Cornelia De Luxe Resort

Cornelia De Luxe Resort – 5 *****

Rreth Hotelit :

Cornelia De Luxe Resort ndodhet 45 km nga qendra e qytetit te Antalias, 4 km nga vendpushimi bregdetar i Belek. Ky hotel luksoz eshte ndertuar ne vitin 2002, me nje siperfaqe prej 65000 m2 dhe eshte rinovuar ne vitin 2008.

Nje hotel elegant, ne stilin e teknologjise se larte, me sherbime me cilesi shume te mire per klientet.

Sa larg është plazhi më i afërt?

Hoteli posedon plazhin e tij privat me rere, peshqiret, shtreterit dhe cadrat jane pa pagese.

Largësia nga Aeroporti

Ky hotel ndodhet 35 km nga Aeroporti i Antalias.

Dhoma

Hoteli perbehet nga nje ndertese kryesore me 5 kate (80% e dhomave me pamje nga deti), nje ndertese 3-kateshe e vendosur ne kopsht ( Kopshti Cornelia) dhe 80 vila me qasje te drejtperdrejte ne pishine (Junior Suite). 

Ndertesa kryesore ka:

 • 205 dhoma standarde
 • 15 dhoma familjare
 • 8 suita luksoze me 2 dhoma 
 • 2 suita grand deluxe me 2 kate (pamje nga deti, sallon, dhome gjumi me dyer, xhakuzi, 2 TV, tarrace, fruta-ditore, shampanje dhe lule, mini-bar me pije alkoolike dhe te buta, sherbime lavanderie – falas, maks.  4 persona).

Kopshti Cornelia ka:

 • 48 dhoma standarde (te gjitha me pamje nga kopshti, maks. 3 persona)

Suita Villa Junior ka:

 • 80 suita vila junior me nje dhome 

Te gjitha dhomat standarte jane te paisura me ballkon, Tv me kanale satelitore, Tapet, Tharese flokesh, Mini bar, Telefon (ne dhome dhe ne tualet), Kanal informues mbi hotelin, Ajer te kondicionuar, Kasaforte, Wi-Fi, tualet me dush dhe te gjithe aksesoret e nevojshem

Ushqim dhe pije

Hoteli operon ne sherbimin De Luxe All Inclusive – 24 ore sherbim me pije dhe ushqim, mengjesi, mengjesi i vonshem, dreka, darka, gatime, akullore, ushqim i lehte, bufe femijesh, 24 ore sherbim ne dhome (ne baze te menyse), mini bar me pije jo-alkoolike dhe uje rimbushet çdo dite, te gjitha pijet alkoolike dhe jo-alkoolike vendore.

Te ftuarit kane ne dispozicion restorantin kryesor Cornelius, 6 restorante A’la Carte: Hedera (kuzhina mesdhetare), Florin (kuzhina italiane), Nazar (kuzhina turke), Tai Pen (kuzhina aziatike), Divan (kuzhine Franceze), Barbecue dy here ne jave ne kopsht. 

A`La Carte restorantet jane me rezervim paraprak dhe me pagese (femijet nen 7 vjet nuk jane te lejuar).

Bare ne pjese te ndryshme te kompleksit hotelier sherbejne pije alkoolike dhe jo-alkoolike.

Sport & Argëtim

Mundesi te pafundme argetimi dhe clodhje te pershtatshme per te gjitha moshat.  Programe argetuese gjate dites dhe show program ne mbremje, çdo nate Gala mbremje, garden party. Mini klub per femije te moshes 04 – 12 vjeç.

Pishina te jashtme dhe te mbyllura, pishina per femije dhe shesh lojerash per femije brenda Mini Club, rreshqitese uji, qender fitnesi, sauna, banje Turke, Jacuzzi, fushe tenisi, ping-pong, volejboll, basketboll, volejboll plazhi, mure ngjites, sportet ujore pa motor. 

Me pagese: ndriçimi per fushat e tenisit dhe pajisjet, mesimet per tenis, masazhi, Qendra e bukurise dhe shendetit, birilat, fushat e golfit, sportet ujore te motorizuara.

FACILITETET

 • Restorant A La Cart
 • Qender Aerobie
 • Kondicioner
 • Aqua Park
 • Bar
 • Volejboll
 • By the Beach
 • Shigjeta
 • Lojera
 • Futboll
 • Palester
 • Tharese Flokesh
 • Pishine e Brendshme
 • Internet
 • Klub Femijesh
 • Fushe Lojera Femijesh
 • Pishine Femijesh
 • Librari
 • Minibar
 • Pool Bar
 • Restorant
 • Kasaforte
 • Satellite TV
 • Sauna
 • Spa
 • Sunbathing Terrace
 • Sunbeds
 • Swimming Pool
 • Table Tennis
 • Telephone
 • Terrace
 • Turkish Bath
 • Water Sports

FOTO NGA KLIENTET TANE

CFARE THONE KLIENTET TANE

Milena Selimi@MilenaSelimi
Read More
Sherbim perfekt, te sjellshem,te shpejt dhe shum professional. U ndjeva shume mire nga ky sherbim⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Arjani Ani@ArjaniAni
Read More
E sugjeroj kete agjensi ka cmime fantastike dhe sherbimi eshte i mrekullueshem 🙂 vazhdo keshtu jeni me te miret!!! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bledar Kola@BledarKola
Read More
Agjensia me e lire dhe me e mire me staf sh te sjellshem dhe gati te ndihmojne per cdo problem. Jua sygjeroj te gjithve. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Gerald Lulja@GeraldLulja
Read More
The prices are quite cheap and the service is very fast and precise . yet the best agency in Albania ! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Lorens Hoxha@LorensHoxha
Read More
Best Agency with very good prices to travel all around the world. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
DonaldTafilaj@DonaldTafilaj
Read More
It is a serious agency, always in readiness for any kind of assistance and support. I have found some of the most economic flights within their office. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Durim Kingji @DurimKingji
Read More
Sherbim shum cilesor dhe cmime te arsyeshme ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Kledi Gjeci@KlediGjeci
Read More
Shum korrekt dhe serioz . Kenaqesi te udhetojme me ju. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Evi Gribizi@EviGribizi
Read More
Une personalisht nuk kam udhetuar por kam nje feedback super per kete kompani , komunikon dhe mer pergjigje ne kohe reale.jeni me te miret.udhetoni me Hima Travel.
Thabjan Xhota@ThabjanXhota
Read More
Agjenci Serioze me staf serioz dhe te pa pertueshem ne cdo pergjigje,sqarim dhe detaj. Personalisht mbeta shum i impresionuar nga Hima Travel. Ju pergezoj.
Previous
Next

INFORMACION SPECIAL

Kujdes ! Validiteti i pashportes tuaj duhet te jete 6 muaj i vlefshem nga data e nisjes , per hyrjen ne Turqi !

Kujdes ! Check in ne hotel behet ne oren 12 :00-14:00 , Ndersa Check Out -Ne oren 12:00

KONTAKTO TANI

Na kontaktoni tek Chati me poshte ne Whatsapp

Ose ne numrin tone te telefonit : +355-069-79-15-513

Nese ju pelqen cfare lexuat ju mund ta shperndani. Na Ndihmoni !

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Hima travel Logo

Hima Travel & Tours

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne per udhetimet e tyre cdo vit.

Pushime Verore ne Side

Destinacionet me te preferuara ne TURQI