Alva Donna Exclusive & SPA

Alva Donna Exclusive & Spa – 5 *****

Rreth Hotelit :

Alva Donna Exclusive ndodhet në Bogazkent dhe eshte rreth 7 km larg nga qendra e Belek dhe 50 km nga qendra e Antalias. Hoteli ka nje siperfaqe prej 64,000 m2.

Alva Donna Exclusive eshte hapur në vitin 2005 dhe eshte rinovua në vitin 2013.

Sa larg është plazhi më i afërt?

Hoteli ndodhet në plazhin e tij 300 metra të gjatë, i cili është me guralecë. Ekziston edhe një zonë +16 në plazh (vetëm për të rritur). Çadrat, karriget dhe peshqirët e plazhit janë pa pagesë.

Largësia nga Aeroporti

Ky hotel ndodhet 40 km nga Aeroporti i Antalias.

Dhoma

Hoteli ka gjithsej 724 dhoma dhe mund të strehojë gjithsej 1,907 mysafirë. Ai përbëhet nga një ndërtesë kryesore dhe një luksoze. Dhomat jane standarte, dhoma familjare dhe suita.

Të gjitha dhomat jane te dekoruara me shume stil dhe kanë ballkon, kondicioner, telefon, tharëse flokësh, TV plazma me muzikë dhe programe satelitore, pantofla, kasafortë, mini bar (plotësohet çdo ditë me ujë, birrë, lëngje), set për pije të nxehta (çajra, qumësht pluhur, sheqer), Wi-Fi është falas në të gjithë hotelin.

Ushqim dhe pije

Hoteli operon ne sherbimin Ultra All Inclusive, bufe e hapur për mëngjes, mëngjesi i vonshëm, dreka, pasdite ushqim i lehtë, darka dhe ushqim i lehtë në orët e vona. Pije dhe shportë me fruta per mirëseardhje. 

Të gjitha pijet alkoolike dhe jo-alkoolike vendore dhe standarde nga importi, çaj, kafe, lëngjet e freskëta frutash vetëm për mëngjes, akullore.

Të ftuarit kanë në dispozicion 9 bare: Cinna Bar, Deluxe Lobby Bar, Festival Bar, Bella Pool Bar, Arena Bar, Beach Bar, Pier Bar dhe Double Day disco Bar, i cili është gjithashtu një diskotekë dhe një pastiçeri.

Hoteli ka gjithashtu 6 restorante a la carte: restorant italian, restorant francez, restorant peshku, restorant Steak House, restorant aziatik dhe restoranti Teppanyaki. Restorantet a la carte duhet të rezervohen paraprakisht.

Sport & Argëtim

Çdo dite programe te ndryshme animuese dhe argetuese. Mundesi te pafundme argetimi dhe clodhje te pershtatshme per te gjitha moshat.  

Pishinë e hapur, pishinë me rrëshqitese për të rritur, pishinë luksoze e jashtme dhe e brendshme, pishinë me rrëshqitese për fëmijë, pishinë për fëmijë me ujë deti në plazh, shfaqje në mbrëmje, muzikë live, koncerte, gjimnastikë uji, fusha tenisi dhe pajisje tenisi, basketboll, volejboll, volejboll plazhi, pingpong, gjuajtje me hark, shigjeta, gjimnastikë, disko, qendër fitnesi, futboll, bowling, etj.

Mini klub për fëmijë ku ekipi profesional organizon programe speciale gjatë ditës dhe në mbrëmje.

FACILITETET

 • Restorant A La Cart
 • Qender Aerobie
 • Kondicioner
 • Aqua Park
 • Bar
 • Volejboll
 • By the Beach
 • Shigjeta
 • Lojera
 • Futboll
 • Palester
 • Tharese Flokesh
 • Pishine e Brendshme
 • Internet
 • Klub Femijesh
 • Fushe Lojera Femijesh
 • Pishine Femijesh
 • Librari
 • Minibar
 • Pool Bar
 • Restorant
 • Kasaforte
 • Satellite TV
 • Sauna
 • Spa
 • Sunbathing Terrace
 • Sunbeds
 • Swimming Pool
 • Table Tennis
 • Telephone
 • Terrace
 • Turkish Bath
 • Water Sports

FOTO NGA KLIENTET TANE

CFARE THONE KLIENTET TANE

Milena Selimi@MilenaSelimi
Read More
Sherbim perfekt, te sjellshem,te shpejt dhe shum professional. U ndjeva shume mire nga ky sherbim⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Arjani Ani@ArjaniAni
Read More
E sugjeroj kete agjensi ka cmime fantastike dhe sherbimi eshte i mrekullueshem 🙂 vazhdo keshtu jeni me te miret!!! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bledar Kola@BledarKola
Read More
Agjensia me e lire dhe me e mire me staf sh te sjellshem dhe gati te ndihmojne per cdo problem. Jua sygjeroj te gjithve. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Gerald Lulja@GeraldLulja
Read More
The prices are quite cheap and the service is very fast and precise . yet the best agency in Albania ! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Lorens Hoxha@LorensHoxha
Read More
Best Agency with very good prices to travel all around the world. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
DonaldTafilaj@DonaldTafilaj
Read More
It is a serious agency, always in readiness for any kind of assistance and support. I have found some of the most economic flights within their office. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Durim Kingji @DurimKingji
Read More
Sherbim shum cilesor dhe cmime te arsyeshme ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Kledi Gjeci@KlediGjeci
Read More
Shum korrekt dhe serioz . Kenaqesi te udhetojme me ju. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Evi Gribizi@EviGribizi
Read More
Une personalisht nuk kam udhetuar por kam nje feedback super per kete kompani , komunikon dhe mer pergjigje ne kohe reale.jeni me te miret.udhetoni me Hima Travel.
Thabjan Xhota@ThabjanXhota
Read More
Agjenci Serioze me staf serioz dhe te pa pertueshem ne cdo pergjigje,sqarim dhe detaj. Personalisht mbeta shum i impresionuar nga Hima Travel. Ju pergezoj.
Previous
Next

INFORMACION SPECIAL

Kujdes ! Validiteti i pashportes tuaj duhet te jete 6 muaj i vlefshem nga data e nisjes , per hyrjen ne Turqi !

Kujdes ! Check in ne hotel behet ne oren 12 :00-14:00 , Ndersa Check Out -Ne oren 12:00

KONTAKTO TANI

Na kontaktoni tek Chati me poshte ne Whatsapp

Ose ne numrin tone te telefonit : +355-069-79-15-513

Nese ju pelqen cfare lexuat ju mund ta shperndani. Na Ndihmoni !

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Hima travel Logo

Hima Travel & Tours

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne per udhetimet e tyre cdo vit.

Pushime Verore ne Side

Destinacionet me te preferuara ne TURQI