Rubi Platinum Spa Resort & Suites

Rubi Platinum Spa Resort & Suites – 5 *****

Rreth Hotelit :

I vendosur buze detit, Rubi Platinum eshte nje zgjedhje e shkelqyeshme per muajin e mjaltit dhe adhuruesit e plazhit. Hoteli eshte hapur ne Prill te vitit 2014.

Rubi Platinum ju fton te zhyteni ne nje atmosfere te paharrueshme pushimi luksoz dhe te rehatshem. Ne kete resort ju pa dyshim do te kani pushime te shkelqyera dhe te paharrueshme. Rubi Platinum Spa Resort & Suites ka nje arkitekture te sofistikuar Greke Lindore. Dhe si nje margaritar i Mesdheut, ajo kenaq syrin me tonet blu-te bardha te ndertesave dhe nje zone te mahnitese te gjelber. 

Dizajni i hotelit korrespondon me ndertimin e nje gjenerate te re dhe ploteson edhe kerkesat me te larta te teknologjive inteligjente te ndertimit. Siperfaqja e pergjithshme e hotelit eshte 40,000 m2. 

Hoteli eshte i vendosur ne fshatin Avsallar, 20 km nga qyteti i Alanya dhe 55 km nga aeroporti Gazipasa.

Sa larg është plazhi më i afërt?

Plazhi eshte i gjate 300 m, prej te cilit 120 m eshte rere, dhe 180 m eshte nje breg shkembor + 70 m skele. Nje tipar i hotelit eshte prania e nje grykederdhje private me nje breg te bardhe me rere te paster.

Largësia nga Aeroporti

Ky hotel ndodhet 95 km nga Aeroporti i Antalias.

Dhoma

Te gjitha dhomat e hotelit jane mjaft te bollshme dhe te pajisura mire. Ky hotel ne Alanya ka 403 dhoma elegante me ambiente moderne dhe komoditete maksimale. 

Shijoni nje shporte frutash dhe nje shishe vere gjate mberritjes per te filluar ne menyre ideale pushimet tuaja. Te gjitha dhomat e bollshme dhe luksoze kane TV, kasaforte elektronike, nje minibar, sherbime te zgjimit, nje banjo private, shtrat premium me nje menu jasteku dhe nje zone ballkoni.

Ushqim dhe pije

Rubi Plarinum Spa Resort & Suites operon ne sherbimin Ultra All Inclusive, i cili do te plotesoje te gjitha deshirat e vizitoreve: 24 ore sherbim ushqimi dhe pije, kafene e hapur gjithe naten (darke vone dhe mengjes heret), nje perzgjedhje e madhe e embelsirave ne nje pastiçeri private.

Restorante A’la Carte me pjata te shijshme te kuzhinave Lindore dhe evropiane. Ne Rubi Plarinum Spa Resort & Suites ju mund te perkedhelni veten me nje darke te mrekullueshme ne Restorant Platinum dhe te shijoni pjata unike te botes dhe kuzhines mesdhetare, si dhe te shijoni pjatat e shijshme te detit te pergatitura nga kuzhinieret me pervoje. 

Ne hotel do te keni mundesine te vizitoni 4 restorante te ndryshme, 3 prej tyre jane restorante A’la Carte.

Sport & Argëtim

Rubi Platinum Spa Resort & Suites ofron nje larmi aktivitetesh per ata qe, edhe me pushime, nuk lene nje menyre jetese aktive dhe perpiqen te mbajne trupin e tyre ne forme me sporte te rregullta, sporte ujore, ata qe duan te shijojne kenaqesite e jetes se gjalle te nates.

Te gjitha ngjyrat dhe energjia e Mesdheut ju presin ne Rubi Platinum Spa Resort & Suites. 

Perkunder faktit se ekipi i animacionit ne hotel punon sipas nje programi te thjeshtuar, ata nuk do t’ju lejojne te merziteni dhe t’ju japin deshiren per te qene gjithmone aktiv dhe ne forme te mire fizike. 

Sa per ngjarjet ne mbremje, asnje mysafir nuk do te merzitet. Ne qendren e shfaqjeve Ficus, do te josheni nga shfaqje te ndryshme te teatrit, vallezimit, akrobacise, iluzionit dhe shfaqjeve te humorit, shfaqje qe do te organizohen nga grupe te punesuar posaçerisht dhe do te lene kujtime te mrekullueshme ne kujtesen tuaj. 

Ju gjithashtu mund te shijoni shfaqje demonstruese te shfaqjes-baletit me fame boterore te Mustafa Erdoan “Zjarret e Anadollit”.

Rubi Platinum Spa Resort & Suites ka nje nga qendrat me te medha spa ne Alanya. Zona e qendres spa eshte 4,000 m2. Hoteli ka specialistet me te mire per te ofruar nje perzgjedhje elegante te sherbimeve spa dhe masazheve. Ketu mund te shtoni force dhe shendet ne trupin tuaj.

FACILITETET

 • Restorant A La Cart
 • Qender Aerobie
 • Kondicioner
 • Aqua Park
 • Bar
 • Volejboll
 • By the Beach
 • Shigjeta
 • Lojera
 • Futboll
 • Palester
 • Tharese Flokesh
 • Pishine e Brendshme
 • Internet
 • Klub Femijesh
 • Fushe Lojera Femijesh
 • Pishine Femijesh
 • Librari
 • Minibar
 • Pool Bar
 • Restorant
 • Kasaforte
 • Satellite TV
 • Sauna
 • Spa
 • Sunbathing Terrace
 • Sunbeds
 • Swimming Pool
 • Table Tennis
 • Telephone
 • Terrace
 • Turkish Bath
 • Water Sports

FOTO NGA KLIENTET TANE

CFARE THONE KLIENTET TANE

Milena Selimi@MilenaSelimi
Read More
Sherbim perfekt, te sjellshem,te shpejt dhe shum professional. U ndjeva shume mire nga ky sherbim⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Arjani Ani@ArjaniAni
Read More
E sugjeroj kete agjensi ka cmime fantastike dhe sherbimi eshte i mrekullueshem 🙂 vazhdo keshtu jeni me te miret!!! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bledar Kola@BledarKola
Read More
Agjensia me e lire dhe me e mire me staf sh te sjellshem dhe gati te ndihmojne per cdo problem. Jua sygjeroj te gjithve. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Gerald Lulja@GeraldLulja
Read More
The prices are quite cheap and the service is very fast and precise . yet the best agency in Albania ! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Lorens Hoxha@LorensHoxha
Read More
Best Agency with very good prices to travel all around the world. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
DonaldTafilaj@DonaldTafilaj
Read More
It is a serious agency, always in readiness for any kind of assistance and support. I have found some of the most economic flights within their office. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Durim Kingji @DurimKingji
Read More
Sherbim shum cilesor dhe cmime te arsyeshme ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Kledi Gjeci@KlediGjeci
Read More
Shum korrekt dhe serioz . Kenaqesi te udhetojme me ju. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Evi Gribizi@EviGribizi
Read More
Une personalisht nuk kam udhetuar por kam nje feedback super per kete kompani , komunikon dhe mer pergjigje ne kohe reale.jeni me te miret.udhetoni me Hima Travel.
Thabjan Xhota@ThabjanXhota
Read More
Agjenci Serioze me staf serioz dhe te pa pertueshem ne cdo pergjigje,sqarim dhe detaj. Personalisht mbeta shum i impresionuar nga Hima Travel. Ju pergezoj.
Previous
Next

INFORMACION SPECIAL

Kujdes ! Validiteti i pashportes tuaj duhet te jete 6 muaj i vlefshem nga data e nisjes , per hyrjen ne Turqi !

Kujdes ! Check in ne hotel behet ne oren 12 :00-14:00 , Ndersa Check Out -Ne oren 12:00

KONTAKTO TANI

Na kontaktoni tek Chati me poshte ne Whatsapp

Ose ne numrin tone te telefonit : +355-069-79-15-513

Nese ju pelqen cfare lexuat ju mund ta shperndani. Na Ndihmoni !

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Hima travel Logo

Hima Travel & Tours

Agjensi Udhetimi & Turistike

10 vite eksperience ne fushen e udhetimeve, 25 Agjent gati tju sherbejne per kerkesat tuaja. 16,000+ Kliente na besojne per udhetimet e tyre cdo vit.

Pushime Verore ne Side

Destinacionet me te preferuara ne TURQI