Diamond Premium Hotel & Spa

Diamond Premium Hotel & Spa – 5 *****

Rreth Hotelit :

Diamond Premium Hotel & Spa me 5 yje eshte nje resort All Inclusive I vendosur ne vendpushimin e njohur Side te Turqise. Vetem nje shetitje e shkurter nga plazhi i tij privat, hoteli gjithashtu mburret me nje sere pishinash, aktivitete argetuese dhe madje edhe nje Klub Femijesh per te vegjlit.

Ka nje siperfaqe prej 26.000 m2, eshte 80 km larg qendres se Antalyas dhe 7 km larg Side. 

Sa larg është plazhi më i afërt?

Hoteli ndodhet 7 minuta me kembe nga plazhi i tij privat. Plazhi eshte 250 m i gjate me guralece dhe rere.

Largësia nga Aeroporti

Ky hotel ndodhet 70 km nga Aeroporti i Antalias.

Dhoma

Hoteli ka ne total 496 dhoma komode, dhe ofron standarte te ndryshme dhomash si: Dhoma Standarte, Dhoma Family, Junior Suite, Luxury Suite te cilat jane te arreduara me nje stil unik te dizenjuara me nje art modern.

Alternativat e ndryshme te dhomave do t’ju ndihmojne te zgjidhni me te miren per veten tuaj.

Te gjitha dhomat jane komode dhe luksoze me mobilje elegante, telefon, tharese flokesh, kondicioner, mini bar, TV dhe sherbimi i dhomes gjithashtu. 

Ushqim dhe pije

Hoteli disponon: Carpaccio A’La Carte, Sultan A’La Carte ku keni mundesi te konsumoni gatime tradicionale dhe nderkombetare. 

Ne Restorantin kryesor ku keni mundesi te konsumoni mengjesin, dreken dhe darken buffe. 

Beach Bar, Disco Bar ku keni mundesi te konsumoni pije te ndryshme. Patisseria ku do te keni mundesi te shijoni embelsira te ndryshme.

Sport & Argëtim

Filloni pushimet duke u zhytur ne nje nga pishinat e jashtme, ose perfshini familjen ne nje larmi aktivitetesh argetuese. 

Mendoni per volejboll plazhi, sporte ujore, zumba, lojera ne pishine dhe shume me teper. 

Mund te shijoni nje stervitje ne palester, ose duke u kenaqur me nje masaz. Nderkohe, femijet do te shijojne Mini Club i cili ka shume gjera per te bere per te vegjlit. Artet dhe zanatet, nje shesh lojrash, nje pishine, lojera, mini disko dhe gara do t’i argetoje te gjithe.

Resorti ka 3 pishina te hapura dhe 2 pishina te mbyllura. Perveç pishines per femije, komoditetet e tjera rekreative perfshijne nje rreshqitese uji dhe nje palester.

Hoteli ofron sherbime te ndryshme si : Qendren ABAMA SPA ku keni mundesi per tu relaksuar – sauna, banjo turke, masazhe te ndryshme, pishine e brenshme, trajtime te ndryshme, qender fitnesi pishine e jashtme, aquapark, pishine per femije, aktivitete te ndryshme. 

Diamond Nights ku organizohen show te ndryshme per femije dhe te rritur, muzike live, kercime te ndryshme.

FACILITETET

 • Restorant A La Cart
 • Qender Aerobie
 • Kondicioner
 • Aqua Park
 • Bar
 • Volejboll
 • By the Beach
 • Shigjeta
 • Lojera
 • Futboll
 • Palester
 • Tharese Flokesh
 • Pishine e Brendshme
 • Internet
 • Klub Femijesh
 • Fushe Lojera Femijesh
 • Pishine Femijesh
 • Librari
 • Minibar
 • Pool Bar
 • Restorant
 • Satellite TV
 • Sauna
 • Spa
 • Sunbathing Terrace
 • Sunbeds
 • Swimming Pool
 • Table Tennis
 • Telephone
 • Turkish Bath
 • Water Sports

FOTO NGA KLIENTET TANE

CFARE THONE KLIENTET TANE

Milena Selimi@MilenaSelimi
Read More
Sherbim perfekt, te sjellshem,te shpejt dhe shum professional. U ndjeva shume mire nga ky sherbim⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Arjani Ani@ArjaniAni
Read More
E sugjeroj kete agjensi ka cmime fantastike dhe sherbimi eshte i mrekullueshem 🙂 vazhdo keshtu jeni me te miret!!! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bledar Kola@BledarKola
Read More
Agjensia me e lire dhe me e mire me staf sh te sjellshem dhe gati te ndihmojne per cdo problem. Jua sygjeroj te gjithve. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Gerald Lulja@GeraldLulja
Read More
The prices are quite cheap and the service is very fast and precise . yet the best agency in Albania ! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Lorens Hoxha@LorensHoxha
Read More
Best Agency with very good prices to travel all around the world. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
DonaldTafilaj@DonaldTafilaj
Read More
It is a serious agency, always in readiness for any kind of assistance and support. I have found some of the most economic flights within their office. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Durim Kingji @DurimKingji
Read More
Sherbim shum cilesor dhe cmime te arsyeshme ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Kledi Gjeci@KlediGjeci
Read More
Shum korrekt dhe serioz . Kenaqesi te udhetojme me ju. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Evi Gribizi@EviGribizi
Read More
Une personalisht nuk kam udhetuar por kam nje feedback super per kete kompani , komunikon dhe mer pergjigje ne kohe reale.jeni me te miret.udhetoni me Hima Travel.
Thabjan Xhota@ThabjanXhota
Read More
Agjenci Serioze me staf serioz dhe te pa pertueshem ne cdo pergjigje,sqarim dhe detaj. Personalisht mbeta shum i impresionuar nga Hima Travel. Ju pergezoj.
Previous
Next

INFORMACION SPECIAL

Kujdes ! Validiteti i pashportes tuaj duhet te jete 6 muaj i vlefshem nga data e nisjes , per hyrjen ne Turqi !

Kujdes ! Check in ne hotel behet ne oren 12 :00-14:00 , Ndersa Check Out -Ne oren 12:00

KONTAKTO TANI

Na kontaktoni tek Chati me poshte ne Whatsapp

Ose ne numrin tone te telefonit : +355-069-79-15-513

Nese ju pelqen cfare lexuat ju mund ta shperndani. Na Ndihmoni !

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Hima travel Logo

Hima Travel & Tours

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne per udhetimet e tyre cdo vit.

Pushime Verore ne Side

Destinacionet me te preferuara ne TURQI