Pushime ne Alanya

pushime ne alanya Resorte ne Alanya

SHPERNDAJE ME NJE MIK/MIKESHE QE TE NDANI UDHETIMIN BASHKE

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

Pushime ne Alanya 2021

Pushimet ne Alanya Gjeni Cmimet me te mira me Hima Travel.

Per Informacion Kontakto ketu – > 00355-069-70-21-103

Hotele ne Alanya te Rekomanduara nga HIMA TRAVEL

Kategorite e pushimeve ne Alanya.
 • Pushime ne Alanya Cift 
 • Pushime ne Alanya Familjare
 • Pushime ne Alanya Ultra All Inclusive
 • Pushime ne Alanya per muajt e veres Maj – Qershor – Korrik – Gusht – Shtator
 • Pushime Muaji Mjaltit ne Alanya
 • Pushime Ekonomike Alanya
Kjo vere eshte e duhur per te kaluar pushimet tuaja ne Alanja . 
 
Shikoni ofertat per nisje ne date 28 Maj.
 
Udhetimi: Tirana – Alanja -ANTALYA | 28.05.2021 -03.06.2021 | 6 nete 7 dite 
 
Top hotelet qe ne sugjerojme ne kete zone jane : 
 
 KAHYA RESORT AQUA & SPA 5*, Alanja  – Cmimi nga 1582 euro vjen per vetem 998 Euro Cifti. 
 
► CONCORDIA CELES 5*, Alanja – Cmimi nga 1428 euro vjen per vetem 1030 Euro Cifti
 
► EFTALIA MARIN RESORT 5*, Alanja  – Cmimi nga 1782 euro vjen per vetem 1115  Euro Cifti. 
 
 ALAN XAFIRA DELUXE RESORT & SPA 5*, Alanja – Cmimi nga 1582 euro vjen per vetem 1176 Euro Cifti. 
 
► QUATTRO BEACH SPA & RESORT 5*, Alanja – Cmimi nga 1682 euro vjen per vetem 1235  Euro Cifti. 
 
► WHITE CITY RESORT HOTEL 5*, Alanja- Cmimi nga 1758 euro vjen per vetem 1197 Euro Cifti. 
 
 MUKARNAS RESORT 5*, Alanja – Cmimi nga 1982 euro vjen per vetem 1246 Euro Cifti. 
 
► KIRMAN SIDERA LUXURY & SPA 5*, Alanja- Cmimi nga 1882 euro vjen per vetem 1420 Euro Cifti. 
 
► GOLD ISLAND HOTEL 5*, Alanja – Cmimi nga 2810 euro vjen per vetem 1281 Euro Cifti. 
 
 LITORE RESORT HOTEL & SPA 5 *, Alanja- Cmimi nga 2455 euro vjen per vetem 1315 Euro Cifti. 
 
► HAYDARPASA PALACE 5*, Alanja – Cmimi nga 2758 euro vjen per vetem 1368 Euro Cifti. 
 
► DELPHIN DELUXE RESORT 5 *, Alanja – Cmimi nga 3350 euro vjen per vetem 1395  Euro Cifti. 
 
► MYLOME LUXURY HOTEL & RESORT 5*, Alanja – Cmimi nga 3553 euro vjen per vetem 1398 Euro Cifti. 
 
► RUBI PLANTINUM 5*, Alanja  – Cmimi ne pritje .
 
► Q PREMIUM 5*- Alanja –Cmimi ne pritje 
 

Te perfshira ne cmim :

Fluturim linjë direkte Tiranë – Antalya – Tiranë

Akomodim Ultra All Inclusive ose All Inlcusive për të gjitha ditët e qëndrimit

Transferta Aeroport – Hotel – Aeroport nga guida jonë në Turqi

Bagazhe 20 kg/person

Taksat aeroportuale

Te gjitha hotelet vijne me ulje per rezervime te hershme.

Nese deshironi data apo ospione te tjera hotelesh qe nuk jane ne liste na shkruani ne kemi cdo hotel qe ju deshironi dhe jo vetem per pushime 7 ditore por dhe 7 nete , 9 ditore ose me gjate . 

Dergoni kerkesen tuaj dhe ne do bejme me te miren  per ju qe pushimet e ketij viti te jene unike per ju dhe familjen tuaj , njeriun tuaj te zemres ose miqve tuaj te zemres. 

Per Informacion Kontakto ketu – > 00355-069-70-21-103

SHPERNDAJE ME NJE MIK/MIKESHE QE TE NDANI UDHETIMIN BASHKE

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

Kur te shkojme ne Alanya?

Alanya shtrihet pergjate bregdetit te Mesdheut. Se bashku me pamjet e bukura, ajo  gezon nje mot te kendshem te perbere nga vera rrezellitese dhe dimer te bute. Sidoqofte, klima me e fresket e Alanya vjen me shi dhe lageshtire, qe do te thote se koha me e mire per te vizituar kete qytet eshte midis majit dhe shtatorit.

1- Xhiro me Varken Pirate ne Alanya me drekë dhe pije.

Varka e Pirateve Alanya
Varka e Pirateve Alanya

Jepini vetes një ditë dielli jasht resortit ne Alanya.

Kenaqni syte me destinacionet terheqese te detit dhe tokes ne Alanya, Notoni ne destinacionet me pikante te Alanya. Ndersa ne Anije ka atmosferen e nje varke Piratesh, Koha juaj ne kete anije do te jete Argetim , Ushqim te mire dhe Relaks. Ne kete xhiro me varke ne Alanya ka dicka per te shijuar per te gjitha moshat, Duke perfshire Banje Dielli dhe nje mbremje te bukur me Shkuma Party.

Pikat Kryesore qe vizitohen ne xhiro me varke Pirate jane vizitat ne Shpellat e Fosoforit dhe te dashuruarve, Ndalese per pushim dhe notim tek Plazhi i Kleopatres.

Pse nje xhiro me varken e Pirateve ?

 1. Beni nje dite Pushim ne plazhet me te kerkuara te Alanya
 2. Shikoni Monumentet me te bukura te Alanias nga Uji.
 3. Beni foto qe tju mbeten kujtim gjate gjithe jetes.
 4. Shijoni nje dreke bufe me pije ne bordin e varkes se pirateve.
 5. Transferta nga Aeroporti dhe Anasjelltas perfshihet ne cmim.

2 – Alanya Jeep Safari vizitohet dhe shpella Dim Lumi Dim dhe Dreka

Alanya Jeep Safari with Dim River Lunch and Dim Cave
Alanya Jeep Safari with Dim River Lunch and Dim Cave
Alanya Jeep Safari eshte nje tur i mbushur me adrenalin qe perfshin argetim dhe kulture. Do te kete pushime per fotografi ne zona te ndryshme per te bere kujtime qe do mbahen mend gjate nga ky udhetim. Do te kete ndalese ne pemet e bananes dhe portokallit qe gjenden ne malet e Demit.
 
Ju do te vizitoni shpellen me te madhe te Alanya-s, Shpella Dim. Gjate kohezgjatjes se turit, ju do te shoqeroheni nga nje guide lokale, Ju do te ndaloni per nje dreke te bufe ne lumin Dim.
 
Ju do te keni mundesine te notoni ne parkun ujor qe gjendet ne lumin Dim ose ne ujin e ftohte te lumit. Nese deshironi, do te kete vende ku mund te peshkoni. Ju do te pajiseni me te gjitha pajisjet per te peshkuar. Ju do te merrni informacione per jeten rurale ne fshatrat qe gjenden mbi Digen e Dimit. Nese deshironi, mund te shijoni pastat e bukes se rrafshet te bera nga zonjat e fshatit. Pas kesaj dhe pasi te kemi vizituar shkollen e fshatit dhe xhamine, do te kthehemi drejt Alanias.

3 – Xhiro me Motorr nga Alania ne malet e Demit

Quad Safari from Alanya at the Taurus Mountains
Quad Safari from Alanya at the Taurus Mountains

Rrisni adrenalinen tuaj me nje tur plot adrenaline me motorrat me 4 rrota nga Alanya, Nderroni komplet diten tuaj nga plazhi ne terrenet e thyera te Maleve te Demit. Mesoni si te ngisni motorrin tuaj dhe pastaj niseni per nje qark argetues plot adrenaline qe zgjat 1.5 Ore, Duke u endur neper shtigje pyjore dhe duke u zhytur ne rrjedhat me balte te malit Demi me motorrin tuaj me 4 rrota.

Nje eksperience qe nuk harroet duhet ta provoni 🙂

4 – Xhiro me kale ne Malet e Demit Alanya

Xhiro me kale ne malet e Alanya
Xhiro me kale ne malet e Alanya
Ngjituni per nje udhetim me pamje fantastike me kale i cili zgjat 3 ore nga Alanya dhe shijoni pamje mahnitese ndersa udhetoni neper rrezat e Maleve Demi, duke kaluar plantacione te mbjella me banane, pyje pishash dhe rrenojat e qytetit antik te Syedra. Ky turne me grupe te vogla eshte i pershtatshem per te gjitha nivelet, duke perfshire dhe kaloresit per here te pare.

5 – Peshkim Dhe Zhytje nga Varka ne detin e Alanyas

Beni nje Tur me Varke ne ujerat e paster te Alanyas per nje dite ndryshe plot relaks ne kete lundrim bashke me familjen tuaj nese ju pelqen zhytja ne pjes te ndryshme te detit si dhe PESHKIMI. Kjo varke do ju coje ne vendet kryesore ne det te hapur per tu zhytur dhe peshkuar, ne kete tur perfshihen te gjitha paisjet per Zhytje, Peshkim si dhe dreka dhe pijet e perfshira. Ju marrin nga hoteli dhe ju kthejne serisht ne hotel nese prenotoni kete tur.

6 – Hedhje me Parashute nga Alanya

Hedhje me Parashute
Hedhje me Parashute
Nje here ne jete pervoje unike! Shijoni pamjet mahnitese mbi plazhin Cleopatra ne Alanya ndersa fluturoni mbi te si nje zog, Kjo eksperience nuk ka nevoje per aftesi te vecanta sepse kontrollohet nga nje pilot profesionist, Mjafton deshira juaj per te zbritur nga mali ne toke me nje fluturim me parashute.
 

7 – Tre ne 1 Tur ( Rafting – Ziplining & Hiking )

3 ne 1 Rafting Alanya
3 ne 1 Rafting Alanya

Ne kete Tur te kanionit te Koprulu ne malet e Demit, ju do te kombinoni Rafting, Hiking dhe Ziplining ne nje udhetim te vetem. Eksploro ne menyre te sigurte ujerat e bardhe te Kanionit, Shikoni shtigje te mrekullueshme dhe sfidoni veten duke u ngritur ne nje zinxhir 26 metra te gjate dhe 8 metra mbi uje. E gjithe dita juaj kthehet ne nje aventure sportive nga e cila do keni kujtime te gjata dhe foto shume te bukura. per kete udhetim nuk ju duhet asgje pasi perfshihen te gjitha duke nisur nga paisjet, Dreka si dhe transporti vajtje-ardhje nga hoteli dhe anasjelltas.

Nese ju pelqen cfare lexuat ju mund ta shperndani. Na Ndihmoni !

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Hima travel Logo

Hima Travel & Tours

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne per udhetimet e tyre cdo vit.

Opsione Te Tjera !