Barcelone, Madrid &Toledo

Me Guide 2023

479 € /P 4 Nete 5 Dite

26 Tetor 

keni nje pyetje ?

whatasap ose call 🙂

PERMBLEDHJE E TURIT

Nese deshironi te ja dergoni nje miku ofertat 🙂

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook

TE PERFSHIRA NE OFERTE : 

✅ • Udhëtimi vajtje-ardhje me avion

✅ • Transfertat dhe shëtitjet me autobus.

✅ • Akomodim në hotel.

✅ • Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.

✅ • Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.

✅ • Lejohet të merret me vete në avion vetëm një bagazh me përmasa deri në 40 x 30 x 20 cm. (Kujdes – Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).

❗Në pagesë nuk përfshihen: 

1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.

2. Hyrjet në monumente dhe muzeume

Deshironi te Informoheni me shume ? Kontaktoni ne chat !

DETAJET E TURIT

1⃣ Dita e Parë:

Takimi në aeroportin e Tiranës me shoqëruesin në orën 16:00, 3 orë përpara fluturimit. Fluturimi direkt Tiranë – Barcelonë. Nisja në orën 18:50 nga aeroporti i Tiranës. Mbërritja në Barcelonë në orën 21:40, pas mbërritjes nisemi drejt hotelit për të kryer akomodimin.

2⃣Dita e Dytë:

Mëngjesi në hotel. Gjatë paradites, do të vizitojmë Sagrada Familian dhe më pas do të shkojme drejt Harkut te Triumfit ku do të kryejmë vizitë panoramike. Do të shkojmë drejt Portit të Krociereve ku gjendet Mirador de Colom, statuja e Kristofor Kolombit. Do të fillojmë shëtitjen në këmbë drejt Palau Guell, La Ramblen, Placa Reial, Placa de Sant Jaume, Bashkine e Barcelones, Qeverine e Katalonnes, Lagjen Gotike, Uren e Peshkopeve, Katedralen Sant Eualia, Sheshin Katalanya. Vazhdojmë drejt një prej rrugëve më të bukura të Barcelonës, “Passeiga de Gracia” per tu derejtuar më pas drejt Casa Amatller dhe Casa Milla. Qëndrojmë për të konsumuar drekën dhe më pasë nisemi nga Casa Milla drejt Kodrës Montjuik ku gjendet Muzeu Kombëtar i Artit Katalan.

Kthimi në hotel. Sistemim edhe akomodim në hotel. Fjetje në Hotel.

3⃣Dita e Tretë:

Mëngjesi në Hotel.

Paradite, Vizitë: Parku i mrekullueshëm Guell, i modeluar nga Antoni Gaudi.

Pas vizitës në parkun Guell vazhdojmë drejt Barcelonetës, një nga lagjet bregdetare ku do të keni mundesine për të konsumuar drekën.

Transferta Barcelonë – Madrid

Mbërritja në Madrid. Transferimi në Hotel. Sistemimi dhe fjetja në hotel.

4⃣Dita e Katërt:

Mëngjesi në hotel.  Vizitë Panoramike e Monumenteve kryesore të qytetit: Parku Buen Retiro, Prado Museum, Plaza Mayor, Mercado San Miguel, Royal Palace, Puerta del Sol, Gran Via.

Opsionale ne mbremje: Flamenco show, shfaqje tradicionale folklorike e jugut te Spanjes.

5⃣Dita e Pestë:

Mëngjesi në Hotel. Nisja për në Toledo. Udhëtimi zgjat rreth 1 orë. Vizitë Panoramike e Monumenteve të Qytetit: Katedralja e Toledos, Fortesa Alcazar, Puerta Bisagra, Puente de San Martin, Mirador del Valle, Sinagoga Juderia, Muzeu El Greco. Transferta në Aeroportin e Madridit. Fluturimi direkt Madrid – Tiranë. Nisja nga Madridi në orën 21.55. Mbrritja në Tiranë në orën 01:10.

 

Deshironi te Informoheni me shume ? Kontaktoni ne chat !

FOTO NGA KLIENTET TANE

CFARE THONE KLIENTET TANE

Milena Selimi@MilenaSelimi
Read More
Sherbim perfekt, te sjellshem,te shpejt dhe shum professional. U ndjeva shume mire nga ky sherbim⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Arjani Ani@ArjaniAni
Read More
E sugjeroj kete agjensi ka cmime fantastike dhe sherbimi eshte i mrekullueshem 🙂 vazhdo keshtu jeni me te miret!!! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bledar Kola@BledarKola
Read More
Agjensia me e lire dhe me e mire me staf sh te sjellshem dhe gati te ndihmojne per cdo problem. Jua sygjeroj te gjithve. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Gerald Lulja@GeraldLulja
Read More
The prices are quite cheap and the service is very fast and precise . yet the best agency in Albania ! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Lorens Hoxha@LorensHoxha
Read More
Best Agency with very good prices to travel all around the world. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
DonaldTafilaj@DonaldTafilaj
Read More
It is a serious agency, always in readiness for any kind of assistance and support. I have found some of the most economic flights within their office. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Durim Kingji @DurimKingji
Read More
Sherbim shum cilesor dhe cmime te arsyeshme ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Kledi Gjeci@KlediGjeci
Read More
Shum korrekt dhe serioz . Kenaqesi te udhetojme me ju. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Evi Gribizi@EviGribizi
Read More
Une personalisht nuk kam udhetuar por kam nje feedback super per kete kompani , komunikon dhe mer pergjigje ne kohe reale.jeni me te miret.udhetoni me Hima Travel.
Thabjan Xhota@ThabjanXhota
Read More
Agjenci Serioze me staf serioz dhe te pa pertueshem ne cdo pergjigje,sqarim dhe detaj. Personalisht mbeta shum i impresionuar nga Hima Travel. Ju pergezoj.
Previous
Next

INFORMACION SPECIAL

Kujdes ! Validiteti i pashportes tuaj duhet te jete 3 muaj i vlefshem nga data e nisjes.

Kujdes ! Check in ne hotel behet ne oren 12 :00-14:00 , Ndersa Check Out -Ne oren 10:00

KONTAKTO TANI

Na kontaktoni tek Chati me poshte ne Whatsapp

Ose ne numrin tone te telefonit : +355-069-47-67-427

Nese ju pelqen cfare lexuat ju mund ta shperndani. Na Ndihmoni !

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Hima travel Logo

Hima Travel & Tours

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne per udhetimet e tyre cdo vit.

Barcelone Madrid Toledo 2023

Barcelone, Madrid & Toledo
(4 Nete 5 Dite)

KONTAKTO TANI

Na kontaktoni tek Chati me poshte ne Whatsapp

Ose ne numrin tone te telefonit : +355-069-47-67-427