Malta Me Guide 2023

469 € /P 4 Nete 5 Dite

29 Dhjetor

keni nje pyetje ?

whatasap ose call 🙂

PERMBLEDHJE E TURIT

Nese deshironi te ja dergoni nje miku ofertat 🙂

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook

TE PERFSHIRA NE OFERTE : 

✅ • Udhëtimi direkt vajtje-ardhje me avion

✅ • Transfertat dhe shëtitjet me autobus.

✅ • Akomodim në hotel AX ODCYCY 4*

✅ • Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.

✅ • Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.

✅ • Cante Shpine + 20kg Bagazh

 

❗Në pagesë nuk përfshihen: 

1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.

2. Hyrjet në monumente dhe muzeume

 

OPSIONALET:

•Katedralja Saint John’s Co – 20 €

•Ekskursion “Mdina, Rabat, Dingli & Mosta” – 45 €

•Katedralja dhe Muzeu i Mdinës – 15 €

•Katakombet e Shën Palit – 10 €

•Blue Grotto & Marsaxlokk + Udhetim me varke 25 min – 45 €

•Gala Dinner – 135 €

•Vizitë në 3 qytetet e famshme: Isla, Bormla, Birgu (Tur në këmbë) – 39 €

 

 

❗KUJDES:

• Katedralet dhe muzetë do të mbyllen më 31 dhjetor dhe 01 janar

Deshironi te Informoheni me shume ? Kontaktoni ne chat !

DETAJET E TURIT

1⃣ Dita e Parë: Turi I qytetit të Valletes :

• Vizitë në St. John’s Co-Cathedral, një ndër katedralet më të rëndësishme në Maltë. Guida do t’ju udhëheqë nëpër veprat e artit të famshme dhe ornamentet barok.

• Udhëtim në Upper Barrakka Gardens për të shijuar pamjen panoramike të Porto Grande Harbour. Guida do t’ju tregojë historinë e këtij vendi të bukur dhe do t’ju japë informacion mbi ngjarjet historike që kanë ndodhur këtu.

• Eksplorimi i Vallettës së Vjetër dhe Degustimi i Kuzhinës Malteze

• Eksplorimi i rrugëve të vjetra të Vallettës, duke vizituar dyqanet e artizanëve, dyqanet e vjetra të veshjeve dhe restorantet tradicionale.

 

2⃣Dita e Dytë: Vizita në Mdina dhe Rabat (opsionale)

 

• Vizitë në Mdina, një qytet i vjetër me arkitekturë të lashtë dhe rrugët e gurta. Guida do t’ju tregojë historinë e këtij qyteti të famshëm dhe do t’ju udhëheqë nëpër atraksionet kryesore si Bastion Square, Villa Rundle Gardens dhe Villa Gourgion.

• Vizitë në St. Paul’s Cathedral për të shijuar veprat e artit dhe arkitekturën e kishës.

• Udhëtimi në Rabat

• Transferimi në Rabat, një qytet i vogël pranë Mdinas me pasuri historike dhe arkitektonike.

• Vizitë në St. Paul’s Catacombs, një vend i veçantë me varre të lashta nën dheun, tregon për jetën dhe kulturën e lashtë të Maltës.

 

3⃣Dita e Tretë: Blue Grotto & Marsaxlokk (opsionale)

Eksperienca në Blue Grotto është një nga atraksionet më të mahnitshme të Maltës. Kjo është një zonë e famshme për pamjet e bukura të detit të hapur dhe përngjetjet e ngjyrave të ujit që shfaqen në qiejt të thellë të shpelles :

• Mëngjesi dhe Mbërrijja në Blue Grotto

• Mbrritje në Blue Grotto në orën 9:00 paraditen.

• Udhëtimi me udhëheqsës lokal, një person që njeh mirë zonën dhe historinë e Blue Grotto.

• Udhëtimi me varkë të vogël për të hyrë në grotë dhe eksploruar pamjet e mahnitshme të ujit.

• Eksplorimi i Blue Grotto dhe Pamjet e Ujit

• Rrugëtimi Rreth Zonës së Blue Grotto

• Udhëtimi me anije përreth zonës së Blue Grotto për të parë shkëmbinj të vjetër dhe fshatrat bregdetare.

Eksplorimi me një udhëheqës lokal ju lejon të mësoni më shumë për historinë, kulturën dhe natyrën e këtij vendi të bukur.

4⃣Dita e Katërt: Isla, Bormla, Birgu (opsionale)

• Ekskursioni do të fillojë në orën 09:00 dhe do të përfundojë në orën 13:00.

• Vizitë në 3 qytetet e famshme.

• Pikat kryesore: tur në këmbë në Isla, Bormla, Birgu, duke admiruar luzzu dhe marinat, kopshtet

• Gardolja, pamje nga porti dhe pamje drejt Valetës.

Kohë e lirë dhe transfertë për në Hotel.

5⃣Dita e PestëTransferte per ne Airport

Check out.

Nisja për në Airport behet në orën 14:00.

Fluturim charter me Air Malta në orën 16:45 për në Tiranë.

 

Deshironi te Informoheni me shume ? Kontaktoni ne chat !

FOTO NGA KLIENTET TANE

CFARE THONE KLIENTET TANE

Milena Selimi@MilenaSelimi
Read More
Sherbim perfekt, te sjellshem,te shpejt dhe shum professional. U ndjeva shume mire nga ky sherbim⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Arjani Ani@ArjaniAni
Read More
E sugjeroj kete agjensi ka cmime fantastike dhe sherbimi eshte i mrekullueshem 🙂 vazhdo keshtu jeni me te miret!!! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bledar Kola@BledarKola
Read More
Agjensia me e lire dhe me e mire me staf sh te sjellshem dhe gati te ndihmojne per cdo problem. Jua sygjeroj te gjithve. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Gerald Lulja@GeraldLulja
Read More
The prices are quite cheap and the service is very fast and precise . yet the best agency in Albania ! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Lorens Hoxha@LorensHoxha
Read More
Best Agency with very good prices to travel all around the world. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
DonaldTafilaj@DonaldTafilaj
Read More
It is a serious agency, always in readiness for any kind of assistance and support. I have found some of the most economic flights within their office. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Durim Kingji @DurimKingji
Read More
Sherbim shum cilesor dhe cmime te arsyeshme ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Kledi Gjeci@KlediGjeci
Read More
Shum korrekt dhe serioz . Kenaqesi te udhetojme me ju. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Evi Gribizi@EviGribizi
Read More
Une personalisht nuk kam udhetuar por kam nje feedback super per kete kompani , komunikon dhe mer pergjigje ne kohe reale.jeni me te miret.udhetoni me Hima Travel.
Thabjan Xhota@ThabjanXhota
Read More
Agjenci Serioze me staf serioz dhe te pa pertueshem ne cdo pergjigje,sqarim dhe detaj. Personalisht mbeta shum i impresionuar nga Hima Travel. Ju pergezoj.
Previous
Next

INFORMACION SPECIAL

Kujdes ! Validiteti i pashportes tuaj duhet te jete 3 muaj i vlefshem nga data e nisjes.

Kujdes ! Check in ne hotel behet ne oren 12 :00-14:00 , Ndersa Check Out -Ne oren 10:00

KONTAKTO TANI

Na kontaktoni tek Chati me poshte ne Whatsapp

Ose ne numrin tone te telefonit : +355-069-47-67-427

Nese ju pelqen cfare lexuat ju mund ta shperndani. Na Ndihmoni !

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Hima travel Logo

Hima Travel & Tours

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne per udhetimet e tyre cdo vit.

Malta 2023

Malta ( 4 Nete 5 Dite )

KONTAKTO TANI

Na kontaktoni tek Chati me poshte ne Whatsapp

Ose ne numrin tone te telefonit : +355-069-47-67-427