Pushime ne Krete 2022

Pushime ne Krete

Pushime ne Krete 2022, Kreta është një nga ishujt më të mëdhenj në Mesdhe dhe ishulli më i madh në Greqi. Ofron një gamë ngjyrash mahnitëse, plazhe me rërë rozë dhe te bardhë, deti blu, male kafe dhe ullishte jeshile. 

Një tokë me një klimë ideale gjatë gjithë sezonit dhe mrekulli të jashtëzakonshme natyrore. 

Të gjitha këto e vendosin Kretën në qendër të interesit turistik duke e bërë atë një ishull të njohur grek për pushime te pa harrueshme.

 

Hima travel Logo

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne cdo vit udhetimet e tyre.

Resorte Krete 2022

Cmimet me poshte jane per person, ne cmim perfshihet ( Fluturimi Vajtje-Ardhje / Akomodimi ne hotel / Koncepti All Inclusiv : Mengjes – Dreke – Darke + Pije )

KUJDES : Opsionet e meposhtme jane te vlefshme per rezervime deri ne daten 7 MAJ

1 – ► Heronissos *, Krete, All Inclusive 

 • Foto te hotelit
 • 7 – 14 Qershor 834 €/Cifti
 • 1 – 8 Korrik 1007 €/Cifti
 • 2 – 9 Gusht 1291 €/Cifti
 • 16 – 23 Gusht 1254 €/Cifti

2 – ► Diogenis Blue Palace Hotel *, Krete, All Inclusive 

 • Foto te hotelit
 • 7 – 14 Qershor 844 Euro / Cifti
 • 1 – 8 Korrik 1044 Euro / Cifti
 • 2 – 9 gusht 1253 Euro / Cifti
 • 16 – 23 gusht 1097 Euro / Cifti

3 – ► Hersonissos Palace *, Krete, All Inclusive 

 • Foto te hotelit
 • 7 – 14 Qershor 867 Euro / Cifti
 • 1 – 8 Korrik 1054 Euro / Cifti
 • 2 – 9 gusht 1218 Euro / Cifti
 • 16 – 23 gusht 1203 Euro / Cifti

4 – ► Hersonissos Village *, Krete, All Inclusive 

 • Foto te hotelit
 • 7 – 14 Qershor 928 Euro / Cifti
 • 1 – 8 Korrik 1100 Euro / Cifti
 • 2 – 9 gusht 1356 Euro / Cifti
 • 16 – 23 gusht 1276 Euro / Cifti

5 – ► Mediterraneo *, Krete, All Inclusive 

 • Foto te hotelit
 • 7 – 14 Qershor 1065 Euro / Cifti
 • 1 – 8 Korrik 1794 Euro / Cifti
 • 2 – 9 gusht 1523 Euro / Cifti
 • 16 – 23 gusht 1443 Euro / Cifti

6 – ► Golden Star *, Krete, All Inclusive 

 • Foto te hotelit
 • 7 – 14 Qershor 1079 Euro / Cifti
 • 1 – 8 Korrik 1321 Euro / Cifti
 • 2 – 9 gusht 1585 Euro / Cifti
 • 16 – 23 gusht 1505 Euro / Cifti

7 – ► Horizon Beach Hotel *, Krete, All Inclusive 

 • Foto te hotelit
 • 7 – 14 Qershor 1099 Euro / Cifti
 • 1 – 8 Korrik 1361 Euro / Cifti
 • 2 – 9 gusht 1585 Euro / Cifti
 • 16 – 23 gusht 1531 Euro / Cifti

8 – ► Serita Beach *, Krete, All Inclusive 

 • Foto te hotelit
 • 7 – 14 Qershor 1264 Euro / Cifti
 • 1 – 8 Korrik 1700 Euro / Cifti
 • 2 – 9 gusht 2094 Euro / Cifti
 • 16 – 23 gusht 1731 Euro / Cifti

9 – ► Apollonia Beach *, Krete, All Inclusive 

 • Foto te hotelit
 • 7 – 14 Qershor 1438 Euro / Cifti
 • 1 – 8 Korrik 1692 Euro / Cifti
 • 2 – 9 gusht 2159 Euro / Cifti
 • 16 – 23 gusht 2079 Euro / Cifti

10 – ► Bella Beach *, Krete, All Inclusive 

 • Foto te hotelit
 • 7 – 14 Qershor 1471 Euro / Cifti
 • 1 – 8 Korrik 1587 Euro / Cifti
 • 2 – 9 gusht 1893 Euro / Cifti
 • 16 – 23 gusht 1813 Euro / Cifti

11 – ► Knossos Royal Family Resort *, Krete, All Inclusive 

 • Foto te hotelit
 • 7 – 14 Qershor 2087 Euro / Cifti
 • 1 – 8 Korrik 2476 Euro / Cifti
 • 2 – 9 gusht 2907 Euro / Cifti
 • 16 – 23 gusht 2652 Euro / Cifti

12 – ► Chc Sea Side Resort & Spa *, Krete, All Inclusive – Adult Only

 • Foto te hotelit
 • 7 – 14 Qershor 2505 Euro / Cifti
 • 1 – 8 Korrik 3432 Euro / Cifti
 • 2 – 9 gusht 2985 Euro / Cifti
 • 16 – 23 gusht 2917 Euro / Cifti

13 – ► Fodele Beach & Water Park Holiday Resort *, Krete, All Inclusive 

 • Foto te hotelit
 • 7 – 14 Qershor 2087 Euro / Cifti
 • 1 – 8 Korrik 2476 Euro / Cifti
 • 2 – 9 gusht 2907 Euro / Cifti
 • 16 – 23 gusht 2652 Euro / Cifti

14 – ► Elysium Boutique Hotel *, Krete, All Inclusive – Adult Only

 • Foto te hotelit
 • 7 – 14 Qershor 2898 Euro / Cifti
 • 1 – 8 Korrik 3232 Euro / Cifti
 • 2 – 9 gusht 2972 Euro / Cifti
 • 16 – 23 gusht 2994 Euro / Cifti

15 – ► Creta Maris Beach Resort *, Krete, All Inclusive 

 • Foto te hotelit
 • 7 – 14 Qershor 2950 Euro / Cifti
 • 1 – 8 Korrik 8462 Euro / Cifti
 • 2 – 9 gusht 4021 Euro / Cifti
 • 16 – 23 gusht 4082 Euro / Cifti

16 – ► Mitsis Laguna Resort & Spa 5  *, Krete, All Inclusive 

 • Foto te hotelit
 • 7 – 14 Qershor 3175 Euro / Cifti
 • 1 – 8 Korrik 2806 Euro / Cifti
 • 2 – 9 gusht 3239 Euro / Cifti
 • 16 – 23 gusht 4082 Euro / Cifti

SHPERNDAJE ME NJE MIK/MIKESHE QE TE NDANI UDHETIMIN BASHKE

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

Pushime ne Krete 2022

Pushimet ne Krete Gjeni Cmimet me te mira me Hima Travel.

Per Informacion Kontakto ketu – > 00355-069-70-21-101

Hotele ne Krete te Rekomanduara nga HIMA TRAVEL

Kategorite e pushimeve ne Krete
 • Pushime ne Krete Cift
 • Pushime ne Krete Familjare
 • Pushime ne Krete Ultra All Inclusive
 • Pushime ne Krete per muajt e veres Maj – Qershor – Korrik – Gusht – Shtator
 • Pushime Muaji Mjaltit ne Krete
 • Pushime Ekonomike Krete

SHPERNDAJE ME NJE MIK/MIKESHE QE TE NDANI UDHETIMIN BASHKE

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

Pse te vizitojme Kreten?

Ishujt Greke jane nje nga destinacionet kryesore ne bote kur behet fjale per pushime te paharruara ne plazh. 

Peisazhe mahnitese, dete te thella blu dhe nje atmosfere unike romantike. 

Kreta eshte ishulli grek me i madh, por edhe me jugor ne detin Mesdhe. 

Kjo do te thote mot i bute gjate gjithe vitit dhe vera shume te nxehta. 

Gjuha zyrtare eshte Greqishtja, por duke qe se banoret jane te perfshire ne turizem flasin te pakten Anglisht, te jeni i sigurt se komunikimi nuk do te jete problem.

Koha me e mire per te vizituar Kreten

Koha ideale per te vizituar ishullin e Kretes do ishte gjate muajve te ngrohte duke filluar nga Prilli deri ne Shtator.

Ishulli eshte i ndare ne kater rajone Chania, Rethymnon, Heraklion dhe Lasithi, dhe secili prej tyre ka shume gjera interesante per te bere ne Krete.

Ture te cilat nuk duhet ti humbisni ne Krete

Ture ne Krete

Shijoni nje dite te plote te shijimit te veres dhe vajit te ullirit ne Krete

Ne kete turne gjysme-privat ne grupe te vogla ju do te mesoni gjithçka ne lidhje me dy produktet me thelbesore te Kretes; vaj ulliri dhe vere.

Kreta ka nje tradite te lashte qe prodhon vete veren, nje vere e shijshme dhe cilesore.

Me nje numer te larte kantinash te cilat prodhojne shume lloje vererash, Kreta eshte kthyer ne nje destinacion ideal ku njerezit kalojne diten duke shijuar veren me te mire ne vend.

Gjate ketij turi do te keni mundesine te vizitoni dy vreshtat kryesore dhe dhoma prove ne Kreten Perendimore.

Gjithashtu vizitoni edhe pemen e ullirit me te vjeter ne bote dhe Bimoren e Vajit te Ullirit Biolea.

Ndersa zbuloni verera te reja, mesoni rreth berjes se veres ne kete rajon dhe shijoni nje dreke te plote me vere te pakufizuar qe do ju ngele ne mendje.

Muzeu 3D Boteror i Minoans & Kinema 9D

Muzeu 3D Boteror i Minoans & Kinema 9D
Muzeu 3D Boteror i Minoans & Kinema 9D

Hap prapa ne kohe ne Minos antike dhe zhyt veten ne mitet dhe legjendat emocionuese te ishullit ne Muzeun Boteror dhe Kinemane e Minoan

Me ekspozitat 3D zbuloni shume histori te ishullit – historine e tij te pasur dhe legjendat e lashta – ne nje menyre interaktive dhe familjare. 

Pastaj hyni ne kinemane 9D te muzeut dhe mahnituni me mitologjine e Minos, te treguar me nje larmi efektesh speciale gjitheperfshirese.

Nje mundesi shume e mire per te bere disa fotografi dhe ti ndani ne rrjetet sociale me miqte tuaj.

Tur ne ATV Quad Safari

ATV Quad Safari Crete
ATV Quad Safari Crete

Eksploroni malet dhe fshatrat e Kretes ne nje turne ATV nga Hersonissos.

Disa nga peisazhet me te bukura dhe befasuese te Kretes nuk jane te arritshme nga rruga – keshtu qe nese ju pelqen adrenalina, ky tur eshte per ju.

I gjithe udhetimi eshte nje gezim I papershkrueshem,qe do ju ngele gjate ne mendje.

Padyshim qe ia vlen dhe nuk do te pendoheni. 

Tur ne Paddleboard dhe Snorkeling ne Krete

Paddleboard dhe Snorkeling Crete
Paddleboard dhe Snorkeling Crete

Eksploroni vijen bregdetare te Kretes me kete turne rreth Gjirit te bukur Marati. 

Ujerat kristal te paster dhe te qete te Gjirit Maratis krijojne ambientin e persosur qe ju te qendroni per here te pare ne bordin tuaj te vozitjes! 

Pas nje mesimi te shkurter udhezimi dhe sigurie, dilni ne gji, duke eksploruar ishuj me te vegjel, pika zhytjeje dhe  me pas drejt nje shpelle te vogel me ngjyra te mrekullueshme. 

Kjo eshte nje mundesi unike per te shijuar kohen tuaj me familjen dhe miqte tuaj ne vendin me te mire ne Krete!

Eksploroni Plazhet e Kretes

Ka mbi 30 plazhe te mrekullueshme ne ishullin e Kretes, dhe eshte jashtezakonisht e veshtire te vendosesh se cilen te vendosesh te vizitosh me pare. 

Mund te filloni me plazhin me fame boterore me rere roze te Elafonisi, ne bregdetin e Jugut.

Me pas te levizni ne bregun e gjere te Falassarna, me i njohur per perendimet e diellit spektakolare qe mund te shihni ne zone.

Plazhi Elafonisi Krete

Plazhi Elafonisi Krete
Plazhi Elafonisi Krete

Nje ishull mahnites, i famshem per reren roze. 

Uji midis kontinentit dhe ishullit eshte i paster, i ceket dhe i ngjashem me lagunen.

Shpesh mund te kaloni nga njeri ne tjetrin ne shiritat e reres pa i lagur kembet. 

Ekziston nje pishine e jashtezakonshme natyrore ku mund te notoni ose te shtriheni mbrapa dhe te notoni ne uje te shndritshem.

Shtoni kesaj rere te bardhe, uje bruz, qiell te kalter dhe pamje ne bregdetin malor jugperendimor te Kretes dhe ju keni nje cope toke te vogel te parajses.

Plazhi Balos Krete

Plazhi Balos Krete
Plazhi Balos Krete

Ndodhet rreth 60 kilometra me makine nga Kreta.

Eshtepo ashtu nje nga destinacionet kryesore te Kretes.

Nje plazh fantastik ekzotik me ujera te kristalta, me nje peizazh te mrekullueshem. 

Ecja po ashtu poshte kodres se thyer eshte nje pervoje  unike.

Vizitoni ishullin Spinalonga

Ishulli Spinalonga Krete
Ishulli Spinalonga Krete

Ishulli i vogel i Spinalonga eshte kaq afer Kretes dhe arrihet lehte me nje varke te vogel per ne ishull. 

I vendosur ne veri-lindje te Kretes (brenda Gjirit te Eloundes), eshte nje vend i vogel per te eksploruar.

Ky ishull ja paturr nje te kaluar mjaft te trazuar, me sulmet historike arabe, pushtimin osman, etj.

Fatmiresisht, ishulli eshte shume me i qete sot. 

Me te vertete eshte nje nga gjerat me te mira per te bere ne Krete.

Plazhi Seitan Limania

Plazhi Seitan Limania Krete
Plazhi Seitan Limania Krete

Nje nga plazhet me te bukura ne Greqi, i vendosur ne nje kanion qe te çon ne det. 

Brenda rreshqitjes se ngushte midis dy shkembinjve ka rere te bardhe qe shtrihet ne ujerat bruz qe kthehen ne blu te thelle ndersa bashkohet me detin.

 Plazhi eshte mjaft i izoluar ne lidhje me plazhet e tjera te Kretes.

 Oqeani eshte i pabesueshem per te notuar. 

Nuk ka asgje si ujerat e ngrohte mesdhetar te Greqise.

Nese ju pelqen cfare lexuat ju mund ta shperndani. Na Ndihmoni !

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Hima travel Logo

Hima Travel & Tours

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne per udhetimet e tyre cdo vit.