Pushime ne Bodrum

bodrumi

SHPERNDAJE ME NJE MIK/MIKESHE QE TE NDANI UDHETIMIN BASHKE

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

Pushime ne Bodrum 2021

Pushimet ne Bodrum Gjeni Cmimet me te mira me Hima Travel.

Per Informacion Kontakto ketu – > 00355-069-70-21-103

Hotele ne Bodrum te Rekomanduara nga HIMA TRAVEL

Kategorite e pushimeve ne Bodrum
  • Pushime ne Bodrum Cift 
  • Pushime ne Bodrum Familjare
  • Pushime ne Bodrum Ultra All Inclusive
  • Pushime ne Bodrum per muajt e veres Maj – Qershor – Korrik – Gusht – Shtator
  • Pushime Muaji Mjaltit ne Bodrum
  • Pushime Ekonomike ne Bodrum

SHPERNDAJE ME NJE MIK/MIKESHE QE TE NDANI UDHETIMIN BASHKE

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

Pushime ne Bodrum

Bodrum
Bodrum

Bodrumi, perla e bregdetit turk eshte nje vend i shkelqyeshem per te vizituar.

I rrethuar nga ujerat e kristalte te detit Egje ,ne juglindje te Turqise gjendet Bodrumi, I cili eshte kthyer ne destinacionet me trendy per pushimet e veres.

Eshte qyteti qe terheq me ndertesat e bardha ,karakteristike te zones, jeten e nxehte te nates si dhe resortet  luksoze.Nje qytet magjepses  unik dhe plot hire ne çdo skaj te tij. 

Ne Bodrum nga secili skaj qe hedh shikimet panorama qe te ofrohet eshte e jashtezakonshme, me shume se reale, duket sikur gjendesh perpara nje tabloje e cila permban brenda vetes elementet me te veçante qe e bejne ate madheshtore.

Çdo vit ketu pushojne miliona turiste nga vende te ndryshme te botes, prandaj dhe hotelet jane te shumte e secili dallon nga tjetri per nga akomodimi, arkitektura, luksi etj. 

Nje kombinim  I mrekullueshem I ujit te kristalte, detit dhe  pishave  te harlisura e bejne Bodrum Park Resort te krenohet me vendndodhjen e tij.Ky eshte nje nder resorted me te kerkuara ne Turqi .Nderthurja e pishinave fushave sportive, ushqimit ,rehatise qe gjendet neper dhomat e pushimit e bejne kete resort nje nder me te frekuentuarit ne kete zone.

Perpos hoteleve luksove qyteti I Bodrumit te ofron edhe shume vende per te vizituar.

Vende turistike dhe aktivitete ne Bodrum

Kalaja e Bodrumit (Kalaja e Shen Pjetrit)

Kalaja e Bodrumit (Kalaja e Shen Pjetrit)
Kalaja e Bodrumit (Kalaja e Shen Pjetrit)

Kalaja e famshme e Bodrumit e cila eshte nje shembull I rendesishem I arkitektures mesjetare. Kjo kala eshte ne gjendje te shkelqyer edhe sot, si nje nga muzete me te lire ne bote me ekspozitat e tij.

Bodrum Marina 

Bodrum Marina
Bodrum Marina

Bodrumi cilesohet ndryshe edhe si qyteti me vela dhe si I tille Bodrum Marina eshte porti qe ndodhet ne zemer te qytetit.

Nje nga marinat me te sofistikuara te detit Egje dhe te detit Mesdhe me nje kapacitet nga 450 deri ne 500 jahte dhe guleta.Kjo eshte nje mundesi e shkelqyer per te shfrytezuar detin si ato qe I zoterojne jahtet po ashtu edhe per ato qe duan ti marrin me qera.

Plazhet mahnitese te Bodrumit 

Mengjes ne Bodrum
Mengjes ne Bodrum

A ka ndonje gje me te mire sesa te kalosh diten ne nje plazh te bukur me ujera te kristalta? Sigurisht qe jo! 

Dhe do te gjeni shumellojshmeri te plazheve te arte te bukur ne gadishullin Bodrum. 

Ju gjithashtu do te gjeni shumellojshmeri te aktiviteteve te sporteve ujore ne plazhet e Bodrum te tilla si jet-ski, udhetime me varka, surfing ne ajer, snorkeling, zhytje dhe shume me teper.

Ne zonen perreth Bodrum, Gümbet eshte nje nga gjiret me te gjalle, ndersa Bitez, ne formen e nje gjysme hene, eshte nje nga me te njohurit per turistet, dhe Ortaken eshte sfera e sporteve ujore.

Plazhi i Gumbet eshte i paster dhe ka ujera te kristalta dhe rere te shkelqyeshme. Ju patjeter do t’ju pelqejne dhe shijojne diten e shkelqyeshme te plazhit gjate pushimeve tuaja ne Gumbet.

Plazhi Bitez

Plazhi Bitez
Plazhi Bitez

Nese jeni te gatshem te udhetoni pak, do te hasni disa plazhe te jashtezakonshme brenda pak kilometrash.

Plazhi Blue Flag Bitez eshte ne perendim dhe konsiderohet si nje nga me te miret ne te gjithe gadishullin per familjet me femije me te vegjel.

E mbrojtur ne lindje nga nje kep i gjate, Bitez Beach eshte nje gji ne forme fiston me rere te zhavorit (sjell flip-flops) dhe nje perhapje te madhe te ujit te ceket, te ngrohte dhe transparent.

Dhe si te gjitha plazhet turistike perreth Bodrum, gjiri eshte i mbushur me restorante, shume prej te cilave japin me qira shezllone me çmimin e nje pijeje ose dy, ose falas me çmimin e nje vakti.

Udhetime me anije dhe aktivitete ne uje

Aktivitete ne Bodrum
Aktivitete ne Bodrum

Numri me i madh i turisteve vizitojne Bodrumin per te shijuar djellin, detin dhe reren. 

Udhetimet me varka jane menyra me e popullarizuar per te dale ne uje, me qindra ture te ofruara gjate muajve te veres, duke filluar nga disa ore ne udhetime me jahte deri ne shume-ditore ne bregdet. Shume vendpushime gjithashtu ofrojne kayaking, peshkim dhe jet-ski gjithashtu.

Porti Bodrum eshte shtepia e jahteve te gatshem per t’ju nxire ne Detin Egje per nje udhetim me varke. 

Nje opsion i shkelqyeshem eshte Lundrimi gjate gjithe dites ne Gadishullin Bodrum, i cili perfshin nje shans per te notuar, snorkel dhe plazh, si dhe te eksploroni ishullin Kara Ada. 

Nese nuk deshironi te bashkoheni ne nje udhetim ne grup dhe deshironi te beni nje itinerar tuajin, ju gjithashtu mund te rezervoni nje jaht privatisht me ekuipazh per ate dite.

Teatri i Bodrumit

Teatri i Bodrumit
Teatri i Bodrumit

Teatri antik i Bodrumit mund te jete i vogel sipas standardeve romake, por ai eshte restauruar bukur, dhe pamjet nga nivelet e siperme, drejt maleve, jane te shkelqyera. 

Ne kohen e tij te lulezimit gjate shekullit te 4-te, ai ka mbajtur 13,000 spektatore. Nese jeni ketu gjate veres, Bodrumi perdor teatrin per nje program ngjarjesh dhe koncertesh. 

Kontrolloni nese ka ndonje gje gjate kohes qe jeni ne qytet, pasi duke pare nje shfaqje brenda teatrit eshte menyra me e mire per te imagjinuar se si do te ishte perdorur ne epoken e madhe te Halikarnasit.

Eksploroni Qytetin e Vjeter

Bodrum
Bodrum

Prapa Kalase se Shen Pjetrit eshte zona me interesante e Bodrumit. 

Rrugicat e ngushta te kembesoreve ketu jane te mbushura me vila te zbardhura dhe me gure, qe duken sikur jane nga nje kartoline. 

Pjesa me e madhe e Bodrum eshte modernizuar, keshtu qe kjo eshte nje nga pjeset e pakta te qytetit ku mund te kesh ende nje ndjenje per fshatin e peshkimit qe ishte dikur para se te levizte turizmi. 

Eshte nje vend teper simpatik per nje shetitje pasdite vone, dhe parajse per fotografet. 

Ka shume dyqane dhe kafene te lezetshme ne kete zone nese keni nevoje te uleni dhe te relaksoheni pas shetitjes.

Shopping ne Bodrum

Shopping ne Bodrum
Shopping ne Bodrum

Zona moderne e pazarit eshte nje treg i persosur ne nje treg origjinal turk, me dyqane te pershtatshme dhe jo me tezga. 

Ka gjithçka ketu, nga tekstilet e mrekullueshme turke dhe aziatike qendrore dhe qeramika shumengjyreshe locale, te dyqanet te bizhuterive dhe veshjeve te plazhit. 

Mullinjte me ere te Bodrumit

Mullinjte me ere ne Bodrum
Mullinjte me ere ne Bodrum

Gadishulli Bodrum eshte i mbushur me kujtime te nje kohe para turizmit, qe datojne qe nga vitet 1700.

Keto mullinj me ere jane ne gjendje te ndryshme riparimi dhe te vendosura lart ne kreshta per te kapur flladin.

Te zbardhura, keto ndertesa rrethore dallohen kunder blus dhe kafe te tokes dhe detit pertej.

Mullinjte e eres jane nje pike e favorshme ku ju mund te vezhgoni ujerat e paster bruz te gjireve, perhapjen e resorteve dhe kodrat halore ne te gjitha drejtimet.

Ture ne Bodrum qe nuk duhet ti humbisni!!

Ju mund te rezervoni turet e meposhtme duke na kontaktuar dhe ne ju japim ofertat me te mira!!

Udhetim me varke gjate gjithe dites ne ishullin Orak

Ture ne Bodrum
Ture ne Bodrum

Ishulli Orak eshte ne Egje ne lindje te Bodrum, kryesisht pjese e pabanuar e gadishullit.

Nje vend magjepses ku mund te notoni dhe te zhyteni ne ujerat bruz qe vezullojne dhe te shijoni kohen ne nje plazh me rere te bardhe.

Dreka pergatitet ne bord dhe zakonisht perfshin nje sallate te fresket dhe pule te pjekur ne skare.

Dhe pasi te largoheni nga gjiri kryesor, do te beni edhe dy ose tre ndalesa per not dhe do te shijoni pamjet e gadishullit ne driten e pasdites vone me nje fete pjeper dhe nje filxhan çaji turk.

Ture privat ne Bodrum

Tur privat ne Bodrum
Tur privat ne Bodrum

Lini turmat e Bodrumit prapa dhe shijoni nje dite relaksi, aventure dhe ekskluziviteti ne nje turne privat 5-oresh me anije me qira ne Detin Egje. 

Eshte mundesia perfekte per te çuar pushimet tuaja turke ne nivelin tjeter. 

E rezervuar vetem per festen tuaj, nje anije e klasit te larte ju çon ne kater ose pese nga gjiret dhe plazhet me mbreselenese te zones, ku mund te notoni, te perdorni snorkel dhe te beni plazh.

Lundrim rreth gjireve te Bodrumit

Lundrim ne Bodrum
Lundrim ne Bodrum

Shijoni bukurine e Egjeut ne kete dalje ne det me anije relaksuese rreth Gjirit te Bodrumit. 

Do te mahniteni nga pamja e maleve Demi nga uji dhe beni ndalesa gjate rruges per te notuar ne uje te ngrohte dhe per te thithur diellin ne plazhet e izoluara. Perfshin dreken.

Jaht Cabin Charter per relaksim ne Bodrum

Pushime ne Bodrum
Pushime ne Bodrum

Cabin Charter eshte nje menyre e shkelqyeshme per te shijuar mrekullite e bukura te vijes se Bregdetit Turk. 

Ju mund te zgjidhni te shijoni lundrimin vete, me miqte ose familjen dhe numri i kabinave varet nga ju. Ju nuk duhet te beni nje grup te madh se bashku per te marre me qira nje jaht privat per nje pushim te jahteve. 

Ju keni mundesine te shijoni nje udhetim te paharrueshem se bashku me nje grup adhuruesish te detit nga e gjithe bota. Eshte nje menyre e mrekullueshme per te takuar miq te rinj nga te gjitha vendet dhe kulturat e ndryshme.

Ture Ditor ne Pamukkale nga Bodrumi

Tur ne Pamukkale
Tur ne Pamukkale

Vizitoni burimet e nxehta ne Pamukkale dhe qytetin antik te Hierapolis ne nje tur te plote nga Bodrumi. 

Keni kohe te laheni ne burime te nxehta natyrore, te ecni pergjate formacioneve shkembore te travertines ne Pamukkale dhe me shume se kaq, gjate nje turi qe perfshin dreke, darke dhe marrje dhe dergim ne hotel.

 

Nese ju pelqen cfare lexuat ju mund ta shperndani. Na Ndihmoni !

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Hima travel Logo

Hima Travel & Tours

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne per udhetimet e tyre cdo vit.

Opsione Te Tjera !