Alva Donna World Palace

Alva Donna World Palace – 5 *****

Rreth Hotelit :

Alva Donna World Palace me 5 yje eshte hapur në vitin 1994 dhe eshte rinovuar për herë të fundit në vitin 2015. Hoteli zë një sipërfaqe prej 107,000 m2.

Ndodhet në Kiriş, rreth 6 km nga qendra e Kemer dhe 60 km nga Antalia.

Sa larg është plazhi më i afërt?

Hoteli ndodhet në një plazh me guralecë me rërë, i cili është i gjatë rreth 400 metra. Shezllonët, çadrat dhe peshqirët në plazh janë falas. Plazhi gjithashtu ka dhe zonë 16+ (vetëm për të rritur).

Në plazh ka një bar dhe një zonë për fëmijë me një pishinë me ujë deti.

Largësia nga Aeroporti

Ky hotel ndodhet 65 km nga Aeroporti i Antalias.

Dhoma

Alva Donna World Palace ka 816 dhoma (666 dhoma standarde, nga të cilat 8 dhoma janë përshtatur për njerëzit me nevoja të veçanta, 132 dhoma familjare dhe 18 suita).

Hoteli ka 3 lloje dhomash, dhoma standarde, familjare dhe suita. Dhomat standarde janë 35m2, dhomat familjare 56m2 dhe apartamentet 57m2.

Të gjitha dhomat standarde kanë një ballkon, qilim, tharëse flokësh, telefon, TV satelitor me programe muzikore, pantofla, wi-fi, mini bar (i rimbushur çdo ditë me ujë, lëngje dhe birrë), set për pije të nxehta, kondicioner dhe kasafortë.

Dhoma duplex familjare 56m2 është e organizuar në mënyrë që në nivelin e parë të ketë një dhomë me një krevat dopio, dhe në katin e parë ka dy krevate teke.

Apartamenti me një tarracë ka një sipërfaqe prej 57m2 dhe përbëhet nga një dhoma e ndenjes dhe një dhomë gjumi me një krevat dopio.

Ushqim dhe pije

Shërbimi në hotel është Ultra All Inclusive – vetë-shërbim, zgjedhja e disa pjatave (kuzhina ndërkombëtare): mëngjes, drekë, darkë, mëngjes i vonë dhe vakte të mesnatës. Koncepti përfshin pije alkoolike dhe joalkoolike lokale dhe të importuara.

Mysafiret kanë në dispozicion 3 restorante (Meander Restaurant, Tigris Restaurant dhe Outdoor Restorant). Për më tepër, ka 4 restorante a ‘la carte (Vivaldi, Dragon East East, The Mariner, Sofra Turkish) dhe të gjithë janë të hapur nga ora 19:00 deri në 22:00.

Sport & Argëtim

Hoteli ka 8 pishina, 5 prej të cilave janë për të rritur dhe 3 për fëmijë, një pishinë për fëmijë me rrëshqitese (6 për fëmijë dhe 3 për foshnje). Përveç pishinës, ka 9 fusha tenisi, fusha basketbolli dhe volejbolli, fusha futbolli, volejboll plazhi, pingpong, shigjeta, gjimnastikë, palestër, animacione të ndryshme ditore dhe në mbrëmje, koncerte dhe muzikë live.

Hoteli ka një sallë konferencash, sauna, banjë turke, bibliotekë, parkim, mjek, lavanderi, dyqane, makina me qira, zyrë këmbimi, dyqan fotografish.

FACILITETET

 • Restorant A La Cart
 • Qender Aerobie
 • Kondicioner
 • Aqua Park
 • Bar
 • Volejboll
 • By the Beach
 • Shigjeta
 • Lojera
 • Futboll
 • Palester
 • Tharese Flokesh
 • Pishine e Brendshme
 • Internet
 • Klub Femijesh
 • Fushe Lojera Femijesh
 • Pishine Femijesh
 • Librari
 • Minibar
 • Pool Bar
 • Restorant
 • Kasaforte
 • Satellite TV
 • Sauna
 • Sunbathing Terrace
 • Sunbeds
 • Swimming Pool
 • Table Tennis
 • Telephone
 • Terrace
 • Turkish Bath
 • Water Sports

FOTO NGA KLIENTET TANE

CFARE THONE KLIENTET TANE

Milena Selimi@MilenaSelimi
Read More
Sherbim perfekt, te sjellshem,te shpejt dhe shum professional. U ndjeva shume mire nga ky sherbim⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Arjani Ani@ArjaniAni
Read More
E sugjeroj kete agjensi ka cmime fantastike dhe sherbimi eshte i mrekullueshem 🙂 vazhdo keshtu jeni me te miret!!! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bledar Kola@BledarKola
Read More
Agjensia me e lire dhe me e mire me staf sh te sjellshem dhe gati te ndihmojne per cdo problem. Jua sygjeroj te gjithve. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Gerald Lulja@GeraldLulja
Read More
The prices are quite cheap and the service is very fast and precise . yet the best agency in Albania ! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Lorens Hoxha@LorensHoxha
Read More
Best Agency with very good prices to travel all around the world. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
DonaldTafilaj@DonaldTafilaj
Read More
It is a serious agency, always in readiness for any kind of assistance and support. I have found some of the most economic flights within their office. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Durim Kingji @DurimKingji
Read More
Sherbim shum cilesor dhe cmime te arsyeshme ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Kledi Gjeci@KlediGjeci
Read More
Shum korrekt dhe serioz . Kenaqesi te udhetojme me ju. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Evi Gribizi@EviGribizi
Read More
Une personalisht nuk kam udhetuar por kam nje feedback super per kete kompani , komunikon dhe mer pergjigje ne kohe reale.jeni me te miret.udhetoni me Hima Travel.
Thabjan Xhota@ThabjanXhota
Read More
Agjenci Serioze me staf serioz dhe te pa pertueshem ne cdo pergjigje,sqarim dhe detaj. Personalisht mbeta shum i impresionuar nga Hima Travel. Ju pergezoj.
Previous
Next

INFORMACION SPECIAL

Kujdes ! Validiteti i pashportes tuaj duhet te jete 6 muaj i vlefshem nga data e nisjes , per hyrjen ne Turqi !

Kujdes ! Check in ne hotel behet ne oren 12 :00-14:00 , Ndersa Check Out -Ne oren 12:00

KONTAKTO TANI

Na kontaktoni tek Chati me poshte ne Whatsapp

Ose ne numrin tone te telefonit : +355-069-79-15-513

Nese ju pelqen cfare lexuat ju mund ta shperndani. Na Ndihmoni !

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Hima travel Logo

Hima Travel & Tours

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne per udhetimet e tyre cdo vit.

Pushime Verore ne Side

Destinacionet me te preferuara ne TURQI