Royal Alhambra Palace

Royal Alhambra Palace – 5 *****

OFERTAT E HOTELIT – REFERENCIALE

► Royal Alhambra Palace 5* , Side , Ultra All Inclusive

 • 4 – 10 Qershor 812
 • 2 – 8 Korrik 899
 • 3 – 9 Gusht 958

Rreth Hotelit :

Hoteli luksoz Royal Alhambra Palace ndodhet ne zonen turistike Side. Eshte hotel me 5 yje dhe ka sherbim Ultra All Inclusive. 

I ndertuar ne nje siperfaqe prej 50.000 m2, eshte nje kombinim i orientales dhe modernes. 

Ndodhet rreth 5 km larg nga qendra e Side.

Sa larg është plazhi më i afërt?

Ky hotel ndodhet prane plazhit. Ka plazhin e tij privat me rere, shtreterit, cadrat e diellit, peshqiret jane pa pagese.

Largësia nga Aeroporti

Hoteli ndodhet 54 km nga Aeroporti i Antalias.

Dhoma

Ky hotel madheshtor, i hapur ne Qershor te vitit 2012, posedon 579 dhoma te shperndara ne 6 kate.

► 414 dhoma Superior Standard (48m²; 3+1pax)

► 48 dhoma Familjare Duplex (80m²; ne katin e siperm, nje dhome e fjetjes dhe nje banje, ne katin e poshtem nje dhome e fjetjes per femije dhe nje banje me dush, nuk ka dere ne mes, max.4pax)

► 35 dhoma Familjare me dere lidhese (72m²; dy dhoma te fjetjes me dere ndarese, nje banje, max.2+2pax)

► 20 Junior Suita (70m²; nje dhome e fjetjes, nje dhome e ndejes, dy banjo, vaske e rrumbullaket ne dhomen e gjumit, max.2+1pax)

► 60 Suita Alhambra (63m²; nje dhome e fjetjes, nje pjese e ndejes, nje banje, max.2+1pax) 5 dhoma per persona me aftesi te kufizuara.

Dhomat kane pamje pjeserisht nga deti, direkt nga deti apo kopshti. Jane te dekoruara ne menyre elegante dhe me shume shije.

Te gjitha dhomat kane banje private me vake/dush, tharese flokesh, sistem qendror te ajrimit (dhe punon sipas kushteve klimatike), telefon direkt, mini bar (pijet dhe birra, rimbushen çdo dite), kasaforte, LCD TV, programe satelitore, ballkon.

Ushqim dhe pije

Ultra All Inclusive:  bufe e hapur per mengjes, mengjes i vonshem, ushqim i lehte ne mengjes, dreka, pasdite embelsira, biskota, ushqime te lehta, darka, ushqim i lehte ne oret e vona, 

A’la Carte restorant me rezervim paraprak dhe nje here gjate qendrimit nje javor (heret tjera A’la Carte jane me pagese), te gjitha pijet alkoolike dhe jo-alkoolike lokale dhe nga importi, akullore gjate darkes, mini bar ne dhome. 

Pijet vendore alkoolike dhe joalkoolike gjate periudhes prej 10:00 deri 03:00 ne bare te ndryshme jane falas. 

Me pagese: pijet luksoze nga importi, te gjitha vererat ne shishe lokale dhe nga importi, lengu i fresket frutash dhe perimesh, shampanje nga importi, sherbimi ne dhome.

Sport & Argëtim

Hoteli ka pishine te jashtme dhe te brendshme per te rritur dhe femije, Aqua Park me 8 rreshqitese ne uje, Luna Park, qender fitnesi, banje Turke, saune, fushe tenisi, volejboll ne plazh, basketboll, ping-pong jane pa pagese. 

Me pagese: masazhi, SPA dhe salloni i bukurise, ndriçimi dhe pajisjet per tenis, bowling, biliardo, te gjitha sportet ujore.

Programe argetuese gjate dites, gara, show programe ne mbremje, Luna Park dhe mini klub per femije prej 04-12 vjet.

FACILITETET

 • Restorant A La Cart
 • Qender Aerobie
 • Kondicioner
 • Aqua Park
 • Lunapark
 • Bar
 • Volejboll
 • Jeep Safaris
 • Kanoe
 • Shigjeta
 • Lojera
 • Futboll
 • Palester
 • Tharese Flokesh
 • Pishine e Brendshme
 • Pishine e Jashtme
 • Parashute
 • Internet
 • Klub Femijesh
 • Fushe Lojera Femijesh
 • Pishine Femijesh
 • Librari
 • Minibar
 • Pool Bar
 • Restorant
 • Kasaforte
 • Satellite TV
 • Sauna
 • Spa
 • Sunbathing Terrace
 • Sunbeds
 • Swimming Pool
 • Table Tennis
 • Telephone
 • Terrace
 • Turkish Bath
 • Water Sports

FOTO NGA KLIENTET TANE

CFARE THONE KLIENTET TANE

Milena Selimi@MilenaSelimi
Read More
Sherbim perfekt, te sjellshem,te shpejt dhe shum professional. U ndjeva shume mire nga ky sherbim⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Arjani Ani@ArjaniAni
Read More
E sugjeroj kete agjensi ka cmime fantastike dhe sherbimi eshte i mrekullueshem 🙂 vazhdo keshtu jeni me te miret!!! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bledar Kola@BledarKola
Read More
Agjensia me e lire dhe me e mire me staf sh te sjellshem dhe gati te ndihmojne per cdo problem. Jua sygjeroj te gjithve. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Gerald Lulja@GeraldLulja
Read More
The prices are quite cheap and the service is very fast and precise . yet the best agency in Albania ! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Lorens Hoxha@LorensHoxha
Read More
Best Agency with very good prices to travel all around the world. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
DonaldTafilaj@DonaldTafilaj
Read More
It is a serious agency, always in readiness for any kind of assistance and support. I have found some of the most economic flights within their office. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Durim Kingji @DurimKingji
Read More
Sherbim shum cilesor dhe cmime te arsyeshme ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Kledi Gjeci@KlediGjeci
Read More
Shum korrekt dhe serioz . Kenaqesi te udhetojme me ju. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Evi Gribizi@EviGribizi
Read More
Une personalisht nuk kam udhetuar por kam nje feedback super per kete kompani , komunikon dhe mer pergjigje ne kohe reale.jeni me te miret.udhetoni me Hima Travel.
Thabjan Xhota@ThabjanXhota
Read More
Agjenci Serioze me staf serioz dhe te pa pertueshem ne cdo pergjigje,sqarim dhe detaj. Personalisht mbeta shum i impresionuar nga Hima Travel. Ju pergezoj.
Previous
Next

INFORMACION SPECIAL

Kujdes ! Validiteti i pashportes tuaj duhet te jete 6 muaj i vlefshem nga data e nisjes , per hyrjen ne Turqi !

Kujdes ! Check in ne hotel behet ne oren 12 :00-14:00 , Ndersa Check Out -Ne oren 12:00

KONTAKTO TANI

Na kontaktoni tek Chati me poshte ne Whatsapp

Ose ne numrin tone te telefonit : +355-069-79-15-513

Nese ju pelqen cfare lexuat ju mund ta shperndani. Na Ndihmoni !

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Hima travel Logo

Hima Travel & Tours

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne per udhetimet e tyre cdo vit.

Pushime Verore ne Side

Destinacionet me te preferuara ne TURQI