Pushime ne Lara

Lara

SHPERNDAJE ME NJE MIK/MIKESHE QE TE NDANI UDHETIMIN BASHKE

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

Pushime ne Lara 2021

Pushimet ne Lara Gjeni Cmimet me te mira me Hima Travel.

Per Informacion Kontakto ketu – > 00355-069-70-21-103

Hotele ne Lara te Rekomanduara nga HIMA TRAVEL

Kategorite e pushimeve ne Lara
  • Pushime ne Lara Cift 
  • Pushime ne Lara Familjare
  • Pushime ne Lara Ultra All Inclusive
  • Pushime ne Lara per muajt e veres Maj – Qershor – Korrik – Gusht – Shtator
  • Pushime Muaji Mjaltit ne Lara
  • Pushime Ekonomike Lara
Kjo vere eshte e duhur per te kaluar pushimet tuaja ne Lara.
 
Shikoni ofertat per nisje ne date 28 Maj.
 
Udhetimi: Tirana – Lara -ANTALYA | 28.05.2021 -03.06.2021 | 6 nete 7 dite 
 
Top hotelet qe ne sugjerojme ne kete zone jane : 
 
► SHERWOOD SUITES RESORT 5*, Lara  – Cmimi nga 1582 euro vjen per vetem 1334 Euro Cifti. 

► MIRACLE RESORT 5*, Lara – Cmimi nga 1528 euro vjen per vetem 1415 Euro Cifti. 

 VENEZIA PALACE DELUXE  5*, Lara  – Cmimi nga 1782 euro vjen per vetem 1415  Euro Cifti. 

 DELPHIN DIVA PREMIERE 5*, Lara – Cmimi nga 1882 euro vjen per vetem 1636  Euro Cifti. 

► DELPHIN PALACE DELUXE 5*, Lara- Cmimi nga 1882 euro vjen per vetem 1645  Euro Cifti. 

► ADALYA ELITE LARA 5*, Lara- Cmimi nga 1958 euro vjen per vetem 1797 Euro Cifti. 

► ROYAL WINGS 5*, Lara – Cmimi nga 1982 euro vjen per vetem 1715 Euro Cifti. 

 ROYAL HOLIDAY PALACE 5*, Lara- Cmimi nga 1882 euro vjen per vetem 1715 Euro Cifti. 

► ROYAL SEGINUS 5*, Lara – Cmimi nga 2810 euro vjen per vetem 1715  Euro Cifti. 

► SHERWOOD EXCLUSIVE LARA 5 *, Alanja- Cmimi nga 2455 euro vjen per vetem 1758  Euro Cifti. 

► NIRVANA COSMOPOLITAN 5*, Lara – Cmimi nga 2758 euro vjen per vetem 1735 Euro Cifti. 

► DELPHIN BE GRAND RESORT 5 *, Lara – Cmimi nga 3350 euro vjen per vetem 1795  Euro Cifti. 

► CONCORDE DELUXE RESORT 5*, Lara – Cmimi nga 3553 euro vjen per vetem 1926 Euro Cifti. 

► TITANIC MARDAN PALACE 5*, Lara  – Cmimi nga 3553 euro vjen per vetem 2455 Euro Cifti.

Te perfshira ne cmim :

Fluturim linjë direkte Tiranë – Antalya – Tiranë

Akomodim Ultra All Inclusive ose All Inlcusive për të gjitha ditët e qëndrimit

Transferta Aeroport – Hotel – Aeroport nga guida jonë në Turqi

Bagazhe 20 kg/person

Taksat aeroportuale

Te gjitha hotelet vijne me ulje per rezervime te hershme.

Nese deshironi data apo ospione te tjera hotelesh qe nuk jane ne liste na shkruani ne kemi cdo hotel qe ju deshironi dhe jo vetem per pushime 7 ditore por dhe 7 nete , 9 ditore ose me gjate . 

Dergoni kerkesen tuaj dhe ne do bejme me te miren  per ju qe pushimet e ketij viti te jene unike per ju dhe familjen tuaj , njeriun tuaj te zemres ose miqve tuaj te zemres. 

Per Informacion Kontakto ketu – > 00355-069-70-21-103

SHPERNDAJE ME NJE MIK/MIKESHE QE TE NDANI UDHETIMIN BASHKE

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

Pushime ne Lara

Pushime ne Lara
Pushime ne Lara

Lara tani eshte nje nga vendpushimet me prestigjioze dhe me te njohura turke. Ndodhet afer Antalias dhe eshte i famshem per plazhet e tij te mrekullueshem qe shtrihen deri ne Belek.

Lara ka nje nder plazhet me piktoreske ne Antalia dhe eshte nje nga atraksionet e famshme te Turqise, ku mund te kaloni nje perjetesi duke marre rreze dielli, duke u shtrire ne rerat e pacenuara dhe duke notuar ne ujerat e kristalta. 

Nese deshironi te shijoni qetesine e plote ne pushimet tuaja ne Turqi gjate veres, atehere duhet te vizitoni kete breg te bukur. 

Eshte nje nga plazhet me te gjata ne Turqi dhe ka gjithçka, nga klubet e plazhit, sportet ujore dhe nje numer resortesh luksoze dhe hotelesh ne Turqi. 

Pushime ne Lara
Pushime ne Lara

Duke arritur ne kete vendpushim, ju mund te vleresoni jo vetem klimen dhe natyren e ketij rajoni, por edhe sherbimin e shkelqyeshem te hoteleve te rehatshem, si dhe shume sherbime dhe argetime per çdo shije dhe buxhet.

Plazhet e Antalias jane gjithashtu terheqese sepse nje pushim i shkelqyeshem eshte i mundur ketu pothuajse gjate gjithe vitit.

Peizazhi lokal kombinon detin e ngrohte, malet dhe me shume se 300 dite me diell ne vit. Nga prilli deri ne mes te nentorit, uji ngroh nga 18 ne 30 grade.

Pushimi ne plazhet e Laras mund te jete interesant per te gjithe. Prinderit me femije e vleresojne kete plazh per sigurine, pastertine dhe bregun ranor, ku femijet jane te lumtur te luajne me ore te tera. 

Pushime ne plazhin Lara
Pushime ne plazhin Lara

Nga rruga, niveli i veçante i rehatise dhe miredashjes mjedisore te ketij vendi eshte konfirmuar ne menyre te perseritur nga Flamuri i Kalter. 

Njohesit e aktiviteteve ne natyre zgjedhin Lara per not te mire, vrapim ne mengjes pergjate buzes se detit, trajnim per simulatoret qe jane instaluar pergjate bregdetit kudo dhe jane plotesisht te lira per t’u perdorur.

Vende interesante qe mund te vizitoni ne Lara

Ekspozita e skulpturave te reres

Skulpturat e reres ne Antalia
Skulpturat e reres ne Antalia

Mos e humbni mundesine per te merrni pjese ne konkursin vjetor nderkombetar te skulptures se reres te mbajtur nga Ministria Turke e Kultures dhe Turizmit.

Ne anen perendimore te Lara Beach, ndodhet Muzeu i Hapur ne Sandland, i cili pret Festivalin vjetor te Skulpturave te Reres. 

Aty mund te shihni pesedhjete forma te vogla arkitektonike te ekzekutuara me shkathtesi, te cilat ndriçohen me ngjyra te ndryshme naten.

Ujevara e DUDENIT 

Ujevara e DUDENIT
Ujevara e DUDENIT

Lumi Duden, i cili buron nga liqenet nentokesore karstike, rrjedh permes rajonit perendimor te Laras dhe bie nga nje shkemb 40 metra drejtperdrejt ne Detin Mesdhe. Ju mund te admironi ujevare nga platformat e vezhgimit (njera prej tyre ka nje kafene), nga nje ure mbi lume, ose nga deti ne nje varke apo varke kenaqesie.

Qyteti I Vjeter Kaleici

Qyteti I Vjeter Kaleici
Qyteti I Vjeter Kaleici

Kaleici eshte rrethi me i vjeter i Antalias, ku jane ruajtur monumente historike te epokave dhe popujve te ndryshem.

Ne qytetin e vjeter eshte e kendshme te endesh neper rruget e ngushta me kalldrem, te admirosh pallatet dhe shtepite tipike turke te epokave te meparshme. Ajo ofron pamje panoramike te pabesueshme te vete qytetit, Detit Mesdhe dhe portit te vogel me jahte poshte.

Parku Lara Kent

Lara Antalya
Lara Antalya

Pas rripit te plazhit Lara ekziston nje zone e gjelber – Parku Lara Kent. Nuk ka shume peme atje, por ju mund te fshiheni nga nxehtesia. 

Restoranti ne kodren Tünektepe eshte thjesht nje kenaqesi e shijshme per te darkuar ne nje platforme rrotulluese 800 metra te larte. 

Meqenese restoranti eshte ne levizje te vazhdueshme, eshte e mundur te admironi ne menyre alternative detin dhe malet. Menuja ofron kryesisht pjata peshku.

Qendra tregtare Terra City 

Qendra tregtare Terra City
Qendra tregtare Terra City

Jo shume larg plazhit Lara ka nje qender te shkelqyeshme tregtare “Terra City”, e cila me siguri do te vleresohet nga bleresit. 

Te gjitha markat kryesore, nderkombetare dhe turke, perfaqesohen ketu. Sidoqofte, nese doni te ndjeni shpirtin e vertete turk, shkoni ne pazar. Pazaret ketu (si dhe ne te gjithe Turqine) jane kryesisht te levizshme – ne dite te ndryshme te javes, ato shpalosen ne pika te caktuara te qytetit. 

Kontrolloni orarin e tregut lokal per tregun tuaj me te afert. Perime, fruta, arra, zarzavate, ullinj, djathera te fresketa, produkte qumeshti, turshi, embelsira lokale, embelsira turke gözleme me nxehtesi, hum, arome dhe shije te Turqise se vertete ju do te ndiheni vetem ketu.

 

Nese ju pelqen cfare lexuat ju mund ta shperndani. Na Ndihmoni !

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Hima travel Logo

Hima Travel & Tours

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne per udhetimet e tyre cdo vit.

Opsione Te Tjera !