Calista Luxury Resort

Calista Luxury Resort – 5 *****

Rreth Hotelit :

Hoteli luksoz Calista Luxury Resort 5* me nje siperfaqe prej 120,000 m2 shtrihet direkt ne plazh, 4 km nga Beleku dhe rreth 24 km nga qendra e Antalias.

Sa larg është plazhi më i afërt?

Resorti ka plazhin e tij me rere 250m te gjate, me dy porte. Çadrat, karriget, dysheket dhe peshqiret jane falas.

Largësia nga Aeroporti

Ky hotel ndodhet 27 km nga Aeroporti i Antalias.

Dhoma

Calista Luxury Resort ka 502 dhoma standarde, 63 dhoma familje dhe 18 suita Corner. Dhomat VIP jane: 1 suite mbreterore dhe 2 suita presidenciale. Ka edhe vila: 1 vile VIP Leo, 3 vila superiore dhe 10 vila Twin.

Dhoma standarde: kondicioner qendror, mini bar (rimbushet çdo dite), kasaforte, TV LCD 32, internet kabllor ne dhome dhe pa tel ne tarrace, tharese flokesh, pantofla, dush dhe vaske, pasqyre.

Dhomat familjare jane me dy kate, ne katin e poshtem eshte dhoma e ndenjes dhe dhoma e siperme qe eshte dhoma e gjumit.

Ushqim dhe pije

Hoteli operon ne sherbimin A’la Carte All Inclusive – zgjedhja e disa pjatave ne restorantin kryesor (mengjes, dreke dhe darke), meze dhe embelsira gjate dites, meze te mesnates, shporte me fruta dhe shishe vere ne dhome ne mberritje, shishe vere ne restorante, akullore ne kohe te caktuara te dites, çaj, kafe dhe embelsira.

Hoteli ka 6 restorante A’la carte (Sakura, Timo, Turca, More, La Carne, Elegance), 3 restorante me snack (The Garden, Turca Pool, Gozleme), disa bare, Café Wien.

Gjithashtu resorti ka laboratorin e tij te analizes se ushqimit dhe vlersuar me nje çmim Green Star.

Sport & Argëtim

Programe argetuese gjate dites dhe show program ne mbremje. Ne oborr pishina e madhe (3.500 m²), pishina gjysme olimpike, Jacuzzi, nje pishine tjeter me rreshqitese uji, tarraca dhe nje ishull i vogel me nje pool-snackbar.  7 fusha tenisi, rekete dhe topa tenisi, futboll, basketboll, volejboll plazhi, pingpong, surfim, katamaran (te dyja me licence), kanu, anije me pedale, qender fitnesi, aerobik, saune, banje turke, banje avulli dhe xhakuzi.

Wellness & Beauty Center me nje hapesire prej 3.500 m² ofron sherbime te shumta si banje me uje shkumezues, terapi aromatike, terapi uji, kthina e bores, shiatsu dhe masazhe te ndryshme.

Pishine e vogel femijesh me nje rreshqitese uji.Miniklub (per femijet 4 -14 vjeç), bufeja e femijeve, animacion per femije, dhome lojerash, sheshi i lojes, mini-disko. Kendi per foshnje, babyphon (pa pa-gese). Dado (sipas kerkeses dhe me pagese).

FACILITETET

 • Restorant A La Cart
 • Qender Aerobie
 • Kondicioner
 • Aqua Park
 • Bar
 • Volejboll
 • By the Beach
 • Shigjeta
 • Lojera
 • Futboll
 • Palester
 • Tharese Flokesh
 • Pishine e Brendshme
 • Internet
 • Klub Femijesh
 • Fushe Lojera Femijesh
 • Pishine Femijesh
 • Librari
 • Minibar
 • Pool Bar
 • Restorant
 • Kasaforte
 • Satellite TV
 • Sauna
 • Spa
 • Sunbathing Terrace
 • Sunbeds
 • Swimming Pool
 • Table Tennis
 • Telephone
 • Terrace
 • Turkish Bath
 • Water Sports

FOTO NGA KLIENTET TANE

CFARE THONE KLIENTET TANE

Milena Selimi@MilenaSelimi
Read More
Sherbim perfekt, te sjellshem,te shpejt dhe shum professional. U ndjeva shume mire nga ky sherbim⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Arjani Ani@ArjaniAni
Read More
E sugjeroj kete agjensi ka cmime fantastike dhe sherbimi eshte i mrekullueshem 🙂 vazhdo keshtu jeni me te miret!!! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bledar Kola@BledarKola
Read More
Agjensia me e lire dhe me e mire me staf sh te sjellshem dhe gati te ndihmojne per cdo problem. Jua sygjeroj te gjithve. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Gerald Lulja@GeraldLulja
Read More
The prices are quite cheap and the service is very fast and precise . yet the best agency in Albania ! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Lorens Hoxha@LorensHoxha
Read More
Best Agency with very good prices to travel all around the world. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
DonaldTafilaj@DonaldTafilaj
Read More
It is a serious agency, always in readiness for any kind of assistance and support. I have found some of the most economic flights within their office. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Durim Kingji @DurimKingji
Read More
Sherbim shum cilesor dhe cmime te arsyeshme ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Kledi Gjeci@KlediGjeci
Read More
Shum korrekt dhe serioz . Kenaqesi te udhetojme me ju. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Evi Gribizi@EviGribizi
Read More
Une personalisht nuk kam udhetuar por kam nje feedback super per kete kompani , komunikon dhe mer pergjigje ne kohe reale.jeni me te miret.udhetoni me Hima Travel.
Thabjan Xhota@ThabjanXhota
Read More
Agjenci Serioze me staf serioz dhe te pa pertueshem ne cdo pergjigje,sqarim dhe detaj. Personalisht mbeta shum i impresionuar nga Hima Travel. Ju pergezoj.
Previous
Next

INFORMACION SPECIAL

Kujdes ! Validiteti i pashportes tuaj duhet te jete 6 muaj i vlefshem nga data e nisjes , per hyrjen ne Turqi !

Kujdes ! Check in ne hotel behet ne oren 12 :00-14:00 , Ndersa Check Out -Ne oren 12:00

KONTAKTO TANI

Na kontaktoni tek Chati me poshte ne Whatsapp

Ose ne numrin tone te telefonit : +355-069-79-15-513

Nese ju pelqen cfare lexuat ju mund ta shperndani. Na Ndihmoni !

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Hima travel Logo

Hima Travel & Tours

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne per udhetimet e tyre cdo vit.

Pushime Verore ne Side

Destinacionet me te preferuara ne TURQI