Udhetime ne Struge Dhe Oher 39€ / 2 Dite

Previous
Next

Udhetim ne Struge dhe Oher

UDHETIME NE STRUGE OHER : Udhetimi Kushton 39 Euro Personi ne dhome dyshe.
Nese Deshironi te prenotoni per nje person mund te rezervojme nese do kete mundesi dhe ju kushton 59 Euro Personi.
Nisje per Kete Udhetim behet ne Daten 28 & 29 Nentor

SHPERNDAJE ME NJE MIK/MIKESHE QE TE NDANI UDHETIMIN BASHKE

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Udhetime Ne Struge Oher Dita e Parë: 

Per udhetim ne Struge dhe Oher nisja behet nga Tirana për në Strugë. Ndalesa gjatë rrugës. Mbrritja në Hotel. Vizitë me autobus dhe Shoqëruesin tonë në Strugë dhe Ohër, ku do të vizitohen monumentet më tërheqëse. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

 

Udhetime Ne Struge Oher Dita e Dytë: 

Mëngjes në Hotel. Nisja me autobus për në Tiranë. Ndalesë dhe Vizitë në Shën Naum. Vazhdimi i udhëtimit të kthimit. Ndalesë e shkurtër në Drilon. Mbrritja në Tiranë.

 

Në pagesë Per Udhetime Ne Struge Oher përfshihen:

– Akomodimi në Hotel Beograd 3*S (Fjetje, Mëngjes dhe Darkë)

– Turi në Strugë dhe Ohër dhe Transporti vajtje ardhje me autobus

 

Në pagesë nuk janë përfshirë:

1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.

Pse te bejme nje Udhetim ne Struge  & Oher

Struga eshte nje qytet i bukur me nje kulture te larte, si dhe nje qytet me turizem te zhvilluar qe shtrihet ne pjesen jugperendimore te Maqedonise. Ky qytet karakterizohet nga liqeni i tij dhe kalimi i nje lumi te bukur qe buron nga liqeni i quajtur Drini i Zi. Qyteti eshte njihet si nje vend terheqes per turistet me liqen te bukur dhe i mire per pushuesit, si dhe i qete, me kushte te mira hotelierike dhe me ushqime te mira tradicionale. Qyteti i Struges njihet si nje qytet antik dhe historik i banuar nga ilire me shume permbajtje nga e kaluara. Ne disa shtepi dhe ndertesa kulturore, si dhe pergjate lumit Drini i Zi, jane zbuluar figura artistike te menyres dhe virtytet e shijes se jetes qe deshmon qe nga koha e neolitit. ne kete qytet qe karakterizohet nga peshkimi qe eshte zhvilluar ne Drinin e Zi. 

Udhetim ne Struge dhe Oher Pse Bashke ?

Struga ka qene gjithmone ne hijen e Ohrit, pasi Ohri ka me shume monumente dhe shtepi te ruajtura me mire. Por Struga ende mund te jete nje udhetim ditor argetues nga Ohri nese dikush e kombinon ate me nje udhetim ne fshatrat ne bregun perendimor te liqenit te Ohrit, ku pamja kryesore, perveç plazheve te qeta te kendshme, jane kishat e shpellave. Ndryshe nga Ohri i cili ndodhet ne kodra, Struga eshte e rrafshet, e perhapur rreth lumit Drim, eshte nje vend i shkelqyeshem per t’u çlodhur me nje filxhan kafe buze lumit.

Udhetime te tjera me Autobus !

Ju mund te shikoni te gjitha udhetimet tona me autobus duke klikuar ne linkun e meposhtem.

OFERTA ME AUTOBUS

Hima Travel ju ofron gjithmone mundesite me te mira dhe komode per udhetime turistike.

Hima travel Logo

Hima Travel & Tours

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne per udhetimet e tyre cdo vit.

Opsione Te Tjera !