Pushime ne Side Ultra All Inclusive 2021

Pushime ne Side

SHPERNDAJE ME NJE MIK/MIKESHE QE TE NDANI UDHETIMIN BASHKE

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

Pushime ne Side 2021

Pushimet ne Side Gjeni Cmimet me te mira me Hima Travel.

Hotele ne Side te Rekomanduara nga HIMA TRAVEL

Kategorite e pushimeve ne Side.
 
  • Pushime ne Side Cift 
  • Pushime ne Side Familjare
  • Pushime ne Side Ultra All Inclusive
  • Pushime ne Side per muajt e veres Maj – Qershor – Korrik – Gusht – Shtator
  • Pushime Muaji Mjaltit ne Side
  • Pushime Ekonomike Side
Per Informacion Kontakto ketu – > 00355-069-70-21-103

Kjo vere eshte e duhur per te kaluar pushimet tuaja ne Side . 

Shikoni ofertat per nisje ne date 28 Maj:

Udhetimi: Tirane – Side Antalia | 28.05.2021 -03.06.2021 | 6 nete 7 dite 

Top hotelet qe ne sugjerojme ne kete zone jane : 

SULTAN OF DREAMS 5*, Side- 996 Euro Cifti.

RIOLAVITAS SPA & RESORT 5*,Side- 1008 Euro Cifti.

SUNMELIA BEACH RESORT 5*,Side- 1035 Euro Cifti.

DIAMOND PREMIUM RESORT 5*,Side- 1053 Euro Cifti.

CRYSTAL ADMIRAL RESORT & SPA 5*,Side- 1127 Euro Cifti.

BOSPHORUS HOTEL SORGUN 5*,Side- 1131 Euro Cifti.

TURAN PRINCE HOTEL 5*,Side- 1173 Euro Cifti.

CLUB NENA 5*,Side- 1162 Euro Cifti.

SEADEN VALENTINE RESORT & SPA 5*,Side- 1277 Euro Cifti.

SEADEN SEA PLANET RESORT & SPA 5*,Side- 1300 Euro Cifti.

CRYSTAL SUNRISE QUEEN LUXURY RESORT 5*,Side- 1461 Euro Cifti.

ALVA DONNA BEACH RESORT COMFORT 5*,Side- 1400 Euro Cifti.

ROYAL ALHAMBRA PALACE 5*,Side- 1658 Euro Cifti.

ROYAL DRAGON 5*,Side- 1658 Euro Cifti.

ROYAL TAJ MAHAL 5* ,Side- 1658 Euro Cifti.

Te perfshira ne cmim :

Fluturim linjë direkte Tiranë – Antalya – Tiranë

Akomodim Ultra All Inclusive ose All Inlcusive për të gjitha ditët e qëndrimit

Transferta Aeroport – Hotel – Aeroport nga guida jonë në Turqi

Bagazhe 20 kg/person

Taksat aeroportuale

Te gjitha hotelet vijne me ulje per rezervime te hershme

Nese deshironi data apo ospione te tjera hotelesh qe nuk jane ne liste na shkruani ne kemi cdo hotel qe ju deshironi dhe jo vetem per pushime 7 ditore por dhe 7 nete , 9 ditore ose me gjate . 

Dergoni kerkesen tuaj dhe ne do bejme me te miren  per ju qe pushimet e ketij viti te jene unike per ju dhe familjen tuaj , njeriun tuaj te zemres ose miqve tuaj te zemres. 

Per Informacion Kontakto ketu – > 00355-069-70-21-103

 irane

SHPERNDAJE ME NJE MIK/MIKESHE QE TE NDANI UDHETIMIN BASHKE

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

Kur te shkojme ne Side ?

Side shtrihet pergjate bregdetit te Mesdheut. Se bashku me pamjet e bukura, ai gezon nje mot te kendshem te perbere nga vera rrezellitese dhe dimer te bute. Sidoqofte, klima me e fresket e Side vjen me shi dhe lageshtire, qe do te thote se koha me e mire per te vizituar kete qytet eshte midis majit dhe shtatorit.

Pse te shkojme ne Side, Turqi?

Side eshte nje qytet antik ne Anadollin jugor, ne rajonin e Pamfilise. Ajo u themelua ne shekullin e 7-te para Krishtit. nga refugjatet Anadolle qe iken pas renies se Perandorise Hiteite, te cilet kolonizuan rajonin. Qyteti shpejt hyri ne orbiten e Lidias se pari dhe me pas te Perandorise Persiane, per t’u zene perfundimisht nga Aleksandri i Madh ne 333 para Krishtit.

Qyteti antik Side eshte nje zone historike dhe turistike qe terheq te gjithe qe vizitojne rajonin Side. Side, perveç bukurise se saj madheshtore natyrore, eshte nje qytet me histori dhe kulture qe priti shume civilizime dhe ende mbart gjurmet e ketyre civilizimeve.

Side gjithashtu eshte nje destinacion popullor per te kaluar pushime plazhi ne nje nga shume hotelet qe ofrojne opsione ultra all inclusive. Per ata qe kane nevoje per pak adrenaline , ka disa mundesi. Duke ecur pergjate plazhit, do te gjeni disa stenda qe ofrojne aktivitete te sporteve ujore si Jet Ski, Banana boat, Parasailing, dhe aktivitete te tjera.

1 – Lumi Manvgat !

Lumi Manvgat Side
Lumi Manvgat Side
Lumi Manavgat zbret nga Malet Taurus deri ne Detin Mesdhe, dhe vendi me skenik eshte Ujevara e Manavgat (Manavgat elalesi). Pikerisht jashte Side, reniet e ulta dhe te gjera krijojne nje sfond mahnites per fotot dhe sherbejne si nje zone rekreative popullore, me vizitoret qe vijne per te notuar, piknik ose Rafting pergjate lumit.

2 – Rafting ne ujerat e bardha te lumit ne Side dhe Manavgat

Rafting ne Side dhe Manavgat
Rafting ne Side dhe Manavgat

Raftin ne Side ju ofron nje dite te mrekullueshme duke arritur kulmin e adrenalines dhe duke zbuluar mrekullite e kanionit Koprulu.

Ju do te argetoheni maksimalisht ne uje ndersa shoqeroheni nga nje udhezues me pervoje te gjate ne rafting, ndersa beni xhiron ne gjate lumit prej 15 km te gjate.

kaloni nje dite te mrekullueshme plot adrenaline duke bere turin e rafting ne parkun kombetar te kanionit te Korulu.

3 – Scuba Diving ne Museun nen Uje Side

Museu nen uje Side
Museu nen uje Side
 
Nese gjithmone keni dashur ta provoni, provoni nje aventure te pashembullt dhe shikoni boten nen uje, Zbuloni nje bote te re.
 
Ne kete tur ofrohen zhytje per femije, zhytje per persona qe e bejne per here te pare dhe zhytes me pervoje. 
 
Ju mund te mbeshteteni tek ne per prova ne pishine, zhytje ne pishine, zhytje ne plazh, zhytje ne anije, mbytje, zhytje ne shpelle dhe naten, zhytje ne Muzeun Side nen uje, 
 
Me nje qasje personale per secilin prej jush ky grup profesionistesh do te sigurohen qe te merrni nje pervoje te paharrueshme zhytjeje ne nje atmosfere te relaksuar.

4 – Side Safari me Motor 4 rrota Super Adrenaline 20km.

Nese jeni nje adhurues i sporteve ne Natyre, Ky tur mund te jete zgjedhja me e mire gjate pushimeve ne Side, Mabni frymen dhe shijoni natyren. Provoni kete udhetim plot adrenaline per gjate 20km rruge te drejta ne uje – ne lume – ne balte – mbi male etj.
 
itinerari
 
Vendodhja eshte prane lumut Manavgat. Pas transferimit me autobus komod nga hoteli juaj drejt destinacionit, Ekipi i profesionisteve do ju jape informacion mbi detajet.
 
Udhetimi juaj nis ne nje shteg rreth vendodhjes se pistes ku do vezhgoheni nga guidat, Mbasi ato te vendosin qe jeni gati per te nisur udhetimin e gjate do te nisni dhe programin e turit. 
 
Ky udhetim eshte i gjate rreth 20km, ju do te jeni lagur nga uji, do te beheni pis nga balta e lumit, por mos u shqetesoni per kete. Sepse ne mberritje keni nje dush laheni dhe nderroni rrobat tuaja atje.
 
Pasi te keni mbaruar udhetimin do te shikoni kujtime te paharrueshme ne dvd te cilen mund ta bleni per te pasur kujtime te pa harrueshme.

5 – Mbetjet e Qytetit Antik Side

Qyteti Antik i Side
Qyteti Antik i Side
 
Nder mbetjet e periudhes romake dhe bizantine qe mund te shihni ne qytetin antik Side, sot jane muret dhe porta e qytetit, bazilika, agora tregtare, banja e agores qe perdoret aktualisht si Muze ne Side, harku triumfal, shatervani Vespasian, shatervani monumental i Nymphaeum, teatri antik dhe tempujt e Apollonit dhe Athines.

6 – Burimi monumental i nimfes

Nymphaeum Monumental Fountain
Nymphaeum Monumental Fountain
 
Ky  burim monumental, i ndertuar ne shekullin e 2-te, eshte burimi me i madh dhe me i mrekullueshem i Anadollit nga koherat antike. 
 
Perbehet nga tre pjese te gdhendura ne mure dhe perpara ka nje pishine. 
 
Eshte nje shesh perpara pishines i cili ofron dhe stola guri per pushim rreth ketij sheshi. 
 
Ka shume kolona dhe zbukurime dekorative ne strukture. 
 
Kjo ndertese e mrekullueshme eshte nje nga vendet qe duhet pare patjeter.

Nese ju pelqen cfare lexuat ju mund ta shperndani. Na Ndihmoni !

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Hima travel Logo

Hima Travel & Tours

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne per udhetimet e tyre cdo vit.

Opsione Te Tjera !