Bosphorus Hotel Sorgun

Bosphorus Hotel Sorgun – 5 *****

Rreth Hotelit :

Hoteli Bosphorus Sorgun eshte hapur ne Prill te vitit 2017 me nje siperfaqe prej 20.000 metra katrore.

Ndodhet prane qendres turistike Sorgun, 5 km nga Side, 5 km nga Manavgat, 64 km nga qendra e qytetit te Antalias dhe 40 minuta nga kurset e golfit ne Belek .

Hoteli ofron per mysafiret e tij nje restorant kryesor te brendshem me nje kapacitet prej 900 personash, restorantin ne natyre me nje kapacitet prej 250 vendesh, bar plazhi, lobi bar, pishine, disko, 2 pishina te jashtme, pishine te brendshme, pishine per femije, salla e konferencave, sherbime mjekesore, mini market, sherbime fotografike, dyqane argjendarie, kasaforte, internet, banje turke, sauna, shezllone, çadra, dysheke dhe peshqire plazhi prane pishines, zyre kembimi valutor, parkim. 

Sa larg është plazhi më i afërt?

Hoteli ndodhet 110m nga plazhi I tij privat. Bar plazhi: falas.  

Ne pishine dhe ne plazh: çadra, shezllone, dysheke – falas. Peshqire plazhi: falas.

Largësia nga Aeroporti

Ky hotel ndodhet 54 km nga Aeroporti i Antalias.

Dhoma

Hoteli ka 455 dhoma, nga te cilat 424 standarde, 28 suita dhe 3 dhoma per personat me aftesi te kufizuara.

Dhomat standarde (pamje nga deti, lumi, kopshti): kane 33 m, jane te mobiluara ne menyre moderne dhe jane te pajisura me kondicioner individual, kasaforte, vaske, tualet, tharese flokesh, ballkon, mini frigorifer, telefon direkt, TV satelitor.

Suite familjare (pamje nga kopshti, pamje nga pishina): 55 m, kane te njejtat lehtesira si ato standarde, perbehen nga 2 dhoma me nje dere midis tyre.

Suite luksoze (pamje nga deti): 60 m sq, tarrace, 1 tualet, 1 xhakuzi, 1 dhome ndenje dhe 1 dhome gjumi me dere midis tyre, maks. 2 persona.

Ushqim dhe pije

Hoteli ka 1 restorant kryesor, 3 restorante a la carte, 7 bare dhe 1 disko.

Restoranti kryesor ne Bosphorus Sorgun ofron sherbim bufe me menu te pasur tradicionale dhe nderkombetare. 

Koncepti All Inclusive ( mengjesi,mengjesi I vone, dreka, darka ne forme buffe e hapur), snack, akullore & pasta, Turkish Gozleme, pije vendase dhe leng frutash I fresket, akullore, Turkish mocha dhe pijet e importuara( extra charge)

Restoranti Qendror: Ka kapacitetin 900 pax ne ambientin e brendshem dhe 250 pax restorant I hapur. 

Ndodhen gjithashtu dhe 3 Restorante a la Carte te perfshira.

Baret: Beach Bar, Lobby Bar, Pool Bar, Disco ( Baret jane hapur 10:00-24:00 te perfshira ne concept. Pas ores 24 :00 jane me extra charge) Lobby Bar eshte hapur 24 ore.

Sport & Argëtim

Ekipi i animacioneve 6 dite ne jave, salle pritjeje TV, salla e lojerave, qender fitnesi, shigjeta, joga, biblioteke, pingpong, bilardo, mesime vallezimi, mesime kercimi, gjimnastike, shtrirje, disko, kinema 7D.

Mini klub per femije te moshes midis 4 dhe 12 vjeç me nje shesh lojerash te perfshire posaçerisht per te vegjlit, programe animimi per femije.

Sherbime te perfshira: salle pritjeje TV, peshqire plazhi, pingpong, rreshqites, pishine te brendshme, xhakuzi, banje turke, sauna, Wi-Fi ne dhome dhe holl, leng portokalli i fresket per mengjes, kasaforte ne dhome, restorante a la carte.

FACILITETET

 • Restorant A La Cart
 • Qender Aerobie
 • Kondicioner
 • Aqua Park
 • Bar
 • Volejboll
 • By the Beach
 • Shigjeta
 • Lojera
 • Futboll
 • Palester
 • Tharese Flokesh
 • Pishine e Brendshme
 • Internet
 • Klub Femijesh
 • Fushe Lojera Femijesh
 • Pishine Femijesh
 • Librari
 • Minibar
 • Pool Bar
 • Restorant
 • Kasaforte
 • Satellite TV
 • Sauna
 • Spa
 • Sunbathing Terrace
 • Sunbeds
 • Swimming Pool
 • Table Tennis
 • Telephone
 • Terrace
 • Turkish Bath
 • Water Sports

FOTO NGA KLIENTET TANE

CFARE THONE KLIENTET TANE

Milena Selimi@MilenaSelimi
Read More
Sherbim perfekt, te sjellshem,te shpejt dhe shum professional. U ndjeva shume mire nga ky sherbim⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Arjani Ani@ArjaniAni
Read More
E sugjeroj kete agjensi ka cmime fantastike dhe sherbimi eshte i mrekullueshem 🙂 vazhdo keshtu jeni me te miret!!! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bledar Kola@BledarKola
Read More
Agjensia me e lire dhe me e mire me staf sh te sjellshem dhe gati te ndihmojne per cdo problem. Jua sygjeroj te gjithve. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Gerald Lulja@GeraldLulja
Read More
The prices are quite cheap and the service is very fast and precise . yet the best agency in Albania ! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Lorens Hoxha@LorensHoxha
Read More
Best Agency with very good prices to travel all around the world. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
DonaldTafilaj@DonaldTafilaj
Read More
It is a serious agency, always in readiness for any kind of assistance and support. I have found some of the most economic flights within their office. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Durim Kingji @DurimKingji
Read More
Sherbim shum cilesor dhe cmime te arsyeshme ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Kledi Gjeci@KlediGjeci
Read More
Shum korrekt dhe serioz . Kenaqesi te udhetojme me ju. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Evi Gribizi@EviGribizi
Read More
Une personalisht nuk kam udhetuar por kam nje feedback super per kete kompani , komunikon dhe mer pergjigje ne kohe reale.jeni me te miret.udhetoni me Hima Travel.
Thabjan Xhota@ThabjanXhota
Read More
Agjenci Serioze me staf serioz dhe te pa pertueshem ne cdo pergjigje,sqarim dhe detaj. Personalisht mbeta shum i impresionuar nga Hima Travel. Ju pergezoj.
Previous
Next

INFORMACION SPECIAL

Kujdes ! Validiteti i pashportes tuaj duhet te jete 6 muaj i vlefshem nga data e nisjes , per hyrjen ne Turqi !

Kujdes ! Check in ne hotel behet ne oren 12 :00-14:00 , Ndersa Check Out -Ne oren 12:00

KONTAKTO TANI

Na kontaktoni tek Chati me poshte ne Whatsapp

Ose ne numrin tone te telefonit : +355-069-79-15-513

Nese ju pelqen cfare lexuat ju mund ta shperndani. Na Ndihmoni !

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Hima travel Logo

Hima Travel & Tours

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne per udhetimet e tyre cdo vit.

Pushime Verore ne Side

Destinacionet me te preferuara ne TURQI