në Kavalla. Sistemimi në Hotel në zonën e Plazhit. Darkë dhe Fjetje në Hotel.
 
8⃣Dita e Tetë: 
 
Mëngjesi në Hotel. Paradite të lirë për plazh. Pasdite, Nisja për në Selanik. Udhëtimi zgjat rreth 2 orë. Mbrritje dhe Vizitë në Selanik. Vizitohen: Sheshi Aristotel, Kulla e Bardhë, zona Tsimiski dhe monumente të tjera historike të qytetit. Nisja për në Shqipëri. Udhëtimi zgjat rreth 6 orë. Gjatë rrugës ndalesa të shkurtra. Mbrritja në Shqipëri.

Deshironi te Informoheni me shume ? Kontaktoni ne chat !

FOTO NGA KLIENTET TANE

CFARE THONE KLIENTET TANE

Milena Selimi@MilenaSelimi
Read More
Sherbim perfekt, te sjellshem,te shpejt dhe shum professional. U ndjeva shume mire nga ky sherbim⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Arjani Ani@ArjaniAni
Read More
E sugjeroj kete agjensi ka cmime fantastike dhe sherbimi eshte i mrekullueshem 🙂 vazhdo keshtu jeni me te miret!!! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bledar Kola@BledarKola
Read More
Agjensia me e lire dhe me e mire me staf sh te sjellshem dhe gati te ndihmojne per cdo problem. Jua sygjeroj te gjithve. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Gerald Lulja@GeraldLulja
Read More
The prices are quite cheap and the service is very fast and precise . yet the best agency in Albania ! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Lorens Hoxha@LorensHoxha
Read More
Best Agency with very good prices to travel all around the world. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
DonaldTafilaj@DonaldTafilaj
Read More
It is a serious agency, always in readiness for any kind of assistance and support. I have found some of the most economic flights within their office. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Durim Kingji @DurimKingji
Read More
Sherbim shum cilesor dhe cmime te arsyeshme ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Kledi Gjeci@KlediGjeci
Read More
Shum korrekt dhe serioz . Kenaqesi te udhetojme me ju. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Evi Gribizi@EviGribizi
Read More
Une personalisht nuk kam udhetuar por kam nje feedback super per kete kompani , komunikon dhe mer pergjigje ne kohe reale.jeni me te miret.udhetoni me Hima Travel.
Thabjan Xhota@ThabjanXhota
Read More
Agjenci Serioze me staf serioz dhe te pa pertueshem ne cdo pergjigje,sqarim dhe detaj. Personalisht mbeta shum i impresionuar nga Hima Travel. Ju pergezoj.
Previous
Next

INFORMACION SPECIAL

Kujdes ! Validiteti i pashportes tuaj duhet te jete 3 muaj i vlefshem nga data e nisjes.

Kujdes ! Check in ne hotel behet ne oren 12 :00-14:00 , Ndersa Check Out -Ne oren 10:00

KONTAKTO TANI

Na kontaktoni tek Chati me poshte ne Whatsapp

Ose ne numrin tone te telefonit : +355-069-70-21-101

Nese ju pelqen cfare lexuat ju mund ta shperndani. Na Ndihmoni !

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Hima travel Logo

Hima Travel & Tours

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne per udhetimet e tyre cdo vit.

KONTAKTO TANI

Na kontaktoni tek Chati me poshte ne Whatsapp

Ose ne numrin tone te telefonit : +355-069-70-21-101