Alva Donna Beach Resort Comfort

Alva Donna Beach Resort Comfort – 5 *****

Rreth Hotelit :

Alva Donna Beach Resort Comfort eshte e vendosur ne mes Qytetit Antik te Sides dhe Teatrit Aspendos, ne nje siperfaqe prej 32,000 m2, me nje pamje mahnitese te detit Mesdhe.

Ndodhet 10 km nga qendra e qytetit Side, 20 km nga qendra Manavgat, 22 km nga teatri I lashte Aspendos dhe 63 km ne qender te qytetit te Antalias.

Sa larg është plazhi më i afërt?

Hoteli ka plazhin e tij te gjere me rere vetem 100m larg

Largësia nga Aeroporti

Ky hotel ndodhet 55 km larg nga Aeroporti Nderkombetar i Antalias.

Dhoma

Hoteli ka ne total 308 dhoma komode dhe te kompletuara.

Dhomat jane dekoruar me ngjyra neutrale dhe me mobilje prej druri ne menyre qe ato te pasqyrojne nje atmosfere te thjeshte dhe te rehatshme. 

Te gjitha dhomat jane te pajisura me nje ballkon privat, ajer te kondicionuar, minibar, makine me caj ose kafe, TV satelitor, kasaforte, tualet me dush dhe aksesoret e nevojshem, tharese flokesh.

Ushqim dhe pije

Hoteli operon ne sherbimin Ultra All Inclusive dhe sherben ushqim dhe pije pergjate gjithe dites ne baret dhe restorantet e vene ne dispozicion.

Horizons restorant – restorant kryesor, ofron sherbim buffe, menu te shumellojshme tradiconale dhe nderkombetare.

Capri Italian restorant – restorant a la carte ofron menu tradicionale italiane.

Taka restorant – restorant a la carte me prodhime deti.

Anatolia restorant – restorant a la carte ofron menu tradicionale turke.

Sport & Argëtim

Ekziston një pishinë e madhe noti, park ujor, pishinë e mbyllur, palestër dhe vend pushim i pajisur me shezllone dhe çadra. 

Për të vegjlit ka shesh lojërash për fëmijë, pishinë, rrëshqitje uji, mini disko dhe mini klub (4-12 vjet). 

Hoteli ofron aktivitete te ndryshme gjate gjithe kohes si bowling, bilardo, sporte ujore, canoe, pedalo, windsurf, basketball, volleyball, ping-pong, tenis, darts, qender fitness, aerobi, boccia, minigolf, pishine te jashtme dhe te brendshme, minidisko, miniclub, pishine per femije, muzike live etj.

Pa pagese: disko, shah, fitness, sauna, banjo turke, ping pong, fusha e tenisit.

 

Me pagese: Sherbimi ne dhome, leng portokali I fresket, spa qendra, sherbimet e bukurise,internet kafe, sherbimet postare, linja telefonike, mjeku, baby sitter, masazha, loja me birila, sportet motorike dhe biliardo.

FACILITETET

 • Restorant A La Cart
 • Qender Aerobie
 • Kondicioner
 • Aqua Park
 • Bar
 • Volejboll
 • Mini disko
 • Shigjeta
 • Lojera
 • Futboll
 • Palester
 • Tharese Flokesh
 • Pishine e Brendshme
 • Internet
 • Klub Femijesh
 • Fushe Lojera Femijesh
 • Pishine Femijesh
 • Sporte ujore
 • Minibar
 • Pool Bar
 • Restorant
 • Kasaforte
 • Satellite TV
 • Sauna
 • Sunbathing Terrace
 • Sunbeds
 • Swimming Pool
 • Table Tennis
 • Telephone
 • Turkish Bath
 • Muzike live

FOTO NGA KLIENTET TANE

CFARE THONE KLIENTET TANE

Milena Selimi@MilenaSelimi
Read More
Sherbim perfekt, te sjellshem,te shpejt dhe shum professional. U ndjeva shume mire nga ky sherbim⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Arjani Ani@ArjaniAni
Read More
E sugjeroj kete agjensi ka cmime fantastike dhe sherbimi eshte i mrekullueshem 🙂 vazhdo keshtu jeni me te miret!!! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bledar Kola@BledarKola
Read More
Agjensia me e lire dhe me e mire me staf sh te sjellshem dhe gati te ndihmojne per cdo problem. Jua sygjeroj te gjithve. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Gerald Lulja@GeraldLulja
Read More
The prices are quite cheap and the service is very fast and precise . yet the best agency in Albania ! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Lorens Hoxha@LorensHoxha
Read More
Best Agency with very good prices to travel all around the world. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
DonaldTafilaj@DonaldTafilaj
Read More
It is a serious agency, always in readiness for any kind of assistance and support. I have found some of the most economic flights within their office. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Durim Kingji @DurimKingji
Read More
Sherbim shum cilesor dhe cmime te arsyeshme ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Kledi Gjeci@KlediGjeci
Read More
Shum korrekt dhe serioz . Kenaqesi te udhetojme me ju. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Evi Gribizi@EviGribizi
Read More
Une personalisht nuk kam udhetuar por kam nje feedback super per kete kompani , komunikon dhe mer pergjigje ne kohe reale.jeni me te miret.udhetoni me Hima Travel.
Thabjan Xhota@ThabjanXhota
Read More
Agjenci Serioze me staf serioz dhe te pa pertueshem ne cdo pergjigje,sqarim dhe detaj. Personalisht mbeta shum i impresionuar nga Hima Travel. Ju pergezoj.
Previous
Next

INFORMACION SPECIAL

Kujdes ! Validiteti i pashportes tuaj duhet te jete 6 muaj i vlefshem nga data e nisjes , per hyrjen ne Turqi !

Kujdes ! Check in ne hotel behet ne oren 12 :00-14:00 , Ndersa Check Out -Ne oren 12:00

KONTAKTO TANI

Na kontaktoni tek Chati me poshte ne Whatsapp

Ose ne numrin tone te telefonit : +355-069-79-15-513

Nese ju pelqen cfare lexuat ju mund ta shperndani. Na Ndihmoni !

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Hima travel Logo

Hima Travel & Tours

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne per udhetimet e tyre cdo vit.

Pushime Verore ne Side

Destinacionet me te preferuara ne TURQI