Udhetim me Guide Izrael dhe Jordani 2023

1049 €/P 6 Nete/7 Dite

27 Nentor

keni nje pyetje ?

whatasap ose call 🙂

PERMBLEDHJE E TURIT

TE PERFSHIRA NE OFERTE : 

✅ • Udhëtimi vajtje-ardhje me avion

✅ • Akomodimi në hotel te Kategorisë Turistike..

✅ • Mëngjeset dhe darkat për të gjithë ditët e qëndrimit.

✅ • Shëtitjet në Izrael Jordani (sipas programit)

✅ • Hyrja në Petra.

✅ • Shoqërues dhe guidë shqiptare, për të gjithë ditët e qëndrimit

✅ • Transfertat Aeroport – Hotel – Aeroport.

 

❗Në pagesë nuk përfshihen: 

1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.

2. Hyrjet në monumente dhe muzeume

3. Bakshishet për Shoferin e autobusit dhe Guidën.

❗❗KUJDES:

Hima Travel nuk mban asnjë pergjegjësi në rast se nuk ju lejohet të udhëtoni për arsye te ndryshme, si ekspuls, ose nëse pashaporta juaj është nën 150 ditë e vlefshme. 

Nese deshironi te ja dergoni nje miku ofertat 🙂

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook

Deshironi te Informoheni me shume ? Kontaktoni ne chat !

DETAJET E TURIT

1⃣ Dita e Parë:

Fluturimi nga Tirana për në Tel Aviv, nëpërmjet Athinës. Nisja nga Tirana 09.50. Mbërritja në Tel Aviv në 19.20. Pritja në aeroportin Ben Gurion nga përfaqësuesit tanë. Udhëtimi për në Bethlehem.  Akomodimi dhe darka në hotel në Bethlehem.

 

2⃣Dita e Dytë:

Mëngjesi ne hotel.  Vizitë e qytetit Bethlehem në pikat me interesante. Nisja për Jeruzalem. Do të fillojë vizita me Muzeumin e Izraelit, ku është dhe libri i shenjtë që përmban Mbishkrime të Detit të Vdekur dhe modelin e lashtë të Jeruzalemit. Aty afër gjendet Knesseti, kuvendi i Izraelit si dhe Menorah, siboli i lashtë izraelit. Do të vazhdojmë me ngjitjen në Malin e Ullinjve për të shijuar pamjen spektakolare të qytetit të vjetër. Shëtitja vazhdon në Rrugën Dolorosa, kalohen Stacionet e Kryqit në drejtim të Kishës së Sepulchre së Shenjtë, që përmban kalvarin dhe varrin e ringjalljes. Vizitë e Murit Perëndimor, Vend i shenjtë për Izraelitët. Fjetja dhe darka në hotel në Bethlehem.

3⃣Dita e Tretë:

Mëngjesi në Hotel. Nisja për në Al-Maghtas, vendi ku u pagëzua Jezusi dhe pastaj do te shkojmë në parë për në Xheriko, qyteti më i vjetër i botës. Pranë këtij qyeti ndodhet Mali i Tundimit, ku Jezusi është tunduar si dhe Manastriri që gjendet aty afër. Nisja për në Eilat. Udhëtimi zgjat rreth 4-5 orë. Nfalesë e shkurtër gjatë udhëtimit në Detin e Vdekur për shlodhje dhe plazh. Mbrritja në Eilat. Vizitë e qytetit bregdetar në Detin e Kuq. Ne mbrëmje vonë kalimi për në qyttetin fqinj, Aqaba, në Jordani. Sistemimi dhe Darkë Fjetje në Hotel.

4⃣Dita e Katërt:

Mëngjesi në Hotel. Vizitë e shkurtër e qytetit. Nisja për në Petra. Udhëtimi zgjat rreth 2 orë. Mbrritja në Petra dhe Vizitë e Qendrës Arkeologjike më të famshme në Rajon, Petras. Vizta zgjat rreth 4-5 orë. Vazhdimi udhëtimit për në Amman, kryeqyteti Jordanisë. Udhëtimi zgjat rreth 4 orë pa ndalesa. Ndalesa të shkurtra për shlodhje dhe vizita në Mount Nebo dhe Madaba. Mbrritja në Amman. Sistemimi dhe Darkë dhe Fjetje në Hotel.

5⃣Dita e Pestë

Mëngjesi në Hotel. Vzitë e Monumenteve Kryesore të qytetit. Pasdite Nisja për në Izrael. Ndaalesë për një vizitë në Beit Shan, një qytet i lashtë romak, ku janë restauruar shumë objekte të këtij qyteti, si rrugë, banjo publike, teatro. Vizita përfundon në Tiberias ku vizitohet qyteti përgjatë detit te Galilesë. Sistemimi në Hotel në Nazaret ose Tiberias. Fjetja dhe Darka në hotel.

6⃣Dita e Gjashte: 

Mëngjesi në Hotel. Shëtitje panoramike e Nazareth. Vizitë e Bazilikës së Annunciation. Vizitë e Guvës së pagëzimit, ku engjëlli Gabriel ju shfaq Shën Mërisë. Shikohet Shtëpia e Shën Mërisë dhe e Jozefit. Udhëtohet për në Haifa, qyteti i tretë në Izrael. Vizitohet Monumenti i Bahai dhe Kopshtet Persiane, ku nga duket dhe Mali i Karmel. Udhëtimi vazhdon për në  Tel-Aviv. Mbërritja në Tel Aviv. Vizitë në Neve Tzedek për të eksploruar lagjen moderne të qytetit të Tel Avivit. Më pas vizitë në Jaffa, lagja e vjeter e qytetit Tel Aviv. Shëtitje në këmbë nëpër rrugicat dhe galerive te artit. Sistemimi në Hotel. Fjetja dhe Darka në hotel në Netanya ose Tel Aviv.

 7⃣Dita e Shtate: 
 
 Transferimi për në Aeroport. Fluturimi i kthimit për në Tiranë, nëpërmjet Athinës. Nisja nga Tel Aviv 10.20, Mbrritja në Tiranë në 17.20

Deshironi te Informoheni me shume ? Kontaktoni ne chat !

FOTO NGA KLIENTET TANE

CFARE THONE KLIENTET TANE

Milena Selimi@MilenaSelimi
Read More
Sherbim perfekt, te sjellshem,te shpejt dhe shum professional. U ndjeva shume mire nga ky sherbim⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Arjani Ani@ArjaniAni
Read More
E sugjeroj kete agjensi ka cmime fantastike dhe sherbimi eshte i mrekullueshem 🙂 vazhdo keshtu jeni me te miret!!! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bledar Kola@BledarKola
Read More
Agjensia me e lire dhe me e mire me staf sh te sjellshem dhe gati te ndihmojne per cdo problem. Jua sygjeroj te gjithve. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Gerald Lulja@GeraldLulja
Read More
The prices are quite cheap and the service is very fast and precise . yet the best agency in Albania ! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Lorens Hoxha@LorensHoxha
Read More
Best Agency with very good prices to travel all around the world. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
DonaldTafilaj@DonaldTafilaj
Read More
It is a serious agency, always in readiness for any kind of assistance and support. I have found some of the most economic flights within their office. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Durim Kingji @DurimKingji
Read More
Sherbim shum cilesor dhe cmime te arsyeshme ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Kledi Gjeci@KlediGjeci
Read More
Shum korrekt dhe serioz . Kenaqesi te udhetojme me ju. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Evi Gribizi@EviGribizi
Read More
Une personalisht nuk kam udhetuar por kam nje feedback super per kete kompani , komunikon dhe mer pergjigje ne kohe reale.jeni me te miret.udhetoni me Hima Travel.
Thabjan Xhota@ThabjanXhota
Read More
Agjenci Serioze me staf serioz dhe te pa pertueshem ne cdo pergjigje,sqarim dhe detaj. Personalisht mbeta shum i impresionuar nga Hima Travel. Ju pergezoj.
Previous
Next

INFORMACION SPECIAL

Kujdes ! Validiteti i pashportes tuaj duhet te jete 3 muaj i vlefshem nga data e nisjes.

Kujdes ! Check in ne hotel behet ne oren 12 :00-14:00 , Ndersa Check Out -Ne oren 10:00

KONTAKTO TANI

Na kontaktoni tek Chati me poshte ne Whatsapp

Ose ne numrin tone te telefonit : +355-069-47-67-427

Nese ju pelqen cfare lexuat ju mund ta shperndani. Na Ndihmoni !

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Hima travel Logo

Hima Travel & Tours

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne per udhetimet e tyre cdo vit.

Izrael - Jordani 2023

Izrael-Jordani
( 6 Nete 7 Dite )

KONTAKTO TANI

Na kontaktoni tek Chati me poshte ne Whatsapp

Ose ne numrin tone te telefonit : +355-069-47-67-427