Royal Wings Hotel

Royal Wings Hotel – 5 *****

Rreth Hotelit :

Royal Wings eshte nje hotel luksoz me nje siperfaqe prej 72,000 metra katrore, i ndertuar ne nje stil modern te sofistikuar ne bregdetin e rivieres turke. 

Hoteli eshte zbukuruar ne perputhje me standardet nderkombetare, ofron nje larmi argetimi dhe nje game te gjere sherbimesh qe do te kenaqin nevojat e te gjihe te ftuarve te hotelit.

Hoteli eshte i vendosur ne bregun e bregdetit te ri me rere te Lara, 17 km nga qyteti i Antalias dhe rreth 15-minuta me makine nga aeroporti nderkombetar.

Sa larg është plazhi më i afërt?

Plazhi privat me rere i hotelit eshte 50 m larg.

Largësia nga Aeroporti

Ky hotel ndodhet 15 km nga Aeroporti i Antalias.

Dhoma

Royal Wings ka 457 dhoma (386 dhoma superiore nga te cilat 18 jane te lidhura dhe 4 per persona me nevoja te veçanta, 26 suita junior, 39 dhoma familjare duplex dhe 2 suita mbreterore).

Dhoma te bollshme dhe komode, duke filluar nga 36 metra katrore ne 80 metra katrore, tapet i bukur ne dysheme, i pajisur me mobilje moderne dhe te rehatshme, ballkon,  TV me kanale satelitore, mini-bar me frigorifer,  kondicioner, telefon, banjo me vaske ose dush, tharese flokesh dhe tualetin.

Ushqim dhe pije

Sherbimi ne hotel eshte Ultra All Inclusive, vete-sherbim – zgjedhja e disa pjatave sipas rregullave te hotelit ne restorantin kryesor: mengjes, mengjes i vone, dreke, darke, snack ne mesnate. Dieta dhe menu per femije. 

Hoteli ka nje restorant kryesor “Royal”, 4 restorante à la carte (turke, italiane, Lindja e Larget dhe peshku), restorant snack, Royal Bistro, embelsira, 8 kende ushqimi dhe 10 bare (Sky Lobby, Aqua, Amphi, Pool, Beach, Shore Snack, Pianon Lobby, Giddy Disco, Bowling dhe Gossip).

Koncepti perfshin restorantin Snack Beach dhe pastiçerine ne kohe te caktuara te dites, pijet alkoolike dhe joalkoolike lokale dhe te importuara, pastiçeri, akullore ne natyre, kende ushqimi (pizza, döner, qebap, kafe, embelsira, fruta, biskota) ne pjese te caktuara te dites.

Sport & Argëtim

Ne kopsht gjendet nje pishine e mrekullueshme (3,197 m2), e rrethuar me gjelberim dhe nje pishine tjeter relaksimi, me vale, 2 pishina per femije dhe aquapark.

Pishina e brendshme per te rritur (172m²), femije (35m²) dhe xhakuzi, jane ne dispozicion nga 01.11. deri me 31.03.

Aqua park me 9 rreshqitese, qender fitnesi, shigjeta, park defrim, vorbull, gjimnastike, vaterpol, hark, lojera ne pishine, basketboll, volejboll plazhi, tenis (3 fusha), pingpong,  internet Wi-Fi ne holl (me shpejtesi dhe numer te kufizuar te perdoruesve), kinema, animacione dhe programe, muzike live.

Banje turke (hamam), sauna, banje me avull, zone per pushim, xhakuzi (vetem ne sezonin e dimrit).

FACILITETET

 • Restorant A La Cart
 • Qender Aerobie
 • Kondicioner
 • Aqua Park
 • Bar
 • Volejboll
 • By the Beach
 • Shigjeta
 • Lojera
 • Futboll
 • Palester
 • Tharese Flokesh
 • Pishine e Brendshme
 • Internet
 • Klub Femijesh
 • Fushe Lojera Femijesh
 • Pishine Femijesh
 • Librari
 • Minibar
 • Pool Bar
 • Restorant
 • Kasaforte
 • Satellite TV
 • Sauna
 • Spa
 • Sunbathing Terrace
 • Sunbeds
 • Swimming Pool
 • Table Tennis
 • Telephone
 • Terrace
 • Turkish Bath
 • Water Sports

FOTO NGA KLIENTET TANE

CFARE THONE KLIENTET TANE

Milena Selimi@MilenaSelimi
Read More
Sherbim perfekt, te sjellshem,te shpejt dhe shum professional. U ndjeva shume mire nga ky sherbim⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Arjani Ani@ArjaniAni
Read More
E sugjeroj kete agjensi ka cmime fantastike dhe sherbimi eshte i mrekullueshem 🙂 vazhdo keshtu jeni me te miret!!! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bledar Kola@BledarKola
Read More
Agjensia me e lire dhe me e mire me staf sh te sjellshem dhe gati te ndihmojne per cdo problem. Jua sygjeroj te gjithve. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Gerald Lulja@GeraldLulja
Read More
The prices are quite cheap and the service is very fast and precise . yet the best agency in Albania ! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Lorens Hoxha@LorensHoxha
Read More
Best Agency with very good prices to travel all around the world. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
DonaldTafilaj@DonaldTafilaj
Read More
It is a serious agency, always in readiness for any kind of assistance and support. I have found some of the most economic flights within their office. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Durim Kingji @DurimKingji
Read More
Sherbim shum cilesor dhe cmime te arsyeshme ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Kledi Gjeci@KlediGjeci
Read More
Shum korrekt dhe serioz . Kenaqesi te udhetojme me ju. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Evi Gribizi@EviGribizi
Read More
Une personalisht nuk kam udhetuar por kam nje feedback super per kete kompani , komunikon dhe mer pergjigje ne kohe reale.jeni me te miret.udhetoni me Hima Travel.
Thabjan Xhota@ThabjanXhota
Read More
Agjenci Serioze me staf serioz dhe te pa pertueshem ne cdo pergjigje,sqarim dhe detaj. Personalisht mbeta shum i impresionuar nga Hima Travel. Ju pergezoj.
Previous
Next

INFORMACION SPECIAL

Kujdes ! Validiteti i pashportes tuaj duhet te jete 6 muaj i vlefshem nga data e nisjes , per hyrjen ne Turqi !

Kujdes ! Check in ne hotel behet ne oren 12 :00-14:00 , Ndersa Check Out -Ne oren 12:00

KONTAKTO TANI

Na kontaktoni tek Chati me poshte ne Whatsapp

Ose ne numrin tone te telefonit : +355-069-79-15-513

Nese ju pelqen cfare lexuat ju mund ta shperndani. Na Ndihmoni !

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Hima travel Logo

Hima Travel & Tours

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne per udhetimet e tyre cdo vit.

Pushime Verore ne Side

Destinacionet me te preferuara ne TURQI