Udhetim Ne Beograd 2 Nete 89€

Previous
Next

Udhetim ne Beograd

UDHETIME NE Beograd : Udhetimi Kushton 89 Euro Personi ne dhome dyshe.
Nese Deshironi te prenotoni per nje person mund te rezervojme nese do kete mundesi dhe ju kushton 129 Euro Personi.
Nisje per Kete Udhetim behet ne Daten 28 Nentor

SHPERNDAJE ME NJE MIK/MIKESHE QE TE NDANI UDHETIMIN BASHKE

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Udhetime Ne Beograd Dita e Parë: 

Nisja nga Tirana me autobus ne drejtim te Maqedonise. Gjate rruges, pushime per kafe dhe dreke. Mberritja ne Shkup. Gjate mesdites do te vizitohet kryeqyteti i Maqedonise dhe monumentet me interesante te tij si: Sheshi i Maqedonise edhe mumentet si Statuja e luftetarit mbi Kal, Harku i triumfit “Porta Makedonija”, statujat e Tsarit Samiul dhe te Filipit te II, Parlamenti i Maqedonise, Rruga tregtare “Makedonija Ulica”, Shtepia memoriale e Nen Terezes, Ura e gurte, statujat e Cirilit edhe Metodius qe ishin krijuesit e alfabetit Cirilik, Lagjia Shqiptare Çarshi dhe monumentet qe gjenden aty si Xhamia e Murat Pashes edhe ajo e Shkupit. Do qendrojme ne Shkup per te konsumuar dreken edhe gjate pasdites do te nisemi per ne Beograd. Rruga per ne Beograd do te kalojme nga lugina e presheves, aty ku gjendet minoriteti Shqiptar ne Serbi. Gjate rruges, pushime per kafe. Mberritja ne Beograd, sistemimi ne Hotel.

Udhetime Ne beograd Dita e Dytë: 

Mengjesi ne Hotel. Vizite ne monumentet kryesore te qytetit si kisha e Shen Saves, Biblioteka Kombetare, shetitje ne bulevardin kryesor “Kneza Millosha”, Parku i Pioniereve, Parlamenti i Serbise, Bashkia e qytetit te Beogradit, ura Branko edhe ura e re e qytetit Ada, lagjet diplomatike si Senjak edhe Dedinje, Parku Kalemegdan ku gjenden rrenojat romake te qytetit antik, Statuja e Fitores, Rruga kryesore tregtare e Beogradit Kneza Mihaila. Do te shkojme ne Novi Beograd per te vizituar parkun e Miqesise, USCE, zyrat e Komitetit Qendror te partise Komuniste edhe “Bllokun” e Novi Beograd. Ne vazhdim pas do shkojme tek rruga e Shkodraneve “Skadarska Ulica”, ku do te qendrojme per dreke tek restorantet qe gjendet aty. Darka e lire. Akomodimi ne hotel ne Beograd.

UDHETIME NE BEOGRAD DITA E trete: 

Mengjesi ne Hotel. Nisja per ne Tirane. Ndalese e shkurter ne Prishtine ku do te vizirohet qendra historike e qytetit si Monumenti i Pavaresise “New Born”, bulevardi Nene Tereza ku gjenden Teatri Kombetar edhe Monumenti i Skenderbeut. Ndalese per dreke ne Prishtine. Gjate pasdites, nisja per ne Tirane. Mberritja ne Tirane gjate darkes.

Në pagesë Per Udhetime Ne beograd përfshihen:

Me Shume Detaje: Çmimi €89 perfshin:

1. Udhetimi vajtje – ardhje, Transfertat dhe shetitjet me autobus.

2. Akomodim ne Hotel 2 nete qendrimi.

3. Mengjeset per te gjitha ditet e udhetimit.

4. Shoqerues shqiptar gjate qendrimit jashte Shqiperise.

Ne pagese nuk jane perfshire:

1. Gjithshka qe nuk eshte permendur ne kete program.

2. Hyrjet ne monumente dhe muzeume.

Udhetime te tjera me Autobus !

Ju mund te shikoni te gjitha udhetimet tona me autobus duke klikuar ne linkun e meposhtem.

OFERTA ME AUTOBUS

Hima Travel ju ofron gjithmone mundesite me te mira dhe komode per udhetime turistike

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Hima travel Logo

Hima Travel & Tours

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne per udhetimet e tyre cdo vit.

Opsione Te Tjera !