Riolavitas Resort & Spa

Riolavitas Resort & Spa – 5 *****

Rreth Hotelit :

Hoteli ndodhet ne zonen turistike ne Side. Eshte 10 km larg Side Hammam, Side Harbom dhe ujevarat e Manavgat. 

Relaksohuni në qendren SPA me shërbim të plotë, ku mund të shijoni masazhet. Pasi të zhyteni në një nga 2 pishinat e hapura të notit, mund të kaloni pak kohë në plazhin privat.

Pushimet tuaja ne kete resort do jene te paharrueshme.

Sa larg është plazhi më i afërt?

Ky hotel ka dalje direkt ne plazh.

Plazhi privat i hotelit është me rërë, 300 metra nga hoteli. Shazllonet dhe çadrat e diellit, peshqirat e plazhit janë pa pagesë. Transferim për në plazh gjatë gjithë ditës pa pagesë.

Largësia nga Aeroporti

Ndodhet 69.8 km nga Aeroporti Ndërkombëtar i Antalias. 

Dhoma

Numri total i dhomave eshte 300, te arreduara me kushte luksoze dhe elegante. Dhoma te tipit standarte, luksoze, suita familjare dhe suita luksoze. Dhomat jane me pamje nga deti ose kopshti. 

► Dhoma standarde (një dhomë gjumi, një banjo, max.2 + 1pax), 

► Dhoma Deluxe (një dhomë gjumi, dhoma e ndenjes, një banjo me Jacuzzi, max.2 + 1pax)

► Dhoma familjare (dy dhoma gjumi, dy banjo, max.4pax). 

Të gjitha dhomat janë me banjo private me dush, tharëse flokësh, sistem ajri të kondicionuar, telefon me dalje direkte, kasafortë, mini bar (ujë dhe lëngje, rimbushet çdo ditë), dysheme laminat, satelit TV LCD dhe kanale muzikore, dhe ballkon.

Shërbimi

Riolavitas Resort & Spa – All Inclusive – bufe të hapur për mëngjes, drekë, darkë, restorant për fëmijë, restorant në plazh me lëngje dhe birra, të gjitha pijet lokale dhe disa pije alkoolike dhe jo-alkoolike të importuara, akullore gjatë orëve të caktuara, A’la Carte restorantet me rezervim paraprak dhe një herë në një qëndrim.

Ushqim dhe pije

Restoranti kryesor ofron sherbim bufe me menu te pasur tradicionale dhe nderkombetare.

Duke perfshire varitete organike, ka ne perberjen e tij 4 restorante. Te gjitha ushqimet dhe pijet jane te perfshira ne cmimin e dhomes (disa te tjera me pagesse extra).

Sport & Argëtim

Hoteli ofron ambjente te mrekullueshme dhe aktivitete te shumllojshme per te kalur pushime te paharrueshme.

Pishinë e hapur dhe e mbyllur, rrëshqitëse uji, palestër sporti, pingpong, volejboll plazhi, sauna dhe banjo turke janë pa pagesë. 

Masazhi, Wellness & SPA qendra dhe sportet e ujit janë me pagesë shtesë.  Programe argëtuese gjatë ditës, sportet ujore të mbushura me adrenelinë, gara në pishinë dhe në plazh me ekipe profesionale, show programe në mbrëmje. Klubi Mini për fëmijët nga 04 – 12 vjeç me programe të veçanta për fëmijë.

FACILITETET

 • Restorant A La Cart
 • Qender Aerobie
 • Kondicioner
 • Aqua Park
 • Bar
 • Volejboll
 • By the Beach
 • Shigjeta
 • Lojera
 • Futboll
 • Palester
 • Tharese Flokesh
 • Pishine e Brendshme
 • Internet
 • Klub Femijesh
 • Fushe Lojera Femijesh
 • Pishine Femijesh
 • Librari
 • Minibar
 • Pool Bar
 • Restorant
 • Kasaforte
 • Satellite TV
 • Sauna
 • Spa
 • Sunbathing Terrace
 • Sunbeds
 • Swimming Pool
 • Table Tennis
 • Telephone
 • Terrace
 • Turkish Bath
 • Water Sports

FOTO NGA KLIENTET TANE

CFARE THONE KLIENTET TANE

Milena Selimi@MilenaSelimi
Read More
Sherbim perfekt, te sjellshem,te shpejt dhe shum professional. U ndjeva shume mire nga ky sherbim⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Arjani Ani@ArjaniAni
Read More
E sugjeroj kete agjensi ka cmime fantastike dhe sherbimi eshte i mrekullueshem 🙂 vazhdo keshtu jeni me te miret!!! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bledar Kola@BledarKola
Read More
Agjensia me e lire dhe me e mire me staf sh te sjellshem dhe gati te ndihmojne per cdo problem. Jua sygjeroj te gjithve. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Gerald Lulja@GeraldLulja
Read More
The prices are quite cheap and the service is very fast and precise . yet the best agency in Albania ! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Lorens Hoxha@LorensHoxha
Read More
Best Agency with very good prices to travel all around the world. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
DonaldTafilaj@DonaldTafilaj
Read More
It is a serious agency, always in readiness for any kind of assistance and support. I have found some of the most economic flights within their office. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Durim Kingji @DurimKingji
Read More
Sherbim shum cilesor dhe cmime te arsyeshme ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Kledi Gjeci@KlediGjeci
Read More
Shum korrekt dhe serioz . Kenaqesi te udhetojme me ju. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Evi Gribizi@EviGribizi
Read More
Une personalisht nuk kam udhetuar por kam nje feedback super per kete kompani , komunikon dhe mer pergjigje ne kohe reale.jeni me te miret.udhetoni me Hima Travel.
Thabjan Xhota@ThabjanXhota
Read More
Agjenci Serioze me staf serioz dhe te pa pertueshem ne cdo pergjigje,sqarim dhe detaj. Personalisht mbeta shum i impresionuar nga Hima Travel. Ju pergezoj.
Previous
Next

INFORMACION SPECIAL

Kujdes ! Validiteti i pashportes tuaj duhet te jete 6 muaj i vlefshem nga data e nisjes , per hyrjen ne Turqi !

Kujdes ! Check in ne hotel behet ne oren 12 :00-14:00 , Ndersa Check Out -Ne oren 12:00

KONTAKTO TANI

Na kontaktoni tek Chati me poshte ne Whatsapp

Ose ne numrin tone te telefonit : +355-069-79-15-513

Nese ju pelqen cfare lexuat ju mund ta shperndani. Na Ndihmoni !

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Hima travel Logo

Hima Travel & Tours

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne per udhetimet e tyre cdo vit.

Pushime Verore ne Side

Destinacionet me te preferuara ne TURQI