Pushime ne Kemer

Pushime ne Kemer

SHPERNDAJE ME NJE MIK/MIKESHE QE TE NDANI UDHETIMIN BASHKE

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

Pushime ne Kemer 2021

Pushimet ne Kemer Gjeni Cmimet me te mira me Hima Travel.

Per Informacion Kontakto ketu – > 00355-069-70-21-103

Hotele ne Kemer 5* te Rekomanduara nga HIMA TRAVEL

Kategorite e pushimeve ne Kemer.
  • Pushime ne Kemer Cift 
  • Pushime ne Kemer Familjare
  • Pushime ne Kemer Ultra All Inclusive
  • Pushime ne Kemer per muajt e veres Maj – Qershor – Korrik – Gusht – Shtator
  • Pushime Muaji Mjaltit ne Kemer
  • Pushime Ekonomike Kemer
Kjo vere eshte e duhur per te kaluar pushimet tuaja ne Kemer . 

Shikoni ofertat per nisje ne datt 28 Maj 

Udhetimi: TIRANA – KEMER-ANTALYA | 28.05.2021 -03.06.2021 | 6 nete 7 dite 

Top hotelet qe ne sugjerojme ne kete zone jane : 

► KEMER DREAM 4*, Kemer-Cmimi nga 906 euro vjen per vetem 885 Euro Cifti.

► KARMIR RESORT & SPA 5*, Kemer- 1090 Euro Cifti.

 CRYSTAL FLORA BEACH RESORT 5*, Kemer- 1173 Euro Cifti.

► CRYSTAL DELUXE RESORT & SPA 5*, Kemer- 1231 Euro Cifti.

► ORANGE COUNTY 5*KEMER – 1418 Euro Cifti.

► ALVA DONNA WORLD PALACE 5*, Kemer- 1522 Euro Cifti.

 NIRVANA MEDITERRANEAN EXCELLENCE 5*, Kemer- 1742 Euro Cifti.

► RIXOS PREMIUM TEKIROVA 5*, Kemer- 2095 Euro Cifti.

► SHERWOOD EXCLUSIVE KEMER 5*, Kemer- 1657 Euro Cifti.

► AMARA PRESTIGE 5*, Kemer- 1087 Euro Cmimi.

► LIMAK LIMRA HOTEL-KIDS CONCEPT 5*, Kemer- 1486 Euro Cifti.

► GURAL PREMIER TEKIROVA 5*, Kemer-Cmimi ne pritje.

 RIXOS SUNGATE 5*, Kemer-Cmimi ne pritje.

► TRANSATLANTIK HOTEL & SPA 5*, Kemer-Cmimi ne pritje.

 AMARA PREMIER PALACE HOTEL 5*, Kemer-Cmimi ne pritje.

Te perfshira ne cmim :

Fluturim linjë direkte Tiranë – Antalya – Tiranë

Akomodim Ultra All Inclusive ose All Inlcusive për të gjitha ditët e qëndrimit

Transferta Aeroport – Hotel – Aeroport nga guida jonë në Turqi

Bagazhe 20 kg/person

Taksat aeroportuale

Te gjitha hotelet vijne me ulje per rezervime te hershme.

Nese deshironi data apo ospione te tjera hotelesh qe nuk jane ne liste na shkruani ne kemi cdo hotel qe ju deshironi dhe jo vetem per pushime 7 ditore por dhe 7 nete , 9 ditore ose me gjate . 

Dergoni kerkesen tuaj dhe ne do bejme me te miren  per ju qe pushimet e ketij viti te jene unike per ju dhe familjen tuaj , njeriun tuaj te zemres ose miqve tuaj te zemres. 

Per Informacion Kontakto ketu – > 00355-069-70-21-103

SHPERNDAJE ME NJE MIK/MIKESHE QE TE NDANI UDHETIMIN BASHKE

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

Kur te shkojme ne Kemer?

Kemer Shtrihet ne rivieren turke ne Gjirin e Antalias, Kemer eshte nje qytet bregdetar qe ka mbi 300 dite me diell ne vit. Eshte i vendosur nen Malet e Demit, qe do te thote se eshte pak me e ngrohte dhe e thate se shumica e rajoneve te tjera, sepse malet e mbulojne kete destinacion nga ererat e ftohta.

Koha me e mire per te shkuar ne Kemer eshte midis qershorit dhe shtatorit. Temperatura mesatare eshte 27 ° C me lartesi prej 35 ° C ne kohen e pikut te dites.

1- Prenotoni nje Jaht Privat ne Kemer

Jaht ne Kemer
Jaht ne Kemer

Xhiro me Jaht ne Detin e Kemerit, Ky sherbim ofrohet deri ne 10 persona ne bord, Ju mund te percaktoni orarin e nisjes dhe Itinerarin ne menyre qe te mos zgjasi me shume se 6 ore.

Ne kete tur me Jaht Privat ofrohet nje sherbim me cilesi te larte, Opsioni standarte te menus se ngrenies ose te zgjedhur nga ana juaj. Dreka ose Darka ofrohet bufe e hapur dhe perfshihet ne cmim ne varesi te kompanise dhe periudhes kohore qe ju perzgjidhni per udhetimin tuaj me Jaht ne kemer.

Xhiro standarte me jaht ne Kemer fillon ne oren 10.00 te mengjesit cdo dite dhe mbaron ne 16.30, Ne kete Tur se pari do te keni mundesine te shikoni Shpellen e Pirateve dhe me pas do te kenaqeni duke notuar ne 3 Destinacione te bukura te Kemerit si: Gjiri Antik Phaselis, Gjiri Atlacasu dhe Gjiri Kirish.

Ne synojme qe ju te keni nje dite qe do ju leje kujtime te gjata ne memorien tuaj dhe foto nga ato qe do shikohen dhe ngelen gjate ne memorien tuaj.

2- Hedhje me Parashuta nga Mali Tahtali ( 2365 m Lartesi )

Hedhje me parashute ne Kemer
Hedhje me parashute ne Kemer
Hedhje me parashute Olympos - Tahtali World Record
Hedhje me parashute Olympos – Tahtali World Record
Shijoni nje gje ndryshe gjate pushimeve ne Kemer, Hedhje me parashute nga Mali Tahtali 2365 metra lartesi do jet nje kujtim qe do ju mbetet gjate ne memorien tuaj me nje pamje fantastike ne gjirin e Kemerit dhe Tekiroves, 
 
Skuadra e Parashutisteve Profesionist do jua beje kete hedhje me parashute ne kemer shume te bukur me foto dhe video te paharrueshme.
 
Zgjidhni Hima Travel per te prenotuar kete Aventur ne Malin Olympos – Tahtali Kemer.
 
Ne cmim perfshihet dhe Transferta nga Hoteli deri tek Teleferiku, Udhetimi me Teleferik si dhe hedhja me parashute. Gjithashtu dhe kthimi nga pista e zbritjes serish tek hoteli qe ju ndodheni ne Kemer.
 

3 – Dinosaur Park Kemer

Dinosaur Park Kemer
Dinosaur Park Kemer
Nje dite e Paharrueshme per te vegjlit tuaj ne Dino Park Kemer.
 
Ky tur eshte perzgjedhur si Traveler Choise sepse me shume se 30% e vizitoreve te Kemerit perzgjedhin.
 
Dino park Ndodhet ne nje siperfaqe prej 30,000 m² ku ka nje natyre unike ne pyje si Portokalli, Pishat europiane , Pishat Turke etj. Ne dino Park, Ka Modele qe jane ne madhesite e dinosaurve origjinal, te cilet u zhduken miljona vite me pare.
 
Keto Modele te dinosaurve prodhojne tinguj si te tyre, me pamjet dhe frymarrje si te jene te verteta, ata ju bejne te ndjeni sikur jane gjalle dhe po kaloni afer tyre.
 
Ju mund ti vizitoni keto krijesa, me te cilat jeni shume te njohur nga filmat dhe dokumentare te ndryshem, duke vizituar parkun dino ne kemer do te keni situata te paharrueshme duke kaluar nje udhetim emocionues dhe historik me modele qe bejne animacione dhe duke u bere pjese e aktiviteteve qe perfshijne lojera per femije dhe te rritur.

4 – Parku i Delfineve Kemer

Parku i Delfineve Kemer
Parku i Delfineve Kemer
 
Nuk kemi shume per te folur per kete tur por thjesht notoni me delfinet, Puthuni me to, Shijoni nje eksperience te paharrueshme per ju dhe femijet tuaj ne kete park.

5- Zhytje ne Detin Mesdhe

Zhytje ne kemer
Zhytje ne kemer

Perjetoni mrekullite natyrore qe ndodhen poshte ne detin mesdhe ndersa notoni mes nje ylberi te krijuar nga peshq dhe korale ekzotike te cilet krijojne nje pamje fantastike per te mos u harruar gjate ne mendjen tuaj.

Ky udhetim i plote nga Antalia perfshin dy zhytje emocionuese, dreke ne bordin e anijes dhe shume mundesi per te notuar ne me syze deti dhe tubin e ajrit.

Ky tur eshte i pershtatshem per te gjithe nivelet e personave duke perfshire dhe ata qe zhyten per here te pare.

6 – Quad Safari ne Kemer

Xhiro me Motorr me 4 Rrota
Xhiro me Motorr me 4 Rrota
 

Rrisni adrenalinen tuaj me nje tur plot adrenaline me motorrat me 4 rrota nga kemer, Nderroni komplet diten tuaj nga plazhi ne terrenet e thyera te Maleve te Demit. Mesoni si te ngisni motorrin tuaj dhe pastaj niseni per nje qark argetues plot adrenaline qe zgjat 1.5 Ore, Duke u endur neper shtigje pyjore dhe duke u zhytur ne rrjedhat me balte te malit Demi me motorrin tuaj me 4 rrota.

Nje eksperience qe nuk harroet duhet ta provoni 

7 – Lundrim me Anijen e Pirateve ne Kemer

Lundrim me Anijen e Pirateve ne Kemer
Lundrim me Anijen e Pirateve ne Kemer
Nje udhetim i paharrueshem detar pergjate bregdetit te bukur ne nje jaht piratesh nga porti i kemerit.
 
Mundesi per te notuar ne ujerat e kristalta te gjirit te Kleopatres dhe gjireve te tjere! Argetim ne bord me animacione dhe muzike.
 
Vizitoni gjirin historik te Phaselis, Animacione te qeshura qe nuk do mungojne gjate keti Turi, Dreka e perfshire ne bord.
 
Cdo gje e siguruar per ju!

8 – Udhetoni me Teleferik Olympos ne Malet Tahtali 2365m lartesi nga Kemer ( Pamje Mahnitese )

Teleferiku Olympos
Teleferiku Olympos
 
Shijoni nej pamje te mrekullueshme te Kemerit nga 2365m Lartesi, Nje xhiro per te mos u harruar ne ngjitjen ne malin e Tahtalit.

Ju mund te shijoni dhe nje kafe apo nje caj ne panoramen e mrekullueshme qe ju ofron ky destinacion.

Nese ju pelqen cfare lexuat ju mund ta shperndani. Na Ndihmoni !

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Hima travel Logo

Hima Travel & Tours

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne per udhetimet e tyre cdo vit.

Opsione Te Tjera !