Pushime ne Japoni

Pushime ne Japoni

SHPERNDAJE ME NJE MIK/MIKESHE QE TE NDANI UDHETIMIN BASHKE

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

Pushime ne Japoni 2021

Pushimet ne Japoni Gjeni Cmimet me te mira me Hima Travel.

Per Informacion Kontakto ketu – > 00355-069-70-21-103

Hotele ne Japoni te Rekomanduara nga HIMA TRAVEL

Kategorite e pushimeve ne Japoni
  • Pushime ne Japoni Cift 
  • Pushime ne Japoni Familjare
  • Pushime ne Japoni Ultra All Inclusive
  • Pushime ne Japoni per muajt e veres Maj – Qershor – Korrik – Gusht – Shtator
  • Pushime Muaji Mjaltit ne Japoni
  • Pushime Ekonomike ne Japoni

SHPERNDAJE ME NJE MIK/MIKESHE QE TE NDANI UDHETIMIN BASHKE

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

Pushime te paharrueshme ne Japoni

Pushime ne Japoni
Pushime ne Japoni

Te pershkruash Japonine  eshte si nje kuti e mbushur me surpriza per çdo lloj udhetari.

Nje udhetim ne Japoni do te ishte thjesht gjeja e duhur per te bere, fale nje mije tempujve dhe tempujve, kopshteve dhe pallateve te mrekullueshme, maleve spektakolare dhe atraksioneve te tjera kryesore. 

Nuk jane vetem mrekullite teknologjike, por edhe vendet me te mira per te vizituar ne Japoni ato qe kane nxjerre ne pah kombin ishull ne harte. 

Dhe na besoni, duke eksploruar secilin prej tyre ia vlen çdo monedhe.

Pra, nese nuk keni menduar kurre per te vizituar atje, eshte koha qe ky vend tju fale nje ndjesi magjepsese.

Koha me e mire per te vizituar Japonine?

Japoni
Japoni

Koha me e mire per te vizituar Japonine eshte nga Marsi deri ne Shtator. 

Ju gjithashtu mund te planifikoni nje vizite gjate vjeshtes se vone, veçanerisht ne muajt nga Shtatori ne Nentor per pervojat me te mira. 

Temperatura mbetet e bute gjate kesaj kohe me shume pak reshje.

Vendet me te mira per t’u vizituar ne Japoni

Vende turistike ne Japoni
Vende turistike ne Japoni

Po kerkoni vende te bukura ne Japoni? 

Po ju tregojme disa nga vendet me te mira per te vizituar ne Japoni, qe duhet te perfshini ne itinerarin tuaj per te shijuar sa me shume udhetimin tuaj. 

Lexoni me poshte per te ditur se çfare ju pret ne kete toke piktoreske!

Pushime ne Tokyo – Thelbi i Japonise

Pushime ne Tokyo
Pushime ne Tokyo

Tokio eshte qyteti qe pasqyron ngjyrat e Japonise. 

Ne Japoni, vendet per t’u vizituar jane te pafundme, dhe te eksplorosh gjithçka ne nje udhetim do te ishte gjithmone e pamundur. 

Por, qyteti popullor i Tokios meriton vendin e pare ne itinerarin tuaj, fale kultures se tij anime dhe atraksioneve te klasit boteror. 

Dhe nese vendet historike nuk ju bejne pershtypje shume, qyteti ka marre gjithashtu nje skene te shkelqyeshme te kuzhines! 

Ky eshte padyshim nder vendet me te mira per te vizituar ne Japoni.

Pushime ne Kioto – e Shenjte dhe e Qete

Pushime ne Kyoto Japani
Pushime ne Kyoto Japani

Qyteti i faltoreve, kopshteve dhe pallateve! 

Nga te gjithe destinacionet kryesore te Japonise, qyteti i shenjte i Kiotos eshte nje nga vendet me te mira per te vizituar ne Japoni ne pranvere, pavaresisht nese jeni duke pushuar me familjen tuaj ose partnerin tuaj. 

Tempujt ikone, faltoret, pallatet, kopshtet dhe pyjet e bambuse jane nje kenaqesi per syte dhe nuk mund ta humbni pa vizituar ate ne udhetimin tuaj te pare.

Pushime ne Nara – Qyteti i Kultures

Pushime ne Nara
Pushime ne Nara

Shtepi per dre te adhurueshem, tempuj dhe me shume! 

Asnje liste e atraksioneve kryesore ne Japoni nuk mund te jete kurre e plote pa perfshire Nara-n ne te. 

Shtepi per shume faltore, manastire, muze dhe Parku i famshem Nara, ky qytet eshte vendi ku duhet te shkoni per t’u njohur me kulturen dhe traditat e famshme japoneze. 

Padyshim qe perfshihet ne listen e vendeve per t’u vizituar ne Japoni.

Pushime ne Mali Fuji – Nje mrekulli qe te le pa fryme

Pushime ne Mali Fuji
Pushime ne Mali Fuji

Parajsa per kerkuesit e aventurave! 

I njohur ne te gjithe boten per ofrimin e pervojes me emocionuese ne Japoni, Mt. Fuji eshte  nje tjeter vend qe duhet ta vizitoni patjeter. 

Ndersa sezoni zyrtar i ngjitjeve fillon nga Korriku dhe perfundon ne Shtator, ju mund te shijoni bukurine e ketij vendi nga nje distance gjate gjithe vitit. 

Eshte gjithashtu nje nga vendet me te preferuara ne Japoni. 

Eshte e panevojshme te thuhet, ky vend duhet te jete ne listen tuaj!

Pushime ne Hokkaido – Me afer natyres

Pushime ne Hokkaido
Pushime ne Hokkaido

Vendi i burimeve te nxehta natyrore! 

I njohur per vullkanet e tij, burimet e nxehta dhe zonat e skive, ky ishull i mrekullueshem japonez qe duket tamam nga nje liber me figura. 

Dhe eshte per shkak te atraksioneve dhe eksperiencave te ndryshme qe te ofron. 

Qofte bukuria e Pellgut Blu ose Kopshtit Zoologjik, ju do te mbeteni te magjepsur. 

Eshte nje nga vendet me ideale per t’u vizituar ne Japoni gjate veres.

Pushime ne Ishigaki – Destinacioni Ekzotik

Pushime ne Ishigaki
Pushime ne Ishigaki

Vendi me i vizitiuar i udhetimeve ne Japoni! 

I votuar si vendi me trendi i udhetimeve per 2021, Ishigaki eshte padyshim nder vendet me te mira per te vizituar ne Japoni. 

Pavaresisht nga madhesia e tij, ishulli nuk ka asnje kufizim kur behet fjale per te ofruar pervoja unike per turistet e tij dhe per ti bere te paharruara pushimet e tyre ne token japoneze. 

Eshte votuar gjithashtu si vendet me te mira per te vizituar ne Japoni ne sezonin e luleve te qershise.

Pushime ne Hiroshima – Qytet i Rendesishem Historik

Pushime ne Hiroshima
Pushime ne Hiroshima

Qyteti qe zbukuron peizazhin e Japonise! 

Pavaresisht se njihet ne te gjithe boten per te qene viktime e bombardimeve te tmerrshme atomike, Hiroshima vazhdon te jete nje nga vendet kryesore per t’u pare ne Japoni. 

Dhe na besoni, perveç monumenteve te dedikuara dhe vendeve qe pasqyrojne historine, qyteti gjithashtu ka atraksione te tjera magjike si tempulli Itsukushima. Keto jane vendet me te njohura ne Japoni.

Pushime ne Sapporo – Harrojeni nxehtesine dhe lageshtine

Pushime ne Sapporo
Pushime ne Sapporo

Nje parajse per adhuruesit e birres dhe skive! 

Me qytete si Sapporo, ‘çfare te shohesh ne Japoni’ nuk do te ishte kurre shqetesimi juaj kryesor. 

Qyteti jo vetem qe ju ndihmon te shpetoni nga nxehtesia dhe lageshtia, por gjithashtu ju ndihmon te zbuloni vendin e mrekullive tuaja te dimrit gjate festivalit te tij te famshem vjetor te debores Sapporo. 

Nese jo kopshtet, atehere skulpturat e medha te bores patjeter do te vidhnin zemren tuaj! 

Ky eshte nje nga vendet me te mira per te pare ne Japoni!

Pushime ne Osaka – Nje kenaqesi kulturore

Pushime ne Osaka
Pushime ne Osaka

Me vendet me te mira te blerjeve, restorantet qe ofrojne ushqim te pabesueshem dhe pikat kryesore te jetes se nates ne qytet, Osaka eshte nje nga vendet kryesore per te shkuar ne Japoni. 

Na besoni, jo vetem qe do te shijoni ushqimin dhe festat, por do te shijoni edhe mrekullite e ketij vendi.

Pushime ne Yakushima – E talentuar natyrshem

Pushime ne Yakushima
Pushime ne Yakushima

Nje ishull me ujevara magjike! 

Nje ishull ne Prefekturen Kagoshima, Yakushima eshte i famshem per jeten e eger, pyjet dhe ujevarat. 

Nese jeni ju pelqen te merreni me aventura per nje pervoje te paharrueshme, atehere ky eshte vend me i mire per te vizituar ne Japoni ia vlen absolutisht kohen tuaj.

Pushime ne Hakuba – Per Aktivitete Aventureske

Pushime ne Hakuba
Pushime ne Hakuba

Mrekullia e fundit dimerore! 

Ndodhet mes Alpeve Japoneze, pikerisht jashte qytetit te Nagano, Hakuba eshte nje qender e famshme e sporteve dimerore. 

Vendpushimet e ndryshme malore qe ofrojne pervoje te pabesueshme te skive, debore dhe udhetime e bejne qytetin nje vend te persosur per ta perfshire ate ne turin tuaj ne Japoni.

Pushime ne Kamakura Japoni

Pushime ne Kamakura
Pushime ne Kamakura

Kyoto Japonise lindore! 

Ne Japoni, pikat e interesit mund te ndryshojne ne varesi te llojit te udhetarit qe jeni. 

Por eshte krejt e kunderta kur behet fjale per qytetin bregdetar te Kamakura. 

Pemet e bambuse, tempujt e lashte, plazhet e gjalla, rrugicat e shkelqyera te blerjeve dhe shijshme e buzeve lokale, ky qytet ka gjithçka qe do t’ju argetonte. 

Pushime ne Nagano – E shkelqyeshme per familjet

Pushime ne Nagano
Pushime ne Nagano

Ju nuk mund te humbni nje nga vendet me te mira per te vizituar ne Japoni ne pushimet tuaja. 

E vendosur ne zemer te Japonise qendrore, Nagano eshte shtepia e shume vendeve te çmuar te fshehur si Fshati Ninja per femije, Ski Resort Shiga Kogen dhe Tempulli Zenko-ji qe e bejne ate nje vend te persosur per te gjitha llojet e udhetareve. 

Por, ajo qe e ben ate me ekskluzive eshte flladi i kendshem qe rrethon qytetin gjate gjithe vitit. 

Ju nuk mund te humbni nje nga vendet me te mira per te vizituar ne Japoni gjate pushimeve tuaja.

Pushime ne Kawaguchi – Peisazhe te Bukura

Pushime ne Kawaguchi
Pushime ne Kawaguchi

Çudia me e natyrshme e Japonise! 

Ndersa ky qytet ne Japoni eshte me i famshem per Liqenin e tij Kawaguchiko dhe pamjet mahnitese te malit Fuji ne pjesen e perparme, ai njihet si nje perle parajsore. 

Pushime ne Takayama – Larg Jetes se Qytetit

Pushime ne Takayama
Pushime ne Takayama

Qyteti me nje bukuri te botes se vjeter! 

Ndertuar lart ne malet e Gifu, Takayama eshte nder vendet me te mira per te vizituar ne Japoni. 

Nese jeni duke kerkuar per atraksione larg nga jeta e zhurmshme e qytetit, ketu duhet te shkoni. 

Me nje pamje mahnitese ne te gjithe qytetin, ju mund te perjetoni bukurine e Japonise se vjeter fare lehte ketu.

Pushime ne Naoshima –   Lush-Green Island

Pushime ne Naoshima
Pushime ne Naoshima

Nje ishull i vogel i vendosur bukur mes Detit te Brendshem Seto, Naoshima ofron nje arratisje perfekte te fundjaves nga Tokio. 

Nuk ka mungese te muzeve te artit, skulpturave dhe arkitektures moderne te thurura ne atraksionet e ndryshme te ishullit. 

Meqenese eshte nje udhetim i gjate ne ishull, eshte me mire nese planifikoni te qendroni atje brenda nates vetem per te marre mjaftueshem lumturine dhe paqen qe vendi mund te ofroje. 

Naoshima konsiderohet gjithashtu si nje nga destinacionet me te mira per kamping ne Japoni.

Pushime ne Asakusa Japoni

Pushime ne Asakusa
Pushime ne Asakusa

Kurorezuar si qendra kulturore e Tokios, Asakusa ka nje kombinim te gjerave per te bere dhe vendeve te shumta per te shkuar per lloje te ndryshme udhetaresh. 

Nje nga vendet e mira per te vizituar ne Japoni perfshin Vendin e Birres Asahi e cila eshte si nje perle per te gjithe festuesit qe deshirojne te provojne pije alkoolike te mahnitshme ne Japoni. 

Ju gjithashtu mund te provoni bllokun e pazarit Nakamise per blerje ne Japoni.

Pushime ne Akihabara – Jeta e Persosur e Qytetit

Pushime ne Akihabara
Pushime ne Akihabara

E njohur si ‘kryeqyteti geek i botes ’, Akihabara eshte e famshme per te pasur nje kategori te gjere te videove dhe lojerave kompjuterike ne planet. 

Nje nga kafenete kryesore te ngjashme ne kete rajon eshte Akihabara fantastike, qe do t’ju ofroje nje pervoje argetuese dhe terheqese te lojrave. 

Sigurohuni qe te shikoni ato qe jane mjaft te sigurta dhe nuk mashtrojne ne asnje forme. 

Ju mund te mos deshironi te humbni nje nga vendet me te mira per te vizituar ne Japoni.

Pushime ne Kabukicho – Klubet e nates dhe me shume

Pushime ne Kabukicho
Pushime ne Kabukicho

Ne te vertete nuk eshte e çuditshme qe nje vend pelqen te kete disa shenja neoni. 

Pra, kur planifikoni te vizitoni Kabukicho, mos u habitni kur te dalloni disa ketu.

 Nje nga zonat kryesore te dritave te kuqe te Japonise, ky vend eshte i famshem per kenaqesi te ndryshme per te rriturit dhe ka shume pub me tema te njejta per te gjithe turistet qe kalojne prane. 

Sigurohuni qe te vizitoni Shinjuku per nje pervoje te jashtezakonshme lojrash virtuale ketu.

Parku Ueno – Per Nje Frymemarrje me Ajer te Paster

Pushime ne Ueno
Pushime ne Ueno

Duke pasur nje sere opsionesh te ndryshme ne nje vend, parku Ueno ne Tokio eshte vendi I duhur nese deshironi te keni nje qendrim te shkurter ne Japoni. 

Pavaresisht nese jeni nje tifoz i historise apo jo, nje treg i lashte antik si ai i gjetur ne Ameya Yokocho do t’ju jape te dridhura ne skene per shkak te vertetesise se saj. 

Mos harroni te vizitoni Yanaka nese doni te eksploroni te kaluaren kulturore dhe historike te Japonise.

Pushime ne Yokohama Japoni 

Pushime ne Yokohama
Pushime ne Yokohama

Duke pasur kaq shume aventura dhe gjera thjesht argetuese per te bere, eshte paksa e trishtueshme qe Yokohama nuk terheq aq shume vizitore sa Tokio, edhe pse ndodhet mjaft afer Tokios. 

Duke pasur nje bregdet simpatik Minato Mirai ne bord, se bashku me nje nga rajonet me te medha te kinezeve, ky vend me siguri do t’ju befasoje me shume nga sa prisnit. 

Behuni gati te keni nje pritje te ngrohte nga vendasit ketu pasi eshte gershetuar ne kulturen e tyre. 

Kjo do te zgjidhe pyetjen tuaj se ku te vizitoni ne Japoni per nje nate romantike!

Pushime ne Tohoku – Qetesohuni ne Natyre

Pushime ne Tohoku
Pushime ne Tohoku

Po mendoni se ku te shkoni ne Japoni? 

I njohur gjithashtu si perle e fshehur e rajonit kryesor te ishullit te Japonise, Tohoku ka diçka per çdo lloj udhetari qe planifikon te vizitoje kete vend. 

Por e gjithe kjo eshte vetem maja e ajsbergut, sepse turistet nga e gjithe bota udhetojne ne kete vend ekskluzivisht per Festivalin Aomori Nebuta. 

Sigurohuni qe te rezervoni paraprakisht!!

Pushime ne Kanazawa – Per Kulturen Ushqimore

Pushime ne Kanazawa
Pushime ne Kanazawa

Duke sherbyer si kryeqyteti i Prefektures Ishikawa, Kanazawa mbulon shume atraksione historike si rezidencat e rindertuara dhe muzete bashkekohore. 

Nje nga vendet me pak te njohura turistike ne Japoni, Kanazawa ka me pak vizitore, gje qe e ben kete destinacion nje ikje perfekte nga bota zakonisht e mbushur me njerez. 

I famshem per prodhimet e saj te detit, Kanazawa eshte nje xhevahir i persosur.

Pushime ne Shirakawago – Nje vend surreal

Pushime ne Shirakawago
Pushime ne Shirakawago

Shirakawago eshte nje fshat i vogel i bukur ne luginen e rrethit Ono ne Japoni dhe duket tamam nga nje perralle. 

Me ndertesat ‘gassho-zukuri’ te ndertuara nga vete banoret, ky destinacion eshte nje misherim i jetes tradicionale fshatare te Japonise. 

Shirakawago eshte i famshem per rezidencat e tij qe jane krijuar per te hequr deboren e madhe nga çatite gjate muajve te dimrit. 

Per eksploruesit qe kerkojne te mesojne ne lidhje me vertetesine e fshatit japonez, Shirakawago nuk do te lere asnje gur pa levizur per t’ju ndihmuar te merrni nje veshtrim te njejte. 

Ky eshte nje nga vendet me te mira per te shkuar ne Japoni.

Pushime ne Shikoku Japoni

Pushime ne Shikoku
Pushime ne Shikoku

Ende po pyesni per vendet me te mira ne Japoni? 

Nje nga kater ishujt kryesore te Japonise, ishulli simpatik i Shikoku pasqyron nje perzierje perfekte te natyres, qetesise, kultures dhe kuzhines. 

Shtepia e nje prej llixhave me te vjetra japoneze, Shikoku eshte i famshem per peisazhet e tij te lene pa fryme, lumenj te pacenuar qe rrjedhin dhe vijen bregdetare surreal te Paqesorit.

 

Nese ju pelqen cfare lexuat ju mund ta shperndani. Na Ndihmoni !

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Hima travel Logo

Hima Travel & Tours

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne per udhetimet e tyre cdo vit.

Opsione Te Tjera !