Pushime ne Zakynthos

pushime ne zakynthos

SHPERNDAJE ME NJE MIK/MIKESHE QE TE NDANI UDHETIMIN BASHKE

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

Pushime ne Zakynthos 2021

Pushimet ne Zakynthos Gjeni Cmimet me te mira me Hima Travel.

Per Informacion Kontakto ketu – > 00355-069-70-21-103

Hotele & Resorte ne Zakynthos te Rekomanduara nga HIMA TRAVEL

Kategorite e pushimeve ne Zakynthos
  • Pushime ne Zakynthos Cift 
  • Pushime ne Zakynthos Familjare
  • Pushime ne Zakynthos Ultra All Inclusive
  • Pushime ne Zakynthos per muajt e veres Maj – Qershor – Korrik – Gusht – Shtator
  • Pushime Muaji Mjaltit ne Zakynthos
  • Pushime Ekonomike Zakynthos

SHPERNDAJE ME NJE MIK/MIKESHE QE TE NDANI UDHETIMIN BASHKE

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

Plazhi spektakolar Gjiri i Navagio Zakynthos

pushime ne zakynthos
pushime ne zakynthos
Plazhi spektakolar i anijes se Mbytur ose Gjiri i Navagio Zakynthos.
 
Plazhi i Navagio ose limani i anijes se mbytur eshte plazhi me i famshem i Zakynthos qe shtrihet ne anen perendimore te ishullit Jon, afer fshatit Anafotiria. 
 
Anija e Prishur eshte nje nga pamjet me te fotografuara ne Greqi. Konsiderohet si nje nga plazhet me te bukura ne Greqi. Anija e fundosur transportonte cigare te paligjshme, ne vitin 1983. Kjo anije u la ne breg dhe deri me sot ndodhet aty.
Rezervoni nje tur te paharrueshem ne kete destinacion.
Me kalimin e viteve, rera rrethoi plotesisht anijen e cila duket tani sikur del nga rera. Gjurmet e anijes mund te shihen ne mes te plazhit me rere te bardhe qe ka ujera te mrekullueshem blu dhe kristalor. Shkembinjte e medhenj vertikale rrethojne reren duke krijuar nje imazh unik dhe magjepses. Per te arritur kete parajse, duhet te marresh nje varke te vogel nga porti i Porto Vromit. Keto varka taksi nisen çdo ore dhe udhetimi eshte rreth 30 minut

Pushime ne Zakynthos po apo jo ?

Ishulli Zakynthos eshte nje nga ishujt me te njohur greke! 

Peisazhe te le pa fryme, plazhe ekzotike me rere te imet, ujera te kalter dhe jete te çmendur nate jane disa nga arsyet kryesore pse ky ishull eshte jashtezakonisht i popullarizuar. 

Por, ka me shume se kaq!
 
  • Resorte ne Zakynthos All Inclusive
  • Hotele ne Zakynthos nga 1 ne 5 yje
  • Diving ne Zakynthos
  • Jete nate ne Zakynthos

Me shume rreth pushime ne Zakynthos Greqi

Pushime ne Zakynthos Greqi, nje nga ishujt me ekzotike grek. I Gjendur ne zemer te detit jon magjepses, ai krenohet me nje peizazh te mrekullueshem natyror dhe plazhe magjike te Zakynthos.
 
Duke eksploruar Zakynthos, do te zbuloni fshatra piktoresk ne maje te kodrave, manastire tradicionale dhe peisazhe natyrore qe do ju ngelen gjate ne mendje. Per me teper, plazhet ekzotike te Zakynthos jane shtepia e specieve te rrezikuara te breshkave te detit Caretta-Caretta, te cilat çdo vit fshehin vezet e tyre ne reren e bardhe te plazheve te Zakynthos.
 
Marka tregtare e Zante, siç njihet ishulli ne italisht, eshte plazhi skenik Navagio (Anija e mbytur). Shume fotografi dhe kartolina jane perpjekur te kapin bukurine e saj, por realiteti eshte shume me i mire! Vetem me anije mund te arrini atje, plazhi Navagio ka ujera magjike te kalter, rere te bardhe dhe rrethohet nga shkembinjte. Ndersa pamja nga lart thjesht te le pa fryme, ju gjithashtu duhet te perjetoni nje zhytje ne ujin e tij joshes te paster. 

Megjithate, perveç plazhit te Anijes se Mbytur, ka shume plazhe te mrekullueshem te Zakynthos qe duhet te vizitoni, te tilla si Laganas Zante, plazhi Gerakas, plazhi Vasilikos dhe plazhi Spiantza. 

Disa nga keto plazhe jane vendet ku breshkat e rrezikuara te detit Caretta-caretta hedhin vezet e tyre çdo pranvere dhe vere. Ju mund te keni fatin t’i shihni ata duke dale nga deti per te fshehur vezet e tyre nen rere, por ju nuk duhet t’i shqetesoni aspak!
 
Pasi te keni eksploruar gjiret smerald te ishullit, beni nje pushim nga jeta ne plazh per te vizituar qytetin e Zakynthos. I ndikuar fuqishem nga Venecianet, te cilet gjithashtu e kishin quajtur ishullin “Fiore di Levante” (lulja e lindjes), Qyteti i Zakynthos ka shume xhevahire te fshehur per te eksploruar! Sheshi Shen Mark, Kalaja Veneciane, Sheshi Solomos dhe Muzeu Post-Bizantin i Zante jane disa nga vendet me te mira per te vizituar ne qytetin e Zakynthos.
 
Sa per gjerat per te bere ne Zakynthos, ju kurre nuk do te mbaroni nga opsionet! Parti, zhytja ne uje, ture ne Zante dhe sportet ujore do t’ju argetojne gjate pushimeve tuaja ne Zakynthos!
 
Behuni gati per nje pervoje ekzotike pushimesh! Te notosh mbi ujerat e kalter te detit Jon, ne jug te Kefalonia, Zakynthos (ose Zante) eshte me i aferti me parajsen ne toke!

Nese ju pelqen cfare lexuat ju mund ta shperndani. Na Ndihmoni !

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Hima travel Logo

Hima Travel & Tours

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne per udhetimet e tyre cdo vit.

Opsione Te Tjera !