Pushime ne Korfuz 2022

Pushime ne Korfuz
Pushime ne Korfuz

Pushime ne Korfuz 2022 , Paketa Turistike ne Greqi Korfuz jane pushimet ideale edhe per cifte dhe per familjare, ne kete destinacion ju do te gjeni komoditetin e pushimeve te mirefillta.

Hima travel Logo

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne cdo vit udhetimet e tyre.

Resorte Ekonomike

Korfuz 2022

Cmimet me poshte jane per cift 2 te rritur, ne cmim perfshihet ( Akomodimi ne hotel / Koncepti All Inclusiv : Mengjes – Dreke – Darke + Pije  )

KUJDES : udhetimi eshte individuale ne nuk ofrojme transport per ne korfuz

KUJDES : Opsionet e meposhtme jane te vlefshme per rezervime deri ne daten 15 MAJ

1 – ► Sunshine Corfu Hotel & Spa 4 *, Korfuz , All Inclusive 

 • Foto te hotelit
 • 1 – 7 Qershor 541 €/Cifti
 • 2 – 8 Korrik 834 €/Cifti
 • 3 – 9 Gusht 1016 €/Cifti
 • 4 – 10 Shtator 834 €/Cifti

2 – ► Belvedere Hotel 3 *, Korfuz , All Inclusive 

 • Foto te hotelit
 • 1 – 7 Qershor 596 €/Cifti
 • 2 – 8 Korrik 710 €/Cifti
 • 3 – 9 Gusht 899 €/Cifti
 • 4 – 10 Shtator 710 €/Cifti

3 – ► Saint George Palace Hotel 4*, Korfuz , All Inclusive 

 • Foto te hotelit
 • 1 – 7 Qershor 606 €/Cifti
 • 2 – 8 Korrik 822 €/Cifti
 • 3 – 9 Gusht 1066 €/Cifti
 • 4 – 10 Shtator 817 €/Cifti

4 – ►The Royal Grand Hotel 3 *, Korfuz , All Inclusive 

 • Foto te hotelit 
 • 1 – 7 Qershor 628 €/Cifti
 • 2 – 8 Korrik 888 €/Cifti
 • 3 – 9 Gusht 988 €/Cifti
 • 4 – 10 Shtator 888 €/Cifti

5 – ►Messonghi Beach 3 * , Korfuz , All Inclusive 

 • Foto te hotelit 
 • 1 – 7 Qershor 632 €/Cifti
 • 2 – 8 Korrik 947 €/Cifti
 • 3 – 9 Gusht 1080 €/Cifti
 • 4 – 10 Shtator 745 €/Cifti

6 – ►Ariti Grand Hotel Corfu 4 *, Korfuz , All Inclusive 

 • Foto te hotelit
 • 1 – 7 Qershor 763 €/Cifti
 • 2 – 8 Korrik 884 €/Cifti
 • 3 – 9 Gusht 988 €/Cifti
 • 4 – 10 Shtator 884 €/Cifti

7 – ►Magna Graecia 4 *, Korfuz , All Inclusive 

 • Foto te hotelit 
 • 1 – 7 Qershor 820 €/Cifti
 • 2 – 8 Korrik 1061 €/Cifti
 • 3 – 9 Gusht 1225 €/Cifti
 • 4 – 10 Shtator 1061 €/Cifti

8 – ► Mareblue Beach Corfu Resort 4 *, Korfuz , All Inclusive 

 • Foto te hotelit
 • 1 – 7 Qershor 820 €/Cifti
 • 2 – 8 Korrik 1062 €/Cifti
 • 3 – 9 Gusht 1335 €/Cifti
 • 4 – 10 Shtator 1085 €/Cifti

9 – ►Roda Beach Resort & Spa 5* , Korfuz , All Inclusive 

 • Foto te hotelit
 • 1 – 7 Qershor 960 €/Cifti
 • 2 – 8 Korrik 1497 €/Cifti
 • 3 – 9 Gusht 1724 €/Cifti
 • 4 – 10 Shtator 1383 €/Cifti

keni nje pyetje ?

whatasap ose call 🙂

10 – ► Primasol Louis Ionian Sun 4 *, Korfuz , All Inclusive 

 • Foto te hotelit
 • 1 – 7 Qershor 1075 €/Cifti
 • 2 – 8 Korrik 1236 €/Cifti
 • 3 – 9 Gusht 1488 €/Cifti
 • 4 – 10 Shtator 1214 €/Cifti

11 – ► LABRANDA Sandy Beach Resort 4 *, Korfuz , All Inclusive 

 • Foto te hotelit
 • 1 – 7 Qershor 1165 €/Cifti
 • 2 – 8 Korrik 1525 €/Cifti
 • 3 – 9 Gusht 1791 €/Cifti
 • 4 – 10 Shtator 1245 €/Cifti

12 – ► Mayor Capo Di Corfu 4*, Korfuz , All Inclusive 

 • Foto te hotelit
 • 1 – 7 Qershor 1274 €/Cifti
 • 2 – 8 Korrik 1523 €/Cifti
 • 3 – 9 Gusht 1959 €/Cifti
 • 4 – 10 Shtator 1523 €/Cifti

13 – ►Almyros Beach Hotel 4 *, Korfuz , All Inclusive 

 • Foto te hotelit 
 • 1 – 7 Qershor 1274 €/Cifti
 • 2 – 8 Korrik 1740 €/Cifti
 • 3 – 9 Gusht 2086 €/Cifti
 • 4 – 10 Shtator 1563 €/Cifti

14 – ►Family Life Kerkyra Golf 4 *, Korfuz , All Inclusive 

 • Foto te hotelit 
 • 1 – 7 Qershor 1364 €/Cifti
 • 2 – 8 Korrik 1482 €/Cifti
 • 3 – 9 Gusht 1794 €/Cifti
 • 4 – 10 Shtator 1306 €/Cifti

15 – ►Mayor La Grotta Verde Grand Resort 4 *, Korfuz , All Inclusive 

 • Foto te hotelit 
 • 1 – 7 Qershor 1589 €/Cifti
 • 2 – 8 Korrik 1685 €/Cifti
 • 3 – 9 Gusht 1817 €/Cifti
 • 4 – 10 Shtator 1685 €/Cifti

16 – ► Grecotel Daphnila Bay 4 *, Korfuz , All Inclusive 

 • Foto te hotelit
 • 1 – 7 Qershor 2123 €/Cifti
 • 2 – 8 Korrik 2477 €/Cifti
 • 3 – 9 Gusht 2894 €/Cifti
 • 4 – 10 Shtator 2477 €/Cifti

17 – ►Atlantica Grand Mediterraneo Resort & Spa 5*, Korfuz , All Inclusive 

 • Foto te hotelit
 • 1 – 7 Qershor 2114 €/Cifti
 • 2 – 8 Korrik 2510 €/Cifti
 • 3 – 9 Gusht 2682 €/Cifti
 • 4 – 10 Shtator 2510 €/Cifti

SHPERNDAJE ME NJE MIK/MIKESHE QE TE NDANI UDHETIMIN BASHKE

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

Pushime ne Korfuz 2022

Pushimet ne Korfuz Gjeni Cmimet me te mira me Hima Travel.

Per Informacion Kontakto ketu – > 00355-069-70-21-103

Hotele ne Korfuz te Rekomanduara nga HIMA TRAVEL

Kategorite e pushimeve ne Korfuz
 • Pushime ne Korfuz Cift 
 • Pushime ne Korfuz Familjare
 • Pushime ne Korfuz Ultra All Inclusive
 • Pushime ne Korfuz per muajt e veres Maj – Qershor – Korrik – Gusht – Shtator
 • Pushime Muaji Mjaltit ne Korfuz
 • Pushime Ekonomike Korfuz

SHPERNDAJE ME NJE MIK/MIKESHE QE TE NDANI UDHETIMIN BASHKE

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

Zbulo Cfare te Vizitojme ne Korfuz.

Ishulli i dyte me i madh ne detin Jon ka pare Bizantinet, Venecianet, Francezet dhe Britaniket qe vijne e vizitojne gjate 1000 viteve te fundit, dhe te gjitha keto kultura kane lene diçka prapa.
 
Nese keni nevoje per nje vend per te filluar, provoni Qytetin e Vjeter te Trashegimise Boterore te Qytetit te Korfuzit, i cili ruhet nga dy fortesa te fuqishme Venedikase qe i rezistuan gjithçkaje qe Perandoria Osmane mund t’u hidhte atyre.
 
Bregu i Korfuzit eshte i mbushuir me Resorte te lira dhe luksoze duke nisur nga ato me 5 yje deri ne 1 yll dhe i pershtatet cdo buxheti qe ju planifikoni.
 
Por nese jeni nje shpirt i lire qe deshiron te eksploroje, mund te hipni ne timon dhe te vendosni nje kurs per te eksploruar limane te izoluar, plazhe me rere, keshtjella dhe manastire te bllokuara ne piedestalet shkembore.
 

Le te shikojme aktivitetet dhe plazhet qe ne si Hima Travel Sygjerojme per Pushime ne Korfuz. 

Plazhet e Korfuzit Tur Ditore me Varke

Ujerat e kristalte te detit dhe plazhet e Paxos ne korfuz dhe Antipaxos jane disa nga me te bukurat e Greqise, por te veshtira per t’u vizituar nga Korfuzi ne menyre te pavarur pa tragete dhe autobuse. Ky tur me lundrim njeditor e ben te lehte, keshtu qe ju mund te perqendroheni ne shijimin e pamjeve ne teresi. udhetoni ne Shpellat Blu te bregut perendimor te ishullit dhe ne Antipaxos per te notuar dhe per tu zhytur ne keto ujera.
 
Per me shume flasin vete fotot me poshte.
 

Destinacione per Klubet me te mira ne Korfuz

Party ne Korfuz
Party ne Korfuz 
 
Ishulli fantastik i Korfuzit, per shkak te atmosferes se tij fantastike kozmopolite dhe popullsise se madhe studentore, ka nje jete nate te zhvilluar gjeresisht me shume klube nate. Ka shume klube ne Korfuz, qe gjendjen kryesisht ne destinacione turistike bregdetare, me nje larmi stilesh muzikore, kokteje dhe atmosfere emocionuese. 
 
Pikat me te mira te jetes se nates jane resortet bregdetare ne Sidari, Acharavi dhe Kavos, te cilat ofrojne disa klube ne Korfuz qe festojne gjate gjithe nates.
 
Ka gjithashtu shume klube te kendshme te Korfuzit ne Qytet, kryesisht te vendosura rreth qytetit te vjeter dhe afer portit te ri. Vendpushime te tjera plazhi me jete nate emocionuese, ideale per argetim dhe kercim, perfshijne pjese si Gouvia, Arillas, Dassia dhe Agios Gordis. Vallezoni ne remikset me te mira te muzikes te DJ-ve te famshem ose shijoni muzike live greke ne nje vend argetimi me tradicional, por po aq te gjalle.

Aqualand Korfuz

Aqualand Korufz
Aqualand Korfuz

Aqualand eshte e pajisur me te gjitha llojet e atraksioneve te ujit dhe ka shume facilitete per ta bere diten tuaj emocionuese deri ne momentin e fundit. Rrethuar nga pyje te gjelberta, nje siperfaqe totale prej 75.000 metra katrore, kjo oaz uji do ta beje viziten tuaj vertet shume te kendshme edhe ne ditet me te nxehta te veres. Çlodhuni nen pemet e bukura te panjeve ose shijoni tronditjen e shume rreshqitjeve ne kete aquapark ne korfuz. Aqualand eshte i shenuar si nje nga parqet me te mira te ujit ne Evrope.

Shezllone dhe çadra dielli falas, dhoma zhveshjeje dhe dushe, ushqim me cilesi te larte, dyqane dhe hapesire parkimi falas jane ne dispozicion ne parkun ujor. Rojet e shpetimit te kualifikuara do te kujdesen per sigurine e vizitoreve te Aqualand dhe do te ofrojne sherbime per njerezit me nevoja te veçanta. Femijet mund te luajne gjate gjithe dites ne pishina pasi uji filtrohet dhe pastrohet çdo dite. Stafi eshte ketu per t’ju ofruar sherbimet me te mira te mundshme per ta bere qendrimin tuaj sa me te rehatshem.

Zhytje ne mrekullite nenujore te Korfuz

Scuba diving ne Korfuz
Scuba diving ne Korfuz
Ishulli i Korfuzit eshte shume i popullarizuar midis zhytesve, veçanerisht ne anen veriore te ishullit. Kassiopi, Nissaki, Paleokastritsa, Barbati dhe Gouvia jane vendet turistike ku kane bazen e tyre shume qendra zhytjeje ne Korfuz. Ne mund te ju ofrojme kurse zhytjeje, udhetime me varka ne vende interesante zhytjeje ose thjesht merrni me qira pajisjet e nevojshme nese keni nevoje te zhyteni individualisht.
 
Ne te gjithe vijen bregdetare, ka shume vende te kendshme zhytjeje ne Korfuz, veçanerisht shkembinj nenujore, te tilla si Reef Kassiopi, Reef Pipitos dhe Reef Kalami. Shume interesant eshte edhe Shkembi i Uliksit, pikerisht perballe plazhit te Shen Stefanos Avliotes.

Vizitoni Kantinat e Veres ne Korfuz

 
Shumica e kantinave te veres ne Korfuz gjenden ne pjesen qendrore te ishullit, ne Luginen e Ropes. Kjo eshte ne te vertete nje lugine e madhe dhe pjellore midis qytetit te Korfuzit dhe Ermones, ku kultivohen vreshta te medha. Megjithese ishulli nuk eshte veçanerisht i famshem per prodhimin e tij te veres, gjate viteve te fundit shume kantina te Korfuzit qe perpiqen te eksportojne vere lokale dhe te hapin ambientet e tyre per vizitoret. Varietetet e veres qe jane ne qender te Korfuzit jane Moschato, Katigiorgis, Cabernet Sauvignon dhe te tjeret.
 
Ju sygjerojme te shijoni nga nje shishe te tille se ndoshta mund te gjeni shijen tuaj perfekte, Si dihet asnjehere 🙂

Corfu Cart Cross

Korfu Cart
Korfu Cart
 
Merrni pak adrenalin me nje seance karti ne Korfuz.
 
Kartodromi i Korfuzit eshte themeluar ne vitin 1997 dhe eshte biznesi i pare i keti tipi ne Korfuz. Te gjithe vizitoret jane te pajisur me hapesira parkimi falas. Ekziston edhe nje zgare / taverne prane pistes ne menyre qe te mund te shijoni vaktin ose darken tuaj para ose pas seancave tuaja te gares. Secili shofer merr nje seance dhjete ose me shume minuteshe, makinat profesioniste jane ne dispozicion dhe sigurohen helmeta me fytyre te plote.

Nese ju pelqen cfare lexuat ju mund ta shperndani. Na Ndihmoni !

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Hima travel Logo

Hima Travel & Tours

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne per udhetimet e tyre cdo vit.