The Land Of Legends Kingdom Hotel

The Land Of Legends Kingdom Hotel – 5 *****

Rreth Hotelit :

The Land Of Legends Kingdom Hotel ndodhet ne Kadriye, rreth 6 km nga qendra e Belek dhe rreth 30 km nga qendra e Antalias.

Hoteli eshte pjese e nje parku te madh, i cili eshte hapur ne vitin 2016. Parku perfshin pishina me rreshqitese dhe aktivitete te shumta.

I gjithe hoteli eshte shume i pershtatshem per femije, me dhomat e pajisura me mobilje dhe ambiente interesante per me te rinjte.

Sa larg është plazhi më i afërt?

Rixos World Land of Legends nuk ka plazhin e tij klasik, por brenda kompleksit ka plazhe te shumta me te vogla, prane pishines me forma te ndryshme, te mbushura me rere te bardhe te imet. Shezllonet, çadrat dhe peshqiret jane falas.

Largësia nga Aeroporti

Ky hotel ndodhet 27 km nga Aeroporti i Antalias.

Dhoma

Hoteli ka 401 dhoma, nga te cilat 380 dhoma luksoze, 20 suita dhe 1 suite presidenciale.

Dhoma Deluxe: jane rreth 38m2 dhe kane  ballkon, kondicioner te ndare, TV satelitor, tavoline, set per kafe dhe çaj, kasaforte, banjo me dush, tharese flokesh, syze 3D, PlayStation 4 dhe internet me shpejtesi te larte Wi-Fi.

Junior Suite:  jane 79m2 dhe kane dy dhoma gjumi, nje banjo me dush, kondicioner te ndare, TV satelitor, tavoline, set per kafe dhe çaj, kasaforte, tharese flokesh, syze 3D, PlayStation 4 dhe internet me shpejtesi te larte Wi-Fi.

Suite familjare: jane rreth 83m2 dhe kane dy dhoma gjumi, nje banjo me dush, kondicioner te ndare, TV satelitor, tavoline, set per kafe dhe çaj, kasaforte, tharese flokesh, syze 3D, PlayStation 4 dhe Wi-internet me shpejtesi te larte.

Ushqim dhe pije

Sherbimi i hotelit eshte All Inclusive, vete-sherbim, zgjedhja e disa pjatave sipas rregullave te hotelit: mengjes, dreke, darke, embelsira.

Hoteli ka nje restorant kryesor – Eternia, 2 restorante A’la carte (braziliane dhe italiane), kafene dhe bare (Smoothies dhe Vitamin).

Sport & Argëtim

Hoteli ofron mundesi te pafundme argetimi dhe clodhje dhe eshte i pershtatshem per te gjitha moshat.

Pishina te shumta – me vale, pishine surf, pishina me rreshqitese (mbi 70 rreshqitese gjithsej), pishina per femije, kinema 5D, shfaqje delfinesh, mini kopsht zoologjik, safari nen uje, pingpong, pinball, koncerte, programe muzikore, animacione.

Qendra Spa Anjana: Banje turke (hamami), pishine shtepie gjysme olimpike, pishine per femije, qender fitnesi.

FACILITETET

 • Restorant A La Cart
 • Qender Aerobie
 • Kondicioner
 • Aqua Park
 • Bar
 • Volejboll
 • By the Beach
 • Shigjeta
 • Lojera
 • Futboll
 • Palester
 • Tharese Flokesh
 • Pishine e Brendshme
 • Internet
 • Klub Femijesh
 • Fushe Lojera Femijesh
 • Pishine Femijesh
 • Librari
 • Minibar
 • Pool Bar
 • Restorant
 • Kasaforte
 • Satellite TV
 • Sauna
 • Spa
 • Sunbathing Terrace
 • Sunbeds
 • Swimming Pool
 • Table Tennis
 • Telephone
 • Terrace
 • Turkish Bath
 • Water Sports

FOTO NGA KLIENTET TANE

CFARE THONE KLIENTET TANE

Milena Selimi@MilenaSelimi
Read More
Sherbim perfekt, te sjellshem,te shpejt dhe shum professional. U ndjeva shume mire nga ky sherbim⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Arjani Ani@ArjaniAni
Read More
E sugjeroj kete agjensi ka cmime fantastike dhe sherbimi eshte i mrekullueshem 🙂 vazhdo keshtu jeni me te miret!!! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bledar Kola@BledarKola
Read More
Agjensia me e lire dhe me e mire me staf sh te sjellshem dhe gati te ndihmojne per cdo problem. Jua sygjeroj te gjithve. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Gerald Lulja@GeraldLulja
Read More
The prices are quite cheap and the service is very fast and precise . yet the best agency in Albania ! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Lorens Hoxha@LorensHoxha
Read More
Best Agency with very good prices to travel all around the world. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
DonaldTafilaj@DonaldTafilaj
Read More
It is a serious agency, always in readiness for any kind of assistance and support. I have found some of the most economic flights within their office. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Durim Kingji @DurimKingji
Read More
Sherbim shum cilesor dhe cmime te arsyeshme ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Kledi Gjeci@KlediGjeci
Read More
Shum korrekt dhe serioz . Kenaqesi te udhetojme me ju. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Evi Gribizi@EviGribizi
Read More
Une personalisht nuk kam udhetuar por kam nje feedback super per kete kompani , komunikon dhe mer pergjigje ne kohe reale.jeni me te miret.udhetoni me Hima Travel.
Thabjan Xhota@ThabjanXhota
Read More
Agjenci Serioze me staf serioz dhe te pa pertueshem ne cdo pergjigje,sqarim dhe detaj. Personalisht mbeta shum i impresionuar nga Hima Travel. Ju pergezoj.
Previous
Next

INFORMACION SPECIAL

Kujdes ! Validiteti i pashportes tuaj duhet te jete 6 muaj i vlefshem nga data e nisjes , per hyrjen ne Turqi !

Kujdes ! Check in ne hotel behet ne oren 12 :00-14:00 , Ndersa Check Out -Ne oren 12:00

KONTAKTO TANI

Na kontaktoni tek Chati me poshte ne Whatsapp

Ose ne numrin tone te telefonit : +355-069-79-15-513

Nese ju pelqen cfare lexuat ju mund ta shperndani. Na Ndihmoni !

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Hima travel Logo

Hima Travel & Tours

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne per udhetimet e tyre cdo vit.

Pushime Verore ne Side

Destinacionet me te preferuara ne TURQI