Spice Hotel & Spa

Spice Hotel & Spa – 5 *****

Rreth Hotelit :

Spice Hotel & Spa I ndodhur ne Belek eshte hapur ne veren e vitit 2007 dhe eshte e ndertuar ne nje zone prej 91 hektaresh. Hoteli eshte rreth 2 km nga qendra e Belek, dhe 40 km nga qendra e Antalias. 

Sa larg është plazhi më i afërt?

Spice Hotel & Spa posedon plazhin e tij privat – me rere 270 metra te gjate. Shezllonet, çadrat dhe dysheket jane falas.

Largësia nga Aeroporti

Ky hotel ndodhet 35 km nga Aeroporti i Antalias.

Dhoma

Perbehet nga nje ndertese kryesore kater kateshe, 2 ndertesa shtese dhe 22 vila ne zonen VIP. 

Hoteli eshte zbukuruar ne nje stil oriental. 

Jane gjithesej 546 dhoma ne dispozicion per mysafiret me 1,200 shtreter (dhoma standarde dhe suita).  318 dhoma standarte, 25 dhoma deluxe, 42 dhoma familjare, 100 suita, 2 suita honeymoon, 22 executive villas.

Dhoma standarde (36m2) ka nje ballkon, kondicioner, kasaforte (pa pagese), mini bar (rimbushet çdo dite me pije freskuese), telefon, TV satelitor me kanale muzikore, banjo luksoze, tharese flokesh, pantofla, parket, Wi – Fi.

Dhomat familjare jane te vendosura ne aneks, zona eshte rreth 72m2 dhe perbehet nga dy dhoma gjumi dhe dy banjo.

Dhomat Pool Room jane rreth 35m2 dhe kane qasje ne nje pishine te perbashket te perdorur nga mysafiret ne kete lloj dhome.

Dhomat per personat me aftesi te kufizuara jane ne dispozicion gjithashtu.

Ushqim dhe pije

Hoteli operon ne sherbimin Ultra All Inclusive.

Hoteli ka nje restorant kryesor “ISOT”, nje holl te madh, 6 ashensore panoramike, qender tregtare (Aktar), restorant “Defne VIP”, kater restorante a la carte (turke, italiane, aziatike, ushqim deti), skare, 5 bare ( Lobi Casablanca, Sherbet, Caramel Beach, Sumac, otus Disco), pastiçeri.

Main restaurant – restoranti kryesor ne te cilin serviret mengjesi, dreka dhe darka

Turk restaurant – keni mundesi te shijoni specialitete tradicionale turke

Italian restaurant – serviren gatime tipike italiane

Fish restaurant – mund te shijoni gatime peshku te fresket

Chinese restaurant – ne te cilin ofrohen gatimet e vecanta te kuzhines kineze

Baret jane: Snack bar, Lobby bar, Pool bar, Disco bar, Irish pub, Tent bar

Alkooli nuk sherbehet per ata nen 18 vjeç dhe gjate mengjesit.

Sport & Argëtim

Çdo dite programe te ndryshme animuese dhe argetuese. Mundesi te pafundme argetimi dhe clodhje te pershtatshme per te gjitha moshat.  

Pishine e brendeshme, e jashtme, Aqua park “Caretta” me 7 rreshqitese, qender fitnesi, gjimnastike, 4 fusha tenisi, pingpong, basketboll, volejboll plazhi, muzike, disko, Wi-Fi.

Mysafiret gjithashtu kane ne dispozicion nje qender SPA prej 3.500 m2, banje turke (hamami), sauna, xhakuzi.

Per femijet ka nje mini park ujor, pishine te jashtme dhe te brendshme per femije, mini klub (“Lockhum”), klub (“Duart e Aftesuara”), shesh lojerash, bufe per darke per femijet.

FACILITETET

 • Restorant A La Cart
 • Qender Aerobie
 • Kondicioner
 • Aqua Park
 • Bar
 • Volejboll
 • By the Beach
 • Shigjeta
 • Lojera
 • Futboll
 • Palester
 • Tharese Flokesh
 • Pishine e Brendshme
 • Internet
 • Klub Femijesh
 • Fushe Lojera Femijesh
 • Pishine Femijesh
 • Librari
 • Minibar
 • Pool Bar
 • Restorant
 • Kasaforte
 • Satellite TV
 • Sauna
 • Spa
 • Sunbathing Terrace
 • Sunbeds
 • Swimming Pool
 • Table Tennis
 • Telephone
 • Terrace
 • Turkish Bath
 • Water Sports

FOTO NGA KLIENTET TANE

CFARE THONE KLIENTET TANE

Milena Selimi@MilenaSelimi
Read More
Sherbim perfekt, te sjellshem,te shpejt dhe shum professional. U ndjeva shume mire nga ky sherbim⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Arjani Ani@ArjaniAni
Read More
E sugjeroj kete agjensi ka cmime fantastike dhe sherbimi eshte i mrekullueshem 🙂 vazhdo keshtu jeni me te miret!!! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bledar Kola@BledarKola
Read More
Agjensia me e lire dhe me e mire me staf sh te sjellshem dhe gati te ndihmojne per cdo problem. Jua sygjeroj te gjithve. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Gerald Lulja@GeraldLulja
Read More
The prices are quite cheap and the service is very fast and precise . yet the best agency in Albania ! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Lorens Hoxha@LorensHoxha
Read More
Best Agency with very good prices to travel all around the world. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
DonaldTafilaj@DonaldTafilaj
Read More
It is a serious agency, always in readiness for any kind of assistance and support. I have found some of the most economic flights within their office. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Durim Kingji @DurimKingji
Read More
Sherbim shum cilesor dhe cmime te arsyeshme ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Kledi Gjeci@KlediGjeci
Read More
Shum korrekt dhe serioz . Kenaqesi te udhetojme me ju. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Evi Gribizi@EviGribizi
Read More
Une personalisht nuk kam udhetuar por kam nje feedback super per kete kompani , komunikon dhe mer pergjigje ne kohe reale.jeni me te miret.udhetoni me Hima Travel.
Thabjan Xhota@ThabjanXhota
Read More
Agjenci Serioze me staf serioz dhe te pa pertueshem ne cdo pergjigje,sqarim dhe detaj. Personalisht mbeta shum i impresionuar nga Hima Travel. Ju pergezoj.
Previous
Next

INFORMACION SPECIAL

Kujdes ! Validiteti i pashportes tuaj duhet te jete 6 muaj i vlefshem nga data e nisjes , per hyrjen ne Turqi !

Kujdes ! Check in ne hotel behet ne oren 12 :00-14:00 , Ndersa Check Out -Ne oren 12:00

KONTAKTO TANI

Na kontaktoni tek Chati me poshte ne Whatsapp

Ose ne numrin tone te telefonit : +355-069-79-15-513

Nese ju pelqen cfare lexuat ju mund ta shperndani. Na Ndihmoni !

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Hima travel Logo

Hima Travel & Tours

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne per udhetimet e tyre cdo vit.

Pushime Verore ne Side

Destinacionet me te preferuara ne TURQI