Hotel Turan Prince - Ex Sentido Turan Prince

Hotel Turan Prince – Ex Sentido Turan Prince – 5 *****

Rreth Hotelit :

Hoteli Turan Prince All Inclusive eshte nje kompleks modern dhe elegant i vendosur ne bregdetin ne Side, ne provincen Antalia te Turqise.

Eshte 12 km larg nga Manavgati, 12 km nga Side dhe 3 km nga qyteti Colakli. 

Eshte vendosur ne nje shtrirje te njohur te vijes bregdetare te njohur si Riviera Turke dhe eshte shtepia e disa restoranteve dhe kafeneve. 

Ky hotel eshte zgjedhja perfekte per familjet qe kerkojne pushime te mbushura me argetim.

Hoteli permban nje qender spa, pishine dhe dhoma te dekoruara ne menyre elegante, duke perfshire ajrin e kondicionuar dhe ballkonet e mobiluara. 

Ka nente bare, perfshire nje bar pishine, aquapark per femije dhe te rritur jane te ofruara gjithashtu.

Ketu do te gjeni kater pishina, tre prej te cilave jane jashte. 

Brenda kopshteve, ekziston nje park ujor me ngjyra me dy pishina te ndara, ku mund te qetesoheni. 

Njera ka nje park sperkatjeje per femijet, ndersa tjetra ka tre rreshqitse uji gjarperuese te krijuara per te rriturit. 

Sa larg është plazhi më i afërt?

Hoteli ndodhet prane plazhit te tij privat. 

Largësia nga Aeroporti

Ky hotel ndodhet 50 km larg nga Aeroporti Nderkombetar i Antalias.

Dhoma

Hoteli ka ne total 458 dhoma komode me nje dekor te hijshem dhe modern.

Dhomat jane te shperndara ne ndertesen kryesore dhe kompleksin Villa Park, te vendosur pertej nje rruge nga ndertesa kryesore.

Te gjitha dhomat ofrojne orendi moderne dhe permbajne nje banjo private, tharese flokesh, menu jastekesh, TV satelitor, mini bar, kasaforte, pajisje çaji dhe kafeje dhe nje telefon direkt. 

Shumica e dhomave gjithashtu kane nje ballkon – Dhomat Ekonomike nuk ofrojne nje ballkon.

Ushqim dhe pije

Restoranti kryesor i hotelit eshte i hapur per mengjes, dreke dhe darke, dhe permban nje tarrace ne natyre. 

Mengjeset e lehta jane ne dispozicion deri ne oren 12:00. 

Hoteli gjithashtu ofron nje zgjedhje te tre à la carte restorant te specializuar ne kuzhinen turke, italiane dhe ushqim deti. 

Mund te shijoni snacks gjate gjithe dites nga Café Turk dhe Café Patisserie, si dhe pije nga Sport Pub, Blue Bar, Lobi, Pool Bar dhe Garden Bistro. 

Bellone Bellone eshte e vendosur ne breg te detit dhe ofron snacks gjate dites dhe ushqime deti a la carte ne mbremje.

Sport & Argëtim

Hotel Turan Prince (Ex Sentido Turan Prince) krenohet me nje kompleks mbreselenes ne natyre me nje pishine te madhe noti, te rrethuar nga nje tarrace e gjere, nje akuapark ne vend me tre rreshqitje uji dhe nje pishine aktiviteti splashtastik per te vegjlit. 

Hoteli gjithashtu ka nje zone private plazhi dhe aktivitete per te argetuar te gjithe familjen si volejboll plazhi, waterpol, hark, yoga dhe gjimnastike. 

Ka nje zone plazhi te rezervuar per mysafiret e Hotel Turan Prince, se bashku me nje bankine private dhe nje bar plazhi qe ofron ushqime dhe pije.

Nese ju pelqen nje pasdite e qete, mund te beni nje masazh, ose te relaksoheni ne banjen turke ose ne sauna. 

Ne plazhin me rere mund te shijoni nje loje te volejbollit ne plazh ose te pushoni prane valeve te detit. 

Ekziston gjithashtu perdorimi i nje qendre fitnesi, fusha tenisi dhe spa. Ekipi i animacionit pret nje game te gjere aktivitetesh ditore dhe argetimi ne mbremje, si dhe nje Klub fantastik per femije per moshat 4-11 vjeç. 

Hoteli gjithashtu organizon evente argetuese, duke vendosur muzike live dhe shfaqje dy here ne jave.

FACILITETET

 • Restorant A La Cart
 • Qender Aerobie
 • Kondicioner
 • Aqua Park
 • Bar
 • Volejboll
 • By the Beach
 • Shigjeta
 • Lojera
 • Futboll
 • Palester
 • Tharese Flokesh
 • Pishine e Brendshme
 • Internet
 • Klub Femijesh
 • Fushe Lojera Femijesh
 • Pishine Femijesh
 • Librari
 • Minibar
 • Pool Bar
 • Restorant
 • Kasaforte
 • Satellite TV
 • Sauna
 • Spa
 • Sunbathing Terrace
 • Sunbeds
 • Swimming Pool
 • Table Tennis
 • Telephone
 • Terrace
 • Turkish Bath
 • Water Sports

FOTO NGA KLIENTET TANE

CFARE THONE KLIENTET TANE

Milena Selimi@MilenaSelimi
Read More
Sherbim perfekt, te sjellshem,te shpejt dhe shum professional. U ndjeva shume mire nga ky sherbim⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Arjani Ani@ArjaniAni
Read More
E sugjeroj kete agjensi ka cmime fantastike dhe sherbimi eshte i mrekullueshem 🙂 vazhdo keshtu jeni me te miret!!! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bledar Kola@BledarKola
Read More
Agjensia me e lire dhe me e mire me staf sh te sjellshem dhe gati te ndihmojne per cdo problem. Jua sygjeroj te gjithve. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Gerald Lulja@GeraldLulja
Read More
The prices are quite cheap and the service is very fast and precise . yet the best agency in Albania ! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Lorens Hoxha@LorensHoxha
Read More
Best Agency with very good prices to travel all around the world. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
DonaldTafilaj@DonaldTafilaj
Read More
It is a serious agency, always in readiness for any kind of assistance and support. I have found some of the most economic flights within their office. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Durim Kingji @DurimKingji
Read More
Sherbim shum cilesor dhe cmime te arsyeshme ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Kledi Gjeci@KlediGjeci
Read More
Shum korrekt dhe serioz . Kenaqesi te udhetojme me ju. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Evi Gribizi@EviGribizi
Read More
Une personalisht nuk kam udhetuar por kam nje feedback super per kete kompani , komunikon dhe mer pergjigje ne kohe reale.jeni me te miret.udhetoni me Hima Travel.
Thabjan Xhota@ThabjanXhota
Read More
Agjenci Serioze me staf serioz dhe te pa pertueshem ne cdo pergjigje,sqarim dhe detaj. Personalisht mbeta shum i impresionuar nga Hima Travel. Ju pergezoj.
Previous
Next

INFORMACION SPECIAL

Kujdes ! Validiteti i pashportes tuaj duhet te jete 6 muaj i vlefshem nga data e nisjes , per hyrjen ne Turqi !

Kujdes ! Check in ne hotel behet ne oren 12 :00-14:00 , Ndersa Check Out -Ne oren 12:00

KONTAKTO TANI

Na kontaktoni tek Chati me poshte ne Whatsapp

Ose ne numrin tone te telefonit : +355-069-79-15-513

Nese ju pelqen cfare lexuat ju mund ta shperndani. Na Ndihmoni !

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Hima travel Logo

Hima Travel & Tours

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne per udhetimet e tyre cdo vit.

Pushime Verore ne Side

Destinacionet me te preferuara ne TURQI