Pushime ne Belek

Pushime ne Belek

SHPERNDAJE ME NJE MIK/MIKESHE QE TE NDANI UDHETIMIN BASHKE

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

Pushime ne Belek 2021

Pushimet ne Belek Gjeni Cmimet me te mira me Hima Travel.

Kategorite e pushimeve ne Belek.

  • Pushime ne Belek Cift 
  • Pushime ne Belek Familjare
  • Pushime ne belek Ultra All Inclusive
  • Pushime ne Belek per muajt e veres Maj – Qershor – Korrik – Gusht – Shtator
  • Pushime Muaji Mjaltit ne Belek
  • Pushime Ekonomike Belek

Per Informacion Kontakto ketu – > 00355-069-70-21-103

Kjo vere eshte e duhur per te kaluar pushimet tuaja vere 2021 Ultra All Inclusive Belek . 

Shikoni ofertat per nisje ne dt 28 Maj.

Udhetimi : Tirana – Belek Antalya| 28 Maj – 03 Qershor | 6 nete 7 dite 

Top hotelet qe ne sugjerojme ne kete zone jane : 

► CRYSTAL PARAISO VERDE RESORT 5*, Belek – 1122 Euro Cifti.

 CRYSTAL WATERWORLD RESORT 5*, Belek – 1235 Euro Cifti.

► ORANGE COUNTY 5*, Belek – 1275 Euro Cifti. 

► ADORA GOLF RESORT HOTEL 5*, Belek – 1276 Euro Cifti. 

► KIRMAN BELAZUR RESORT & SPA 5*, Belek – 1435  Euro Cifti. 

► PORT NATURE LUXURY RESORT 5*, Belek – 1497 Euro Cifti. 

► SPICE HOTEL & SPA 5*, Belek – 1546 Euro Cifti. 

► ALVA DONNA EXCLUSIVE 5*, Belek – 1640 Euro Cifti. 

► CORNELIA DELUXE RESORT & SPA 5*, Belek – 1731 Euro Cifti. 

► ROYAL ADAM & EVE 5*, Belek – 1888 Euro Cifti. 

► GLORIA VERDE RESORT 5*, Belek – 2068 Euro Cifti. 

 GLORIA GOLF RESORT 5*, Belek – 2224  Euro Cifti. 

► GLORIA SERENITY RESORT 5*, Belek – 2615 Euro Cifti. 

► CALISTA LUXURY 5*, Belek – 2685 Euro Cifti. 

► RIXOS WORLD (THE LAND OF LEGENDS) 5*, Belek – 2896 Euro Cifti. 

► REGNUM CARYA GOLF RESORT & SPA 5*, Belek – 3626 Euro Cifti. 

► SUENO DELUXE 5*, Belek –Cmimi ne Pritje.

► TITANIC DELUXE 5*Belek –Cmimi ne pritje.

Te perfshira ne cmim :

Fluturim linjë direkte Tiranë – Antalya – Tiranë

Akomodim Ultra All Inclusive ose All Inlcusive për të gjitha ditët e qëndrimit

Transferta Aeroport – Hotel – Aeroport nga guida jonë në Turqi

Bagazhe 20 kg/person

Taksat aeroportuale

Te gjitha hotelet vijne me ulje per rezervime te hershme.

Nese deshironi data apo ospione te tjera hotelesh qe nuk jane ne liste na shkruani ne kemi cdo hotel qe ju deshironi dhe jo vetem per pushime 7 ditore por dhe 7 nete , 9 ditore ose me gjate

Dergoni kerkesen tuaj dhe ne do bejme me te miren  per ju qe pushimet e ketij viti te jene unike per ju dhe familjen tuaj , njeriun tuaj te zemres ose miqve tuaj te zemres. 

Per Informacion Kontakto ketu – > 00355-069-70-21-103

Hotele & Resorte ne Belek – Hotelet me te kerkuara per Belek me Hima Travel

 Rixos Premium Belek 5*  World Class Ultra All Inclusive

Rixos Premium Belek – World Class Ultra All Inclusive. I vendosur ne nje siperfaqe prej 405.000 metra katrore, ky Resort me 5 yje ne Belek permban 700 m plazh privat. Resorti gjithashtu ka nje SPA, nje palester dhe nje qender tregtare.

 Xanadu Resort Belek 5* High Class All Inclusive

Xanadu Resort Belek – High Class All Inclusive. Ky resort ka nje arkitekture unike, pishina te stilit antik dhe amfiteater, ky hotel me 5 yje ofron sherbim gjitheperfshires, ambiente te shumta te brendshme dhe te jashtme, dhe nje klub per femije, nje plazh privat me rere dhe guralece 415 metra te gjate dhe nje skele te madhe me shezlon.

 Titanic Deluxe Belek 5* Golf Ultra All Inclusive

Titanic Deluxe Belek – Golf Ultra All Inclusive Resort, I Ndodhur buze lumit mes pyjeve dhe pishave, Ky Resort Luksoz ofron 9 Pishina te hapura, 2 pishina te brendshme, Aquapark, Qender Spa dhe Palester. Ky resort ka nje plazh privat te gjate 1 KM. Titanic Deluxe Belek ju ofron gjithashtu nje zone sporti i cili ka 8 fusha tenisi dhe 3 fusha futbolli.

 Gural Premiere Belek 5* Ultra All Inclusive

Gural Premiere Belek 5* Ultra All Inclusive, Ky Hotel me pamje nga deti mesdhe me 5 yje i cili u ndertua duke marre frymezim nga stili arkitektonik tradicional Turk shtrihet ne nje siperfaqe 130.000m² Midis pyjeve dhe pishave, Ofron nje Aquapark me 16 rreshqitese. SPA me sherbime masazhi, Hamami turt. Ky resort ofron dhe fusha sportive tenisi qendra fitnesi dhe shesh lojrash per femije.

 Suene Deluxe Belek 5* Ultra All Inclusive

Suene Deluxe Belek 5* Ultra All Inclusive, Ky Hotel ofron nje pishine te hapur me disa Rreshqitese uji, Nje pishine te brendshme dhe nje pishine uji per femije te vecante. Sueno deluxe hotel ofron dhe nje qender moderne orientale te projektuar per Spa dhe Wellness. Hoteli gjithashtu ofron aktivitete dite dhe nate, Klub per femije dhe ambiente qendrimi per relax.

 B

SHPERNDAJE ME NJE MIK/MIKESHE QE TE NDANI UDHETIMIN BASHKE

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

Cfare te vizitojme ne Belek

Plazhet, Rera, Dielli, Aquaparke, Lojra Uji , Fusha Tenisi , Fusha Golfi , ky qytet Belek eshte i bekuar me te gjitha. I famshem per fushat e tij te golfit ne nivelin e kampionatit boteror, plazhet me rere te bardhe dhe pamjet e rralla te zogjve me te vecantei bejne pushime ne belek dhe me te vecanta, ky vend pushim me shume resorte luksoze te preferuara globalisht ne Bregun e Bruzes se Turqise eshte nje eksperience per te mos u humbur per lojtaret e golfit, çiftet dhe familjet qe duan te bejne pushime ne belek.

Bregu mesdhetar i Turqise, i njohur gjithashtu si Riviera Turke, ka qene nje pike e nxehte e pushimeve per shekuj me radhe. Belek, sidoqofte, eshte nje destinacion relativisht i ri ne skenen e resortit Ultra All Inclusive. Eshte zhvilluar si nje vendpushim i nivelit te larte te golfit ne vitet 1980, Nese kerkoni pushime ne belek ai tani ju ofron Qindra hotele te shkelqyera me kater dhe pese yje – shume gjithperfshirese – si dhe kurse golfi te nivelit kampionat boteror.
 
Midis qyteteve te Antalias dhe Side, plazhi i bukur i Belekut zgjat rreth 10 milje. Resortet private kane shfrytezuar ne maksimum pasurite e Belek dhe kan ngritur prona te paluajtshme mahnitese per pushime ne belek qe ju ofrojne nje sere sportesh ujore, duke perfshire lundrimin, parashutimin dhe jet ski.
 
Plazhet dhe golfi jane arsyeja kryesore per pushime ne Belek por ama ka shume histori antike per te eksploruar gjate pushimeve ne Belek. Ky qytet i Turqise ka nje pasuri te madhe te vendeve antike. Per shembull, nese zgjidhni pushime ne belek ju mund te beni nje vizitire dhe ne Aspendos, rreth 11 milje ne brendesi te Belekut, do te keni nje amfiteater antik qe daton dy mijevjeçare. Konsiderohet si nje nga teatrot klasike romake me te ruajtur ne bote.
 
Ndersa teatri eshte i arritshem gjate gjithe vitit, muajt e veres jane koha me e mire per t’u vizituar.

Kur te Shkojme ne Belek

Nisja e sezonit maj dhe qershor ose ne fund te shtatorit dhe tetorit jane gjithashtu kohe te kendshme per t’e vizituar Belekun. 

Dielli shkelqen ne ditet me te shumta, reshjet e shiut jane te kufizuara dhe temperaturat arrijne deri ne 25C.

Kjo do te thote se ka akoma shume mundesi per te shijuar banjo dielli dhe nje loje golf.

Nje Dite Jasht Resortit ne Belek

1- Tempulli Grek i Apollonit dhe AthinesMerrni kujtime nga ky vend historik antik i cili ndodhet ne rruges per ne side, ku thuhet se Mark Antoni u takua per here te pare me Kleopatren tek tempulli i Apollonit dhe Athines. Ajo qe ka mbetur nga tempulli romak 1,800 vjeçar eshte mbreselenese e paprekur dhe ofron pamje mahnitese te Medit. Sygjerojme te shkoni ne perendim te diellit per fotografite me te mira si kujtime nga ky vend i bukur. Ky vend perdorej per ti ofrouar zoteve te tyre dhurata dhe statuja si dhe per mabjtjen e kulteve te ndryshme perfshire ketu edhe fallet.
Side-Apollo-Temple-1
Tempulli Grek i Apollonit dhe Athines
2- Ujevara e Kurşunlu, Rajoni i Antalias eshte i njohur me se miri per vendpushimet e tij per pushime ne plazh, por po te shkoni ne brendesi dhe ju mund te nisni nje aventure permes parqeve mahnitese natyrore, midis pyjeve me pisha dhe ujevarave te vecanta.
 
Kjo ujvare eshte larg vetem nje xhiro me makine prej 35-minutash nga Belek, pervoja e ujevares se lumit Aksu eshte nje alternative interesante per nje dite tuajen gjate pushimeve ne Belek. E Vendosur ne nje kanion te gjate nje milje, ju do te kaloni ujevara te vogla dhe shtate liqene te vogla gjate rruges tuaj per ne Ujevaren spektakolare te Kurşunlu 18 metra te larte.
Ujevara e Kurşunlu
Ujevara e Kurşunlu

3- Parku Kombetar i Kanionit te Köprülü, Per edhe me shume aventura, provoni rafting ne kete lum i cili kalon permes Parkut Kombetar Köprülü Canyon, nje nga destinacionet kryesore te rafting te Turqise.

Nje ore me makine nga Belek, kanioni i mrekullueshem ndjek rrugen gjarperuese te lumit Köprülü per te kaluar nen urat romake dhe per tu endur neper pyjet e keti destinacioni te vecante.

Kanioni i Köprülü eshte nje kanion dhe nje Park Kombetar ne Provincen e Antalias, Turqi. Duke mbuluar nje siperfaqe prej 366 km², Kanioni eshte i thelle 400 m ne disa vende dhe shtrihet per 14 km pergjate lumit Köprü

Nese ju pelqen cfare lexuat ju mund ta shperndani. Na Ndihmoni !

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Hima travel Logo

Hima Travel & Tours

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne per udhetimet e tyre cdo vit.

Opsione Te Tjera !