Krishtlindjet Varshave & Krakov 

449 € /P 3 Nete 4 Dite

22 Dhjetor

keni nje pyetje ?

whatasap ose call 🙂

PERMBLEDHJE E TURIT

Nese deshironi te ja dergoni nje miku ofertat 🙂

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook

TE PERFSHIRA NE OFERTE : 

✅ • Udhëtimi vajtje-ardhje me avion

✅ • Transfertat dhe shëtitjet me autobus.

✅ • Akomodimi ne Hotele 3* me mengjes te perfshire (Wypianski Hotel Krakow & Ibis Old Town Warsaw)

✅ • Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.

✅ • Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.

✅ • Lejohet të merret me vete në avion vetëm një bagazh me përmasa deri në 40 x 30 x 20 cm. (Kujdes – Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).

❗Në pagesë nuk përfshihen: 

1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.

2. Hyrjet në monumente dhe muzeume

Deshironi te Informoheni me shume ? Kontaktoni ne chat !

DETAJET E TURIT

1⃣ Dita e Parë:Fluturimi drejt Krakow

• Mberritja ne Krakow ne oren 14:20

• Transferta dhe check in ne Hotel

• Akomodimi ne Hotel

• Pasdite e lire

2⃣Dita e Dytë:Walking tour Krakow

• 08:00-10:00 Mengjesi ne Hotel

Krakova është një nga qytetet më magjepsëse për të festuar Krishtlindjet. Për shumë njerëz, ky qytet bëhet edhe më i mrekullueshëm gjatë sezonit festiv.

Në tregjet e jashtme të qytetit të vjetër të Krakovës do të gjeni stendat e vogla të dekoruara me dashuri ku mund të blini dhurata unike, artizanale dhe ushqime tradicionale polake.

Në restorantet dhe kafenete e qytetit të vjetër të Krakovës do të gjeni ushqime tradicionale polake të përgatitura posaçërisht për sezonin e festive, supat e ftohta polake, pierogjet (ëmbëlsira me forma të ndryshme), dhe ushqimet e tjera tradicionale të kuzhinës polake.

Do te njiheni me kulturen dhe historine e qytetit nga nje guide profesioniste vendase.

• Transferte per ne Warsaw

• Check in dhe Akomodimi ne Hotel

3⃣Dita e Tretë:Turi I qytetit te Warshaw

08:00-10:00 Mengjesi ne Hotel

Turi i qytetit të Varshavës është një mënyrë e mrekullueshme për të eksploruar këtë qytet të bukur dhe të pasur me histori. Ky tur na ndihmon të njihemi me pikat më të rëndësishme turistike, arkitekturore dhe historike te Varshavës.

Turi vazhdon përmes rrugëve të qytetit të vjetër, ku do të shihni ndërtesa të bukura të restauruara me kujdes, kafene dhe restorante të vogla me një atmosferë shumë të ngrohtë dhe të pranueshme.

Turit mund te përfshijë edhe vizita në Pallatin e Kulturës, një ikonë e Varshavës modern.

Kalaja Mbretërore e Varshavës, e njohur edhe si Kështjella e Varshavës (Zamek Królewski  Warszawie), është një atraksion kryesor turistik në kryeqytetin e Polonisë.

4⃣Dita e Katërt:Warshaw

Shetitje e lire dhe shijimi I Christmas market ne qytetin e Varshaves.

Koha e Krishtlindjeve në Varshavë është një kohë e magjishme dhe e ngrohtë për të gjithë.

• Transfer to Airport

• Flight departure 20:40

Deshironi te Informoheni me shume ? Kontaktoni ne chat !

FOTO NGA KLIENTET TANE

CFARE THONE KLIENTET TANE

Milena Selimi@MilenaSelimi
Read More
Sherbim perfekt, te sjellshem,te shpejt dhe shum professional. U ndjeva shume mire nga ky sherbim⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Arjani Ani@ArjaniAni
Read More
E sugjeroj kete agjensi ka cmime fantastike dhe sherbimi eshte i mrekullueshem 🙂 vazhdo keshtu jeni me te miret!!! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bledar Kola@BledarKola
Read More
Agjensia me e lire dhe me e mire me staf sh te sjellshem dhe gati te ndihmojne per cdo problem. Jua sygjeroj te gjithve. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Gerald Lulja@GeraldLulja
Read More
The prices are quite cheap and the service is very fast and precise . yet the best agency in Albania ! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Lorens Hoxha@LorensHoxha
Read More
Best Agency with very good prices to travel all around the world. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
DonaldTafilaj@DonaldTafilaj
Read More
It is a serious agency, always in readiness for any kind of assistance and support. I have found some of the most economic flights within their office. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Durim Kingji @DurimKingji
Read More
Sherbim shum cilesor dhe cmime te arsyeshme ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Kledi Gjeci@KlediGjeci
Read More
Shum korrekt dhe serioz . Kenaqesi te udhetojme me ju. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Evi Gribizi@EviGribizi
Read More
Une personalisht nuk kam udhetuar por kam nje feedback super per kete kompani , komunikon dhe mer pergjigje ne kohe reale.jeni me te miret.udhetoni me Hima Travel.
Thabjan Xhota@ThabjanXhota
Read More
Agjenci Serioze me staf serioz dhe te pa pertueshem ne cdo pergjigje,sqarim dhe detaj. Personalisht mbeta shum i impresionuar nga Hima Travel. Ju pergezoj.
Previous
Next

INFORMACION SPECIAL

Kujdes ! Validiteti i pashportes tuaj duhet te jete 3 muaj i vlefshem nga data e nisjes.

Kujdes ! Check in ne hotel behet ne oren 12 :00-14:00 , Ndersa Check Out -Ne oren 10:00

KONTAKTO TANI

Na kontaktoni tek Chati me poshte ne Whatsapp

Ose ne numrin tone te telefonit : +355-069-47-67-427

Nese ju pelqen cfare lexuat ju mund ta shperndani. Na Ndihmoni !

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Hima travel Logo

Hima Travel & Tours

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne per udhetimet e tyre cdo vit.

Varshave & Krakov 2023

Varshave & Krakov
( 3 Nete 4 Dite )

KONTAKTO TANI

Na kontaktoni tek Chati me poshte ne Whatsapp

Ose ne numrin tone te telefonit : +355-069-47-67-427