Hotel Royal Dragon

Hotel Royal Dragon – 5 *****

Rreth Hotelit :

Hoteli Hotel Royal Dragon Ultra All Inclusive eshte hapur gjate veres se vitit 2008, dhe shtrihet pergjate plazhit te bukur 5 km larg Sides.

Nje hotel i dizajnuar me frymen Kineze, ofron pishine te hapur dhe te mbyllur, park lojrash, bowling dhe Spa.

Ne Royal Dragon Hotel ju mund te gjeni dy fusha tenisi si dhe qendren e fitnesit.

Qendra SPA e hotelit ofron banjon turke hammam dhe saune si dhe qender per masazh.

Sa larg eshte plazhi me i afert?

Nje plazh i bukur me rere te imte, ne gjatesi mbi 100 m, gjendet pergjate oborrit te hotelit. Cadrat e diellit dhe shazllonet jane pa pagese.

Largesia nga Aeroporti

Ky hotel ndodhet 48 km larg nga Aeroporti Nderkombetar i Antalias.

Dhoma

Hoteli ka ne total 564 dhoma komode dhe moderne te disenjuar ne stilin e Lindjes se larget, edhe dhomat e ketij hoteli do t’ju bejne te ndiheni si ne Kine.

Dhoma standarte, dhoma familjare, dhoma familjare dublex, suita Junior, suita mbreterore.

Dhomat jane te pajisura ne hyrje me celes elektronik, linje direkte telefonike, sistem ajrosjeje, LCD-TV, tharese flokesh, radio, telefon, kasaforte elektronike, tualet me vaske, minibar, pasqyre, ballkon.

Ne suitat Junior dhe ato mbreterore do te gjeni dhe hidromasazh ne tualet.

Ushqim dhe pije

Hoteli operon me sherbimin Ultra all inclusve dhe sherben ushqim dhe pije pergjate gjithe dites ne baret dhe restorantet e vena ne dispozicion duke ju ofruar nje shumllojshmeri perzgjedhjesh ne gatime sipas shijes dhe deshires tuaj. 

Bufe e hapur per mengjes, mengjes i vonshem, ushqim i lehte ne mengjes, dreka, embelsira pasdite, biskota, ushqime te lehta, darka, ne oret e vona ushqim te lehte, A’la Carte restorantet me rezervim paraprak dhe nje here gjate qendrimit ne jave (heret e dyta tek A’la Carte  jane me pagese).

Te gjitha pijet alkoolike dhe jo-alkoolike lokale dhe nga importi, akullore gjate darkes, mini bar ne dhome. 

Me pagese: pijet luksoze nga importi, te gjitha vererat lokale dhe nga importi, lengu i fresket frutash dhe perimesh, shampanje nga importi, sherbimi ne dhome.

Hoteli disponon 6 restorante:

 • Restauranti kryesor – restoranti qendror, ku konsumohen vaktet kryesore te perfshira ne sherbimin Ultra All Inclusive.
 • Turkish A’la Carte  – ofrohen gatime nga kuzhina turke.
 • Italian A’la Carte  – oforhen gatime nga kuzhina italiane.
 • Fareast A’la Carte  – ofrohen gatime nga kuzhina e lindjes se larget.
 • Seafood A’la Carte  – ofrohen gatime me prodhime deti dhe peshku.
 • Beach & Snack restorant – ketu konsumohen snacks te ndryshem gjate dites.   

Royal Dragon ju do te gjeni 6 bare, 1 disko dhe 1 pasticeri: Beach & Snack Bar, Lobby Bar, Bistro Bar, Pool Bar, Amphi Bar, Aqua Bar, Disco Bar, Pasticeri.

 

Sport & Argetim

Ky hotel ofron pishine te jashtme dhe te brendshme per te rritur dhe femije, Aqua Park me 9 rreshqitese ne uje, qender fitnessi, banje Turke, saune, fushe tenisi, volejboll plazhi, basketboll, ping- pong te ciat jane pa pagese.

Me pagese: masazhi, SPA dhe salloni i bukurise, ndriçimi dhe pajisjet per tenis, bowling, biliardo, te gjitha sportet ujore.

Program argetues gjate dites, gara, show program argetues, Luna Park dhe mini club per femije prej  04 – 12 vjet.

FACILITETET

 • Restorant A La Cart
 • Qender Aerobie
 • Kondicioner
 • Aqua Park
 • Bar
 • Volejboll
 • By the Beach
 • Shigjeta
 • Lojera
 • Futboll
 • Palester
 • Tharese Flokesh
 • Pishine e Brendshme
 • Internet
 • Klub Femijesh
 • Fushe Lojera Femijesh
 • Pishine Femijesh
 • Librari
 • Minibar
 • Pool Bar
 • Restorant
 • Kasaforte
 • Satellite TV
 • Sauna
 • Spa
 • Sunbathing Terrace
 • Sunbeds
 • Swimming Pool
 • Table Tennis
 • Telephone
 • Terrace
 • Turkish Bath
 • Water Sports

FOTO NGA KLIENTET TANE

CFARE THONE KLIENTET TANE

Milena Selimi@MilenaSelimi
Read More
Sherbim perfekt, te sjellshem,te shpejt dhe shum professional. U ndjeva shume mire nga ky sherbim⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Arjani Ani@ArjaniAni
Read More
E sugjeroj kete agjensi ka cmime fantastike dhe sherbimi eshte i mrekullueshem 🙂 vazhdo keshtu jeni me te miret!!! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bledar Kola@BledarKola
Read More
Agjensia me e lire dhe me e mire me staf sh te sjellshem dhe gati te ndihmojne per cdo problem. Jua sygjeroj te gjithve. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Gerald Lulja@GeraldLulja
Read More
The prices are quite cheap and the service is very fast and precise . yet the best agency in Albania ! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Lorens Hoxha@LorensHoxha
Read More
Best Agency with very good prices to travel all around the world. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
DonaldTafilaj@DonaldTafilaj
Read More
It is a serious agency, always in readiness for any kind of assistance and support. I have found some of the most economic flights within their office. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Durim Kingji @DurimKingji
Read More
Sherbim shum cilesor dhe cmime te arsyeshme ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Kledi Gjeci@KlediGjeci
Read More
Shum korrekt dhe serioz . Kenaqesi te udhetojme me ju. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Evi Gribizi@EviGribizi
Read More
Une personalisht nuk kam udhetuar por kam nje feedback super per kete kompani , komunikon dhe mer pergjigje ne kohe reale.jeni me te miret.udhetoni me Hima Travel.
Thabjan Xhota@ThabjanXhota
Read More
Agjenci Serioze me staf serioz dhe te pa pertueshem ne cdo pergjigje,sqarim dhe detaj. Personalisht mbeta shum i impresionuar nga Hima Travel. Ju pergezoj.
Previous
Next

INFORMACION SPECIAL

Kujdes ! Validiteti i pashportes tuaj duhet te jete 6 muaj i vlefshem nga data e nisjes , per hyrjen ne Turqi !

Kujdes ! Check in ne hotel behet ne oren 12 :00-14:00 , Ndersa Check Out -Ne oren 12:00

KONTAKTO TANI

Na kontaktoni tek Chati me poshte ne Whatsapp

Ose ne numrin tone te telefonit : +355-069-79-15-513

Nese ju pelqen cfare lexuat ju mund ta shperndani. Na Ndihmoni !

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Hima travel Logo

Hima Travel & Tours

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne per udhetimet e tyre cdo vit.

Pushime Verore ne Side

Destinacionet me te preferuara ne TURQI