Limak Limra Hotel & Resort

Limak Limra Hotel & Resort – 5 *****

OFERTAT E HOTELIT – REFERENCIALE

► Limak Limra Hotel & Resort 5* , Kemer , Ultra All Inclusive

 • 4 – 10 Qershor 750
 • 2 – 8 Korrik 820
 • 3 – 9 Gusht 830

Rreth Hotelit :

Limak Limra Hotel & Resort eshte i vendosur ne Kiriş ne plazhin e tij, rreth 8 km nga qendra e Kemer dhe rreth 60 km nga qendra e Antalias.

Sa larg është plazhi më i afërt?

Hoteli shtrihet ne plazhin e tij privat, me rere dhe guralece. Streterit, cadrat e diellit dhe peshqiret, pa pagese.

Largësia nga Aeroporti

Ky hotel ndodhet 70 km nga Aeroporti i Antalias.

Dhoma

Hoteli ka 815 dhoma, nga te cilat: 255 dhoma jane ne ndertesen kryesore (218 dhoma standarde dhe 37 studiot Jacuzzi), 

343 dhoma ne aneksin Arycanda (336 dhoma standarde dhe 7 suita Junior)

 87 ne aneksin Fame Garden (35 standarde dhoma dhe 52 apartamente familjare) dhe 

130 dhoma standarde ne aneksin Limra Park (matane rruges).

Dhomat standarde kane nje ballkon ose tarrace, ajer te kondicionuar qendror (ne varesi te kushteve te motit), kasaforte, mini bar (rimbushet çdo dite), TV satelitor me kanale muzikore, telefon direkt ne dhome dhe banjo, banjo, tharese flokesh.

Dhomat mund te kene nje pamje te kopshtit, pishines, pamjeve te pjesshme dhe te drejtperdrejta te detit.

Dhomat standarde te parkut ndodhen pertej rruges nga ndertesa kryesore e hotelit.

Dhomat familjare perbehen nga dy dhoma te ndara. Çdo dhome familjare ka nje ballkon, kondicioner ajror qendror (ne varesi te kushteve te motit), kasaforte, mini bar (rimbushet çdo dite), TV satelitor me kanale muzikore, banjo me dush, tharese flokesh.

Ushqim dhe pije

Sherbimi ne hotel eshte Ultra All Inclusive – mengjes, mengjes i vone, dreke, darke, darke vone dhe supe mesnate (vete-sherbim – zgjedhja e disa pjatave sipas rregullave te hotelit). 

Koncepti perfshin pije alkoolike dhe joalkoolike lokale dhe te caktuara, petulla turke, pica dhe makarona, çaj, kafe dhe embelsira, akullore (ne kohe te caktuara te dites). 

Hoteli ka nje restorant kryesor Phaselis, 5 restorante à la carte (turk, italian, skare, kineze, peshk), 3 restorante snack (Lykia, Galata, Beach) dhe 6 bare.

Sport & Argëtim

Hoteli organizon aktivitete te shumta per ju qe te shijoni cdo moment te pushimeve tuaja.

Hoteli ofron aqua park me 6 rreshqitese (3 te vogla dhe 3 te medha), 4 pishina te hapura, pishine te brendshme, palester, 2 fusha tenisi, volejboll plazhi, basketboll, aktivitete ditore dhe ne mbremje, amfiteater, disko, internet Wi-Fi. Banje turke (hamami), sauna, banje me avull, xhakuzi ne natyre.

Per femijet ka nje mini klub (per femije nga 4-12 vjeç), klub junior (per femije mbi 12 vjeç), pishine per femije dhe park ujor me 6 rreshqitese

FACILITETET

 • Restorant A La Cart
 • Qender Aerobie
 • Kondicioner
 • Aqua Park
 • Bar
 • Volejboll
 • By the Beach
 • Shigjeta
 • Lojera
 • Futboll
 • Palester
 • Tharese Flokesh
 • Pishine e Brendshme
 • Internet
 • Klub Femijesh
 • Fushe Lojera Femijesh
 • Pishine Femijesh
 • Librari
 • Minibar
 • Pool Bar
 • Restorant
 • Kasaforte
 • Satellite TV
 • Sauna
 • Sunbathing Terrace
 • Sunbeds
 • Swimming Pool
 • Table Tennis
 • Telephone
 • Terrace
 • Turkish Bath
 • Water Sports

FOTO NGA KLIENTET TANE

CFARE THONE KLIENTET TANE

Milena Selimi@MilenaSelimi
Read More
Sherbim perfekt, te sjellshem,te shpejt dhe shum professional. U ndjeva shume mire nga ky sherbim⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Arjani Ani@ArjaniAni
Read More
E sugjeroj kete agjensi ka cmime fantastike dhe sherbimi eshte i mrekullueshem 🙂 vazhdo keshtu jeni me te miret!!! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bledar Kola@BledarKola
Read More
Agjensia me e lire dhe me e mire me staf sh te sjellshem dhe gati te ndihmojne per cdo problem. Jua sygjeroj te gjithve. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Gerald Lulja@GeraldLulja
Read More
The prices are quite cheap and the service is very fast and precise . yet the best agency in Albania ! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Lorens Hoxha@LorensHoxha
Read More
Best Agency with very good prices to travel all around the world. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
DonaldTafilaj@DonaldTafilaj
Read More
It is a serious agency, always in readiness for any kind of assistance and support. I have found some of the most economic flights within their office. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Durim Kingji @DurimKingji
Read More
Sherbim shum cilesor dhe cmime te arsyeshme ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Kledi Gjeci@KlediGjeci
Read More
Shum korrekt dhe serioz . Kenaqesi te udhetojme me ju. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Evi Gribizi@EviGribizi
Read More
Une personalisht nuk kam udhetuar por kam nje feedback super per kete kompani , komunikon dhe mer pergjigje ne kohe reale.jeni me te miret.udhetoni me Hima Travel.
Thabjan Xhota@ThabjanXhota
Read More
Agjenci Serioze me staf serioz dhe te pa pertueshem ne cdo pergjigje,sqarim dhe detaj. Personalisht mbeta shum i impresionuar nga Hima Travel. Ju pergezoj.
Previous
Next

INFORMACION SPECIAL

Kujdes ! Validiteti i pashportes tuaj duhet te jete 6 muaj i vlefshem nga data e nisjes , per hyrjen ne Turqi !

Kujdes ! Check in ne hotel behet ne oren 12 :00-14:00 , Ndersa Check Out -Ne oren 12:00

KONTAKTO TANI

Na kontaktoni tek Chati me poshte ne Whatsapp

Ose ne numrin tone te telefonit : +355-069-79-15-513

Nese ju pelqen cfare lexuat ju mund ta shperndani. Na Ndihmoni !

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Hima travel Logo

Hima Travel & Tours

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne per udhetimet e tyre cdo vit.

Pushime Verore ne Side

Destinacionet me te preferuara ne TURQI