Rixos Sungate

Rixos Sungate – 5 *****

Rreth Hotelit :

Rixos Sungate eshte hapur në vitin 2005 dhe eshte rinovuar në vitin 2012. Ndodhet në Beldibi, rreth 15 km nga qendra e Kemer dhe rreth 25 km nga qendra e Antalias.Resorti ka nje siperfaqe prej 250,000 m2.

Sa larg është plazhi më i afërt?

Hoteli ka plazhin e tij me rërë me guralecë 720 metra me një flamur blu.

Largësia nga Aeroporti

Ky hotel ndodhet 45 km nga Aeroporti i Antalias.

Dhoma

Hoteli ka 1094 dhoma – 871 dhoma standarde (166 dhoma me pamje nga deti, 11 për persona me nevoja të veçanta), 11 suita, 14 suita familjare, 8 dhoma xhakuzi, 11 suita të mëdha, 67 shtëpi familjare me tarraca dhe 19 shtëpi familjare te tjera. Ekzistojnë edhe dhoma të veçanta (deluxe, king, villa). Dhomat ekonomike  nuk kanë ballkon.

Të gjitha dhomat kanë një banjo private, tharëse flokësh, ajër të kondicionuar, telefon, kasaforte, TV satelitor, minibar.

Ushqim dhe pije

Sherbimi ne hotel eshte All Inclusive – mëngjes, mëngjes i vonë, drekë, darkë, vakt mesnate dhe snack natën (vetë-shërbim – zgjedhja e disa pjatave sipas rregullave të hotelit).

Hoteli ka 2 restorante kryesore (Veranda dhe Turquoise), 7 restorante à la carte (Mermaid, Ege à la carte, Cactus, Mandarin, Bonzai, Teppenyaki, La Rozetta), 3 restorante për snack (Alara Snack, Thai Noodle House, Satay House ), 16 bare dhe pastiçeri.

Restorant Turquoise shërben mëngjes, drekë dhe darkë, ndërsa Restorant Veranda shërben mëngjes të vonë, darkë, vakt mesnate dhe snack të lehtë natën. Disa nga vaktet kryesore shërbehen gjithashtu në restorantet “Rixy Kingdom Yummy”.

Sport & Argëtim

Hoteli ofron aktivitete ditore dhe shfaqje natën.

Rixos Sungate ka 10 pishina të hapura, 2 pishina të mbyllura (të hapura vetëm në dimër), një pishinë për fëmijë, një park ujor me 11 rrëshqitese dhe një park ujor për fëmijë me 6 rrëshqitese. 

Mysafiret gjithashtu kanë në dispozicion një qendër fitnesi, 270 metra pista vrapimi, palestër në natyrë, 5 fusha tenisi, fushë basketbolli, volejboll plazhi, futboll, mini futboll, mini golf, pingpong, yoga dhe meditim, pilates , zumba, gjimnastikë me hapa, gjimnastikë uji, kinema, shigjeta, bilardo, shah, klasa vallëzimi, Wi-Fi në vende publike.

Qendra spa & Wellness mbulon një sipërfaqe prej 8,000 m2 dhe është zbukuruar sipas parimeve të Feng Shui.

Brenda konceptit, të ftuarit kanë në dispozicion një banjë turke, banjë me avull, sauna, pishinë të brendshme, dhomë relaksimi, spa.

FACILITETET

 • Restorant A La Cart
 • Qender Aerobie
 • Kondicioner
 • Aqua Park
 • Bar
 • Volejboll
 • By the Beach
 • Shigjeta
 • Lojera
 • Futboll
 • Palester
 • Tharese Flokesh
 • Pishine e Brendshme
 • Internet
 • Klub Femijesh
 • Fushe Lojera Femijesh
 • Pishine Femijesh
 • Librari
 • Minibar
 • Pool Bar
 • Restorant
 • Kasaforte
 • Satellite TV
 • Sauna
 • Spa
 • Sunbathing Terrace
 • Sunbeds
 • Swimming Pool
 • Table Tennis
 • Telephone
 • Terrace
 • Turkish Bath
 • Water Sports

FOTO NGA KLIENTET TANE

CFARE THONE KLIENTET TANE

Milena Selimi@MilenaSelimi
Read More
Sherbim perfekt, te sjellshem,te shpejt dhe shum professional. U ndjeva shume mire nga ky sherbim⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Arjani Ani@ArjaniAni
Read More
E sugjeroj kete agjensi ka cmime fantastike dhe sherbimi eshte i mrekullueshem 🙂 vazhdo keshtu jeni me te miret!!! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bledar Kola@BledarKola
Read More
Agjensia me e lire dhe me e mire me staf sh te sjellshem dhe gati te ndihmojne per cdo problem. Jua sygjeroj te gjithve. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Gerald Lulja@GeraldLulja
Read More
The prices are quite cheap and the service is very fast and precise . yet the best agency in Albania ! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Lorens Hoxha@LorensHoxha
Read More
Best Agency with very good prices to travel all around the world. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
DonaldTafilaj@DonaldTafilaj
Read More
It is a serious agency, always in readiness for any kind of assistance and support. I have found some of the most economic flights within their office. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Durim Kingji @DurimKingji
Read More
Sherbim shum cilesor dhe cmime te arsyeshme ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Kledi Gjeci@KlediGjeci
Read More
Shum korrekt dhe serioz . Kenaqesi te udhetojme me ju. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Evi Gribizi@EviGribizi
Read More
Une personalisht nuk kam udhetuar por kam nje feedback super per kete kompani , komunikon dhe mer pergjigje ne kohe reale.jeni me te miret.udhetoni me Hima Travel.
Thabjan Xhota@ThabjanXhota
Read More
Agjenci Serioze me staf serioz dhe te pa pertueshem ne cdo pergjigje,sqarim dhe detaj. Personalisht mbeta shum i impresionuar nga Hima Travel. Ju pergezoj.
Previous
Next

INFORMACION SPECIAL

Kujdes ! Validiteti i pashportes tuaj duhet te jete 6 muaj i vlefshem nga data e nisjes , per hyrjen ne Turqi !

Kujdes ! Check in ne hotel behet ne oren 12 :00-14:00 , Ndersa Check Out -Ne oren 12:00

KONTAKTO TANI

Na kontaktoni tek Chati me poshte ne Whatsapp

Ose ne numrin tone te telefonit : +355-069-79-15-513

Nese ju pelqen cfare lexuat ju mund ta shperndani. Na Ndihmoni !

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Hima travel Logo

Hima Travel & Tours

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne per udhetimet e tyre cdo vit.

Pushime Verore ne Side

Destinacionet me te preferuara ne TURQI