Rixos Premium Tekirova

Rixos Premium Tekirova – 5 *****

Rreth Hotelit :

Rixos Premium Tekirova 5* ndodhet ne Tekirova ne plazhin e saj, rreth 2 km nga qendra e Tekirova, 17 km nga qendra e Kemer dhe rreth 60 km nga qendra e Antalias. 

Hoteli eshte hapur ne 2002 dhe eshte rinovuar plotesisht ne 2014 dhe ka nje siperfaqe prej 186,000 m2.

Sa larg është plazhi më i afërt?

Hoteli ka plazhin e tij me rere 550m me nje flamur blu. Çadrat, karriget ne dysheme, dysheket dhe peshqiret jane falas.

Baby Beach – nje plazh i krijuar posaçerisht per femije ne menyre qe ata te mund te luajne dhe te notojne ne det.

Largësia nga Aeroporti

Ky hotel ndodhet 75 km nga Aeroporti i Antalias.

Dhoma

Hoteli ka 770 dhoma te vendosura ne dy ndertesa (Blloku A dhe Blloku B) dhe bungalot. Dhomat standarde dhe suitat familjare (Blloku B) u rinovuan ne 2017. Ai ka 330 dhoma standarde, 144 dhoma luksoze, 16 suita familjare, 6 suita luksoze, 94 suita kopshtesh familjare, 40 suita pishine dhe 100 vila pishine.

Dhomat standarde 26m2, mund te kene pamje nga kopshti ose deti. Çdo dhome standarde ka nje ballkon, ajer te kondicionuar qendror, kasaforte, mini bar (rimbushet çdo dite), set per çaj dhe kafe, TV satelitor, banjo me dush, tharese flokesh, pasqyre kozmetike.

Dhoma luksoze 32m2, mund te kene pamje nga kopshtit ose detit. Çdo dhome luksoze ka nje ballkon, kondicioner ajror qendror, kasaforte, mini bar (rimbushet çdo dite), set per çaj dhe kafe, TV satelitor, banjo me dush, tharese flokesh, pasqyre kozmetike.

Family Garden Suite 46m2 dhe mund te kene nje pamje nga liqeni ose kopshti. Ata kane dy dhoma gjumi, dy banjo me dushe, ballkon, kondicioner qendror, kasaforte, mini bar (rimbushet çdo dite), set per çaj dhe kafe, TV satelitor, tharese flokesh, pasqyre kozmetike.

Pool Suite Ground Floor  45m2, kane nje pamje nga kopshti. Çdo dhome ka nje tarrace dhe pishine, dhome gjumi, dhoma e ndenjes, banjo me dush, kondicioner ajror qendror, kasaforte, mini bar (rimbushet çdo dite), set per çaj dhe kafe, TV satelitor, tharese flokesh, pasqyre kozmetike.

Suite familjare: zona eshte 52m2 dhe perbehet nga dy dhoma gjumi, banjo me dush, ballkon, ajer te kondicionuar qendror, kasaforte, mini bar (rimbushet çdo dite), set per çaj dhe kafe, TV satelitor, tharese flokesh, pasqyre kozmetike.

Ushqim dhe pije

Hoteli operon ne sherbimin All exclusive – mengjes, dreke dhe darke (vete-sherbim – zgjedhja e disa pjatave sipas rregullave te hotelit). Hoteli ka dy restorante kryesore, Bruz dhe Veranda.

Koncepti perfshin pije alkoolike dhe joalkoolike lokale, disa pije te importuara, birra lokale, limonada dhe ushqime te ndryshme, sanduiçe dhe akullore ne vende te caktuara ne kohe te caktuara.

Ka disa restorante à la carte: La Roseta (Italian), Cactus (Amerikan), exlusive Club (kuzhine nderkombetare), Alaturca (Turke), Sirene (peshk) dhe Mandarin (Kinez). ekziston edhe nje restorant shijshem per femije.

Hoteli ka nje ppasticeri dhe nje numer te madh baresh (Rixos lounge, Private lounge, Lobby bar, Lotus bar, Beach bar, Chaos disco, Highlights bar, Yummy bar, Xpress bar).

Sport & Argëtim

Kompleks pishinash ne natyre, kompleks pishinash per femije, pishine e brendshme, aqua park, mini park ujor, palester, pilates, yoga, meditim, 3 fusha tenisi, pingpong, volejboll plazhi, futboll, basketboll, surf, sporte uji, bowling, gjuajtje me hark, shigjeta, bilardo, shah, festa plazhi, disko, klasa vallezimi, klasa gatimi, kinema, Wi-Fi internet ne pjesen me te madhe te hotelit. 

Hoteli dallohet per Aquaparkun me te madh dhe me modern ne zonen e Kemerit.

Banje turke (hamami), banje me avull, zone pushimi.

FACILITETET

 • Restorant A La Cart
 • Qender Aerobie
 • Kondicioner
 • Aqua Park
 • Bar
 • Volejboll
 • By the Beach
 • Shigjeta
 • Lojera
 • Futboll
 • Palester
 • Tharese Flokesh
 • Pishine e Brendshme
 • Internet
 • Klub Femijesh
 • Fushe Lojera Femijesh
 • Pishine Femijesh
 • Librari
 • Minibar
 • Pool Bar
 • Restorant
 • Kasaforte
 • Satellite TV
 • Sauna
 • Spa
 • Sunbathing Terrace
 • Sunbeds
 • Swimming Pool
 • Table Tennis
 • Telephone
 • Terrace
 • Turkish Bath
 • Water Sports

FOTO NGA KLIENTET TANE

CFARE THONE KLIENTET TANE

Milena Selimi@MilenaSelimi
Read More
Sherbim perfekt, te sjellshem,te shpejt dhe shum professional. U ndjeva shume mire nga ky sherbim⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Arjani Ani@ArjaniAni
Read More
E sugjeroj kete agjensi ka cmime fantastike dhe sherbimi eshte i mrekullueshem 🙂 vazhdo keshtu jeni me te miret!!! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bledar Kola@BledarKola
Read More
Agjensia me e lire dhe me e mire me staf sh te sjellshem dhe gati te ndihmojne per cdo problem. Jua sygjeroj te gjithve. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Gerald Lulja@GeraldLulja
Read More
The prices are quite cheap and the service is very fast and precise . yet the best agency in Albania ! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Lorens Hoxha@LorensHoxha
Read More
Best Agency with very good prices to travel all around the world. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
DonaldTafilaj@DonaldTafilaj
Read More
It is a serious agency, always in readiness for any kind of assistance and support. I have found some of the most economic flights within their office. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Durim Kingji @DurimKingji
Read More
Sherbim shum cilesor dhe cmime te arsyeshme ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Kledi Gjeci@KlediGjeci
Read More
Shum korrekt dhe serioz . Kenaqesi te udhetojme me ju. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Evi Gribizi@EviGribizi
Read More
Une personalisht nuk kam udhetuar por kam nje feedback super per kete kompani , komunikon dhe mer pergjigje ne kohe reale.jeni me te miret.udhetoni me Hima Travel.
Thabjan Xhota@ThabjanXhota
Read More
Agjenci Serioze me staf serioz dhe te pa pertueshem ne cdo pergjigje,sqarim dhe detaj. Personalisht mbeta shum i impresionuar nga Hima Travel. Ju pergezoj.
Previous
Next

INFORMACION SPECIAL

Kujdes ! Validiteti i pashportes tuaj duhet te jete 6 muaj i vlefshem nga data e nisjes , per hyrjen ne Turqi !

Kujdes ! Check in ne hotel behet ne oren 12 :00-14:00 , Ndersa Check Out -Ne oren 12:00

KONTAKTO TANI

Na kontaktoni tek Chati me poshte ne Whatsapp

Ose ne numrin tone te telefonit : +355-069-79-15-513

Nese ju pelqen cfare lexuat ju mund ta shperndani. Na Ndihmoni !

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Hima travel Logo

Hima Travel & Tours

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne per udhetimet e tyre cdo vit.

Pushime Verore ne Side

Destinacionet me te preferuara ne TURQI