Pushime ne Hurghada 2023

Hurghada

Pushime ne Hurghada , Egjipt 2023 , Paketa Turistike Egjipt , Hurghada jane pushimet ideale edhe per cifte dhe per familjare, ne kete destinacion ju do te gjeni komoditetin e pushimeve te mirefillta.

 

Hima travel Logo

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne cdo vit udhetimet e tyre.

Resorte Egjipt

Hurghada 2023

Cmimet me poshte jane per person, ne cmim perfshihet ( Fluturimi Vajtje-Ardhje / Akomodimi ne hotel / Koncepti All Inclusiv : Mengjes – Dreke – Darke + Pije  / Transferta Aeroport – Hotel – Aeroport. )

KUJDES : Opsionet e meposhtme jane te vlefshme per rezervime deri ne daten 30 Prill ose me pare ne hotele te caktuara.

1 – ► Meraki Resort 4* , Hurghada , All Inclusive 

 • Foto te hotelit 
 • 8 – 14  Korrik  1670 €/Cifti 
 • 5-11 Gusht  1720 €/Cifti
 • 2 – 8 Shator 1640  €/Cifti

2 – ► Sunrise Aqua Joy Resort 4* , Hurghada , All Inclusive 

 • Foto te hotelit
 • 8 – 14  Korrik 1460 €/Cifti
 • 5 – 11 Gusht  1570 €/Cifti
 • 2  – 8 Shator 1385 €/Cifti

3 – ► Sunrise Crystal Bay 5*, Hurghada, All Inclusive 

 • Foto te hotelit
 • 8 – 14  Korrik  2121 €/Cifti
 • 5 – 11 Gusht  2170 €/Cifti
 • 2 – 8 Shator 1980 €/Cifti

4 – ► Sunrise Romance Resort 5* , Hurghada, All Inclusive 

 • Foto te hotelit
 • 8 – 14  Korrik  1920 €/Cifti
 • 5 – 11 Gusht 1940 €/Cifti
 • 2 – 8 Shator 1950 €/Cifti

5 – ► Steigenberger Makadi 5* , Hurghada, All Inclusive 

 • Foto te hotelit
 • 8 – 14  Korrik 2460 €/Cifti
 • 5 – 11 Gusht  2460 €/Cifti
 • 2 –   8 Shator 2340 €/Cifti

6 – ► Premier Le Reve 5* , Hurghada, All Inclusive 

 • Foto te hotelit
 • 8 – 14  Korrik  2070 €/Cifti
 • 5 – 11 Gusht  2070 €/Cifti
 • 2 –  8 Shator 2360 €/Cifti

7 – ► Baron Palace Sahl Hasheesh 5* , Hurghada, All Inclusive 

 • Foto te hotelit
 • 8 – 14  Korrik 3160  €/Cifti
 • 5 – 11 Gusht  3900 €/Cifti
 • 2-     8 Shator 3160 €/Cift

keni nje pyetje ?

whatasap ose call 🙂

Nese ju pelqen cfare lexuat ju mund ta shperndani. Na Ndihmoni !

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook

Pushime ne Hurghada 2023

Pushimet ne Hurghada Gjeni Cmimet me te mira me Hima Travel.

Per Informacion Kontakto ketu – > 00355-069-70-21-103

Hotele ne Hurghada te Rekomanduara nga HIMA TRAVEL

Kategorite e pushimeve ne Hurghada
 • Pushime ne Hurghada Cift 
 • Pushime ne Hurghada Familjare
 • Pushime ne Hurghada Ultra All Inclusive
 • Pushime ne Hurghada per muajt e veres Maj – Qershor – Korrik – Gusht – Shtator
 • Pushime Muaji Mjaltit ne Hurghada
 • Pushime Ekonomike ne Hurghada
 

SHPERNDAJE ME NJE MIK/MIKESHE QE TE NDANI UDHETIMIN BASHKE

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

Pushime ne Hurghada

Hurghada
Hurghada

E vendosur ne menyre ideale buze Detit te Kuq, Hurghada eshte nje destinacion perfekt per pushime te paharrueshme.

Hurghada eshte vendpushimi me i vjeter dhe me i famshem i Egjiptit. 

Hurghada eshte e mbushur me resorte te mrekullueshme dhe resorte te reja vazhdojne te ndertohen, vendpushimi ka resorte zinxhir me fame boterore.

Ne det te hapur eshte bota shumengjyreshe dhe e çuditshme e Detit te Kuq e jetes se koraleve dhe peshqve qe solli per here te pare Hurghada ne vemendjen mbareboterore, ndersa perseri ne toke, vendbanimi dikur i vogel i peshkimit eshte shnderruar ne nje qytet turistik qe sherben drejtperdrejt per turizmin.

Per evropianet veriore (te cilet perbejne pjesen me te madhe te fluksit turistik te Hurghada-s) ky eshte nje destinacion kryesor per arratisjen ne dimer, me plazhe me rere te bardhe dhe qiell blu gjate gjithe vitit. 

Por ndersa atraksionet kryesore te Hurghada-s kane tendence te jene ne plazh, ka shume me teper, si ne uje ashtu edhe ne toke te thate, per udhetaret qe duan nje aventure te paharrueshme. 

Atraksione kryesore turistike dhe gjera per te bere ne Hurghada

Ishulli Giftun Hurghada

Ishulli Giftun
Ishulli Giftun

Marrja e rrezeve te diellit dhe notimi ne ujerat e kristalta te Detit te Kuq eshte gjithmone nje aktivitet i mire per pushime, te gjitha keto ofrohen ne kete dalje ne det ne Ishullin Giftun. 

Ishujt Giftun jane nje nga atraksionet me te njohura te Hurghada-s, me pellgje rere te bardhe per te marre rreze, dhe mundesi per snorkeling me bollek. 

Per ata qe nuk jane entuziaste per zhytje ne uje, shkembinjte koralore te arritshem lehtesisht perreth bregut te ishullit jane nje provues i shkelqyeshem i bukurise se Detit te Kuq. 

Snorkeling apo edhe thjesht duke vozitur afer bregut, ju mund te dalloni shume peshq qe notojne ne ujin e paster. 

Marina Hurghada

Marina Hurghada
Marina Hurghada

Hurghada Marina eshte mjaft e zhurmshme dhe moderne ne rrethin qendror te Sigala-s dhe destinacionit kryesor te qytetit. 

Ky eshte vendi per te shetitur ndersa shijoni perendimin e diellit para se te drejtoheni ne nje nga kafenete ose restorantet e shumta. 

Darka me pamje mbi jahtet e guximshme dhe Detin e Kuq qe shtrihen ne horizont nuk mund ti humbisni.

Ngushtica e Gubalit Hurghada

Ngushtica e Gubalit
Ngushtica e Gubalit

Ngushticat e Gubal te Egjiptit, nje rrip i ngushte uji midis Bregut te Detit te Kuq dhe bregut perendimor te Gadishullit Sinai, eshte nje nga destinacionet kryesore te zhytjes ne vend dhe arrihet lehtesisht nga Hurghada. 

 Germadha me e famshme e Egjiptit, The Thistlegorm (nje anije mallrash e Luftes se Dyte Boterore qe zhytesi francez Jacques Cousteau zbuloi ndersa eksploronte zonen ne vitet 1950) eshte nder vendet e shumta te zhytjes se ngushtices.

Plazhet ne Hurghada

Plazhet ne Hurghada
Plazhet ne Hurghada

Per te provuar vertet jeten e plazhit te Hurghada-s, duhet te rezervoni per disa nete ne resort.

Plazhet me te mira shtrihen ne jug te zones kryesore te qytetit (te quajtur Sigala). 

Udhetoni pak me larg ne jug dhe do te arrini ne zonen e njohur si Sahl Hasheesh, e cila eshte shtepia e disa prej pjeseve kryesore te plazhit me rere te bardhe dhe hotelet me te mira te vijes bregdetare te Detit te Kuq.

Nendetesja Sindbad

Sindbad Submarine
Sindbad Submarine

Nese nuk doni t’i lagni kembet, kjo nendetese turistike – e vetmja qe operon ne Detin e Kuq – i çon udhetaret ne nje thellesi prej 22 metrash nen uje per te pare ne jeten e bollshme te koraleve dhe peshqve te Detit te Kuq, te gjitha pa futur as nje gisht ne det. 

Ju do te hipni ne nendetese Sinbad, per nje tur spektakolar qe do tju çoje ne boten blu te shkembinjve nenujore koralesh dhe jetes se eger detare. 

Nendetesja permban dritare te projektuara posaçerisht qe maksimizojne shikimin nen uje dhe u siguron turisteve nje arratisje magjepsese nenujore, ku do te zbuloni peshq tropikale me ngjyra te ndezura dhe krijesa te tjera detare.

Nje ekspedite me xhip ne shkretetire

Ekspedite me jeep
Ekspedite me jeep

Ndiheni pak me aventureske? Ju mund te perjetoni nje udhetim neper shkretetiren egjiptiane dhe te hidheni mbi dunat e reres duke rezervuar nje Safari Quad Bike Desert per nje aventure fantastike!

Me kaq shume aktivitete ne uje, disa turiste harrojne se ne breg te detit ka nje bote te tere shkretetire per te eksploruar. 

Nder gjerat me te njohura ne terren te Hurghada-s per te bere jane Quad Biking, ekspeditat me xhip dhe udhetimet ne brendesi te dunes se reres. 

Nje menyre  fantastike per te eksploruar kete zone te eger ne shkretetire eshte me quad bike safari pese-oreshe ne Hurghada, e cila perfshin nje pushim ne nje fshat beduine dhe nje udhetim me deve.

Udhetimet me deve Hurghada

Udhetime me deve
Udhetime me deve

Pavaresisht nese doni te beni nje shetitje te shkurter pergjate plazhit (e shkelqyeshme per femijet) ose jeni duke kerkuar nje udhetim me te gjate nje ose dy ore ne shkretetire, te gjitha vendpushimet e Hurghada ofrojne nje mundesi per te provuar hipjen ne deve. 

Udhetime me te gjata zakonisht shkojne ne nje nga vendbanimet Beduine jo shume larg qytetit dhe ofrojne nje shans per te pare peisazhin e shkretetires. 

Udhetime ne darke ne Hurghada

Udhetime ne darke
Udhetime ne darke

Nje tjeter terheqje jashtezakonisht e popullarizuar turistike ne mbremje ne zonen e Hurghades jane ture ne darke beduine te ofruara nga shume prej resorteve. 

Ju ofron mundesine per te provuar pjatat e shendetshme egjiptiane qe nuk e bejne kurre ate ne menute e restoranteve. 

Udhetimet shkojne ne vendbanimet beduine aty prane per te festuar me gatimet lokale me shije ndersa mbeshteteni ne jasteke shumengjyresh ne nje ambient tradicional me çadra beduinesh. 

Anija e mbytur Abu Nuhas

Anija e mbytur Abu Nuhas
Anija e mbytur Abu Nuhas

Kjo zone zhytjeje, pikerisht ne veri te ishullit Shadwan, rreth 65 kilometra ne juglindje te Hurghada-s, eshte nje vend fantastik per t’u zhytur ne det me pese anije per te eksploruar. 

Atraksioni kryesore eshte rrenoja e Carnatic, nje anije mallrash ne Mbreterine e Bashkuar e mbytur ne 1869, e cila eshte ende ne gjendje teper te mire me mbetjet e saj skeletore ne te cilat eshte e mbushur mme korale dhe jete te bollshme te peshqve. 

Anija greke Chrisoula K (e mbytur ne 1981) dhe gjermani Kimon M (e mbytur ne 1978) jane dy zhytjet me te njohura te rrenojave ne kete zone.

Akuariumi ne Hurghada

Akuariumi ne Hurghada
Akuariumi ne Hurghada

Akuariumi Hurghada ndodhet ne pjesen veriore te qytetit (i njohur si Ad-Dahar). 

Per turistet qe nuk jane veçanerisht te apasionuar pas sporteve ujore, por ende shijojne bukurine e detit, Akuariumi i Madh Hurghada eshte nje shans i mire per te pare nga afer jeten e bollshme te peshqve te Detit te Kuq. 

Vizitoret mund te shohin nga afer jeten terheqese te detit, te gjitha te ruajtura mire dhe te ekspozuara si duhet. 

Akuariumi ka nje perzgjedhje interesante te peshqve dhe krijesave te tjera detare qe do t’u pelqejne te vegjelve, po aq sa edhe te rriturve.

Snorkeling dhe zhytje ne Hurghada

Snorkeling ne Hurghada
Snorkeling ne Hurghada

Peshq shumengjyresh ne Detin e Kuq ne Hurghada.

Deti eshte i pasur me boten shtazore dhe bimore, por ato qe e zbukurojne me se shumti shtratin e tij, jane koralet shumengjyreshe. 

Prandaj zhytjet ne uje jane te pashmangshme

Hurghada ka disa vende magjike per te eksploruar nen uje. 

Padyshim qe nje nga gjerat kryesore per te bere ketu eshte zhytja.

Nje opsion i mire eshte turi per snorkeling ne Detin e Kuq, i cili perfshin marrjen dhe kthimin ne hotelit tuaj ne Hurghada dhe nje udhetim me varke gjate gjithe dites, me dreke, ndalimin ne tre nga stacionet kryesore te snorkeling ne bregdet, dhe gjithashtu shume kohe per t’u çlodhur ne bord.

Per adhuruesit e ekskursioneve qe jane ne kerkim te aventurave, vende te tjera me te aferta qe mund te vizitoni jane:

 • Piramidat e Gizes
Piramidat e Gizes
Piramidat e Gizes

Piramidat Gizes jane nje nga atraksionet me te vjetra turistike ne bote dhe arsyeja pse shumica e njerezve vizitojne Egjiptin sot.  Ka ne fakt tre piramida kryesore ne Giza; Piramida e Madhe e Khufu (ose Cheops), Piramida e Kafer dhe piramida e vogel e Menkaura.  Çdo Piramida eshte nje varr per nje Mbret te Egjiptit.  Ne frontin e piramidave qendron Sfinksi. Gdhendur nga nje bllok i vetem prej guri, kjo skulpture e madhe mace ka pershendetur miliona vizitore.

 • Kajro 
Kajro
Kajro

Monumente historike te panumerta presin turistet ne Kajro – Porta e Lindjes: universiteti me i vjeter arab, rrethi piktoresk i vjeter, Kalaja e Salaadin dhe ujesjellesi qe e lidh ate me Nilin, nje muze antik, nje pazar artizanash dhe shume me teper.

 • Luxor legjendar
luxor egypt
luxor egypt

Qyteti i vogel eshte nje perqendrim i vertete i monumenteve antike, ku ndodhen nje e treta e thesareve egjiptiane dhe ndodhet qendra arkeologjike boterore.  Pjesa me interesante e vendbanimit ne bregun e majte te Nilit, ku mund te shihni varre, tempuj, amfiteatro dhe nekropolin mbreteror.

Nese ju pelqen cfare lexuat ju mund ta shperndani. Na Ndihmoni !

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Hima travel Logo

Hima Travel & Tours

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne per udhetimet e tyre cdo vit.