White City Resort

White City Resort – 5 *****

Rreth Hotelit :

White City Resort ndodhet ne bregdetin mesdhetar, ne qytetin turistik Alanya, Türkler ne plazhin e tij, 20 km nga qendra e Alanya, 45 km nga Side dhe 120 km nga qendra e Antalias.

Sa larg është plazhi më i afërt?

Hoteli ka plazhin e tij me rere. Çadrat, karriget ne dysheme, dysheket dhe peshqiret jane falas.

Largësia nga Aeroporti

Ky hotel ndodhet 110 km nga Aeroporti i Antalias.

Dhoma

Hoteli White City Resort ka gjithsej 240 njesi akomodimi. Te gjitha dhomat kane ajer te kondicionuar, banjo me dush, tharese flokesh, TV LeD, mini bar (rimbushet vetem diten e mberritjes), internet Wi-Fi, pantofla, set per kafe dhe çaj.

Ushqim dhe pije

Hoteli operon ne sherbimin All Inclusive – vetesherbim, zgjedhje e disa pjatave sipas rregullave te hotelit ne restorantin kryesor: mengjes, mengjes i vone, dreke, darke, darke vone. 

Koncepti perfshin gjithashtu petulla, ushqime te ndryshme, fruta, kafe dhe akullore ne kohe te caktuara te dites ne vende te caktuara, pije alkoolike dhe joalkoolike lokale.

Perveç restorantit kryesor ka 3 restorante à la carte, 5 bare (Lobi Bar, White Pool Bar, The White Beach Club Bar, Disco Bar, Vitamin Bar), pastiçeri.

Sport & Argëtim

Hoteli ka gjithsej 3 pishina te jashtme (kryesore, per femije dhe pishine me rreshqitese), 2 pishina te mbyllura (njera prej te cilave eshte per femije), animacione, dhome lojerash. 

Aktivitetet perfshijne gjimnastike, shigjeta, pingpong, volejboll plazhi, yoga, pilates, palester, bowling. 

Per femijet ka mini klub dhe junior (4-12 vjeç), mini disko, pishina per femije, shesh lojerash dhe menu per femije.

FACILITETET

 • Restorant A La Cart
 • Qender Aerobie
 • Kondicioner
 • Aqua Park
 • Bar
 • Volejboll
 • By the Beach
 • Shigjeta
 • Lojera
 • Futboll
 • Palester
 • Tharese Flokesh
 • Pishine e Brendshme
 • Internet
 • Klub Femijesh
 • Fushe Lojera Femijesh
 • Pishine Femijesh
 • Librari
 • Minibar
 • Pool Bar
 • Restorant
 • Kasaforte
 • Satellite TV
 • Sauna
 • Spa
 • Sunbathing Terrace
 • Sunbeds
 • Swimming Pool
 • Table Tennis
 • Telephone
 • Terrace
 • Turkish Bath
 • Water Sports

FOTO NGA KLIENTET TANE

CFARE THONE KLIENTET TANE

Milena Selimi@MilenaSelimi
Read More
Sherbim perfekt, te sjellshem,te shpejt dhe shum professional. U ndjeva shume mire nga ky sherbim⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Arjani Ani@ArjaniAni
Read More
E sugjeroj kete agjensi ka cmime fantastike dhe sherbimi eshte i mrekullueshem 🙂 vazhdo keshtu jeni me te miret!!! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bledar Kola@BledarKola
Read More
Agjensia me e lire dhe me e mire me staf sh te sjellshem dhe gati te ndihmojne per cdo problem. Jua sygjeroj te gjithve. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Gerald Lulja@GeraldLulja
Read More
The prices are quite cheap and the service is very fast and precise . yet the best agency in Albania ! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Lorens Hoxha@LorensHoxha
Read More
Best Agency with very good prices to travel all around the world. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
DonaldTafilaj@DonaldTafilaj
Read More
It is a serious agency, always in readiness for any kind of assistance and support. I have found some of the most economic flights within their office. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Durim Kingji @DurimKingji
Read More
Sherbim shum cilesor dhe cmime te arsyeshme ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Kledi Gjeci@KlediGjeci
Read More
Shum korrekt dhe serioz . Kenaqesi te udhetojme me ju. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Evi Gribizi@EviGribizi
Read More
Une personalisht nuk kam udhetuar por kam nje feedback super per kete kompani , komunikon dhe mer pergjigje ne kohe reale.jeni me te miret.udhetoni me Hima Travel.
Thabjan Xhota@ThabjanXhota
Read More
Agjenci Serioze me staf serioz dhe te pa pertueshem ne cdo pergjigje,sqarim dhe detaj. Personalisht mbeta shum i impresionuar nga Hima Travel. Ju pergezoj.
Previous
Next

INFORMACION SPECIAL

Kujdes ! Validiteti i pashportes tuaj duhet te jete 6 muaj i vlefshem nga data e nisjes , per hyrjen ne Turqi !

Kujdes ! Check in ne hotel behet ne oren 12 :00-14:00 , Ndersa Check Out -Ne oren 12:00

KONTAKTO TANI

Na kontaktoni tek Chati me poshte ne Whatsapp

Ose ne numrin tone te telefonit : +355-069-79-15-513

Nese ju pelqen cfare lexuat ju mund ta shperndani. Na Ndihmoni !

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Hima travel Logo

Hima Travel & Tours

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne per udhetimet e tyre cdo vit.

Pushime Verore ne Side

Destinacionet me te preferuara ne TURQI