Pushime ne Malte

Pushime ne Malte

SHPERNDAJE ME NJE MIK/MIKESHE QE TE NDANI UDHETIMIN BASHKE

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

Pushime ne Malte 2021

Pushimet ne Malte Gjeni Cmimet me te mira me Hima Travel.

Per Informacion Kontakto ketu – > 00355-069-70-21-103

Hotele ne Malte te Rekomanduara nga HIMA TRAVEL

Kategorite e pushimeve ne Malte
 • Pushime ne Malte Cift 
 • Pushime ne Malte Familjare
 • Pushime ne Malte Ultra All Inclusive
 • Pushime ne Malte per muajt e veres Maj – Qershor – Korrik – Gusht – Shtator
 • Pushime Muaji Mjaltit ne Malte
 • Pushime Ekonomike Malte

SHPERNDAJE ME NJE MIK/MIKESHE QE TE NDANI UDHETIMIN BASHKE

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

Pse te vizitojme Malten?

Pushime ne Malte
Pushime ne Malte

Malta është mes Sicilisë dhe Afrikës Veriore, e vendosur në Zonen Shengen të Evropës.

Mund të jetë një vend i vogël, por ka shumë për të ofruar me atraksione te panumërta nga plazhet mahnitëse që të lënë pa frymë deri te arkitektura antike dhe rrënojat, Malta ka diçka për të gjithë.

Eshtë destinacioni perfekt per ata që nuk ju pëlqen shumë i ftohti dhe nëse jeni në kerkim të një vendi me buxhet të lirë.

Koha më e mirë për ta vizituar ishullin është midis Qershorit dhe Shtatorit, duke qën se është dhe një destinacion I njohur i  verës.

Transporti në Maltë

Malte
Malte

Malta ofron një sistem modern, relativisht të lirë dhe të besueshëm të transportit publik të autobusëve rrugorë, shërbime taksi me cilësi të lartë dhe lloje të tjera të transportit.

Lëvizja është e lehtë dhe nuk do t’ju duhet shumë kohë udhëtimi për të eksploruar vendin.

Lloji i vetëm i transportit publik në Maltë në ditët e sotme është një sistem i autobusëve rrugorë.

Linjat e autobusëve, të operuara nga Transporti Publik i Maltës mund t’ju çojnë kudo që dëshironi të shkoni në Maltë dhe Gozo midis orës 5:30 të mëngjesit dhe 11:00 të pasdites.

Turi Gozo, Comino, Laguna Blu dhe Shpellat

Tur ne Gozo Comino Blue Lagoon
Tur ne Gozo Comino Blue Lagoon

Shihni disa nga vendet natyrore me spektakolare në bregdetin verior te Maltes dhe vizitoni ishullin Comino.

Pikat kryesore përfshijne vizitat ne shpellat Ahrax dhe Santa Maria dhe mundesine per te notuar ne Lagunen Blu te Comino.

Ju gjithashtu ndaloni ne ishullin Gozo, ku mund te beni nje tur opsional me autobus ose te eksploroni ne kohen tuaj të lire para se te ktheheni ne Malte.

Pushime ne Gozo

Pushime ne Gozo Malte
Pushime ne Gozo Malte

Eshte ishulli i dyte me i madh ne Malte, me rural dhe i qete.

Me peisazhe te mrekullueshme,  plazhe dhe limane te kendshme.

Ka vertet shume gjera per te bere ne Gozo.

Nje nder vendet qe te ofron nje pamje te mrekullueshme eshtePlazhi i Gjirit Ramla i cili eshteplazhi me i madh me rere ne Gozo.

Pushime ne Sliema dhe St Julian’s

Pushime ne Sliema dhe St Julian's
Pushime ne Sliema dhe St Julian’s

Sliema dhe St Julian jane qytetet kryesore turistike ne Malte.

Do te gjeni aty shume hotele, restorante, klube, kazino dhe qendra tregtare.

Ata jane destinacione perfekte nese ju pelqen qytete per te festuar.

Ne Sliema, ju mund te shijoni nje vakt te mire ne restorantet e shumta buze detit qe ofrojne pamje unike mbi Valletta. 

Ekziston gjithashtu nje shetitore e bukur qe shkon nga St Julian ne Sliema.

Eshtezona me e populluar e ishullit, veçanerisht gjate neteve te veres.

Pushime ne Pishinen natyrore St Peter 

Pishina natyrore St Peter Malte
Pishina natyrore St Peter Malte

Pishina naturore e Shen Pjetrit eshte nje tjeter atraksion qe duhet ta vizitoni ne Malte.

Germuar nga erozioni, kjo pishine natyrore eshte nje vend i shkelqyeshem noti.

Femijet ne veçanti e duan kete plazh, ata e sfidojne veten qe te hidhen nga shkembi i vogel.

Ne fakt, menyrat e vetme per te hyre ne uje jane duke kercyer ose duke perdorur shkalle.

Ju lutem vini re gjithashtu se ka zona shume te kufizuara me hije, keshtu qe mund te mos jete nje vend i mire per te shkuar me femije te vegjel. 

Nese vazhdoni te kaloni pishinen e Shen Pjetrit ne te djathte, do te arrini ne nje zone me te sheshte me pishina me natyrore te gdhendura ne shkembinj.

Nje tjeter vend i shkelqyeshem per t’u zhytur.

Pishina e Shen Pjetrit eshte 10 minuta largme  makine nga Marsaxlokk. 

Eshte e lehte per tu gjetur dhe ka  vende parkimi falas.

Pushime ne Blue Grotto

Pushime ne Blue Grotto
Pushime ne Blue Grotto

Blue Grotto eshte nje kompleks prej shtate shpellash qe gjenden pergjate bregdetit jugor te ishullit, pikerisht pertej ishullit te vogel te Filfla dhe 2 km larg nga qyteti Zurrieq.

Ajo e mori emrin dhe reputacionin e saj nga ngjyra blu intensive e ujit ne shpelle.

Shpellat jane nje mrekulli brenda tyre,dhe  bukuria e vertete e vendit shkelqen  ne dite te kthjelleta dhe me diell.

 Kjo eshte kur ndodh magjia; qielli blu reflekton ne shtratin e detit me rere te bardhe nen shpella, duke e bere ujin te kalter. 

Duke shtuar kesaj, muret e shpelles pasqyrojne ngjyrat e shkelqyera fosforeshente portokalli, vjollce dhe jeshile te flores nenujore, duke rezultuar ne nje skene magjepsese.

Zhytje ne Malte

Zhytje ne Malte
Zhytje ne Malte

 Malta eshte nje nga vendet me te mira te zhytjes ne rajonin e Mesdheut.

Zhytja ne Malte eshte nje pervoje unike.

Ne kete aventure nenujore do te zbuloni gjallesa te egra detare, rrenoja dhe shpella!

Uji eshte i ngrohte dhe eshte pothuajse gjithmone me diell gjate veres.  (Malta ka me shume dite me diell ne Evrope). 

Çmimet jane mjaft te volitshme, vendet jane te bukura dhe ka mundesi per zhytesit fillestare dhe me pervoje.

Vendet me te mira te zhytjes ne Malte:

Scuba diving ne Malte
Scuba diving ne Malte
 • Blue Grotto dhe jeta e eger e saj e larmishme
 • Ne Valletta, nen Fort Saint Elmo, per te pare rrenojat e Maori HMS, nje anie e cila u mbyt ne 1942.
 • Rrenoja e cisternes se naftes Um El Faroud
 • Rrenoja e MV Rozi ne Cirkewwa
 • Vrima blu ne Gozo
 • Santa Maria, Shpellat ne Comino

Qendra me e mire e zhytjes ne Malte eshte e vendosur ne ishullin Gozo.

Ata jane shume profesioniste dhe miqesore! 

Pavaresisht nese jeni fillestar apo zhytes me pervoje, mund te shkoni atje me syte mbyllur.

Shkoni ne nje “Boat Party”!

Boat Party ne Malte
Boat Party ne Malte

Ne Malte, do te keni mundesine per te festuar ne nje varke ne nje “Boat Party”. 

Koncepti eshte i thjeshte: 

Ju largoheni nga porti i Sliema ne 7 pasdite ne drejtim te veriut te ishullit ku mund te shikoni nje perendim mahnites te diellit, pastaj shijoni nje mbremje ne nje lokal te hapur (uiski, vodka, rum, tequila, xhin, birre dhe pije freskuese) me 200 dashamires te festave nga e gjithe bota ! 

Klubet me te mira te nates ne Malte

Party ne Malte
Party ne Malte

Klubet e nates me te famshme te Maltes ndodhen te gjitha ne Paceville, nje nga rrethet e Shen Julianit. 

 • Klubi Havana, nje nga klubet me te medha te nates ne Malte. Hyrja falas! 
 • Footloose, ndodhet afer Havana.
 • Bar Native eshte nje vend shume i popullarizuar, ju duhet te shkoni atje nese ju pelqen muzika latine.

Baret me te mira ne Malte:

Rooftop bar be Malte
Rooftop bar be Malte
 • The Thirsty Barber: per te pire kokteje te shkelqyera nen tingullin e muzikes live dhe ne nje dekor te shkelqyeshem te viteve 1920.
 • Dubiner Irish Pub: per nje atmosfere te relaksuar dhe per adhurues te birres.
 • Hugo’s Terrace: do te gjeni dritare te medha me pamje nga deti dhe nje atmosfere te mire ne kete bar te vendosur ne Paceville. Ajo gjithashtu permban nje çati te kendshme!
 • The Network: nje tjeter vend i shkelqyeshem per te shijuar kokteje te mahnitshem dhe nje darke nese deshironi gjithashtu!

Padyshim nje qytet magjepses qe duhet ta vizitoni.

Monedha: Euro

Gjuhet zyrtare qe fliten jane : Maltese, Anglisht

Nese ju pelqen cfare lexuat ju mund ta shperndani. Na Ndihmoni !

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Hima travel Logo

Hima Travel & Tours

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne per udhetimet e tyre cdo vit.

Opsione Te Tjera !