Pushime ne Paros

Pushime ne Paros Greqi Ultra All Inclusive 2021 | Paketa Turistike ne Paros si dhe Hotele ne Paros me Oferta te lira per Pushime ne Paros

SHPERNDAJE ME NJE MIK/MIKESHE QE TE NDANI UDHETIMIN BASHKE

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

Pushime ne Paros 2021

Pushimet ne Paros Gjeni Cmimet me te mira me Hima Travel.

Per Informacion Kontakto ketu – > 00355-069-70-21-103

Hotele ne Paros te Rekomanduara nga HIMA TRAVEL

Kategorite e pushimeve ne Paros
  • Pushime ne Paros Cift 
  • Pushime ne Paros Familjare
  • Pushime ne Paros Ultra All Inclusive
  • Pushime ne Paros per muajt e veres Maj – Qershor – Korrik – Gusht – Shtator
  • Pushime Muaji Mjaltit ne Paros
  • Pushime Ekonomike Paros

SHPERNDAJE ME NJE MIK/MIKESHE QE TE NDANI UDHETIMIN BASHKE

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

Paros eshte Santorini i dyte.

I ndodhur ne qender te detit Egje, Paros eshte kthyer ne qendren kryesore te Greqise per ata qe zbulojne mrekullite e ishujve Cikladike.

Shtepite e zbardhura, kishat e vetmuara, manastiret antike, vendet arkeologjike, plazhe verbuese dhe taverna buze detit qe mund te shijoni pamje dhe festa ne kete ishull grek.

Pa turma ekstreme turistesh te Santorinit dhe Mykonos te cilet ndodhen aty prane e bejne ate nje destinacion unik ne Mesdhe.

Idealisht, koha me e mire per te vizituar Paros eshte midis Majit dhe Shtatorit.

Moti eshte i mire dhe ‘sezoni’ eshte i hapur. Mund te shkoni ne Paros me anije ose me avion.

Per shkak te pozites dhe rendesise se tij, Paros eshte i lidhur jo vetem me Pireun (portin e Athines – portin e dyte me te ngarkuar te pasagjereve ne bote!)

Paros ka nje sistem te shkelqyer te autobuseve publik qe mund t’ju çoje ne shumicen e plazheve dhe qyteteve ne ishull.

Paros ju mundeson gjitahshtu shume opsione ku mund te merrni makina me qira, biçikleta apo skutere

Cfare te vizitojme me
patjeter ne Paros ? Fshati Naoussa

Naoussa Paros
Naoussa Paros

 

Fshati i bukur piktoresk i peshkimit te Naoussa Paros ndodhet ne Veri te ishullit Paros rreth 20 minuta me makine nga Parikia.

Ai eshte pak me i qete se Parikia gjate dites por me te vertete gjallerohet naten me festa te shumta qe zhvillohen ne kete fshat te Paros.

Naoussa konsiderohet te jete nje nga fshatrat me te bukur ne Cyclades dhe, pavaresisht nga zhvillimi i turizmit, ky fshat i bukur ka arritur te ruaje vertetesine e tij, karakterin e tij tradicional dhe hijeshine e tij.

Me shtepite e tij te zbardhura dhe te lulezuara dhe kisha te vogla te rrethuara nga rruge te ngushta dhe te shtruara me gure te ngjashem me labirintin.

Naoussa, Paros eshte gjithashtu i famshem per plazhet e tij te shumta te bukura dhe te arta, duke mbushur gjirin natyror si Plazhi Kolymbithres, Agios Ioannis, Agioi Anargyroi, Monastiri etj.

Nga plazhet me te egra dhe me te izoluara deri te ato plotesisht te organizuara, ato plazhe jane ideale per te gjithe, duke mbuluar te gjitha shijet dhe nevojat.

Plazhi i Kolymbithres Paros

Paros All Inclusive
Paros All Inclusive

 

Dhjete minuta nga Naoussa, ky plazh eshte ne te vertete nje varg limanesh me rere, te gjithe te ndare nga shkembinj granit surreale.

Pergjate shume mijevjeçareve, keta shkembinj jane gdhendur nga deti dhe era e veriut ne te gjitha llojet e formave te çuditshme qe duken sikur jane skalitur nga nje artist.

Midis shkembinjve jane plazhet terheqese me rere, dhe shkembinjte krijojne pellgje me uje te qete, te shndritshem te pershtatshem per te notuar.

Merrni Tragetin per ne
Antiparos

Antiparos-Pounta-Ferry-Boat
Antiparos-Pounta-Ferry-Boat

 

Antiparos eshte nje ishull shume piktoresk dhe i qete i vendosur pikerisht ne brigjet e Paros.

Mund te zgjidhni nje udhetim ditor ose nese keni kohe, mund te qendroni edhe dy dite ne kete vend shume te bukur.

Anijet nga Paros ne Antiparos nisen çdo 30 minuta nga porti Parikia dhe udhetimi eshte rreth 10 minuta.

Antiparos eshte shtepia e nje numri te madhe te personave te famshem, si Tom Hanks dhe gruaja e tij greke Rita Wilson te cilet pushimet I kalojne me se shumti ne kete ishull fantastik.

Perendimi I Diellit
ne Paros : Mos e Humbisni

Perendimi diellit ne paros
Perendimi diellit ne paros

 

Te gjithe ishujt Cikladike ofrojne pamje te pabesueshme te perendimeve te famshme te Mesdheut dhe eshte e lehte te gjesh shume vende me pamje nga perendimi I diellit ne Paros.

Ne Paros, Parikia dhe fshatrat e vendosura ne perendim si Punda kane vendet me te mira per te shijuar perendimin e diellit.

Ju sygjerojem te shkoni sa me pare dhe te zeni nje vend per ju dhe miqte tuaj
dhe most e levizni nga aty, te beni disa foto qe do ngelen gjate ne memorien
tuaj. J

Aktivitet per te mos
u humbur Scuba Diving ne Paros

Scuba Diving Paros
Scuba Diving Paros

 

Ndersa ishulli eshte i rrethuar nga shume shkembinj nenujore, rrenoja te vjetra dhe ishuj te pabanuar, zhytja ne Paros eshte nje aktivitet shume i popullarizuar.

Shume qendra zhytjeje ne Paros gjenden ne vendet me te njohura turistike ne ishull, te tilla si Golden Beach, New Golden Beach, Naoussa, Aliki, Santa Maria dhe Parikia.

Keto qendra ofrojne kurse per te gjitha moshat dhe nivelet, japin me qira pajisje per zhytesit individuale dhe organizojne udhetime me anije ne pikat interesante te zhytjes.

Nder vendet me te njohura te zhytjes ne Paros eshte Bubble Reef ne thellesi 12-18m dhe ideal per te gjitha nivelet, Pika Barracuda, Shpella ne ishullin e pabanuar te Panderonisi, Stringway Point dhe me shume.

Shume rrenoja te vjetra gjenden gjithashtu rreth Paros, te tilla si anija MS Samina ne nje thellesi maksimale prej 35m dhe ideale vetem per zhytesit e perparuar. 

Nese ju pelqen cfare lexuat ju mund ta shperndani. Na Ndihmoni !

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Hima travel Logo

Hima Travel & Tours

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne per udhetimet e tyre cdo vit.

Opsione Te Tjera !