Amara Premier Palace Hotel

Amara Premier Palace Hotel – 5 *****

Rreth Hotelit :

Amara Premier Palace eshte nje hotel me 5 yje, i ri, i vendosur ne Antalia. 

Hoteli ka nje vendndodhje unike i rrethuar nga natyra dhe deti Mesdhe. Ndodhet ne zonen e Beldibi, rreth 18 km nga Kemer.

Sa larg është plazhi më i afërt?

Plazhi i hotelit eshte me guralece me rere, shezllonet, çadrat dhe peshqiret e plazhit perdoren falas. Pavionet private jane me rezervim paraprak dhe me pagese shtese.

Largësia nga Aeroporti

Ky hotel ndodhet 40 km nga Aeroporti i Antalias.

Dhoma

Hotel Premier Palace Hotel 5 * ka 412 njesi akomodimi te vendosura ne ndertesen kryesore dhe gjashte vila:

 • Deluxe rooms – 36m2, nje dhome gjumi e madhe me krevat dopio + krevat teke + divan, nje banje, maksimumi 2 + 2 persona.
 • Superior rooms- 42-46m2, nje dhome gjumi e madhe me krevat dopio + krevat teke + divan, nje banje, maksimumi 2 + 2 persona.
 • Duplex suit- 65m2, ne dy nivele pa dyer ne mes, divani ne nivelin e poshtem perdoret si nje krevat shtese, krevat dopio ne nivelin e siperm, dy banjo, maksimumi 4 persona.
 • Duplex family room-65m2, ne dy nivele pa dyer ne mes, ne nivelin e poshtem dy shtreter teke, krevat dopio ne nivelin e siperm, dy banjo, maksimum 4 + 1 persona.
 • Duplex family room executive – 79m 2, ne dy nivele pa dyer ne mes, ne nivelin e poshtem dy shtreter per nje person dhe nje banje, ne nivelin e siperm nje krevat dopio dhe nje banje, maksimum 4 + 1 persona.
 • Honeymoon Suit- 52-67m2, nje dhome e madhe me xhakuzi ne te, nje banje, maksimumi 2 persona.
 • Honeymoon Suit executive- 78m2, nje dhome e madhe me xhakuzi ne te, banjo prej 32m2, maksimum 2 + 1 persona.
 • Prestige suit- 149m2, maksimum 4 + 1 persona.
 • Platinum Duplex Suit – 79m2 + 42m2 tarrace me pishine, maksimum 4 + 1 persona.
 • Platinum Duplex Suit executive- 165m2, maksimum 6 + 1 persona.
 • Platinum Duplex Suit executive me pishine- 165m2 + 102m2 tarrace me pishine, maksimum 6 + 1 persona.
 • Premier Villas – 220m2 – 440m2, ne kopsht, me pishine private.

Ushqim dhe pije

Hoteli operon me sherbimin Ultra All Inclusive duke sherbyer pije dhe gatime te ndryshme per gjate gjithe dites.

Restoranti kryesor, shtate restorante A’la Carte: Tulip – kuzhine turke, Tartufo – kuzhine italiane, Barracuda – ushqim deti, restorant japonez dhe kinez A’la Carte, bar-snack ne plazh, bare ne te gjithe kompleksin e hotelit, pastiçeri , Bar Kalyan, bar vitamin, bar Disco.

Sport & Argëtim

Hoteli ofron opsione te shumta argetimi. Pishina te jashtme dhe te brndshme per te rritur dhe femije, park ujor, palester, perdorimi i banjes dhe saunes turke, fusha tenisi, volejboll plazhi, pingpong. 

Programet argetuese me nje ekip te animatoreve profesioniste, gjate dites konkurse dhe lojera te shumta prane pishines dhe ne plazh, ne mbremje shfaqje te ndryshme, muzike live, kinema. 

Mini klub per femije te ndare ne grupe sipas moshes nga 1 deri ne 17 vjeç. Nje restorant i veçante Happy Kids eshte i hapur per vaktet kryesore.

Paguhet ekstra sipas rregullave te Premier Palace Hotel 5 *: Premier Palace SPA & Wellness center, ndriçimi i fushave te tenisit dhe pajisjeve te tenisit, mesime tenisi, sporte ujore, shkolle zhytjeje, bowling, bilardo, lojera kompjuterike.

FACILITETET

 • Restorant A La Cart
 • Qender Aerobie
 • Kondicioner
 • Aqua Park
 • Bar
 • Volejboll
 • By the Beach
 • Shigjeta
 • Lojera
 • Futboll
 • Palester
 • Tharese Flokesh
 • Pishine e Brendshme
 • Internet
 • Klub Femijesh
 • Fushe Lojera Femijesh
 • Pishine Femijesh
 • Librari
 • Minibar
 • Pool Bar
 • Restorant
 • Kasaforte
 • Satellite TV
 • Sauna
 • Spa
 • Sunbathing Terrace
 • Sunbeds
 • Swimming Pool
 • Table Tennis
 • Telephone
 • Terrace
 • Turkish Bath
 • Water Sports

FOTO NGA KLIENTET TANE

CFARE THONE KLIENTET TANE

Milena Selimi@MilenaSelimi
Read More
Sherbim perfekt, te sjellshem,te shpejt dhe shum professional. U ndjeva shume mire nga ky sherbim⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Arjani Ani@ArjaniAni
Read More
E sugjeroj kete agjensi ka cmime fantastike dhe sherbimi eshte i mrekullueshem 🙂 vazhdo keshtu jeni me te miret!!! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bledar Kola@BledarKola
Read More
Agjensia me e lire dhe me e mire me staf sh te sjellshem dhe gati te ndihmojne per cdo problem. Jua sygjeroj te gjithve. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Gerald Lulja@GeraldLulja
Read More
The prices are quite cheap and the service is very fast and precise . yet the best agency in Albania ! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Lorens Hoxha@LorensHoxha
Read More
Best Agency with very good prices to travel all around the world. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
DonaldTafilaj@DonaldTafilaj
Read More
It is a serious agency, always in readiness for any kind of assistance and support. I have found some of the most economic flights within their office. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Durim Kingji @DurimKingji
Read More
Sherbim shum cilesor dhe cmime te arsyeshme ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Kledi Gjeci@KlediGjeci
Read More
Shum korrekt dhe serioz . Kenaqesi te udhetojme me ju. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Evi Gribizi@EviGribizi
Read More
Une personalisht nuk kam udhetuar por kam nje feedback super per kete kompani , komunikon dhe mer pergjigje ne kohe reale.jeni me te miret.udhetoni me Hima Travel.
Thabjan Xhota@ThabjanXhota
Read More
Agjenci Serioze me staf serioz dhe te pa pertueshem ne cdo pergjigje,sqarim dhe detaj. Personalisht mbeta shum i impresionuar nga Hima Travel. Ju pergezoj.
Previous
Next

INFORMACION SPECIAL

Kujdes ! Validiteti i pashportes tuaj duhet te jete 6 muaj i vlefshem nga data e nisjes , per hyrjen ne Turqi !

Kujdes ! Check in ne hotel behet ne oren 12 :00-14:00 , Ndersa Check Out -Ne oren 12:00

KONTAKTO TANI

Na kontaktoni tek Chati me poshte ne Whatsapp

Ose ne numrin tone te telefonit : +355-069-79-15-513

Nese ju pelqen cfare lexuat ju mund ta shperndani. Na Ndihmoni !

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Hima travel Logo

Hima Travel & Tours

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne per udhetimet e tyre cdo vit.

Pushime Verore ne Side

Destinacionet me te preferuara ne TURQI