Plazh ne Korfuz 6 Nete 7 Dite

MUAJI QERSHOR

Nisje 26 Qershor — 7 Dite (6 Nete) — Cmimi 555 €/P

MUAJI KORRIK

Nisje 3 Korrik — 7 Dite (6 Nete) — Cmimi 575 €/P

Nisje 10, 17,  24, 31 Korrik — 7 Dite (6 Nete) — Cmimi 625 €/P

MUAJI GUSHT

Nisje 7, 14, 21 Gusht — 7 Dite (6 Nete) — Cmimi 625 €/P

Nisje 28 Gusht — 7 Dite (6 Nete) — Cmimi 575 €/P

POLITIKAT E ÇMIMIT PËR FËMIJËT

➤ Fëmija i parë në moshën 0 – 11.99 vjeç paguan 200€

➤ Fëmija i dytë në moshën 0 – 11.99 vjeç paguan 350€

PERMBLEDHJE E TURIT

TE PERFSHIRA NE OFERTE : 

✅ • Akomodimi për 6 netë në Messonghi Beach Holiday Resort 4 Yje Superior, buzë plazhit.

✅ • Shërbimi All Inclusive në resort.

✅ • Shezllonet e Pishines.

✅ • Asistenca me guidë (shoqërues) shqiptar gjatë qëndrimit në resort.

✅ • Transferta Tiranë – Korfuz – Tiranë.

✅ • Bileta e tragetit Igumenicë – Korfuz – Igumenicë.

✅ • Ekskursioni në plazhin Paleokastrica (transferta).

✅ • Ekskursioni në qytetin e Këlkyrës (transferte + guide).

ℹ Shtesat dhe Tarifat per Ekskursionet Opsionale:

NË ÇMIM NUK PËRFSHIHET

1) Taksa turistike 3€ dhoma për natë e cila paguhet në recepsion.

2) Shezllonet e Plazhit fillon nga 6€ dita (cadra + 2 shtretër).

3) Ekskursioni opsionalë në ishujt Paxos – Anti Paxos.

Deshironi te Informoheni me shume ? Kontaktoni ne chat !

DETAJET E TURIT

1⃣ Dita e Parë:

*Nisje në orën 00:10 në drejtim të Igumenicës. Pas një pushimi për mëngjes vazhdojmë rrugëtimin duke kaluar nga dogana e Qafë Botë. Më pas me traget nga porti Igumenicëes udhëtojmë drejt Korfuzit, lundrim i cili zgjat 1 orë e 30 minuta.

*Mbërritja në Korfuz dhe transferta për në Messonghi Beach Resort 4 Yje superior (20 km larg qytetit Këlkyra).

Në recepsionin e hotelit guida (shoqëruesi) do ju asistoj në procedurat e check in-it dhe akomodimit në dhoma.

Kohë e lirë për plazh në shërbimin All Inclusive të hotelit, duke përdorur plazhin, pishinat dhe akuaparkun e hotelit.

Gjatë qëndrimit tuaj në Messonghi Beach Resort, guida e agjensisë do të jetë në asistencën tuaj cdo ditë duke u kujdesuar për kërkesat tuaja.

Informacion: Guidën  mund ta gjeni në cdo moment në hollin e resortit në hapsirën e dedikuar për agjensinë tonë.

2⃣Dita e Dytë:

Kohë e lirë për plazh dhe argëtim në ambjentet e resortit në shërbimin All Inclusive.

3⃣Dita e Tretë:

Kohë e lirë për plazh dhe argëtim në ambjentet e resortit në shërbimin All Inclusive.

*OPSIONALE: Ekskursion në ishujt Paxos – Antipaxos me traget  ( Cmimi për person 30€ transferta + guida + bileta e tragetit).

Pas mëngjesit në hotel, kjo ditë do të jetë e dedikuar për të vizituar ishujt Paxos – Antipaxos.

Në orën 8:00 do të largohemi nga hoteli në shoqërinë e guidës për të udhëtuar për në portin kryesor të Korfuzit ku do të startojmë udhëtimin me anije për të bërë vizitë dhe plazh në ishujt fantastik PAXOS – ANTIPAXOS. Ne kete shetitje te mrekullueshme do te kemi mundesi te bejme vizite ne shpellat blu te Ipapajas dhe Ahai .

Vizite Panoramike ne shkembinjte e bardhe te Erimitis. Plazh ne ujerat fantastike te Antipaxos ne Paradise Beach . Me pas ndalese ne fshatin Gaios per plazh, shetitje  dhe konsumimin e drekes.

Kthimi ne port pasdite rreth ores 19:00 dhe me pas kthimi ne hotel per te shijuar darken.

4⃣Dita e Katërt:

Kohe e lire per plazh ne ambjentet e resortit në shërbimin All Inclusive.

*OPSIONALE: Ekskursion ne plazhin e famshem Paleokastritsa (perfshire ne cmimin e paketes)

Pas mengjesit ne hotel, ne shoqerine  e guides nisemi nga hotelit per ne Vizine Paleokastritsa

Gjate rruges ndales ne fabriken e pijeve dhe likereve ” Koum Kouat”.

Qendrimi per plazh deri ne pasdite dhe sipas deshires vizite ne akuariumin & manastirin e Paleokastritses .

Kthimi ne hotel per darken.

5⃣Dita e Pestë:

Kohe e lire per plazh dhe argetim ne ambjentet e resortit ne sherbimin All Inclusive.

Dita e Gjashte:

Kohe e lire per plazh dhe argetim ne ambjentet e resortit ne sherbimin All Inclusive.

*OPSIONALE: Ekskursion ne qytetin e Kelkyres.

Pasdite ne shoqerine e guides nisemi nga hoteli drejt qytetit Kelkyra (qyteti kryesor i Korfuzit) per te vizituar Sheshi Venecian( i cilesuar si nje nga sheshet me te medha ne Greqi ) , Kalaja e vjeter Paleo Frouria etj.

 

Qendrimi ne Kelkyre deri ne mbremje dhe kthimi ne hotel per darken.

Dita e Shtate:

Kohe e lire per plazh deri ne oren 12:00.

Largimi nga hotelit dhe nisja drejt Shqiperise.

 

Lundrimi me traget nga Kelkyra ne drejtim te Igumenices. Pas mberritjet ne portin e Igumenices nisja drejt Tiranes dhe mberritja ne mbremje.

Deshironi te Informoheni me shume ? Kontaktoni ne chat !

FOTO NGA KLIENTET TANE

CFARE THONE KLIENTET TANE

Milena Selimi@MilenaSelimi
Read More
Sherbim perfekt, te sjellshem,te shpejt dhe shum professional. U ndjeva shume mire nga ky sherbim⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Arjani Ani@ArjaniAni
Read More
E sugjeroj kete agjensi ka cmime fantastike dhe sherbimi eshte i mrekullueshem 🙂 vazhdo keshtu jeni me te miret!!! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bledar Kola@BledarKola
Read More
Agjensia me e lire dhe me e mire me staf sh te sjellshem dhe gati te ndihmojne per cdo problem. Jua sygjeroj te gjithve. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Gerald Lulja@GeraldLulja
Read More
The prices are quite cheap and the service is very fast and precise . yet the best agency in Albania ! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Lorens Hoxha@LorensHoxha
Read More
Best Agency with very good prices to travel all around the world. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
DonaldTafilaj@DonaldTafilaj
Read More
It is a serious agency, always in readiness for any kind of assistance and support. I have found some of the most economic flights within their office. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Durim Kingji @DurimKingji
Read More
Sherbim shum cilesor dhe cmime te arsyeshme ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Kledi Gjeci@KlediGjeci
Read More
Shum korrekt dhe serioz . Kenaqesi te udhetojme me ju. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Evi Gribizi@EviGribizi
Read More
Une personalisht nuk kam udhetuar por kam nje feedback super per kete kompani , komunikon dhe mer pergjigje ne kohe reale.jeni me te miret.udhetoni me Hima Travel.
Thabjan Xhota@ThabjanXhota
Read More
Agjenci Serioze me staf serioz dhe te pa pertueshem ne cdo pergjigje,sqarim dhe detaj. Personalisht mbeta shum i impresionuar nga Hima Travel. Ju pergezoj.
Previous
Next

INFORMACION SPECIAL

Kujdes ! Validiteti i pashportes tuaj duhet te jete 3 muaj i vlefshem nga data e nisjes.

Kujdes ! Check in ne hotel behet ne oren 12 :00-14:00 , Ndersa Check Out -Ne oren 10:00

KONTAKTO TANI

Na kontaktoni tek Chati me poshte ne Whatsapp

Ose ne numrin tone te telefonit : +355-069-47-67-427

Nese ju pelqen cfare lexuat ju mund ta shperndani. Na Ndihmoni !

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Hima travel Logo

Hima Travel & Tours

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne per udhetimet e tyre cdo vit.

Korfuz Udhetim me Guide
Korfuz

KONTAKTO TANI

Na kontaktoni tek Chati me poshte ne Whatsapp

Ose ne numrin tone te telefonit : +355-069-47-67-427